User Tag List

Sayfa 1/9 123 ... SonSon
154 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Falken lastİk yol sesİ problemİ

telat deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Falken lastİk yol sesİ problemİ

Merhaba arkadaşlar bir hafta önce falken sıfır lastik aldım 215/40/18 ebatında zex 914 ecorun modeli , fakat lastikler aşırı bir şekilde yol sesi yapıyor ve rahatsız ediyor yeni olduğu için olabilir mi bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.Almadan önceki araştırmalarımda sessiz olduğunu yazmışlardı tayland üretim araç 2012 golf 6

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastiklerin üretim tarihi nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    38.hafta 2016

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik eskidikçe yol sesi azalmaz. Aksine hamur zaman içerisinde sertleşeceğinden bir miktar yol sesi artışı olabilir.

Ben ayrı olarak bir soru sorayım. Bilen bir arkadaş cevap verdiğinde belki sizin soruya da ışık tutar.

Bir lastik etiketine baktığımızda 68-70db gibi ses konusunda bilgi görüyoruz. Piyasada "en sessiz" diye tabir edilen lastik kaç db? Ben 68db diye tahmin ediyorum ama?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastik eskidikçe yol sesi azalmaz. Aksine hamur zaman içerisinde sertleşeceğinden bir miktar yol sesi artışı olabilir.

Ben ayrı olarak bir soru sorayım. Bilen bir arkadaş cevap verdiğinde belki sizin soruya da ışık tutar.

Bir lastik etiketine baktığımızda 68-70db gibi ses konusunda bilgi görüyoruz. Piyasada "en sessiz" diye tabir edilen lastik kaç db? Ben 68db diye tahmin ediyorum ama?
    sessiz lastik yoktur yol sesi almayan araba vardir bro

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim taktığımız Allahın belası dunlop takıldığından beri bilya sesi gibi ses yapıyor. Babamda pimpiriklinin teki bilyalar bozuldu dedi aylarca usta usta gösterdik hepsı lastik sesi dedi daha yeni ikna oldu. Sıradaki lastiğimiz eğer aracı değişmezsek nokian olacak. Lastik sesi zamanla geçmiyor yani hesaplı şekilde satabiliosan sat yoksa eskiyene kadar çekersin o sesi
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bende sizin gibi biliyorum fakat bir forumda yeni lastiğin dişlerinin 8mm olduğu için ses yapma olasılığının olduğunu okumuştum yanlış hatırlamıyorsam 70 db lastikler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim taktığımız Allahın belası dunlop takıldığından beri bilya sesi gibi ses yapıyor. Babamda pimpiriklinin teki bilyalar bozuldu dedi aylarca usta usta gösterdik hepsı lastik sesi dedi daha yeni ikna oldu. Sıradaki lastiğimiz eğer aracı değişmezsek nokian olacak. Lastik sesi zamanla geçmiyor yani hesaplı şekilde satabiliosan sat yoksa eskiyene kadar çekersin o sesi
    böyle bir ses olamaz yol tutuşu çok iyi ama bence 70 db değil yol sesi oranı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sessiz lastik yoktur yol sesi almayan araba vardir bro
    406 gibi bir araba mesela değil mi canısı

Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dunlop markasında bende aynı durumu yaşamıştım. Ben tertemiz çıkma almıştım. O anki bütçe ona yetttiğinden çok kulak asmadım ama ciddi yol sesi vardı.

Alıntı telat deniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende sizin gibi biliyorum fakat bir forumda yeni lastiğin dişlerinin 8mm olduğu için ses yapma olasılığının olduğunu okumuştum yanlış hatırlamıyorsam 70 db lastikler
    70 rakamı benim düşünceme göre yüksek ama piyasada satılan lastiklerde min. kaç db var bilmiyorum. 67db gördüm mesela

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dunlop markasında bende aynı durumu yaşamıştım. Ben tertemiz çıkma almıştım. O anki bütçe ona yetttiğinden çok kulak asmadım ama ciddi yol sesi vardı.

70 rakamı benim düşünceme göre yüksek ama piyasada satılan lastiklerde min. kaç db var bilmiyorum. 67db gördüm mesela
    goodyear kar lastiğinden yaz lastiğine geçtim ama kar lastikleri inanılmaz sessizmiş diyorum şimdi exper gelip bakıyormuş sanırım exper talep edicem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kanka benim araba heryerden ses aliyo beni bu grubun dışına at

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastikler eskidikçe sertleştiği için yol sesi artıyor, ama sizin lastiklerin üretim tarihi eski değil, sorun bu değil bence.

Bir diğer sebep, lastiklerin saklanma şekli.Mesela benim kullandığım aracın yazlıklarını anneannemin bodruma koymuştum.Evin geri kalanına göre çok soğuk.Lastikleri geri taktığımda bazı yerler pul pul döküldü ve beton gibiydi, kayıyordu.20-30km oldu yeni yeni düzeliyorlar, aynı durum sizin lastiklerde de olabilir.Soğuk hava yazlık lastiklerin malzemesini cidden bozuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastikler eskidikçe sertleştiği için yol sesi artıyor, ama sizin lastiklerin üretim tarihi eski değil, sorun bu değil bence.

Bir diğer sebep, lastiklerin saklanma şekli.Mesela benim kullandığım aracın yazlıklarını anneannemin bodruma koymuştum.Evin geri kalanına göre çok soğuk.Lastikleri geri taktığımda bazı yerler pul pul döküldü ve beton gibiydi, kayıyordu.20-30km oldu yeni yeni düzeliyorlar, aynı durum sizin lastiklerde de olabilir.Soğuk hava yazlık lastiklerin malzemesini cidden bozuyor.
    yaklaşık 500 km yol yaptım ama herhangi bir değişiklik yok şuan lastik havalarını 34 bastılar araçta 2.1 psi yüklüyken 2.8 psi yazıyor ama hangi ölçüye göre bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi sıcak-soğuk basınç değerleri fark ediyor.Bahsettiğin fark bundan dolayıdır muhtemelen.

Senin lastiklerin kilometre yapmasına rağmen böyle olmasına anlam veremedim abi.Bendekiler Yokohama, belki de markadan markaya fark ediyordur, belki de sendekiler sıkıntılıdır...
    Veya yeni lastiklerin eski aşınmış lastiklere göre ciddi dişli olması seni ses varmış gibi yanıltabilir, bilmiyorum tabi eski lastiklerin durumu nasıldı ama.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    goodyear kar lastiğinden yaz lastiğine geçtim ama kar lastikleri inanılmaz sessizmiş diyorum şimdi exper gelip bakıyormuş sanırım exper talep edicem
    Olabilir. Yol sesi için ölçüm yapan cihaz var. Bizim burda da var ama şahsi iş için kullanamıyoruz

Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanka benim araba heryerden ses aliyo beni bu grubun dışına at
    O araba bende olsa, sessizlik abidesi yaparım onu be

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sıcak-soğuk basınç değerleri fark ediyor.Bahsettiğin fark bundan dolayıdır muhtemelen.

Senin lastiklerin kilometre yapmasına rağmen böyle olmasına anlam veremedim abi.Bendekiler Yokohama, belki de markadan markaya fark ediyordur, belki de sendekiler sıkıntılıdır...
    Veya yeni lastiklerin eski aşınmış lastiklere göre ciddi dişli olması seni ses varmış gibi yanıltabilir, bilmiyorum tabi eski lastiklerin durumu nasıldı ama.
    eski lastiklerim kar lastiği sadece ben değil arabaya binen arkadaşlarım da rahatsız oluyor sesden müzik açıyoruz virajlarda daha da ses artıyor firmadan dönüş bekliyorum şikayeti bildirmiş bayi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olabilir. Yol sesi için ölçüm yapan cihaz var. Bizim burda da var ama şahsi iş için kullanamıyoruz

O araba bende olsa, sessizlik abidesi yaparım onu be
    lastiklere bakacaklarmış şikayeti bildirmiş bayi hayırlısı artık geri alırlarsa inşallah alırlar continental düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski lastiklerim kar lastiği sadece ben değil arabaya binen arkadaşlarım da rahatsız oluyor sesden müzik açıyoruz virajlarda daha da ses artıyor firmadan dönüş bekliyorum şikayeti bildirmiş bayi

Virajlarda ses artıyorsa rulman sesi de olabilir.Sağa virajlarda ses-uğultu artıyorsa sol rulman ;sola virajlarda uğultu varsa sağ rulman bozuktur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Virajlarda ses artıyorsa rulman sesi de olabilir.Sağa virajlarda ses-uğultu artıyorsa sol rulman ;sola virajlarda uğultu varsa sağ rulman bozuktur.
    eminim lastiklerden geliyor ses yapışıyor çünkü yola uğultu gibi değilde bildiğiniz lastik sesi bariz 40 km de ve 80 90 km hızda fazla belirgin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler