User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: G80 M3 Competition Stage 2 780HP 1000NM 100-200 4.9SN

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

G80 M3 Competition Stage 2 780HP 1000NM 100-200 4.9SN

Stock Turbo
    Stock Internals
    Stage 2 Yazılım by UtkuNoaPerformance
    RK Autowerks Downpipes
    E40 Yakıt karışımı

S58 Gerçekten mucize gibi bir motor stock motor sadece dp yazılım ile bu süreleri koşmak büyük başarı. Bu arada stock hali 7.8 civarı koşuyor. Daha da güzeli xdrive sayesinde çeyrek mili sokak koşullarında 10 saniye altı koşması.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    G80 M3 başka bi dünya gerçekten. Yaklaşık 2 aydır x drive versiyonunun sahibiyim ve harbi şakası olmayan bi araç. Rodaj döneminde olmakla birlikte, anlık 4500 d/d'yı geçmek bile heyecan yaratıyor ne yalan söyliyeyim

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel. Yazılımın bir Türk tarafından yapılması gurur verici.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet utku uzun süredir bir Türk olarak bizi gururlandıran işler çıkartıyor tebrik ediyorum kendisini.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    G80 M3 başka bi dünya gerçekten. Yaklaşık 2 aydır x drive versiyonunun sahibiyim ve harbi şakası olmayan bi araç. Rodaj döneminde olmakla birlikte, anlık 4500 d/d'yı geçmek bile heyecan yaratıyor ne yalan söyliyeyim
    Bi ara g80 m3 deki yeni sistemi anlatsanız süper olur aslında. Hem rwd hem awd kullanımı nasıl ? sadece 50k bi fark var sanırım bu sistemde rwd arasında. Sürüş dinamiği olarak merak uyandırıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi ara g80 m3 deki yeni sistemi anlatsanız süper olur aslında. Hem rwd hem awd kullanımı nasıl ? sadece 50k bi fark var sanırım bu sistemde rwd arasında. Sürüş dinamiği olarak merak uyandırıyor.
    Selamlar,
    Sistem gayet başarılı. Tek tuşla çekişi değiştirebiliyosunuz. Dururken ya da seyir halindeyken, vb. farketmiyor ve geçişi hiç hissetmiyorsunuz.

Takip ettiğim kadarıyla, RWD versiyonu bile baya sağlam yol tutuşuna sahip -ki benim arzum kayıpsız gücü hissedilmekti- ve M xdrive'da bu husus tavan yapmış bence. Ayılık yapmadıktan sonra Allahın izniyle başınıza bişey gelmesi çok zor. En güzel özelliklerinden biri de RWD'de 10 kademeli M Traction Control var ve aracı yine optimize edip kontrolsüzlüğü minimize edebiliyosunuz. Çünkü 2WD alınca DSC Off zaruriyet, daha doğrusu DSC Off yapmadan 2WD'ye geçiş izni yok. (Yapan mühendis muhtemelen sürücünün ne b.k yemek istediğini düşünüp taa en baştan ayar vermek istemiş)

4WD seçerseniz de anında alıp yürüyor. Kayıpsız aktarım var gibi hissediyosunuz. RWD vesiyonlarda arkayı sallandırma eğilimini çok gördüm (araç daha yeni çıktığı için genellikle videolarda tabii)

Ben bu saydıklarımı pek zorlamadan ve ufaktan dene(yebil)dim ki şu an zaten rodaj dönemi. İnşallah daha sıhhatli ve kafamız rahat dönemde bi iki gıdıklayabilirim. Şeytan dürtmezse tabii

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,
    Sistem gayet başarılı. Tek tuşla çekişi değiştirebiliyosunuz. Dururken ya da seyir halindeyken, vb. farketmiyor ve geçişi hiç hissetmiyorsunuz.

Takip ettiğim kadarıyla, RWD versiyonu bile baya sağlam yol tutuşuna sahip -ki benim arzum kayıpsız gücü hissedilmekti- ve M xdrive'da bu husus tavan yapmış bence. Ayılık yapmadıktan sonra Allahın izniyle başınıza bişey gelmesi çok zor. En güzel özelliklerinden biri de RWD'de 10 kademeli M Traction Control var ve aracı yine optimize edip kontrolsüzlüğü minimize edebiliyosunuz. Çünkü 2WD alınca DSC Off zaruriyet, daha doğrusu DSC Off yapmadan 2WD'ye geçiş izni yok. (Yapan mühendis muhtemelen sürücünün ne b.k yemek istediğini düşünüp taa en baştan ayar vermek istemiş)

4WD seçerseniz de anında alıp yürüyor. Kayıpsız aktarım var gibi hissediyosunuz. RWD vesiyonlarda arkayı sallandırma eğilimini çok gördüm (araç daha yeni çıktığı için genellikle videolarda tabii)

Ben bu saydıklarımı pek zorlamadan ve ufaktan dene(yebil)dim ki şu an zaten rodaj dönemi. İnşallah daha sıhhatli ve kafamız rahat dönemde bi iki gıdıklayabilirim. Şeytan dürtmezse tabii
    Gerçekten çok güzel bir iş yapmış BMW M departmanı. Kazasız belasız güzel günlerde kullanın.

Sanıyorum hem 4 kapı sedan aile aracı olup hem de bu kadar sportif bir sürüş zevkini alabileceğiniz sayılı modellerden M3.
    Stage 2 yazılım ile supersporlara kafa tutacak bi güce erişiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çok güzel bir iş yapmış BMW M departmanı. Kazasız belasız güzel günlerde kullanın.

Sanıyorum hem 4 kapı sedan aile aracı olup hem de bu kadar sportif bir sürüş zevkini alabileceğiniz sayılı modellerden M3.
    Stage 2 yazılım ile supersporlara kafa tutacak bi güce erişiyor
    Çok teşekkür ederim.

Sert, kütük gibi bi arabayla karşılaşacağımı umuyordum açıkçası ama herşey optimize edilmiş. 4 kapı olması ve kapıdaki 2005 1.6 Merco A150 ile mukayese edildiğinde inanılmaz az yakması, vb. şaşırtıcı gerçekten benim nazarımda. Gündelik binilecek şey değil ama olsun.

Esasen bi e36 M3 ile olayı tam kapatacakken, irtibatta olduğum araç sahiplerinin tavırları ve burunlarından kıl aldırmamaları, vb.vb. bizi bu yöne sevk etti. e36 ve g80 hem yıl olarak hem de fiyat olarak tabii ki alakasız. Değişik parametler sebebiyle bu yolu seçmeye karar verdik.
    İyi ki de etmişiz. İnşallah hep bizde kalır bu. Hayırlısı..

Güç bağlamında da açıkçası şimdilik kurcalamayı düşünmüyorum. Stok hali bile baya güçlü -ki şu an rodaj sebebiyle araç bariz kısık. Rodaj bakımında atları salacaklar galiba.
    Görecez bakalım biz de; rodaj bakımına giren arkadaşların servis faturalarında öyle yazıyor.

İyi dilekler için tekrar teşekkürler; daha iyileri sizlerin olsun

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim.

Sert, kütük gibi bi arabayla karşılaşacağımı umuyordum açıkçası ama herşey optimize edilmiş. 4 kapı olması ve kapıdaki 2005 1.6 Merco A150 ile mukayese edildiğinde inanılmaz az yakması, vb. şaşırtıcı gerçekten benim nazarımda. Gündelik binilecek şey değil ama olsun.

Esasen bi e36 M3 ile olayı tam kapatacakken, irtibatta olduğum araç sahiplerinin tavırları ve burunlarından kıl aldırmamaları, vb.vb. bizi bu yöne sevk etti. e36 ve g80 hem yıl olarak hem de fiyat olarak tabii ki alakasız. Değişik parametler sebebiyle bu yolu seçmeye karar verdik.
    İyi ki de etmişiz. İnşallah hep bizde kalır bu. Hayırlısı..

Güç bağlamında da açıkçası şimdilik kurcalamayı düşünmüyorum. Stok hali bile baya güçlü -ki şu an rodaj sebebiyle araç bariz kısık. Rodaj bakımında atları salacaklar galiba.
    Görecez bakalım biz de; rodaj bakımına giren arkadaşların servis faturalarında öyle yazıyor.

İyi dilekler için tekrar teşekkürler; daha iyileri sizlerin olsun
    benim video işe yaramış o zaman hayırlı olsun güle güle kullan.

bu rodaj işi resmi olarak var mı? yoksa tercihen öyle mi düşünüyorsunuz?

müsait zamanda videoları bekleriz.
    e60 535d & THE A45 AMG

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    utkununda eline sağlık bu arada çok güzel iş çıkarmış stock bir araca mükemmel süreler.
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim video işe yaramış o zaman hayırlı olsun güle güle kullan.

bu rodaj işi resmi olarak var mı? yoksa tercihen öyle mi düşünüyorsunuz?

müsait zamanda videoları bekleriz.
    M makinalarda şart koşuyolar. Hatta şöyle söyleyeyim; teslimat öncesi belge imzalatıldı. 2000km.de rodaj bakımına geliyorum şeklinde. Demeseler de yapardık da ne bileyim.. İplemeyenler ve sonrasında garanti hususunda hak talep edenler olmuş zamanında demek ki.. (aklıma başka bişey gelmiyo) Enteresan.

Videoları rodajdan sonra inşallah.

İyi dilekler için de teşekkür ederim ayrıca.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    utkununda eline sağlık bu arada çok güzel iş çıkarmış stock bir araca mükemmel süreler.
    Forumlarda 1000hp.ye kadar stok internal yetiyo diye çok kez okudum ama açıkçası bunu deneyecek kaba et ve bütçe bende yok. Ciddi pahalı malzemeler var mekanikte. Bu haliyle sahip çıksak şükür. :/

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler