User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: 2012 punto kampana fren kitlenme sorunu

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2012 punto kampana fren kitlenme sorunu

merhaba arkadaşlar.
    aracımda şöyle bir sorun vardı ve devam ediyor. 100 binde serviste frenler kampanalar değiştirilmişti. 105 binde aracı arkadaşımdan ben satın aldım ve farkettim ki arka sağ kampana frene hafif dokununca ses yapıyor. dedim soğuklardan herhalde sonra bi baktım biraz sert basınca sağ arka kitliyor kendini. hafif el freni çekiyorum yine sağ arka hemen kitliyor. yolda hızlı giderken ani fren yapıyorum abs falan çalışıyor o zaman sorun olmuyordu. frenciye gittim. açtı baktık kampanalar biraz yanmış ayarı sıkı yapılmış gibi. değiştirdik kampanaları ferodo ile. test ettik iyi güzel düzelmiş.3 bin km falan oldu sorun yok. şimdi geçen baktım havaların soğuk olduğu dönemde yine aynı şeyi yapmaya başlamış. frenciye gidicem hafta sonu ama bu olay neyden ileri geliyor merak ediyorum.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Frenler ıslakken benimde başıma geliyordu, hatta dediğin gibi tam sağ arka fren bir kere virajda süratli iken ani fren yapınca araba kıçını attırmak ister gibiydi, yer yer tehlikelide olabiliyor.

Bana başta normal denildi, balata değiştik olmadı, fren ayarı yaptık bi süre oldu sonra yine aynısı oldu, kampana yeniledim yine bi süre daha düzeldi ama devam etti

En son yetkili servise gittim arka fren merkezini yenilediler ve sorun ebediyen çözüldü

Fiyatıda makuldü 3 yıl önce işçilik dahil 100 lira tutmamıştı ( yetkili servis )
    - Bize Her Yer TRABZON

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Frenler ıslakken benimde başıma geliyordu, hatta dediğin gibi tam sağ arka fren bir kere virajda süratli iken ani fren yapınca araba kıçını attırmak ister gibiydi, yer yer tehlikelide olabiliyor.

Bana başta normal denildi, balata değiştik olmadı, fren ayarı yaptık bi süre oldu sonra yine aynısı oldu, kampana yeniledim yine bi süre daha düzeldi ama devam etti

En son yetkili servise gittim arka fren merkezini yenilediler ve sorun ebediyen çözüldü

Fiyatıda makuldü 3 yıl önce işçilik dahil 100 lira tutmamıştı ( yetkili servis )
    iyiymiş şuan 40 tl parça fiyatı aynı frenciye gitsem değiştirir de. benim araç aslında uzatılmış garantili. ama vakit olmadığından servislemi uğraşıcam dedim gittim arkaların sorunu çözmek için direkt frenciye gitmiştim. şimdi bakım zamanı servise gitsem balatalar başka marka olduğundan değiştirmeyebilir doğal olarakta hak veririm

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim araçta kampana ve komple değişmesi gerek onun için arkaları diske çevirecem 2 çıkma kaliper sıfır disk sorunsuz olur enazından
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler