User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Yüksek hızlarda yüzme hissiyatı hk.

ouzs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok çılgın bir e30 topladık. Herşey 10 numara amortisörler yaylar kuleler alt takım salıncaklar vs. lastikelr sıfır. jantlar kocaman değil 16 '' gayet herşey yerli yerinde. 1-2 ay dediğiniz gibi herşey süper. 200+ süratlerde bile tek el giden araba 1-2 ay sonra 100 km de bile giderken sanki hava da gidiyo amk direksiyon kutusu dedik boşluk oldu heralde şaşmazda adı geçen bir tamircide tamir ettirdik. en başta oldu gibi dedik ama 3 gün sonra aynı salınım. yine havadayız. Sonra bi baktık direksiyon mafsal lastiği eskimiş. yeni bir mafsal aldık. onda da boşluk var. hemde çok ama çok az bir boşluk. o bile belli ediyor kendini. sıfırı nı sipariş ettik. Parça geldi taktık. sorunlar ortadan kalktı.

Şimdilerde ayaklarımız yere basıyor. Tek kol direksiyonda tek kol da çapraz camda.

Yeni araba ama seninki bize nazaran ama bi baktırmanda fayda var. Direksiyon kutusuna, mafsal a baktır.
    *On3r*

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı şekilde aynı süratlerde benzer durum başıma geldi halen mevcut. Rot-rotillere bakıldı, balans yapıldı tekrardan. Alt takım olarak bağlantı mafsalı , tabladaki boşluktan en son direksiyon kutusu dendi bana da Lastiklerim 1 yıllık hava basınçları da istenen düzeyde

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dağhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için teşekkürler.
    Bir de bu şekilde deneyelim, mantıklı olan dediğiniz gibi buna geliyor.

Son olarak ufak bir öneri rica etsem sizden.
    Mevcut kış lastiğim GoodYear Ultimate Grip 9, araştırarak almış ve çok memnun kalmıştım.
    Bu nedenle yaz lastiğini de GoodYear olarak almayı düşünüyorum.
    Aklımda şu lastik var; EfficientGrip Performance 205 55 16 91 V (5452000655622)

Başka bir öneriniz olur mu, lastik ebadım 205/55-16
    geçen sene aynı ebat aynı markayı önde kullanıyordum.bu sene arkalara attım.yol sesi,perf.,yumuşaklık olarak gayet parasının hakkını veren bir lastik.

aracım 1300-1350kg civarı önlere 35 arkalara 32 basıyorum...arkaları bir sıra 33 yapmıştım owww showw time

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk mesajınızı okurken lastikten başka bir unsur olacağını düşündüm.Lastik olmadığı kesinleşmiş.Bahsettiğiniz yüzme hissiyatı daha farklı bir durum. @rain man gibi düşündüm ben de.Amortisör bağlantıları da kontrol edilebilir.
    Konu 220T tarafından (15-07-2017 Saat 15:48 ) değiştirilmiştir.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Amortisör - Yay ların özelliklerini yitirmeye başlaması, direksiyon kutusunda oluşan ufak boşluk, viraj demir burçları, amortisör direksiyon kutu burçları sebep olabilir bence.

Özellikle viraj demirlerini bir kontrol ettirin derim hatta ilk etapta
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracın direksiyonu yüksek hızlarda sertleşiyorsa belki elektronik olarak bir problemi vardır. yüksek hızlarda direksiyon sertleşmediği için bu hissiyat olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rot'u maslakta iyi bir ustaya yaptırmayı deneyebilirsiniz, önceden gittiğiniz yer hakkında bir bilgim yok ancak yine de başka bir rotçunun sizin istediğinize göre ayar yapması iyi olacaktır. Herşeyi denemişsiniz, bence geriye yeni bir rot ayarı kalmış.

Dağhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ouzs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok çılgın bir e30 topladık. Herşey 10 numara amortisörler yaylar kuleler alt takım salıncaklar vs. lastikelr sıfır. jantlar kocaman değil 16 '' gayet herşey yerli yerinde. 1-2 ay dediğiniz gibi herşey süper. 200+ süratlerde bile tek el giden araba 1-2 ay sonra 100 km de bile giderken sanki hava da gidiyo amk direksiyon kutusu dedik boşluk oldu heralde şaşmazda adı geçen bir tamircide tamir ettirdik. en başta oldu gibi dedik ama 3 gün sonra aynı salınım. yine havadayız. Sonra bi baktık direksiyon mafsal lastiği eskimiş. yeni bir mafsal aldık. onda da boşluk var. hemde çok ama çok az bir boşluk. o bile belli ediyor kendini. sıfırı nı sipariş ettik. Parça geldi taktık. sorunlar ortadan kalktı.

