User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
52 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: EVO/WRX challenge buttonwillow

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

EVO/WRX challenge buttonwillow

BORKED

7 ayakli sampiyonanin 2.ayagi

time attack sirasinda biraz abartmisim, guzel bir ucus oldu, sert inis

2006 EVO IX MR 6spd
    1445kg (surucusuz/yarim depo)
    Tomei ARMS 7960 turbo
    Turboback 75mm exhaust
    stok exh. manifold
    stok intake
    stok intercooler
    stok enjektor/pompa
    AEM EMS
    315WHP @ 22psi (1.5bar) > tahmini 420HP (motorda)
    HKS Hipermax Pro w/swift springs
    cusco sway bars
    Carbonetic single carbon blade clutch
    18x9 255/40/18 Toyo R1R

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)

KingoAtmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah
    ..
    208 gti by Peugeot Sport; İstanbul Park: 2:36.177 - 07.05.2023
    Saxo évo-2 0-402 : 13.821 sn.
    Powered By : Piston Garage
    Nazmi TOÇAK

GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    duzelttim saolasin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nazmitocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah
    ..
    eyvallah saolasin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    paylasım icin tşkler sayenizde kendimi aracın icindeymis gibi hissettim

bu arada lafını etmeden edemeyeceğim pistin yol tutusu berbat gorunuyor her yer yamalı bizim e-5 bile bundan daha temiz buna karsın virajlara cok iyi girip cıkmıssınız tebrik ederim oyleki onuzdeki arac sizden 1 dk falan once cıktı sanırım yarıs bitiminde aranızda 10 sn lik bir far var yada yoktu

gunun en iyi turunu atan kimdi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    paylasım icin tşkler sayenizde kendimi aracın icindeymis gibi hissettim

bu arada lafını etmeden edemeyeceğim pistin yol tutusu berbat gorunuyor her yer yamalı bizim e-5 bile bundan daha temiz buna karsın virajlara cok iyi girip cıkmıssınız tebrik ederim oyleki onuzdeki arac sizden 1 dk falan once cıktı sanırım yarıs bitiminde aranızda 10 sn lik bir far var yada yoktu

gunun en iyi turunu atan kimdi?
    tesekkur ederim

pist cok eski, ara sira bazi bolumleri duzeltiyorlar ama sert suspansiyonla yarismak cok zor, benim sertlik ayarlari 6/36 bu pist icin, en yumusakta nerdeyse yani ama cok teknik ve zevkli bir pist, cok iyi akiyor yeni asfalt olsa nasil olur acaba benide dusundurdun simdi ha birde surekli yon degistiren inanilmaz bir ruzgar vardi, 40mph dediler, yaklasik 60km/h !

bende 140 treadwear (lastik hamuru yumusakligi )sokak lastik vardi, en iyi giden EVO'da 60 treadwear R-compound yaris lastigi var, o 1:59-2:00 arasi donuyor burayi..birkac GT3 porsche ve C6 Z06 yine 2:00 civarindaydi R lastikler ile.. Benim onumde cikan EVO aslinda antremanda benden iyi gitmisti ama ben gaza geldim biraz zorladim isinma turunda heralde yaklastigimi gorunce panik oldu adam heralde hata yapmaya basladi..bende farkettim iyice yaklastim..

daha iyi olacak insallah daha ogreniyorum bu arabayi..

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu lastiklerin treadwear bilgilerini nereden bulabiliriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu lastiklerin treadwear bilgilerini nereden bulabiliriz
    her lastigin uzerinde yazar.

http://blogs.insideline.com/roadtest...ear-rating.jpg

40/60/80/100/140/180/200/300/400 cok farkli hepsi.. lastik ureticilerinin websitelerindede yazar.. 200AA olarakta gectigini gordum misal olarak..treadwear lafi gecmiyor bazilarinda..

Dr.Ecu Chiptuning ERDEMM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi pistin asfaltı maşallah istanbul yolları gibi. Yama içerisinde üzeri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mig Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tesekkur ederim

pist cok eski, ara sira bazi bolumleri duzeltiyorlar ama sert suspansiyonla yarismak cok zor, benim sertlik ayarlari 6/36 bu pist icin, en yumusakta nerdeyse yani ama cok teknik ve zevkli bir pist, cok iyi akiyor yeni asfalt olsa nasil olur acaba benide dusundurdun simdi ha birde surekli yon degistiren inanilmaz bir ruzgar vardi, 40mph dediler, yaklasik 60km/h !

bende 140 treadwear (lastik hamuru yumusakligi )sokak lastik vardi, en iyi giden EVO'da 60 treadwear R-compound yaris lastigi var, o 1:59-2:00 arasi donuyor burayi..birkac GT3 porsche ve C6 Z06 yine 2:00 civarindaydi R lastikler ile.. Benim onumde cikan EVO aslinda antremanda benden iyi gitmisti ama ben gaza geldim biraz zorladim isinma turunda heralde yaklastigimi gorunce panik oldu adam heralde hata yapmaya basladi..bende farkettim iyice yaklastim..

daha iyi olacak insallah daha ogreniyorum bu arabayi..
    biz ancak karting pistlerinde donebiliyoruz... yamalıda falan kabulumdur, keske boyle bir pistimiz olsa bizde donsek

dediğiniz gibi temiz bir pist ve sert suspansiyon ile cok daha iyi donebilirsiniz sonraki ayaklarıda bizimle paylasırsanız cok mutlu olurum basarılar

sulhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yoldan ziyade ayağını gazdan cekmemişsinki biraz dediğin yerde ucmussun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biz ancak karting pistlerinde donebiliyoruz... yamalıda falan kabulumdur, keske boyle bir pistimiz olsa bizde donsek

dediğiniz gibi temiz bir pist ve sert suspansiyon ile cok daha iyi donebilirsiniz sonraki ayaklarıda bizimle paylasırsanız cok mutlu olurum basarılar
    eyvallah saolasin tabiki paylasirim, bu arabayi cok yavas hazirliyoruz. Bu duzenlenen sampiyona benim fikrimdi. Speed ventures diye bir organizasyon (misal TRde Safari), pistleri kiraliyor. Katilanlar tamamen amator, arasi yaris takimlari test icin geliyor ama asil mantalite haftasonu takimlari toplayip arabaya atlayip piste gidip gazlamak, hondasindan viperina bircok araba yarisiyor. Daha pro seviyedeki yarislar buyuk butce gerektiriyor, bu yuzden bizde evo/subaru sahiplerinin dusuk butceler ile katilabilecegi bir organizasyon yapmak istedik, adamlarla konusup ikna ettik. 3 ay klasman puanlari tartisildi butceden cok surus kabiliyetinin konustugu cekismeli bir ortam yarattik. Benim araba ustundeki parcalar ile 8 puanda. Mod klasmanin en yavas arabasi zira yaris lastigi kullanmiyorum henuz. Sokak arabalarindada biraz daha hizli cunki ustune Tomei turbo var..

istanbulda pist gunleri oluyor, bunlarin daha fazla yapilmasi sizin elinizde. Ne kadar cok araba toplarsaniz bu islere gonlu olan, o kadar duser fiyatlar. Ayrica bir takvim hazirlarsaniz daha kolay olabilir pazarligi. Istanbul uzak falan demeyin biz burda 11 saat araba cekiyoruz gerekirse, isteyen katlanacak gokarttan geldim bence bu gece 35 tur attim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elimizde bir tek izmit korfez vardı onuda gectiğimiz yıl kapattılar artık hiç pistimiz kalmadı o yuzden su an turkiyede cadde spec devam etmek zorundayız istanbul park inanılmaz pahalı ve orda duzenlenebilecek bi gune ancak extreme otomobiller katılır onunda bize bir faydası yok...

turkiyede amator olarak motorsporlarıyla ugrasabilmek neredeyse imkansız oldu allah sonumuzu hayır etsin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sulhi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yoldan ziyade ayağını gazdan cekmemişsinki biraz dediğin yerde ucmussun
    ahahha abi sorma fena geldim o viraja hafif hizli oldu giris, dahada gaza geldim kafa oturunca ama fena sektim sagdan

dur bak bu 1.olan evocu, fena gidiyor, acaip bit cizgi var valla kopyayi cektim

BORKED

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elimizde bir tek izmit korfez vardı onuda gectiğimiz yıl kapattılar artık hiç pistimiz kalmadı o yuzden su an turkiyede cadde spec devam etmek zorundayız istanbul park inanılmaz pahalı ve orda duzenlenebilecek bi gune ancak extreme otomobiller katılır onunda bize bir faydası yok...

turkiyede amator olarak motorsporlarıyla ugrasabilmek neredeyse imkansız oldu allah sonumuzu hayır etsin...
    yok abi imkansiz diye gorme, istanbul parka 100 araba toplayamazmisiniz? o kadar delikanli yokmu orda

YEY® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok keyifli görünüyor İstanbul park için t.t ye 100 araba çıkmaz..Çıksada çok sağlam bir organizatör lazım o kadar apaçiyi zaptedicek En son m6 nın biri istanbul park ortasında yanlaya yanlaya lastik parçalamıştı..Ki 15-20 arabalık organizasyondu..Bide 100 araba olduğunu düşün..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mig Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahahha abi sorma fena geldim o viraja hafif hizli oldu giris, dahada gaza geldim kafa oturunca ama fena sektim sagdan

dur bak bu 1.olan evocu, fena gidiyor, acaip bit cizgi var valla kopyayi cektim

BORKED
    cizgisi guzel ama bu arac seninkinden daha hızlı gibi geldi bana:S

bu arada o supra ne ayaktı yaw spin mi attı adamın yolunu kesti cok tehlikeli olmus...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YEY® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok keyifli görünüyor İstanbul park için t.t ye 100 araba çıkmaz..Çıksada çok sağlam bir organizatör lazım o kadar apaçiyi zaptedicek En son m6 nın biri istanbul park ortasında yanlaya yanlaya lastik parçalamıştı..Ki 15-20 arabalık organizasyondu..Bide 100 araba olduğunu düşün..
    olaya negatif enerji ile yaklasirsaniz sonucta iyi olmaz zaten olanlari unutup ciddi bir organizasyon yapilir. Bence bu is olur ama cidden ugrasmak lazim..100 olmasin 60 araba olsun yeterki yurek olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)