User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
70 sonuçtan 58 ile 70 arası

Konu: Coffin Dance İstanbulpark

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskiden olsa egsoz patlatmak için mi aç kapa yaptınız kanki yazarlardı şimdi bakıyorum çoğunda Tofaş geçmişi olmadığından buna değinen olmamış
    aynı ihtimal aklıma gelmedi benimde Serkan
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılımcılar ile ilgili söyledikleriniz çok önemli.

Çok hard yüklü araçlarda mı oluyor bu tarz problemler ya da şöyle sorayım 1000 hp evo da olmaz dizel de olur gibi bir durum mu sözkonusu.

Yani bu kapat aç gerekliliği niye oluşuyor. Siz dizel ile ve yazılım ile baya tecrübe edindiniz bildiğim kadarı ile öğrenmek amaçlı soruyorum.

Ben cilala parlat bin kafasında olduğum için bilmediğim konular
    Kardo arada overboosttan falan arıza ışığı yanıyor mesela, ama kalıcı olmuyor kapatıp açınca düzeliyor. He normalde durur kapatır açarsın veya ara sokak hızlarında müsaitken kapatır debriyaj çeker devam edersin, olur. Benim Polo'da mesele durup dururken "start stop: hata" der sistemi devredışı bırakırdı, kapatıp açınca düzelirdi. Araba gözümden düştükçe direk yolda kapat-debriyaj çek moduna bağlamıştım

Tamamen yazılımcı hatası olmak zorunda da değil yani. E320'de de kışın eşeğin kulağına su kaçırınca bazen arıza ışığıyla bazen hiçbir ışık yakmadan viteste kalır tiptroniği takılırdı, koruma moduna alırdı vs vs, durur kapatıp açıp geri devam ederdim. Standart araba yani baktığın zaman

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi, her setupli aracta bir sabit elm olmasi oazim. Tel'de de tirque yuklu olacak. Zaten sag koltukta co-pilot da var. Oldu, bitti, gitti.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardo arada overboosttan falan arıza ışığı yanıyor mesela, ama kalıcı olmuyor kapatıp açınca düzeliyor. He normalde durur kapatır açarsın veya ara sokak hızlarında müsaitken kapatır debriyaj çeker devam edersin, olur. Benim Polo'da mesele durup dururken "start stop: hata" der sistemi devredışı bırakırdı, kapatıp açınca düzelirdi. Araba gözümden düştükçe direk yolda kapat-debriyaj çek moduna bağlamıştım

Tamamen yazılımcı hatası olmak zorunda da değil yani. E320'de de kışın eşeğin kulağına su kaçırınca bazen arıza ışığıyla bazen hiçbir ışık yakmadan viteste kalır tiptroniği takılırdı, koruma moduna alırdı vs vs, durur kapatıp açıp geri devam ederdim. Standart araba yani baktığın zaman
    Dün seni aradım hal hatır sormaya artık hangi hattınsa Red Tarık Sevimli diye kayıtlı tel kapalıydı

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam arkadaşla hala görüşüyor musun Allah sizi sevenlerinize bağışlamış gerçekten. Seviyoruz seni bir daha görmek istemiyoruz bunları... (co-piot arabayı yürütendir )
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılımcılar ile ilgili söyledikleriniz çok önemli.

Çok hard yüklü araçlarda mı oluyor bu tarz problemler ya da şöyle sorayım 1000 hp evo da olmaz dizel de olur gibi bir durum mu sözkonusu.

Yani bu kapat aç gerekliliği niye oluşuyor. Siz dizel ile ve yazılım ile baya tecrübe edindiniz bildiğim kadarı ile öğrenmek amaçlı soruyorum.

Ben cilala parlat bin kafasında olduğum için bilmediğim konular
    Çoğu aracın yakıt haritaları düzgün düzenlenmiyor, ya eksik ya da araba da ekolayzıra bile daha fazla özen gösteriliyor öyle diyim..
    + Buna basınç, tork, egt vs de eklenince bir dünya parametreden biri yakalıyor , illaki ..
    Bu noktada yazılımcıların zaman problemleri oluşu da önemli bir faktör, herkes istiyor ki arabası tek kontakta hatasız yürüsün, bunu sunabilen çok az mapper mevcut Konuya daha detaylı yazarım ama herkesimden insan var burada eski kemikleşmiş ortam pek kalmadı, toplum buna hazır değil, polemiğe gerek yok

Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pist videosu konsa 2-3 yazı olur,eğer bol geçiş varsa 4-5 belki.
    Eğer arabadan başkasına laf edildiyse yada 2-3 araba aksiyon varsa 7-8 yazı belki olur.
    Ama kontak kapayıp açmak baya ilgi çekti.
    Hareketi tartismiyorum ama ucuz atlatılmis.
    Farklı ama sonuna kadar doğru bir bakış açısı , linçlik ortam bulmayagörelim, iyiyi zaten herkes yapıyor, herkes mükemmel falan
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam arkadaşla hala görüşüyor musun Allah sizi sevenlerinize bağışlamış gerçekten. Seviyoruz seni bir daha görmek istemiyoruz bunları... (co-piot arabayı yürütendir )
    Alıntılayıp yazmayı unutmuşum bro, adamla ortak iş yapıyoruz,daha kötü ne olabilir ahaha
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

raja52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun kötü olmuş ama tdi aracımda arıza varken sürekli limp mode a girerdi yolda sürekli bende bunu yapardım el alışkanlığı olmuş herhalde. bir de yukarda bir arkadaş elm olmalı gibi birşey yazmış onu da denemiştim de kontak aç kapa yapmadan düzelmiyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi, her setupli aracta bir sabit elm olmasi oazim. Tel'de de tirque yuklu olacak. Zaten sag koltukta co-pilot da var. Oldu, bitti, gitti.
    bnmkinin üstüne yattın ama
    Romeo <3 Giulietta

FRTDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öndeki E46 M3ü kullanan bendim, senelerdir merak ediyordum daha viraja gelmeden nasıl spin attığını video sayesinde görmüş olduk. Aynadan görünce baya tedirgin olduğumu hatırlıyorum, iyiki daha yakın değilmişiz o anda..
    Kurallara Aykırı İmza Boyutu.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    videoyu izleyince ohara dedim.
    sonra tekrar izleyip kontak olayını görünce neden,diye sordum.

6 senedir farklı cc.lerde dizel kullanıyorum(crdi)şimdiye kadar yolda 2 kere arıza verdi.biride otobanda 180-190 giderken sağa çektim tq dan sildim devam ettim.sıfır sıkıntı.kesinlikle ve kesinlikle kontak kapatmam.

keşke yapmasaydım dememek için önce güvenlik.bu videoyu izleyenlere ve tabiki konu sahiplerine çok iyi tecrübe olmuştur.

verilmiş sadakanız varmış @63owen63

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pistte direksiyon tutuştan tutun 180 le kontak kapatmaya oradan arabadan çıkıp sağına soluna bakmaya kadar komple faul bir video.
    Süren arkadaş kadir gecesi doğmus

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mehmet ben daha yenı gordum vıdeoyu
    şok oldum izlerken..

basınc acınca muhtemel korumaya almıs kontak kapatmak o hızda ne bılım dırek ıntahar gıbı olmus
    Allah dan ucuz atlatmıssınız

aynı olay ızmıt korfez de olsaydı
    on saseye kadar gırerdı sanırım araba

Istanbul park ın da herhangı bır spın vs olaylarında guvenlı oldugunu gormus olduk..

bu arada yuklu arabaların lıp mod arıza lambası gıbı durumlarından bahsetmısler
    yaklasık 50 bın km 1549 bıg turbo 2.6 2.8 basınclarda polo yu kullandım
    Lıp mod u bırak bı kere arıza lambam yanamdı.
    4 kere ıst park 1 ızmıt korfez yaptık bu ısın yazılımın nasıl hazırlandıgı ıle cok ılgısı var
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dümdüz giden bir araba anlık elektrik kesince neden bu kadar sapıttı birden? Bilmediğimden soruyorum. Yani bazı elektronik sistem iptal oluyor tamam ama düz gidiyor sonuçta

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler