User Tag List

Sayfa 14/20 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
368 sonuçtan 248 ile 266 arası

Konu: Başaran Amortisör Coilover Systems

serkanaygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_C Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilgi vermek istemem ama benim anladığım, amortisör ve yay orjinalinde ayrı şekilde montajlıysa bunu yapamıyorlar. Bunun için aracın arkasına eğilip bakılabilir. Bizim H kasalarda arkada amortisörler davlumbazla lastik arasında, yaylarda şasiye lastikten sonra montajlı, J'lerdede durum aynı olması lazım. Önlerde durum tam tersi yaylar amortisörün üzerinde montajlı, önlere custom coil yapmak için amortisör çanağını kesip dişli koyması yeterli.

Mesela ben ordayken 2004-2005 kasa bir honda civic'e hem arkalara hem önlere custom coil montajladılar. Sebebi hondanın ön arka amortisör ve yayları aynı sistem, yani 4 lasiğinde amortisörlerinin üzerindeydi yayları.

Açıklamaya çalıştım ama anlaşılmıştır umarım. Olmadı google dan şasi amortisör resimlerine bakın anlayacaksınız demek istediğimi.
    Benim bi arkadaşımda megane 3 için namda yapılmış coil var, bizim arabalar da yay amortisör farklı, amortisörü ayrı yayı ayrı ama ona yapılmış durumda.

Başaran neden yapmıyor acaba?

irfanyalınay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun araştırmalar sonucu bende Başaran'da karar kıldım. Astra H 1.3 CDTI Hatchback aracıma önlere yaptırdım(benim araçta arkalara yapamıyorlarmış), fiyat 600TL. Arkalara press işinden korktuğum için bir arkadaşımdan orjinal alçaltılmış GTC İDS+ yayı ve arkalar için monreo reflex amortisör aldım ve Başaran'da onlarıda montajlattırdım. Arkalara ayrıca 50TL montaj parası aldılar.

Sonuç 3,5 Eibach Prokitler den sonra inanılmaz konfor, şuan garajımın giriş problemi nedeni ile önler 4cm civarı basık konfor 10 üzerinden 11(: İleride ne olacak yaşayıp göreceğiz. Tavsiye ediyorum temiz işçilik, güler yüzlü esnaf Kemal Usta.

Not olarak ben orjinal amortisörlerimi kullandırtmadım eğer kendi amortisörlerinizi kullanırsalar 500TL ye düşüyor fiyat. Kendi amortisörlerinizi kullandırtmaz iseniz önden sipariş verin fazla beklemezsiniz.

Bu arada Eibach Prokit yaylarım satılıktır. Takribi 1500-2000km kullanıldı, sıfıra yakın gayet temiz.
    Cengiz kardeşim hoşgeldin

By_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı irfanyalınay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cengiz kardeşim hoşgeldin
    Saygılar İrfan abim, Hoşbuldum seni gördüm daha iyi oldum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanaygün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim bi arkadaşımda megane 3 için namda yapılmış coil var, bizim arabalar da yay amortisör farklı, amortisörü ayrı yayı ayrı ama ona yapılmış durumda.

Başaran neden yapmıyor acaba?
    Bana söyledikleri, beceremiyorlar demeyim ayıp olur ama cevap olarak performans alamıyoruz dediler. Bende başka çözümler ürettim.

Peki megane 3 sahibi arkadaşınız ne kadar süredir kullanıyor memnunmu? Acaba arkalarda herhangi deformasyon, oturma, pusma vs. oldumu yaylarda?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana söyledikleri, beceremiyorlar demeyim ayıp olur ama cevap olarak performans alamıyoruz dediler. Bende başka çözümler ürettim.

Peki megane 3 sahibi arkadaşınız ne kadar süredir kullanıyor memnunmu? Acaba arkalarda herhangi deformasyon, oturma, pusma vs. oldumu yaylarda?
    Problemsiz kullanılıyor coiloverlar. 1 seneden fazla oldu sanırım. Ben de arabama yaptırmayı düşünüyorum hatta, ön arka yaptırıcam ben de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Problemsiz kullanılıyor coiloverlar. 1 seneden fazla oldu sanırım. Ben de arabama yaptırmayı düşünüyorum hatta, ön arka yaptırıcam ben de.
    Maşallah diyelim o zaman, sizede hayırlı olsun şimdiden.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bugün yaptırdım başaran'a önler coil arkalar press oldu.Çok memnununm şuan esnaflıkları işçilikleri on numara çok narin davranıyorlar arabanıza Kadir usta öncülüğünde hepsi güler yüzlü ne sorulursa cevaplıyorlar sıkılmadan herkese tavsiye ederim Başaran Coilover gayet Başarılı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bugün yaptırdım başaran'a önler coil arkalar press oldu.Çok memnununm şuan esnaflıkları işçilikleri on numara çok narin davranıyorlar arabanıza Kadir usta öncülüğünde hepsi güler yüzlü ne sorulursa cevaplıyorlar sıkılmadan herkese tavsiye ederim Başaran Coilover gayet Başarılı..
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Özelden cevap yazdım size ama ulaştımı bilmiyorum 3-4 defa deneme yaptım fakat hata verdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güle güle kullanın. Özelden cevap yazdım size ama ulaştımı bilmiyorum 3-4 defa deneme yaptım fakat hata verdi.
    Teşekkürler Pm attım hocam

chatlaxs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaklaşık 3 haftalık facebook üzerinden soru sorup cevap bekleme aşamasından sonra elimizde yok araçtakini gönderin oldu,bunu en başından da söyleyebilirlerdi foto gönder vs demesine gerek yoktu sanırım.Benimkiler patlaktı zaten almışken coil yaptıralım dedim 600-700 yenisine 1100 başarana söktür taktır kargola 2bini geçecek ebayda zaten 350 dolar civarı markasızlar bulunuyor, benim açımdan başaran işi başlamadan bitti
    Trafik & Kasko Sigorta işleri Yapılır

okn84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende gecen haftalarda fluence dekı vogtland 3.5 yaylarımı preslettım gercekten ıslerını hakkıyla yapıyolar bı cok kısı sspor yaya pres olmaz demıstım ama suanda eskısınden bıle daha konforlu oldu ama hafta sonu cok asırı yogunluk oluyor kesınlıkle hafta ıcı gıtmenızı tawsıye ederım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı okn84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende gecen haftalarda fluence dekı vogtland 3.5 yaylarımı preslettım gercekten ıslerını hakkıyla yapıyolar bı cok kısı sspor yaya pres olmaz demıstım ama suanda eskısınden bıle daha konforlu oldu ama hafta sonu cok asırı yogunluk oluyor kesınlıkle hafta ıcı gıtmenızı tawsıye ederım
    Bencede hafta içi gidilmesi gerek bende hafta içi gittim cuma günü fakat alt ve üst dükkan yineden gelen gidenden yoğundu.İşlerine gelecek olursak tertemiz işçilik yapıp her şeyi izah edebiliyorlar temiz ve ailecek çalışan düzgün esnaf kendileri..

memincbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün facebookdan mesaj gönderdim kendilerine. Daha geri dönüş olmadı ama daha önce civic si modeli için yaptıran arkadaşların fikirlerini almak isterim. Ve tahmini olarak fiyatlar nedir bu model için?

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüksek hızlarda güven veriyormu yapma coiler? Clioma soğuk pres yaptırdım araba denizde seken taş misali yüksek hızlarda, coil düşünüyorum ama aynı hüsranı yaşamak istemiyorum

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüksek hızlarda güven veriyormu yapma coiler? Clioma soğuk pres yaptırdım araba denizde seken taş misali yüksek hızlarda, coil düşünüyorum ama aynı hüsranı yaşamak istemiyorum
    Ben sakir abiden cikip yalovaya donerken 180 civarina ciktim eskisinden daha guven veriyordu ve bahsettiginiz sey yoktu ki, virajlarda bunu hissediyorsunuz. Benim aracim magrus gibi duruyordu onceden yol tutusun artmasi cok normal bu yuzden.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sakir abiden cikip yalovaya donerken 180 civarina ciktim eskisinden daha guven veriyordu ve bahsettiginiz sey yoktu ki, virajlarda bunu hissediyorsunuz. Benim aracim magrus gibi duruyordu onceden yol tutusun artmasi cok normal bu yuzden.
    Coilden sonra iyimi oldu kötümü oldu anlamadım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Coilden sonra iyimi oldu kötümü oldu anlamadım?
    İyi oldu demek istemiş sanırım arkadaş. Eskiden aracım çok yüksek olduğu için alçalınca yol tutuşunun artması doğal demiş.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu hafta sonu Hyundai İ20 aracımın ön yaylarına coil yaptırdım bundan 1 ay kadar önce 4 yaya pres yaptırmıştım ve aracın kimliği değişti diyebilirim deyimi yerindeyse. En dipte kullanıyorum şu anda ve hafta sonu 200 KM yol yaptım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım. Bozuk yolda sekme yapıyor ama çok değil ve rahatsız edici değil Yol tutuşu çok güzel oldu aracın. Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum 10 numara esnaflar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu hafta sonu Hyundai İ20 aracımın ön yaylarına coil yaptırdım bundan 1 ay kadar önce 4 yaya pres yaptırmıştım ve aracın kimliği değişti diyebilirim deyimi yerindeyse. En dipte kullanıyorum şu anda ve hafta sonu 200 KM yol yaptım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım. Bozuk yolda sekme yapıyor ama çok değil ve rahatsız edici değil Yol tutuşu çok güzel oldu aracın. Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum 10 numara esnaflar.
    Soğuk pres pişmanlık deneyerek öğrenmiş olduk. Bazen inip arabayı tekmeleyesim geliyor o derece gına geldi.

İyi oldu demek istemiş sanırım arkadaş. Eskiden aracım çok yüksek olduğu için alçalınca yol tutuşunun artması doğal demiş.

Eskisindeni eskiden okuyunca anlam karmaşası olmuş bende

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)