User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 225-40-18 den mi kaynaklı yoksa lastik markası mi?

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

225-40-18 den mi kaynaklı yoksa lastik markası mi?

Herkese selamlar,
    Yine ilginç bir problemle karşınızdayım
    Arabam 2016 astra.
    225 45 17 lastiklerin vardı 18e geçtim. 17 lastiklerim Michelindi. Şimdikiler turanza. Araba çok konforsuzluk, lastik hiç darbe absorbe etmiyor, keskin kısa cukurlarda kasislerde vs arabadan inip sırtımda tasiyasim geliyor.

Bunun sebebi ebat mi? Yoksa bu ebatta başka marka lastik kullanıp rahat olan var mı? Ya 17 lere dönücem ya başka marka lastik alicam ama iki seçenekten birini yaparken çözüm olacağından emin olup öyle hareket etmek istiyorum. Keyif alamaz hale geldim, yardımcı olan herkese teşekkürler şimdiden.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşin gerçeği, 18 jantlarimi çok seviyorum, 18de farklı marka ve ebat lastikte takabilirim. (245 18 mesela arabayı yorar diye düşünüyorum ama 225 50 18 falan olabilir. Bilenler fikir verirse sevinirim.)

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle konfor başka bir şey. Yani sana sert gelen bir şey bir başkasına normal gelebilir. O yüzden direk kesin bir şey söylemek zor. Ama 40 yanak gerçekten en kaliteli lastikte bile dikkat edilmesi gereken, fedakarlık göstermek gereken ebat. O yüzden bunu netliğe kavuşturmanın tek çözümü başka bir 18'' jant kullanan Astra'ya binip bir tur atmak.

Ayrıca, o çok sevdiğim 18'' jantlara 50 yanak takarsan beğenmezsin.

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    225-40-18 bende 18" st jantlarda focus da kullanmıştım. 17 ye geçtim şimdi konfor bariz arttı tabiki bence lastik ebatlarından kaynaklandı sizdeki konfor farklılığı da
    '14 Seat Leon TDI

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka Astra zaten sert bu kasası orjinal 17 İle de sert yanı kullanıyoruz Izmir de
    Sen takma kafana
    Lastik basınçlarını kontrol et

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Astralar zaten sert Burak, takır tukur bir araba biliyorsun. Sende bir de yay ve ince yanak lastik var. Bu yüzden konforu acaip düşürmüş durumda. Bence 17 Dynamiclere geri dön

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı lastikleri sıfır gelen aracımda kullandım 1 yıl dayandım onunda 6 ayı askerdeydim araba kışlık takımla yattı otoparkta.Çıkarıp goodyear asymetric 3 taktım.Öncekilerle çıplak ayak çakılda yürürken şimdi ayağıma ayakkabı giymiş gibiyim.Ben iyi ki değiştirdim diyorum.Araç golf 2016 18 durban jant 3.5 eibach spor yaylı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle konfor başka bir şey. Yani sana sert gelen bir şey bir başkasına normal gelebilir. O yüzden direk kesin bir şey söylemek zor. Ama 40 yanak gerçekten en kaliteli lastikte bile dikkat edilmesi gereken, fedakarlık göstermek gereken ebat. O yüzden bunu netliğe kavuşturmanın tek çözümü başka bir 18'' jant kullanan Astra'ya binip bir tur atmak.

Ayrıca, o çok sevdiğim 18'' jantlara 50 yanak takarsan beğenmezsin.
    Valla katılıyorum konfor göreceli tabi ki ama, bu bariz yani
    Evet 50 yanak işi batirabilir fakat artık gözüm görmüyor yani öyleymiş böyleymis.
    Alıntı Eray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    225-40-18 bende 18" st jantlarda focus da kullanmıştım. 17 ye geçtim şimdi konfor bariz arttı tabiki bence lastik ebatlarından kaynaklandı sizdeki konfor farklılığı da
    Evet ben de öyle düşünüyorum fakat 17 inç beğendiğim seçeneği yok astra nin. 2 seçenek var biri cok guzel kimse satmıyor biri çok çirkin herkes satıyor 18i optimize etme yolu varsa daha makbul, yoksa çirkin 17lere geçicem mecbur
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka Astra zaten sert bu kasası orjinal 17 İle de sert yanı kullanıyoruz Izmir de
    Sen takma kafana
    Lastik basınçlarını kontrol et
    Kanka basınç falan hepsine baktım denedim, evet araba sert fakat oem yaylar la sert. Eibach a geçince amortisör konforu çok huzurlu arabanın. Benim sıkıntım lastik konforu.
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Astralar zaten sert Burak, takır tukur bir araba biliyorsun. Sende bir de yay ve ince yanak lastik var. Bu yüzden konforu acaip düşürmüş durumda. Bence 17 Dynamiclere geri dön
    Kanka evet araba sert ama yay sanılanın aksine arabayı yumuşatiyor astra da. İlginç bi durum ama böyle yani pamuk gibi yaylar. Derdım lastik darbe emmemesi. Sıkıldım valla 17lere dönecem ama o jantlar da berbat yani biliyosun. Dynamic jant bulabilsem dakikasında geçicem, excellence hiç sevmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı lastikleri sıfır gelen aracımda kullandım 1 yıl dayandım onunda 6 ayı askerdeydim araba kışlık takımla yattı otoparkta.Çıkarıp goodyear asymetric 3 taktım.Öncekilerle çıplak ayak çakılda yürürken şimdi ayağıma ayakkabı giymiş gibiyim.Ben iyi ki değiştirdim diyorum.Araç golf 2016 18 durban jant 3.5 eibach spor yaylı.
    Abi selam senle geçen farklı bi konuda da bu lastik işini konuşmuştuk. Yani yol tutuş, fren mesafesi vs hepsini geçtim, konfor olarak lastik markası bu kadar etki ediyor mu diyorsun? Darbe emme babında

