User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: eski lastik ile hız ne kadar güvenli?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

eski lastik ile hız ne kadar güvenli?

şu an aracımda continental premium contact var ve 44500 de aracım ilk lastikleri,önlerin durumu iyi fakat arkalar 3.5 mm fln bu lastiklerle hız yapmak ne kadar güvenli?soğuk lastikle hız güvenlimi yol tutuş fln değil dümdüz yolda hız yapmak sadece tehlikeli olurmu?lastik durup dururken yarılırmı eski olduğu için lastik 2008 çıkışlı 3608 yazıyo tarihi ayrıca şu an hangi lasiği önerirsiniz?

arfy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yüksek hızlarda yol tutuş yanında önünüze çıkabilicek bişey yüzünden yapabiliceğiniz ani manevraları veya herhangi bir sebeple yapmanız gereken panik frenide düşünün.. 45000 km deki bir lastiğin panik fren i bırakın normal frenlemedeki performansına bile güvenip yola çıkmam açıkcası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arfy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yüksek hızlarda yol tutuş yanında önünüze çıkabilicek bişey yüzünden yapabiliceğiniz ani manevraları veya herhangi bir sebeple yapmanız gereken panik frenide düşünün.. 45000 km deki bir lastiğin panik fren i bırakın normal frenlemedeki performansına bile güvenip yola çıkmam açıkcası
    peki hangi lasiği önerirsiniz?205-55-16 lastik orjinali h ama ben v takmak istiyorum

ali_utku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç güvenilir değil o lastikle hız yapmanız.ben 10k daki lastiğin 5.000 km sini çok yüksek süratlarda ve aşırı ivmeli kullanımda kullandım.10k sonra lastiklerin durumu içler acısıydı.kaldıki sizin lastikleriniz 44.500 km yapmış.
    Alıntı senna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahmeti ben 3 boy geçiyorum ahmet aliye 2 boy geçiliyor ali veliyi 5 boy geçtiğine göre benim evo 8 im var

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle güvenli degil.

Ankara draglardan dönerken bolu civarında araba sacmasapan sola cekmeye baslamıstı.

Durdugumuzda sol ön lastigin 3te biri bölümünün balon şekline geldigini gördük, ic teller tamamen parcalanmıstı.

Ankaradan cıkmadan da rot balanscıda lastikleri kontrol ettirdim 300km sonra basıma bu geldi.

Allah koruduki 140 150 bastık, lastik parcalanıp canımızdan olmadık.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

fastchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    o lastiklar sadece yanmaya yarar verirsin bi drifter'e yakar bırakır başkada bişi olmaz
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka sen çekirdekten yetişme bi manyaksın belirtiyim dedim
    -Now-34 K 3862 E34 5.20 1996 CosmosSchwarz " Sumfang Edition "

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bendede aynı lastik vardı 51 bin kmde değişti geçen gün diş kalmamıştı arkalar biraz daha iyiydi öne göre tavsiye etmiyorum gezmenizi bile 500 beygir arabaya biniyomuş gibi yağmurda 1-2-3 sarıyodu

adrenalin aldım memnunum
    Livestrong

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence değmez 3-5 liralık lastik için kaç milyarlık arabalrımız onların üstünde duruyor onların üsütünde gidioyr.Şahsen en dandik arabam bile en iyi lastiği takmaya çalışmışımdır..

ocean0636 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence 3-5 kuruşa bakmadan acilen kaliteli bir lastik alın sonuçta canınızı taşıyorsunuz, o ebatlarda adrenalin öneririm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    re001 kullandım kendi aracımda , şuandada prelli p zero kullanıyorum .. soran olduğunda kesinlikle adrenalin re001 öneriyorum ve bundan sonra alacağım lastik gene adrenalin olur.. baktım da kullandığınız ebatlardada varmış zaten ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arfy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    re001 kullandım kendi aracımda , şuandada prelli p zero kullanıyorum .. soran olduğunda kesinlikle adrenalin re001 öneriyorum ve bundan sonra alacağım lastik gene adrenalin olur.. baktım da kullandığınız ebatlardada varmış zaten ..
    w yada v ye h ye göre kışın kayar durmaz diolar ne kadar doğru bu,ve konforsuz olur diolar h ye göre doğrumudur?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adrenalinleri kışında kullandım yağmurda çamurda .. çok şükür bi sıkıntı yaşamadım .. tabi kar'da ne yapar bilemem sonuçta performans serisi bi lastik .. konfor kısmına gelince , kendi aracım 8,5 cm basıktı ve oldukça sertti o yüzden lastiklerimin ne kadar etkilediğini bilemiyorum açıkcası bir yorum yapamicam ..

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    205-55-16 ebatında en iyi lastik bridgestone turanza er300 marka ve model lastiklerdir bu ölçülerde ödüllü bir lastik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DRaGGeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle güvenli degil.

Ankara draglardan dönerken bolu civarında araba sacmasapan sola cekmeye baslamıstı.

Durdugumuzda sol ön lastigin 3te biri bölümünün balon şekline geldigini gördük, ic teller tamamen parcalanmıstı.

Ankaradan cıkmadan da rot balanscıda lastikleri kontrol ettirdim 300km sonra basıma bu geldi.

Allah koruduki 140 150 bastık, lastik parcalanıp canımızdan olmadık.
    benim aracımdada saçma sapan sağa sola çekişler var ama balon vs yok görünürde acaba lastikler telmi kırdı ?

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim aracımdada saçma sapan sağa sola çekişler var ama balon vs yok görünürde acaba lastikler telmi kırdı ?
    Benim aracımdada aynı şey vardı lastiklerin birinin diğerinden daha fazla aşınmasından dolayı olan bişey eğer önceden balans ayarı bozuksa lastikler bozuk olan taraf daha fazla aşınıyor araç önce fark ettirmeden sola çekiyor ama km yaptıkça dahada belirginleşiyo en son ben 50 ile giderken bile sola çekmeye başlamıştı..

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara sehiricinde cekme farkettim ben de, sonra rot balanscıya gittik lastikler eski falan dedi, uzun yolda da teller koptu lastigin sekli falan degisti iste.

Bir kontrol ettir derim.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DRaGGeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara sehiricinde cekme farkettim ben de, sonra rot balanscıya gittik lastikler eski falan dedi, uzun yolda da teller koptu lastigin sekli falan degisti iste.

Bir kontrol ettir derim.
    ben bu siteden 2. el aldım jant lastikleri taktırdığım lastikçi lastiklerin atlama yapıyo dedi yani dedim tel kırmış bunlar yüksek hızda titreme yapar dedi ama arkadaşın dediği gibi 50 ile giderken bile aniden direksiyon sapıyo zaten 100 üstüne çıkamıyorum korkudan fena titreme yapıyo sürekli şehir dışında olduğumdan hiç baktıramadım bile ama en kısa sürede baktırmam lazım demekki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracımdada aynı şey vardı lastiklerin birinin diğerinden daha fazla aşınmasından dolayı olan bişey eğer önceden balans ayarı bozuksa lastikler bozuk olan taraf daha fazla aşınıyor araç önce fark ettirmeden sola çekiyor ama km yaptıkça dahada belirginleşiyo en son ben 50 ile giderken bile sola çekmeye başlamıştı..

önler sıfır balans benim tabi 2 ay fln oldu yaptıralı ama jant lastiği taktırdığım ilk günden beri sapma ve titreme var araçta

TheAce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araca yansımayan balans vardır birde, ben araç içinden hiç hissetmediğim balansı lastik havadayken yapıldığında şangır şungur titrediğini gördüm ve 7.000 km de 2 kere teker rulmanı değiştirmek zorunda kalmıştım. bu dediğim lastikler daha 1.5 senelikti.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)