User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: kule gergısı nasıl yapılır?

mehmet_vw
    Misafir
    bılgı sahıbı olan?

Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ATA156 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gergilerin, materyallerine bağlı olarak direnç hesaplamaları gerekir.
    Yaptırıp takmak, fabrikasyon kadar yararlı olamaz.
    Direnç hesaplaması gerektirecek bir olayı yok kule gergisinin , sway bar değil bu.Kuleler arasındaki esnemeyi engelleyecek bir demir boru bile iş görür örneğin.Ölçü vermek gerekirse 25*2mm ölçüsünde bir demir boru yeterli olacaktır fazlasıyla.Çünkü fazlasının ağırlık dışında bir etkisi olmaz.Marka ürünler almanız direk oturması ve imajı bakımından daha iyidir sadece.Kule gergisi için söylüyorum tabi.

kwanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence polonun hb modelıne uygun kule gergısı varsa onun hangı malzemeden yapıldıgını ogrenıp ona gore yaptır.Hiç bir mekanık ozellıgını bılmedıgın demır borulardan yaptırmazdım senın yerınde olsam.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangi mekanik özellik ?
    Paslı demir kullanın demiyorum bende.OMP ve Sparconun nun bile kule gergileri demir.CUSCO vs gibi markalar aluminyumdan üretiyor.Genelde kullanılan aluminyum alaşımları şöyle :
    5754 (AlMg3) sertlik seviyesi H22 yada
    5083 (AlMg4.5)sertlik seviyesi H321

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mechanix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi mekanik özellik ?
    Paslı demir kullanın demiyorum bende.OMP ve Sparconun nun bile kule gergileri demir.CUSCO vs gibi markalar aluminyumdan üretiyor.Genelde kullanılan aluminyum alaşımları şöyle :

en basitinden yazdığın sertlik seviyesi bi mekanik özelliktir..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Malzeme faketmez arkadaşlar, esnemeye mukavemetli, sağlam kaynaklı ya da vidalı her malzeme bu işi görür, Amacımız milimetrik yakınlaşmaları engellemek... Daha fazla konuyu kabartmayalım bence kıvanç... Kule gergisinin teknik bir özelliği yada mekanik detayları yoktur, Hafifledikçe sadece ağırlığa verdiği eksilen avantajı artar...

İsteyn marka alır, İsteyen yaptırır... Bazı otomobiller için marka bulmak zor, kullanmak isteyen kişi sağlam yaptırıp gönül rahatlığı ile kullanabilir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=Safak-e30;418280]Malzeme faketmez arkadaşlar, esnemeye mukavemetli, sağlam kaynaklı ya da vidalı her malzeme bu işi görür, Amacımız milimetrik yakınlaşmaları engellemek... Daha fazla konuyu kabartmayalım bence kıvanç... Kule gergisinin teknik bir özelliği yada mekanik detayları yoktur, Hafifledikçe sadece ağırlığa verdiği eksilen avantajı artar...

İsteyn marka alır, İsteyen yaptırır... Bazı otomobiller için marka bulmak zor, kullanmak isteyen kişi sağlam yaptırıp gönül rahatlığı ile kullanabilir...[/QU

Konuyu kabartmaktan zıyade tavsıyede bulundum ben.Mühendis olarak yorum yaptımKule gergisinin Teknik ve mekanik özelliği yok dıyosanız yoktur o sizin bilceğiniz iş.
    Yaptırcak olan arkadaşada şimdiden kolay gelsin..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kwanc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence polonun hb modelıne uygun kule gergısı varsa onun hangı malzemeden yapıldıgını ogrenıp ona gore yaptır.Hiç bir mekanık ozellıgını bılmedıgın demır borulardan yaptırmazdım senın yerınde olsam.
    Mühendis olabilirsin ama tavsiyen yanlış ve pratik değil.Eğer ki demirden yaptır diyorsak burda bile mekanik bir bilgi söz konusu demektir.Kimseye git vileda süpürgenin sapından yap demiyoruz bizde zaten.Aşağı yukarı kule gergilerinin yapıldığı malzemeleri , sertlik miktarlarını bildiğimden aynı sağlamlık değerine yakın malzemeler öneriyorum.Örnek de veriyorum veriyorum.Sen mekanik bilgiden çok kesin olarak Polo için üretilmiş kule gergisinin malzeme kalitesini öğrenmesini söylüyorsun ki bu polonun kule gergisini bulamayan kişi için çok zor.Demek istediğimde budur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mechanix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mühendis olabilirsin ama tavsiyen yanlış ve pratik değil.Eğer ki demirden yaptır diyorsak burda bile mekanik bir bilgi söz konusu demektir.Kimseye git vileda süpürgenin sapından yap demiyoruz bizde zaten.Aşağı yukarı kule gergilerinin yapıldığı malzemeleri , sertlik miktarlarını bildiğimden aynı sağlamlık değerine yakın malzemeler öneriyorum.Örnek de veriyorum veriyorum.Sen mekanik bilgiden çok kesin olarak Polo için üretilmiş kule gergisinin malzeme kalitesini öğrenmesini söylüyorsun ki bu polonun kule gergisini bulamayan kişi için çok zor.Demek istediğimde budur.
    Doğrudur.Burda verdiğin örnekler cok yararlı olabılır
    5754 (AlMg3) sertlik seviyesi H22 yada, 5083 (AlMg4.5)sertlik seviyesi H321

Bu verdiğin AL alaşımlarınından bulabılır arkadaş mesela.Bunların ozellıklerınıde bulmak zor değil acıkcası çok internetten.Aslında cok farklı seylerden bahsetmıyoruz
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İmes sanayi sitesi,istanbul.
    Ama aluminyumun kaynak islemi daha zahmetli ve maliyetli olacaktır.Demirden üretilen daha kolay elde edilebilir.
    Evet doğru diyorsun farklı şeyler değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağır olsun Çelik olsun
    [SIGPIC][/SIGPIC]

mehmet_vw
    Misafir

arkadaslar tesekkurler aklımda daha somut bılgıler olustu.
    pekı bu kullanacagımız malzeme su borusu gıbı ıcı bos mu olacak yoksa dolu mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklı profil çeşitlerinde üretenler var.Yine örnek vereyim Cusco oval içi boş profil kullanılken OMP düz yuvarlak boru tercih ediyor.Megan racing ,sparco, alutek ise dolu profiller kullanıyor.

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megan da yapmıyor değil mi bizim otomobiller için gergi?

Kulegergisiimlt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar her türlü araç için kule gergisi imalatı yapıyoruz artık facebook kule gergisi imalatı sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz yada 0532 261 07 53 yine facebook caner gürkan benim profilim Kule Gergisi bizim sitemiz şu an tasarım aşamasında elimizde 34 kalıp mevcut ve tek işimiz kule gergisi imalatı üzerine tornacı değiliz fb profilimizden yaptığımız ürünleri görebilirsiniz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)