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakgunay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka evet araba sert ama yay sanılanın aksine arabayı yumuşatiyor astra da. İlginç bi durum ama böyle yani pamuk gibi yaylar. Derdım lastik darbe emmemesi. Sıkıldım valla 17lere dönecem ama o jantlar da berbat yani biliyosun. Dynamic jant bulabilsem dakikasında geçicem, excellence hiç sevmiyorum.
    Aman excellence hatasına düşme, arabadan soğursun,rezil o jantlar. Onları takacağına takır tukur gez daha iyi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakgunay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi selam senle geçen farklı bi konuda da bu lastik işini konuşmuştuk. Yani yol tutuş, fren mesafesi vs hepsini geçtim, konfor olarak lastik markası bu kadar etki ediyor mu diyorsun? Darbe emme babında
    Bridgestone hamuru sert lastikler.Taktığım lastik 68 db olması lazım.Darbeyi diğerine göre fazlasıyla emiyor.Tabi bu kişiden kişiye değişir.Ama 4 bin km de ki lastiği değiştirecek kadar kıl bi kullanıcıyım.Ordan memnuniyetimi anlayabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aman excellence hatasına düşme, arabadan soğursun,rezil o jantlar. Onları takacağına takır tukur gez daha iyi
    Kanka işte o ikilemdeyim valla sen anlarsin yani durumumu. Sinirleniyorum araba kullanırken, arkadaşlarımı falan evlerine bırakmak istemiyorum yol bozuksa hahahha
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bridgestone hamuru sert lastikler.Taktığım lastik 68 db olması lazım.Darbeyi diğerine göre fazlasıyla emiyor.Tabi bu kişiden kişiye değişir.Ama 4 bin km de ki lastiği değiştirecek kadar kıl bi kullanıcıyım.Ordan memnuniyetimi anlayabilirsin.
    Abi işte aynı durumdayım, ben de 1 yıl oldu onun da çoğu kışlık lastikle geçti 17". Ben de aynı şeyi yaşıyorum, seni dinleyip önümüzdeki sezon alicam herhalde şimdi alsam anlamı yok, kışın bi 17lerle denerim diye düşünüyorum. Keşke imkan olsa da deneyebilsem bi 18 jantli astra ile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tURANZA at Çöpe. Konforsuzluk direk onunla ilgili. iyi bi lastikle 18 jant farkını pek hissetmezsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tURANZA at Çöpe. Konforsuzluk direk onunla ilgili. iyi bi lastikle 18 jant farkını pek hissetmezsin
    Bunu duyduğuma sevindim, eyvallah deneyeceğim önümüzdeki sezon yeni güzel bir lastikle. Asy 3 harici bir tavsiyesi olan var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Continental sport contact 5 veya premıum contact 6 ile asymetric 3 arasında kalmıştım .Kampanya vardı goodyearda 150 lirada opetten yakıt verdi.Değerleri daha iyi asytmetric 3ün.

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 55 yanaktan 45 yanağa geçtim civicte pek değişiklik olmamıştı 45 yanak le 40 yanak arasında da pek fark yoktur zannımca lastik markası önemli tabiki ben barum kullanıyorum
    90's

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bahsi geçen konuda jant ağırlığı da çok önemli bir etken, gözardı etmeyin.
    öyle işte.

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastiklerinin yanak kalınlığı 10cm den 9cm ye düşmüş. Bunun bahsettiğin sorunlarda çok etkili olduğunu sanmıyorum çünkü fark çok az.
    Vtekte 195-55-15 den 205-40-17 ye geçmiştim pek de fark hissetmedim. Bence sorunların direk lastik ile alakalı. Hava basıncı da fark ettirir eğer çok fazla hava basıldıysa.
    Konu coolvtec tarafından (08-08-2017 Saat 11:23 ) değiştirilmiştir.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burağa buradan 18 pejo jantı sarıp yollucam konfor nedır gorsun ahdadhas

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler