User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
27 sonuçtan 20 ile 27 arası

Konu: continental sc5, good year eagle f1, pirelli pzero

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Continental SC5 kullanıyorum ve tavsiye ederim.
    kararında ve kontrollü bir lastik.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ERK_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Continental SC5 kullanıyorum ve tavsiye ederim.
    kararında ve kontrollü bir lastik.
    Birde conti sportcontact 5 ve conti sportcontact 5p var

Sizdeki hangisi acaba ?

Testlerde baktığım kadarıyla 5p spor araçlar için sadece ve notları daha iyi

conti5 hem spor hem suv lar için...

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5p daha özel bir lastik, ölçüler kısıtlı.

18 ve 23 jant arası var.

benim kullandığım ebatta yoktu o yüzden SC5 aldım.

5p kesinlikle daha iyi ancak SC5 de oldukça yeterli.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Conti sc 5 ve eagle f1 arasında 10 tl gibi bi fiyat farkı var

Hangisini alıcam hala kararsızım conti kullanan herkes çok memnun ama goodyear kullanan birinden yorum alamadık daha

Önceki yorumlarda conti günlük kullanıma daha uygun ama eagle f1 daha performanslı denilmiş

Yumuşaklık ve konfor önceliğim olduğu için hangisi daha yumusak bilemiyorum

Ama ses konusunda eagle f1 70db conti 71db yazıyor üstünde...

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hazır böyle konu bulmuşken hortu hak ettide geçiyor bile

-1 takım Goodyear Eagle F1 Asymetric 2'den sonra 225/45/17 ölçülerinde Sportcontact5 almayı düşündüm.Eskide olsa bizim burası geldi okudum bu seferde değişiklik olsun SC5 alıyım dedim ve taktırdım.Yaklaşık 1500km'de yol yaptım taktırdım taktıralı biraz yorum yapayım

-Öncelikle Goodyear Eagle F1'i takalı tam 28.000km olmuş,gözle baktığımız zaman dışında herhangi bir deformasyon yoktu fotoğraflarda görebilirsiniz zaten.Diş kalınlığı ise hala bayağı bayağı vardı Fakat bu lastik bende ömür açısından sınıfta kaldı.Görsel olarak değil ama kauçuk ömrü olarak.Başta Adananın yollarının çok kaymak olmasına bağladım ama ilk aldığımda böyle değildi.Yani stock TDI Golfu falan geçmem imkansızdı şehir içi ışıktan kalkışlarda arabda 1. ve 2. vites yoktu çok patinajdaydık.Fren ise ABS çıkmıyordu neredeyse çok ilginç ama öyle...LAstik basınçlarınıda kendim kontrol ederim elektronik ölçüm cihazım var.Tabi bu yazdıklarım kuru zemin için geçerli.Yağmur yağdığında ne bu kadar sarıyor nede abs sürekli devrede oluyordu ilginç...

-Yani Gözle görülür bir deformasyon olmamasına rağmen 1.5 yıl ve 28.000kmde artık değiştirme kararı aldım.En çok Continental Premium Contact 6 ile Sportcontact 5 arasında kaldım.PC6 SC5'den aşşağı kalır yanı yok gibiydi,ömür olarak daha iyi ama performans olarak azıcık daha az...vs gibi. Riske girmedim CS5'i aldım.

-Lastiği taktık,Konfor ve yol sesi olarak bir fark farkedemedim bence bu konuda ikiside aynılar.Yağmur yeni bitmişti yollar hafif ıslak ama tozsuz tertemizdi.Araba sadece 2 de bir ASR ışığı yakıp sarmadan devam edebiliyordu ve bu beni çok sevindirdi.Yol temiz biraz daha tozlansın umarım değişmez dedim ve bingo 2'nin sonuna kadar sönmeyen hatta bazen 3e atınca bile yanan ASR ışığı artık neredeyse yok gibiydi.Çok zorlamadan rodajımı yaptım duzgünce...

-1500km kullandım hatta şu anda -5 derecede bile kullanmak zorundayım Adanada sarmaktan kurtulduk bayağı oranda bu sevindirici oldu daha az ABS kütürtüsü ise bonusu oldu.Araba CS5 de sararken bile gidiyor ama öyle bir durumda var.Goodyearda başta öyle idi hatta tam bir fiyat/performans lastiği idi ama kullandıkça olmadı dahada kötü oldu...

-Son olarakta şu video ile kapatayım,sınav vardı sabahladım.Eve geçiyordum sabaha karşı 4.30 gibi.Kırmızı ışıkta kırmızı yanmasına rağmen SuperbII durduk yere taciz etti bixenonlarıyla Yeşil yanınca bende dayanamadım ışıklardan kalktık bununla.Kavşağın o kısmı geceleri hep ıslak oluyor malesef."x Kebapçı" gece hortumu alıp komple dükkanını yıkadığı için dikkat etmek gerekiyor...

-İşin şaşırtıcı noktası bende değil ESP'nin ışığı limittimde bile değilken superbII çok kötü bir kaza atlattı suya girdiğimiz zaman.Videoyu dikkatli izlerseniz ıslağa girdiği anda önce dümdüz önden kaymaya başlıyor.Kuruda ön tekerler tutmaya başlayınca arkası geldi.ESP tuttu cidden onu.Sürüş karakteri,viraja giriş,arabanın kendi limitleri dışında burda en büyük etken lastik oldu bence.

-28.000km değil 20.000km gitsin ama ömrünün sonuna kadar düzgün bir performans ve güvenlik sunsun bana başkada birşey istemem

ESP Save the Day Avoid Crash | ESP Kazayi Onledi - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    225/55/17 lastik arıyorum. Şuan contipremiumcontact5 var ama kötü durumdalar ...

contipremiumcontact 6 çıkmış ama bu ebatta yok ...

Contiden devam etmek yerine goodyear almayı düşünüyorum

Başka tavsiyeniz var mı ?
    ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Michelin PS4'ü de çok övüyorlar. PS3'ü ise tam tersi. Ama pahalı yaa.. Rakiplerine nazaran.

Agent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Michelin PS4 tartışmasız bambaşka bir lastik bence. Ama bu iş araştırma işi her lastik her arabada ve şehir/ülke de aynı tepkiyi vermiyor maalesef.

Polo GTI 205/45/17 ile Benim kriterim istanbulda max 2 kişi ile ara ara sert ve süratli genelde standart kullanım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)