Şimdilerde ayaklarımız yere basıyor. Tek kol direksiyonda tek kol da çapraz camda.

Yeni araba ama seninki bize nazaran ama bi baktırmanda fayda var. Direksiyon kutusuna, mafsal a baktır.
    Problemi en yakın sizinle yaşamışız sanırım. En kısa zamanda buna baktırıyorum, araç çok yaşlı olmasa da yaklaşık 8 yaşında. Teşekkürler.

Alıntı korki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şekilde aynı süratlerde benzer durum başıma geldi halen mevcut. Rot-rotillere bakıldı, balans yapıldı tekrardan. Alt takım olarak bağlantı mafsalı , tabladaki boşluktan en son direksiyon kutusu dendi bana da Lastiklerim 1 yıllık hava basınçları da istenen düzeyde
    Problemi çözebilirsem size de yardımcı olabilirim gibi duruyor şu şartlarda.

Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene aynı ebat aynı markayı önde kullanıyordum.bu sene arkalara attım.yol sesi,perf.,yumuşaklık olarak gayet parasının hakkını veren bir lastik.

aracım 1300-1350kg civarı önlere 35 arkalara 32 basıyorum...arkaları bir sıra 33 yapmıştım owww showw time
    Lastiklerden virajlarda ben de memnunum açıkcası, önerildiği kadar varmış.

Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk mesajınızı okurken lastikten başka bir unsur olacağını düşündüm.Lastik olmadığı kesinleşmiş.Bahsettiğiniz yüzme hissiyatı daha farklı bir durum. @rain man gibi düşündüm ben de.Amortisör bağlantıları da kontrol edilebilir.
    Teşekkürler.

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Amortisör - Yay ların özelliklerini yitirmeye başlaması, direksiyon kutusunda oluşan ufak boşluk, viraj demir burçları, amortisör direksiyon kutu burçları sebep olabilir bence.

Özellikle viraj demirlerini bir kontrol ettirin derim hatta ilk etapta
    Amortisörleri özellikle söylemiştim bakılması adına ancak bu sefer spesifik olarak altını çizerek söyleyeceğim, teşekkürler.

Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracın direksiyonu yüksek hızlarda sertleşiyorsa belki elektronik olarak bir problemi vardır. yüksek hızlarda direksiyon sertleşmediği için bu hissiyat olabilir.
    Bu hiç aklıma gelmemişti, teşekkürler.

Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rot'u maslakta iyi bir ustaya yaptırmayı deneyebilirsiniz, önceden gittiğiniz yer hakkında bir bilgim yok ancak yine de başka bir rotçunun sizin istediğinize göre ayar yapması iyi olacaktır. Herşeyi denemişsiniz, bence geriye yeni bir rot ayarı kalmış.
    Diğer herkesin yorumlarını da dikkate aldıktan sonra eğer gerçekten sorunu bulamazsam tekrardan bir rot ayarı yaptıracağım.

Herkese yardımları için teşekkürler.
    İyi pazarlar.
    psn: DAGHAN26

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    @Dağhan amortisör çalışma testi yapan istanbulda var sanırım, bir de belki ralli garajları. Haricinde yağ kaçırma yok bu sağlam der gönderirler burçlara özellikle yoğunlaşın..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de 2006 leon var. Aracı ilk aldığım zamanlar uzun yolda 200 lü hızlara çıktığım bile olmuştu gayet sağlıklı güvenli gelmişti. Şu bir iki senedir banada öyle gelmeye başladı. Eibach 5 yay takmıştım. Sekmeler başladı haliyle. Ondan deyip coile geçtim. Sanki hala var. Lastiklerimi jantlarımıda değiştirdim bu evrede yine aynı. Haliyle aracı alçaltınca yol şartlarına göre böyle oluyor diye düşünüyordum. Çünkü virajlarda bir çok c sınıfına göre halen yol tutuşu güzel. Dediğin gibi düz yolda banada öyle hissettiriyor. Birde bişi farkettim sanırım bizim aracın direksiyonu yüksek hızda yeterince sertleşmiyor.

aspensilber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belki saçma gelebilir ama bu yol tutuşundaki bozulma sırasında aracın dışında değişen eklenen ve rüzgarı etkileyebilecek bir parça oldu mu acaba ? Yeni takılan bir parça sebebiyle rüzgar geçmemesi gereken bir yerden geçip bu hissi veriyor olabilir mi ?

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu hissiyatı W124'te yaşadım. 150den sonra, gerçekten yüzüyordu araba.
    Lastik ya da rüzgar olduğunu sanmıyorum. Dengeyle alakalı bi parça görevini yitirmiş ya da arabayı terk etmiş olabilir.
    Kolay gelsin.
    Düz adam___

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler