User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 20 ile 28 arası

Konu: 207 - 307 yol tutuş farkı

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gt-r07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    207 gt ve rc, 307'ye göre yol tutuş olarah daha iyi.bunun sebebi ise gt ve rc'nin tamamiyle sportif kullanım için üretilmiş olmasıdır.söylemek istediğim bi şey daha var gt ve rc'de esp mevcut.esp şöförden kaynaklanan hataları minumuma indiriyor ki araba saçma sapan ilerleyebiliyor.
    Makas atarken ESP sana kaza yaptırabilir. Senin sürekli direksiyonu sol sağ yaptığın durumda araba yolun ne yönde düz olduğunu neresinin yolu neresinin bariyeri gösterdiğini bilemez. Sürekli ağırlık merkezinin değişmesine yol açan slalomlar ve makaslar önünü göremeyen, yolu ve engelleri bilmeyen ESP bilgisayarının neye uğradını şaşırıyor. Sonra kendi yorumları, matematik formülleri, kafası yalpalamaktan karışan sensörlerden gelen bilgileri ile bazen hatalı kararlar alarak ESP kapalı olsa yapmayacağın bir makas kazası yaptırabilir. ESP var diye sapıtmamak ESP nin tepkilerini öğrenmek ESP tanımak lazım. Ek bilgi. 207 GT de ESP kapatıldıktan sonra 50 km hız aşıldığından kapatılmayacak şekilde ESP geri açılıyor. Bu durum RC de geçerli değil. 207 RC de ESP istenildiği an tekrar açana kadar kapanıyor.

Alıntı can_ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşlandım herhalde, kalmadı okul zamanındaki gözü karalıklar
    İyi yol tutuyo araba ona bi lafım yok da, herhalde o gun FN2 yi gördükten sonra moralman çöktüm Adam banamısın demeden girdi viraja, ben onun için ondan çok korktum herhalde.
    Bu durum hakkında yorum yapmak doğru değil. FN2'yi bilmiyorum, hiç binmedim. Ama Honda'nın hızlı araçları S2000 hariç yol tutuşlarının ve frenajlarının emsal araçlardan daha zayıf olduğu gibi bir genelleme yapsam sanırım hata yapmış olmam. O yüzden bu gözlemine şaşırdım.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu durum hakkında yorum yapmak doğru değil. FN2'yi bilmiyorum, hiç binmedim. Ama Honda'nın hızlı araçları S2000 hariç yol tutuşlarının ve frenajlarının emsal araçlardan daha zayıf olduğu gibi bir genelleme yapsam sanırım hata yapmış olmam. O yüzden bu gözlemine şaşırdım.
    Japonların genelini bu şekilde değerlendirebiliriz aslında

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lewo_rolla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Japonların genelini bu şekilde değerlendirebiliriz aslında
    No comment ...
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araçtan çok teknikle ilgili olay...

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Safak-e30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fark olması normal...

Belki Ççok iyi yol tutuş parçaları ile çok daha yi bir yol tutuş sağlayabilirsin...

Ve dipnot olarak şunu belirtmek isterim... Otomobilin yoltutuşu birçok faktöre göre değişkenlik gösterir, Araban çok büyük yatırım yapıp yarın X viaraja 120 ile çekiştire çekiştire girebilirsin ama yrn X virajda arabanın yarısını bırakırsın, kendine de zarar verebilirsin, genelde kazalar kullanıcıların arabalarından ve kendilerindne en emin oldukları anlarda yolur...

Bence kendine trafikte aksiyon yapan araçları feyz alma, pilotaj bile çok büyük bir etkendir.
    yazdiklarinin tumune katilmakla beraber bold olan kisima katilmamak elde degil...biranda olup biitiyo hersey
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    206(rc harıc) 307 genel suspansıyon yapısı ıtıbarı ıle yol tutusu bozuk araclar.. arkadan kaymaya meyıllıdır kullanıcılar bılır ztn, 207 serısı ıle pejo yol tutusunu baya ılerlettı, sınıfında söz sahibi oldu,
    bıde hatcback araclar arkadan kaymaya genel olarak meyıllıdır, önemlı olan saçma sapan kayma belırtısı göstermemesı yanı kontrolu kayması
    focus ıse leylek olsa bıle suspansıyon geometrısı ıtıbarı ıle yol tutusu bambaska bı arac.. hem guvende hıssettırıyor hemde on arka kayma oranı dengelı
    aynı bmw e90da oldugu gıbı harıka bı yol tutus, bmw daha ıyı tabı hızı hıssettırmeme dıreksıyon tepkısı ıtıbarı ıle...

eser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömrü uzunluğun bilemem ama çok balon yapıyo. Gerçi balon yapmaya ve yarılmaya garantisi var ama belli km sonra yarılınca sana yenisin verselerde biri yeni birisi eski lastik olmaz diğerinide sen cebinden alıyosun. Ben 3 takım TOYO T1R kullandım. En iyisi değil ama ben memnundum. Sürüş tarzımda çoğunlukla agresiftir. Tehlikeli bir kopma 1 kere bilmediğim bir virajda benim hatam yüzünden yaşadım.
    ben hiç balon yapmadım lastiklerimde,lastikçi ile eğer aran iyiyse iş lastikcide bitio 2 sen boyunca(garanti süresi) ön lastiklerim hep sıfırdı arkalarda nerdeyse sıfır ayarı ve bende hep agrasif araç kullanırdım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    f1 gsd3 le cok fazla sayıda balon yaptım ıllallah dedırtı bana.. 50yanak vardı bıde..

eser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    f1 gsd3 le cok fazla sayıda balon yaptım ıllallah dedırtı bana.. 50yanak vardı bıde..
    195/50/15 yeni seri F1 kullandım hiç denk gelmedi bana balon titizliğimden sanırım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)