User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Jant sorunsali fikir ve öneri

hanz10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Jant sorunsali fikir ve öneri

Merhaba beyler, durumun aciliyeti olmasi nedeniyle yardiminiza ihtiyacim var.

Aracimin jant ve lastiklerini deðistirmek istiyorum, aracim bmw f20 1.16i benzinli onlerde 2.5 , arkalarda 3.5 cm press mevcut. Suanda ise jantlarim 19 inc 235/35/19 achilles marka lastiklerle beraber ofseti 8/9 seklinde. Simdi ise 18 inc jant ve lastige gecmek istiyorum. Oneri ve yorumlariniza ihtiyacim var,

4 lastiGin ebati ayni mi olmali? Yoksa farklimi olmali? Lastik markasi ve olcusu ne olmali?

Aracimin uzerinde ki jantlar;

Bakmis oldugum jant ve olculeri bu; 18 inç BMW M// MODELà JANT LASTÃK TAKIMI 5 GÃœNLÃœK
    Ãlan No: 382798253
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Tercih iki ise bu; KAMPANYALI 18" 5x120 BMW CSL PÃANO BLACK JANT TAKIMI AKLAS JANT
    Ãlan No: 381997491
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Cevap yazan arkadaþlara tesekkur ederim, telefondan yaziyorum yazim hatasi var ise kusura bakmayin.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik markası tamamen maddiyata kalmış bir durum, 1000 liraya da takım alabilirsiniz 2000 liraya da. Lastik ebatını da belirleyen şey jantın genişliğidir. Alacağınız jantın genişliğine göre bir lastik taban seçimi yaparsınız ancak. Benim tercihim ikinci ilandaki jantlar olur ama kesinlikle ön arka farklı ofset değerine sahip olmalı, buna bağlı olarak da arka lastiklerin daha geniş tabanlı olmalı.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerekirse 16 17 olsun, ama orijinal jant olsun. Replikalara asla güvenmiyorum.

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.35 m janti gormustum ilandaki bir aracta 1 serisi cok begendigim bi arac 1.35 janti cok yakisiyor bulabilirseniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önerdiğiniz jantlar milattan önceye ait urartılar buldu o jantı daha paranın icat edilmemişti ultraleggra harika hem hafif 18 olcaksa hafif bişey olsun bari 19 ihanet olmuş. Önerilerim bunlar... Fakat şiddetli tavsiyem olarak achilles nedir abi? nedir achilles ????? at onları sehpa yap koltuk yap çöppp bmw kullanıyorsunuz lütfen yapmayınn. Pzero öneririm. Ben bridgestone s001 kullanıyorum onuda tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önerdiğiniz jantlar milattan önceye ait urartılar buldu o jantı daha paranın icat edilmemişti ultraleggra harika hem hafif 18 olcaksa hafif bişey olsun bari 19 ihanet olmuş. Önerilerim bunlar... Fakat şiddetli tavsiyem olarak achilles nedir abi? nedir achilles ????? at onları sehpa yap koltuk yap çöppp bmw kullanıyorsunuz lütfen yapmayınn. Pzero öneririm. Ben bridgestone s001 kullanıyorum onuda tavsiye ederim.
    Ultraleggra jantlar tavsiyesi için teşekkürler, şimdi onlara bakıyorum ama aklıma bunlar takıldığı için başka bakmadım, O zaman ki bütcem bu lastiğe yetıyordu 5 bin km kullandım ve tatmin etmedi, şimdi iyi paraya jant lastiklerimi satticağım için. Bu sefer lastiğe önem vericem bütceyi de ona göre ayarladım zaten, o yüzden fikir ve yorum istedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı redbull35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim değerlendiricem kesinlikle.

Korollacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadasim bmwye biniyorsun yaylari presletmek nedir ya caninizin hic mi degeri yok?
    Gülümsemesini Bilmeyen Tükkan Açmasın
    KARS Atasözü..

Killah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam demis butcem buna el verdi diye, bmw'ye biniyor diye para siciyo olmasi mi gerekiyor?
    Alıntı BarKing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski arabacilardan kim kaldi, Vaktinde saatimi satsam vtec aliodum, Simdi satsam sifir iki type r alirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Killah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam demis butcem buna el verdi diye, bmw'ye biniyor diye para siciyo olmasi mi gerekiyor?
    arkadasim galiba okudugunu anlama sikintisi yasiyorsun. adamin butcem buna el verdi dedigi lastik aldigi zaman butcesi yetmedigi icin ucuz lastik almis. araba bmw degil ne olursa olsun farketmez jant lastik degistirmek buyutmek keyfi bir zevktir paran varsa yaparsin paran yoksa abidik kubidik islere girip kendi canini ve trafikteki diger suruculeri tehlikeye atmanin manasi yok.
    jant lastik aracin yere tek baglantisidir bu yuzden kaliteli bi sey olmasi gerekir kaldi ki bu arkadasin bindigi aracda piyasaya gore luks bir arac belli bir alim gucune sahip ki bmw almis kendi zevkine ve keyfine gore jant lastigini degistirmek istiyor. simdi en basitinden yay alacak kadar parasi yoksa bence hic jant lastik isinede girmesin bu isleride biraksin.
    KARS Atasözü..

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Korollacı abiye katılıyorum. Bmw binip sırf 19 jant olsun diye achilles lastik takmam hayatınızda görebilceğiniz en berbat lastiktir çünkü varsın orjinal jantı olsun araba keyif versin

tavsiyeme gelirsek bence çok şık olur 3.35 jantı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Korollacı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim galiba okudugunu anlama sikintisi yasiyorsun. adamin butcem buna el verdi dedigi lastik aldigi zaman butcesi yetmedigi icin ucuz lastik almis. araba bmw degil ne olursa olsun farketmez jant lastik degistirmek buyutmek keyfi bir zevktir paran varsa yaparsin paran yoksa abidik kubidik islere girip kendi canini ve trafikteki diger suruculeri tehlikeye atmanin manasi yok.
    jant lastik aracin yere tek baglantisidir bu yuzden kaliteli bi sey olmasi gerekir kaldi ki bu arkadasin bindigi aracda piyasaya gore luks bir arac belli bir alim gucune sahip ki bmw almis kendi zevkine ve keyfine gore jant lastigini degistirmek istiyor. simdi en basitinden yay alacak kadar parasi yoksa bence hic jant lastik isinede girmesin bu isleride biraksin.
    Lastiklerden memnun kalmadığım için zaten buraya yorum yapılması bilgi verilmesi için açtım konuyu. Konumuz press veya Yay alamama gibi bir konu söz konusu değil kendi tercihim olarak press yaptırmak istedim. Çevremden olumlu olumsuz yorumlari dinliyerek sorarak yaptırdım, parası yoksa gibi bir durum söz konusu değil. Sizde bu konulara girmeden nacizane tavsiyenizi söyleyip veya söylemeyip, ama arkadaşim press'ten de kurtul benden tavsiye deseydiniz gibi söz söyleseydiniz dinlerdim de iyi olurdu. Teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korollacı abiye katılıyorum. Bmw binip sırf 19 jant olsun diye achilles lastik takmam hayatınızda görebilceğiniz en berbat lastiktir çünkü varsın orjinal jantı olsun araba keyif versin

tavsiyeme gelirsek bence çok şık olur 3.35 jantı

Teşekkürler jant yorumu için ama başka bir jantı yarın lastikle beraber alıyorum goodyear marka.

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pres tü e kaka

Memur zihniyetli insanlara aldırmayın önerdiginiz iki seçenekte güzel bunlara ek olarak oem tarzda 1.25i m jantı önerebilirim. Lastik olarakta uygun fiyatli jinyu kullanabilirsiniz fiyat/perf oranı gayet guzel bir lastik.
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hanz10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastiklerden memnun kalmadığım için zaten buraya yorum yapılması bilgi verilmesi için açtım konuyu. Konumuz press veya Yay alamama gibi bir konu söz konusu değil kendi tercihim olarak press yaptırmak istedim. Çevremden olumlu olumsuz yorumlari dinliyerek sorarak yaptırdım, parası yoksa gibi bir durum söz konusu değil. Sizde bu konulara girmeden nacizane tavsiyenizi söyleyip veya söylemeyip, ama arkadaşim press'ten de kurtul benden tavsiye deseydiniz gibi söz söyleseydiniz dinlerdim de iyi olurdu. Teşekkürler.
    arkadasim yay ve suspansiyon sistemleri bizim milletin sandigi gibi basit islemler degildir. aracin yaylari imal edilirken metalin esneme ve mukavemet kat sayisina gore hesaplanip oyle imal edilir. yaylara press uygulaninca artik o yay olmaktan cikar umarim anlatabilmisimdir. yolda giderken Allah muhafaza bir anda direksiyon hakimiyetini kaybedebilirsin veya sert bir esnemede veya manevrada yay yerinden cikar kontrolu kaybedebilirsin. siz cevrenizden olumlu olumsuz yorumlari dinleyip kendi caninizi cevrenizdeki insanlarin bilgisiz ve bos yorumlarina emanet edeceginize azicik arastirsaydiniz inanin press yaptirmazdiniz. ilk yorumumda da belirtmistim zaten ama tenezul edip ona cevap verme geregi duymadigin icin bende aciklama yapmadim.
    parasi yoksa durumu soz konusu degilse neye dayanarak press yaptiniz bi aciklayinda bizide aydinlatin. paylastigim video umarim aciklayici olur
    KARS Atasözü..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler