User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Megane 2 rs

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Megane 2 rs

Öylesine bir kadran çekeyim dedim.

Sürücü koltuğu ve sağ ön kapı pandizotu harici sökük.

downpipe + intercooler + megane3 rs enjektör + stg1 yazılım mevcut.

1 bar civarında yürüyor.

*Airbag ışığı koltuğu taktığımda soketlerini takmadığım için yanıyor. Asr kısıtladığı için kapatıldığı için yanıyor.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstad maşallah,

Hiç süre aldınız mı? Eğim mi var, yoksa bir yandan video çektiğiniz için mi sağlıklı bir video olamadı bilemiyorum, ama coolerlı, enjektörlü , stage 1 ve sökük bir rs 100-200 için 20 sn civarı bir süre bana birazcık çok gibi geldi.

Yanlış anlamayın aslında yazmayacaktım ama zaten aracınıza ne kadar iyi baktığınızı bildiğim ve bu kadar zamandan sonra samimiyetime güveneceğinizi düşündüğüm için yazma ihtiyacı hissettim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad maşallah,

Hiç süre aldınız mı? Eğim mi var, yoksa bir yandan video çektiğiniz için mi sağlıklı bir video olamadı bilemiyorum, ama coolerlı, enjektörlü , stage 1 ve sökük bir rs 100-200 için 20 sn civarı bir süre bana birazcık çok gibi geldi.

Yanlış anlamayın aslında yazmayacaktım ama zaten aracınıza ne kadar iyi baktığınızı bildiğim ve bu kadar zamandan sonra samimiyetime güveneceğinizi düşündüğüm için yazma ihtiyacı hissettim.
    Valla hiç süre ile ilglili bi çalışmam olmadı, hem telefon hem araç kullan derken düzgün de vites atamadım, 3 e atınca da bir miktar sardık.

Aynı yerde takık olarak daha düzgün şekilde denerim bir daha bakalım ne fark olacak.

Kadranı gören rs kullanıcılarının yorumu iyi gittiği yönünde ama rs tecrübesi de yok , böyle hızlı bir aracım da olmadı daha önce kıyas yapamıyorum.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne gerek var kıyasa süreye bilmemneye allah aşkına iki saniye az olsa ne olur fazla olsa ne olur
    ciddi emek var , sonuç var , sonuçtan alınan keyif var
    helal olsun , eline sağlık vallahi
    en hızlı meg2rs midir bilmem ama senin için dünyanın en hızlısıdır , benim bakış açım bu
    maaşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok bariz nazar değdiği için isim ve araba zikretmiycem ama gerçekten çılgın veriler alınan rs.ler var şu an TRde.

Kağan.ınki ise mütevazi ve kararında gerçekten zevkli spec. Popo dynosu gerçekten bence herşeyden önemli yegane kriter benim açımdan. Başkası tü kaka der, bu ne lan der, vb vb uzar gider ama kullanıcının aldığı verime bakmak lazım.

Bence çok güzel olmuş Kağan. RS.ler geç de olsa hakettiği değerleri görüyor artık.

Çok da şeetmemek lazım; şu an UK.deyim ve bu adamlar o kadar çok seviyolar ki bu makinaları görmek lazım. Adam istese koleksiyon yapar. Alım güçleri zaten ortada ama acayip seviyolar ve petrolhead diyebileceğimiz insanlarda ya geçmişte sahip olunmuşluk var ya da uzun zamandır adam kullanıyor ve satmıyor. Ama TRde 3 kuruşa 5 köfte mantalitesi buna uymuyor sadece.
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    drago'ya katılmak ile birlikte, ilk bastığınız anda patinaja düşmesi de 4 yıl kullanmış biri olarak pek mümkün değil. Baskı balata olamaz değil mi?
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Komple sökükmüş, pardon, olabilir belki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Komple sökükmüş, pardon, olabilir belki
    Senin tecrübem benden çok, o yüzden daha isabetli bir yorum olue bence Senin düşüncen.
    1 kapı pandizotu 1 de sürücü koltuğu vardı videoyu çektiğimde.
    3 e attığımda zaten sardı ve orada bi kayıp var. Hoş ben süre için de çekmedim açıkçası videoyu sadece sökükken denemek istedim.

Stock ne koşuyor 100 200 bilmiyorum bile lastiklerim de çok iyi lastikler değil marka iyi ama yıl dan sınıfta kalıyoruz.

Az yürüsün ama sağlıklı yürüsün benim için zaten fazlaca hızlı bir araba.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    drago'ya katılmak ile birlikte, ilk bastığınız anda patinaja düşmesi de 4 yıl kullanmış biri olarak pek mümkün değil. Baskı balata olamaz değil mi?
    Buna cevap vermedim yukarıda baskı olamaz özellikle dikkat ediyorum kaçırma var mı diye hiç olmadı şimdiye kadar.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kadrana göre 17 18 sn civarında 100-200 süresi var olarak gördüm ben. Vites geçişleri özensiz olduğu halde çok iyi yürüyor bence. Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. 2012 yılında yeni yol yapılmadan önce pamukova-bilecik-iznik yolunda denk gelmiştim bir megane rs ile. arkasından hayranlıkla bir süre yolculuk yaptım. öğlenden sonra güneş batmaya yakın dağ yollarında tatlı tatlı seyehat etmelik bir araç. kapat gözlerini hayal et sonra sarı sitede ilanlara bakarken buluyor insan kendini

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin tecrübem benden çok, o yüzden daha isabetli bir yorum olue bence Senin düşüncen.
    3 e attığımda zaten sardı ve orada bi kayıp var. Hoş ben süre için de çekmedim açıkçası videoyu sadece sökükken denemek istedim.

Stock ne koşuyor 100 200 bilmiyorum bile lastiklerim de çok iyi lastikler değil marka iyi ama yıl dan sınıfta kalıyoruz.

Hızlısın hızlıı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kadrana göre 17 18 sn civarında 100-200 süresi var olarak gördüm ben. Vites geçişleri özensiz olduğu halde çok iyi yürüyor bence. Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. 2012 yılında yeni yol yapılmadan önce pamukova-bilecik-iznik yolunda denk gelmiştim bir megane rs ile. arkasından hayranlıkla bir süre yolculuk yaptım. öğlenden sonra güneş batmaya yakın dağ yollarında tatlı tatlı seyehat etmelik bir araç. kapat gözlerini hayal et sonra sarı sitede ilanlara bakarken buluyor insan kendini
    Umarım çook daha iyisi 3rs nasip olur en kısa zamanda. 3 sene önce tam olarak böyle düşünüyordum o dönemde 2. araç olarak ford ka vardı. Şartlar ummadık şekilde iyileşebiliyor hayat enteresan bir yolculuk bu yönüyle bakıldığında.

Tecrübe bu tür araçlar için bence kıymetli, zira bizim böyle bir tecrübemiz yok. Bilen adam şunu benden çok daha iyi koşturur muhtemelen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

estağfurullah, hemen bir 100-200 paylaşayım (stage 1 Henk):

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    estağfurullah, hemen bir 100-200 paylaşayım (stage 1 Henk):

Gayet güzel 12.66 koşmuş, biz de henk yok ama selçuk var Tanırsın muhtemelen rscamiasından bir arkadaş o yazdı aracı.

Aslında amaç 3rs enjektörüne geçince onların ayarıydı ama yapmışken stg1 olalım dedik. Benim kafam hep "güvenli" tarafta kalmaya odaklı. Sorunsuz bir sürüş istiyorum zira.

Bu sabah 2 de oturunca gaza sanıyorum ki ufak da olsa bir kaçırma var, videoyu çektiğimde net şekilde sarmıştı araç ama bu gün full takılı şekilde denedim.

Daha net bir zamanda deneyeceğim bakalım ne alemde. Umarım baskımız kaçırmıyordur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gayet güzel 12.66 koşmuş, biz de henk yok ama selçuk var Tanırsın muhtemelen rscamiasından bir arkadaş o yazdı aracı.

Aslında amaç 3rs enjektörüne geçince onların ayarıydı ama yapmışken stg1 olalım dedik. Benim kafam hep "güvenli" tarafta kalmaya odaklı. Sorunsuz bir sürüş istiyorum zira.

Bu sabah 2 de oturunca gaza sanıyorum ki ufak da olsa bir kaçırma var, videoyu çektiğimde net şekilde sarmıştı araç ama bu gün full takılı şekilde denedim.

Daha net bir zamanda deneyeceğim bakalım ne alemde. Umarım baskımız kaçırmıyordur.

Kendime edit olsun. Kaçırma yok arabada baya sarıyor 2 de tekrar denedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukarıdaki videoyu çektiğim yerde full takılı şekilde 27 litre yakıta 4-4.5 lt ethanol katarak çektiğim kadran videosu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç bilmediğim bir araba ama güç eğrisi ne alemde? Vites atmadan önce 1000 devir daha dönülebilir mi yoksa 6000 den sonra boş mu çeviriyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oztk24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç bilmediğim bir araba ama güç eğrisi ne alemde? Vites atmadan önce 1000 devir daha dönülebilir mi yoksa 6000 den sonra boş mu çeviriyor?
    6500 den sonra boş dönüyor gibi, ben 6k gibi atarak deneme yaptım genel olarak.

Sökükken çok keyifli araba, koltuk ve trimleri çok ağır, ilk video sökük son video full takılı.

Bu deneme yaptığım yolda hafif yukarı yönlü meyil var ama dbn tarzı bir alet yok elimde o yüzden veri kısmı tamamen subjektif kalıyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler