User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ucuz Yaylar Hk.

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ucuz Yaylar Hk.

Eskiden bu tür yaylar yoktu. Şimdi aracıma yay soruyorum abi Noviline marka var diyor. O nasıl diyorum yerli malı diyor. Coil-ex var Hollanda malı diyor. Şöyle bir araştırayım dedim Apexi, Mishimito, FK falan filan bir sürü yay markası var. Sanırım hepsi yerliymiş. Fiyat olarak da yerli markalara 190 TL, Coil-ex tarzı yay içinde 280 TL diyor. Forumlarda bu yaylar ile ilgili çok konu okudum. Şimdi bir kısım aşırı memnunum derken bir kısım tövbe edip Eibach-H&R-Vogtland üçlüsüne dönüyor. Bu tarz yayları kullanan var mı acaba? Konfor, yol tutuş bakımından kıyaslama yapabilir miyiz? Bende Eibach Pro-Kit 25mm ile Coil-ex 50mm arasında kaldım çünkü. Teşekkürler.

ceyhun737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yürüyen aksam konusunda yerli malı ürünleri tercih etmezdim. Aracınızda Kw marka da var ancak dizeller için var , gt için yay bulmanız çok zor bilgilendireyim

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eibach alıp geçerim gerisini düşünmem bile..

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    FK yerli üretim değil, replikaları yerli üretim. Ben zamanında almıştım 3 sene sonra otoparktan aracımı geri salarken sağ ön kırıldı. SAtıcıyı aradım onlar sadece kırılmamaya 2 sene garantili dedi. Keşke bu cevabı yüzüme verseydi o hıncımla. Ucuz yay bana çekici + sağ ön lastik ve bir sürü eziyete mal oldu yani. + 200 tl üstü masraf. Bunun yürürken denk gelme ihtimalinin yanında yine ucuz kurtardım gerçi.

Bu da yayın çıkarılmış hali.
    Instagram: mutusgarage

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    emre eibach tan şaşma derim.aracın gt birde onada dikkat et.dizellerden farklı olması lazım.

yerli üretim yayın testleri hangi koşullarda yapılıyor çok merak ettim.

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emre eibach tan şaşma derim.aracın gt birde onada dikkat et.dizellerden farklı olması lazım.

Az buçuk tahmin eder gibiyim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ceyhun737 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yürüyen aksam konusunda yerli malı ürünleri tercih etmezdim. Aracınızda Kw marka da var ancak dizeller için var , gt için yay bulmanız çok zor bilgilendireyim
    GT için yay var Ceyhun. H&R'nin H&R 28866-2 kodlu yayı ve Eibach'ın E10-46-025-01-22 kodlu yayları var. H&R sipariş üzerine geliyor ve fiyatı Eibach'ın iki katı. Eibach TR'de mevcut şuan.
    Benim merak ettiğim husus bu Coil-Ex gibi yaylar ile Eibach-H&R tarzı yaylar gerçekten farkediyor mu.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    JOM vs KW V2 olarak düşün, karşılaştır

Coil-ex vs Eibach olarak ölçüle aga

En net böyle anlatabilirim sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gearbox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eibach alıp geçerim gerisini düşünmem bile..
    Ya bende öyle düşünüyordum da diğer yayları kullanıp sonrasında ben Eibach taktım çok mutlu oldum diyene de rastlamadım. Takma yerli Arge yok deniliyor, ama takan da çok memnunum sekme yok, konfor maksimum düzeyde diyor.

Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    FK yerli üretim değil, replikaları yerli üretim. Ben zamanında almıştım 3 sene sonra otoparktan aracımı geri salarken sağ ön kırıldı. SAtıcıyı aradım onlar sadece kırılmamaya 2 sene garantili dedi. Keşke bu cevabı yüzüme verseydi o hıncımla. Ucuz yay bana çekici + sağ ön lastik ve bir sürü eziyete mal oldu yani. + 200 tl üstü masraf. Bunun yürürken denk gelme ihtimalinin yanında yine ucuz kurtardım gerçi.

Bu da yayın çıkarılmış hali.
    Bu güzel cevap oldu. Benimde endişem yayın kırılmasıyla ilgiliydi zaten. Oluyormuş demekki.

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dizelden farklı abi 1.5 aydır araştırıyorum yukarıda belirttiğim markaların kodları uyuyor sadece.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    JOM vs KW V2 olarak düşün, karşılaştır

Coil-ex vs Eibach olarak ölçüle aga

En net böyle anlatabilirim sanırım.
    Sen öyle diyon da aga JOM , OMP gibi bayağı sert bir yay yada sert bir coilover. Ee ben şimdi Mertkan'ın Coil-Ex'li Astra'sına baktım gayet güzel konfor var. Ama yol tutuş, malzeme kalitesi nasıldır bilemiyorum.
    Yiğit mesela Apexi kullanıyor memnun adam.

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadaşım golf 6 da ve öncesinde fiestada çakma apexilerden kullandı ve kullanmaya devam ediyor. Çok memnun sekme filanda yok gibi, çok iyi diyor ama ben şahsen cesaret edipte alamam öyle bir yayı arabama.

iztuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "Amaç vatan toprağına yakın olmaksa
    İki bakla kes usta" alt metinli sözü ve şiirselliğiyle yay kestiren kestirene. Siz biraz daha, hatta daha fazla verin kaliteden şaşmayın, bilindik markaların yayları birincil tercihiniz olsun.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Emre Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen öyle diyon da aga JOM , OMP gibi bayağı sert bir yay yada sert bir coilover. Ee ben şimdi Mertkan'ın Coil-Ex'li Astra'sına baktım gayet güzel konfor var. Ama yol tutuş, malzeme kalitesi nasıldır bilemiyorum.
    Yiğit mesela Apexi kullanıyor memnun adam.
    O kadar da sert değil yahu, en basık haliyle MK3 Vento da bindim , Golf 6 da Alman FK nın coilli haline bindim senin araba kıvamındalardı öyle söyliyim

Bende 7 senedir Hollanda menşeili Maxtrac var biliyosun, 10 yıllık süspansiyonlarla birlikte 100 bin km yi geçti takalı, hala derim iyi ki takmışım diye ki onu da sen kullandın

Coilex parasına göre iyidir ama ben takmam yine de, net.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neyse ben Eibach alayım 25 mm ne basarsa artık şansımıza

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son zamanlarda soguk pres kullanan sayisi artti inanilmaz derecede. Ismini vermek istemem bostancida bir firma kendisi vogtland satiyor ama deli gibi soguk pres yapiyor. Dukkan onundeki araclara baktim 5.30 mu dersin mercedes bilmem ne modelimi dersin vs vs.. Kime sorsam kirilmayacagina dair yemin edecek boyutta. 2 bmw servisi ustalariyla konustum ikiside zaman zaman uradigim servisler ve devamli soguk pres icin adres soruyorlar diyorlar ve iki serviste soguk preste sorun gormuyor. Gecen gun muhabbet esnasinda z4 sahibi geldi adam presli geziyor.. Kullananlarin yorumlarini okuyorum olumsuz yorum yapan neredeyse yok ama pres yaptirmayip olumsuz yorum yapan cok. Yaptirmam diyip pressletende vardir ya orasi ayri bir konu : )

Uzun lafin kisasi marka yaylarin yuksek fiyati yerli markalarin kalitesizligi sonucu soguk pres yaptiran sayisi bir hayli fazla. Isitarak prese zararsiz demek sacma ama soguk pres hakkinda bu kadar olumlu sey duyunca insan celiskide kaliyor.

Not: Yaptirmadim,soranada ne yaptir derim ne yaptirma derim ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu konuda risk alamam şahsen. Alacaksan düzgün bi yay al ya da alma. 3'üncü bi seçenek yok. Bisiklet değil ki bu...

4rd4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre Akçay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden bu tür yaylar yoktu. Şimdi aracıma yay soruyorum abi Noviline marka var diyor. O nasıl diyorum yerli malı diyor. Coil-ex var Hollanda malı diyor. Şöyle bir araştırayım dedim Apexi, Mishimito, FK falan filan bir sürü yay markası var. Sanırım hepsi yerliymiş. Fiyat olarak da yerli markalara 190 TL, Coil-ex tarzı yay içinde 280 TL diyor. Forumlarda bu yaylar ile ilgili çok konu okudum. Şimdi bir kısım aşırı memnunum derken bir kısım tövbe edip Eibach-H&R-Vogtland üçlüsüne dönüyor. Bu tarz yayları kullanan var mı acaba? Konfor, yol tutuş bakımından kıyaslama yapabilir miyiz? Bende Eibach Pro-Kit 25mm ile Coil-ex 50mm arasında kaldım çünkü. Teşekkürler.
    benım aracımda coıl-ex marka yay var 5cmlık. yaklasık 5 senedır kullanıyorum. kalıtesi için kotudur yada ıyıdır bırsey dıyemıcem cunku o zamanlarda bellı baslı markalar dısında pek yay yoktu. sımdı dolu marka var. ben sorun yasamadım hala da kullanırım. ama vogland veya eıbach derim tabıkı. sonucta arada fiyat farki baya var. kafam rahat olsun dıyorsanız bu iki marka ıyıdır derım.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    soguk,sıcak presten-kesik yaydan-merdiven altı yaydan çok memnunum diyen bence yolda tehlike yasamamışlar.yaşamış olsalarda farkında degiller.sorun bugünde çıkabilir,5sene sonrada.şans işi.hayatımı şansa bırakamam.

zamanında(90lar) yay bulamadıgımız için sıcak pres yaptırdım.araç 850kg idi yolda giderken arka kırıldı.
    306 s16 ya takılmaması gereken yayı taktık göztepe köprüsü altında takla.

ama her iki araçta kullandıgım yaydanda çok memnundum hiç sekmiyordu.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Valla 2012de model mondeoya namistaynda soguk pres yaptirdi arkadasm 15 20 binlere geldinde sogukta kalmis bekci dalgasi gibi titriyiodu hem arac hem direksiyon, seritte durmamaya baslamisti elle tutulur tarafi yok yani
    1881 - 193

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)