User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Spor Yaydan OEM Yaya Geçiş Sonrası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Spor Yaydan OEM Yaya Geçiş Sonrası

Aracım golf 7, eibach pro kit takılıydı.Yaklaşık bir sene takılı kaldı ve bu sürede 12-13bin km yol yaptım.Dün söktürdüm oem yaylarımı taktırdım.Sonrasında rot ayarı da yapıldı.Sorun ise spor yaydan sonra tabiki çok konforlu geldi ama ilk zamanlardaki sessizliği huzuru bulamadım sanki.Çok sert geçişlerde ön taraftan bazen gıcırtı sesi geliyor.Hani 2016 focusumuz var, aynı yerlerden onun kadar tok geçemiyor araba.Sanırım zarar verdik bir sene de süspansiyonlara Sizce ne yapılmalı?

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dqn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracım golf 7, eibach pro kit takılıydı.Yaklaşık bir sene takılı kaldı ve bu sürede 12-13bin km yol yaptım.Dün söktürdüm oem yaylarımı taktırdım.Sonrasında rot ayarı da yapıldı.Sorun ise spor yaydan sonra tabiki çok konforlu geldi ama ilk zamanlardaki sessizliği huzuru bulamadım sanki.Çok sert geçişlerde ön taraftan bazen gıcırtı sesi geliyor.Hani 2016 focusumuz var, aynı yerlerden onun kadar tok geçemiyor araba.Sanırım zarar verdik bir sene de süspansiyonlara Sizce ne yapılmalı?
    spor yayları orijinal amortisör ile kullanmak zaten çok yanlış. Ama ucuz olduğu için maalesef herkes kullanıyor. Geçmiş olsun bir kontrol ettirin siz aracı.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    spor yayları orijinal amortisör ile kullanmak zaten çok yanlış. Ama ucuz olduğu için maalesef herkes kullanıyor. Geçmiş olsun bir kontrol ettirin siz aracı.
    Tesekurler kontor ettirecegim umarim degisime gerek kalmaz

serhat306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracta orjinal yaylarda on takimdan cok ses geliyordu maslakta araca aibach yay taktirdim amortusor takozlari degisti seslerin hepsi kesildi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serhat306 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracta orjinal yaylarda on takimdan cok ses geliyordu maslakta araca aibach yay taktirdim amortusor takozlari degisti seslerin hepsi kesildi...
    Bende yayı ilk taktırdığım zamanlar araba toklaştı diyordum

Bu arada servise gosterdim arabayı ön takımdan bir kaç parça değişçekmiş. Tabla burcu falan dediler. Artık yaydan mı başka bişeyden mi bilemedim.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı düşürünce bozuk olan veya bozulan parçalar daha az belli eder kendini sonrasında aracı yükseltince amortisörlerin hareketi artığı için bu boşluklar kendini daha çok belli eder yani yeniden ön düzen parçaları değişmesi gerekir ben sırf bunun için aracımı yükseltmeye korkuyorum
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende yayı ilk taktırdığım zamanlar araba toklaştı diyordum

Bu arada servise gosterdim arabayı ön takımdan bir kaç parça değişçekmiş. Tabla burcu falan dediler. Artık yaydan mı başka bişeyden mi bilemedim.
    O burçlar vw grubunun hastalığı zaten... Bana sorarsan değiştirmene gerek yok, eğer bahsettiğin ses gacırt gucurt seslerse onun sebebi havaların soğuyor olması. Yeni takacağın burçlar yine aynı şeyi yapacak Yada illa değiştirecem diyorsan da yetkili serviste yapma 40-50 Tl lik iş 300-400 e gelir bilgin olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O burçlar vw grubunun hastalığı zaten... Bana sorarsan değiştirmene gerek yok, eğer bahsettiğin ses gacırt gucurt seslerse onun sebebi havaların soğuyor olması. Yeni takacağın burçlar yine aynı şeyi yapacak Yada illa değiştirecem diyorsan da yetkili serviste yapma 40-50 Tl lik iş 300-400 e gelir bilgin olsun
    Araba bir haftadır yatıyor sesten arabaya binemiyorum öyle söyleyeyim Amortisör ısınsa da soğukkende en hafif kasiste bile sesten geçilmiyor.Biraz araştırdım bende, kronikmiş para vermeyi düşünmüyorum garantiden yaparlar sanırım.Yoksa özel servise gideriz.Parça fiyatı 11TL gibi bir rakammış ama sesten geçilmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Söküldüğünde üst amortisör takozlarını, amortisör burçlarını ve alt salıncak burçlarını değiştirmenizi öneririm. Kesinlikle orjinal parça kullanın.
    Kazasız belasız sürüşler

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    basık aracın en güzel tarafı problemleri örtmesi
    Benim basık araçlardan en ufak tık ses gelmiyordu zamanında
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba bir haftadır yatıyor sesten arabaya binemiyorum öyle söyleyeyim Amortisör ısınsa da soğukkende en hafif kasiste bile sesten geçilmiyor.Biraz araştırdım bende, kronikmiş para vermeyi düşünmüyorum garantiden yaparlar sanırım.Yoksa özel servise gideriz.Parça fiyatı 11TL gibi bir rakammış ama sesten geçilmiyor
    Vw kullanıyorsan alışacaksın bunlara Yetkili servis o burçları ücretsiz değiştiriyor, ama dediğim gibi boşuna zaman kaybı çünkü yine olacak

Şuanda araban 0 olsun - sıcaklıklarda beklesin ve kasise gir aynı sesi duyarsın. Kullanılan malzemeler dandik sanırım

Şu direksiyonla sağ ayna indirme işini de yapalım bir ara..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler