User Tag List

Sayfa 8/9 İlkİlk ... 6789 SonSon
154 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Falken lastİk yol sesİ problemİ

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Falken Ziex lastikleri taktırdım birkaçgün kullanayım yorumumu yazarım.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Falken Ziex lastikleri taktırdım birkaçgün kullanayım yorumumu yazarım.
    5 gündür kullanıyorum az çok yazayım deneyimimi

Falken 215/45 R17 91W XL Ziex ZE914 Ecorun

Lastik yumuşak bir lastik değil önce onu belirteyim.Taş gibide değil ama sert.Spor arabada kullandıgım için ona göre düşünün aile arabasında daha farklı sonuçlar olur.Yolu hissettiriyor biraz.Sesi evet var pirelli sottozero vardı onu çarıp taktım sonra biraz sesli geldi bana doğal olarak.Rahatsız edici değil.Sesli lastik kullandım daha önce hani otobanda düz yolda giderken bir uğultu gelir ses yapan lastiklerde "vuuuuu" diye o ses yok ama yolun durumuna göre yolun sesini biraz alıyor.Tabi dediğim gibi iyi bir aile arabasında yumusak yaylar amortisörler iyi yalıtımlı bir arabada o ses yok olabilir bilemiyorum.Kuru yol tutuş benim için en önemlisi idi ben bu paraya başarılı buldum.Bir p zero değil ama daha önce Dunlop Sportmax Rt vardı en az onun kadar iyi diyebilirim.Ama dediğim gibi biraz ısınıp yumuşaması lazım yolu iyi tutuması için o zaman cidden çok begendim.Islağa gelirsek kafamdaki soru işareti buydu biliyorsunuz premium lastik kendini ıslakta belli eder.. Dün malumunuz gece sağnak yağış vardı istanbulda 3-4 gibi.. Ben o saatte maltepeden - Atatürk hava alanına gittim.Bomboş yol sağnak yağış ve 160-170 ortalama ile seyrettim.Biraz çekinerek kullandım ama ben bir sorun görmedim açıkçası.Hiç kayma veya aquap. yaşamadım.Bence spor yaz lastiğine çok para ayırmam diyenleri tatmin edebilecek , spor araçlarda rahatlıkla kullanılabilecek bir lastik.Alman lastiği bikere o konuda gözünüz kapalı alabilirsiniz parasının hakkını sonuna kadar veriyor.Çok araştırdım almadan kumho - hankook gibi aynı segmenteki lastik modellerinden çok daha iyi.

edit: Kötü yanı lastik çok kötü kokuyor.. Cidden buram buram iğrenç bir lastik kokusu var.Geçen gün spora gittim kapalı otoparkı var otelin oraya bıraktım dönüşte asansörden indim otopark kokmuştu.. Dedim bu koku ne aaa dedim lastik kokusu ))) sokakta bile binerken araca burnuma geliyordu.. Şimdi pek gelmiyor ama ilk günler fena kokuyordu..
    Konu Yiğit G. tarafından (25-08-2017 Saat 23:18 ) değiştirilmiştir.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yiğit G. Bir de 175 liradan olsa daha süper olacaktı.Güle güle kullanın.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke söyleseydiniz daha uyguna alabileceğiniz başka bir yer tavsiye ederdim.
    Tavisyeyi alalım bize yararlı olur belki 😊

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fussy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavisyeyi alalım bize yararlı olur belki 😊
    Ali Dayı Oto Lastik (Ankara)
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler aranızda böyle ekonomik lastik arayıp FP ürünü almak isteyeniniz olursa fiyatı ebadına göre değişiyor çok ama Nexen HD Blue plus sorgulayın derim.
    açıkcası konuda bahsi geçen Falken'dan istisnasız her anlamda daha başarılı bence şahsi fikrim.

By_Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 gündür kullanıyorum az çok yazayım deneyimimi

Falken 215/45 R17 91W XL Ziex ZE914 Ecorun

Lastik yumuşak bir lastik değil önce onu belirteyim.Taş gibide değil ama sert.Spor arabada kullandıgım için ona göre düşünün aile arabasında daha farklı sonuçlar olur.Yolu hissettiriyor biraz.Sesi evet var pirelli sottozero vardı onu çarıp taktım sonra biraz sesli geldi bana doğal olarak.Rahatsız edici değil.Sesli lastik kullandım daha önce hani totbanda düz yolda giderken bir uğultu gelir ses yapan lastiklerde "vuuuuu" diye o ses yok ama yolun durumuna göre yolun sesini biraz alıyor.Tabi dediğim gibi iyi bir aile arabasında yumusak yaylar amortisörler iyi yalıtımlı bir arabada o ses yok olabilir bilemiyorum.Kuru yol tutuş benim için en önemlisi idi ben bu paraya başarılı buldum.Bir p zero değil ama daha önce Dunlop Sportmax Rt vardı en az onun kadar iyi diyebilirim.Ama dediğim gibi biraz ısınıp yumuşaması lazım yolu iyi tutuması için o zaman cidden çok begendim.Islağa gelirsek kafamdaki soru işareti buydu biliyorsunuz premium lastik kendini ıslakta belli eder.. Dün malumunuz gece sağnak yağış vardı istanbulda 3-4 gibi.. Ben o saatte maltepeden - Atatürk hava alanına gittim.Bomboş yol sağnak yağış ve 160-170 ortalama ile seyrettim.Biraz çekinerek kullandım ama ben bir sorun görmedim açıkçası.Hiç kayma veya aquap. yaşamadım.Bence spor yaz lastiğine çok para ayırmam diyenleri tatmin edebilecek , spor araçlarda rahatlıkla kullanılabilecek bir lastik.Alman lastiği bikere o konuda gözünüz kapalı alabilirsiniz parasının hakkını sonuna kadar veriyor.Çok araştırdım almadan kumho - hankook gibi aynı segmenteki lastik modellerinden çok daha iyi.

edit: Kötü yanı lastik çok kötü kokuyor.. Cidden buram buram iğrenç bir lastik kokusu var.Geçen gün spora gittim kapalı otoparkı var otelin oraya bıraktım dönüşte asansörden indim otopark kokmuştu.. Dedim bu koku ne aaa dedim lastik kokusu ))) sokakta bile binerken araca burnuma geliyordu.. Şimdi pek gelmiyor ama ilk günler fena kokuyordu..
    Aynı lastiği ve aynı ebatları kullanıyoruz. 1000km den fazla yol yaptım, gerek şehiriçi gerek şehirdışı. Bu ara yurtdışında olduğumdan kullanamıyorum, araç yatışta. Lastik ince yanak olması sebebiyle konfor noktasında sert, kendi aracımda tabiri caizse karıncanın üstünden geçsem hissediyorum. OEM ebat kışlık 205-55-16 ile konfor noktasında uzaktan yakından alakası yok. Bu durum ebatla alakalı diye tahmin ediyorum. Birde benim jant genişliği 9". Fotoğraf ekleyecektim unuttum şimdi aklıma gelmişken onuda ekleyeyim. Ses noktasında ben pek bişey hissedemedim, gerek aracın OEM yalıtımı gerekse motor-egzoz sesi [2.0 litre motor, K&N açık hava filtresi, spor susturucu(3 susturucuya rağmen iyi ses var)] bana sesi hissettirmedi. Lastik soğukken kayma yada patinaj hissiyatı daha fazla fakat birkaç km gittikten sonra ısınıp yapışan cinsten. Benzinlikte aracı yıkadıktan sonra patinajdan kaynaklı aracı hareket ettirmek biraz zor oluyor, lastik ıslak ve soğuk, zeminKok beton fazla düz geliyor tutunamıyor
    Koku olayına gelince tamamen katılıyorum. Kokusu kötü, zamanla geçermi bilmiyorum ama akşam işten eve gelince sanki arabanın bir yerleri yanıyor gibi koku geliyor. Senin yorumu görünce mevzu daha iyi oturdu kafamda, acaba başka bişey mi diye düşünüyordum. Sert kullanıyorum biraz da onun etkisinden sanırım. Islak zeminde çok tecrübe edemedim ama 1-2 kez yağmura denk geldim sıkıntı yaşamadım genel olarak iyiydi. Ankara çevreyolunda 200+ km hızlara kadar çıktım sıkıntı yaşamadım.
    Parasını hakeden bir lastik. Bazı lastikler 2. seneye sertleşebiliyor. Bu lastikte ne olur bilmiyorum zamanla göreceğiz. Şimdilik memnunum.

Arkalar Toyo Proxes T1R, önler Falken Ziex ZE914 Ecorun ebatlar 215/45R17, Jant 17x9"

Peugeot 406 sport pack 2.0 16v. It isn't stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler aranızda böyle ekonomik lastik arayıp FP ürünü almak isteyeniniz olursa fiyatı ebadına göre değişiyor çok ama Nexen HD Blue plus sorgulayın derim.
    açıkcası konuda bahsi geçen Falken'dan istisnasız her anlamda daha başarılı bence şahsi fikrim.
    Bahsettiğiniz lastiği öven çok, kullanmadım. Bir sonraki lastik ihtiyacında onu da denemeyi planlıyorum, uygun ebatta varsa

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 Takım aldım 185 60 14 takılsın bu ebat için yorum paylaşacağım. Umarım hayal kırıklığı olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_Engin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı lastiği ve aynı ebatları kullanıyoruz. 1000km den fazla yol yaptım, gerek şehiriçi gerek şehirdışı. Bu ara yurtdışında olduğumdan kullanamıyorum, araç yatışta. Lastik ince yanak olması sebebiyle konfor noktasında sert, kendi aracımda tabiri caizse karıncanın üstünden geçsem hissediyorum. OEM ebat kışlık 205-55-16 ile konfor noktasında uzaktan yakından alakası yok. Bu durum ebatla alakalı diye tahmin ediyorum. Birde benim jant genişliği 9". Fotoğraf ekleyecektim unuttum şimdi aklıma gelmişken onuda ekleyeyim. Ses noktasında ben pek bişey hissedemedim, gerek aracın OEM yalıtımı gerekse motor-egzoz sesi [2.0 litre motor, K&N açık hava filtresi, spor susturucu(3 susturucuya rağmen iyi ses var)] bana sesi hissettirmedi. Lastik soğukken kayma yada patinaj hissiyatı daha fazla fakat birkaç km gittikten sonra ısınıp yapışan cinsten. Benzinlikte aracı yıkadıktan sonra patinajdan kaynaklı aracı hareket ettirmek biraz zor oluyor, lastik ıslak ve soğuk, zeminKok beton fazla düz geliyor tutunamıyor
    Koku olayına gelince tamamen katılıyorum. Kokusu kötü, zamanla geçermi bilmiyorum ama akşam işten eve gelince sanki arabanın bir yerleri yanıyor gibi koku geliyor. Senin yorumu görünce mevzu daha iyi oturdu kafamda, acaba başka bişey mi diye düşünüyordum. Sert kullanıyorum biraz da onun etkisinden sanırım. Islak zeminde çok tecrübe edemedim ama 1-2 kez yağmura denk geldim sıkıntı yaşamadım genel olarak iyiydi. Ankara çevreyolunda 200+ km hızlara kadar çıktım sıkıntı yaşamadım.
    Parasını hakeden bir lastik. Bazı lastikler 2. seneye sertleşebiliyor. Bu lastikte ne olur bilmiyorum zamanla göreceğiz. Şimdilik memnunum.

Arkalar Toyo Proxes T1R, önler Falken Ziex ZE914 Ecorun ebatlar 215/45R17, Jant 17x9"

Kısaca güzel lastik belirli kurallara dikkat ettiğiniz zaman üzmez bugunde baya gezdim yagmurda vs güven veriyor..Ama kesinlikle kışın özellikle 5 derecenin altında takılacak bir lastik değil mazallah..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    250 km oldu tespitler.

1-) cidden kokuyor öyle böyle değil. Arkadaşın dükkanda kaldı 2 gün çocuk isyan etti.
    2-) kuru havada fren mesafesi ve yol tutuş beğendim. Ölçü 185 60 14 araç clio sport.
    3-) ıslak havada çok zorlamadım ama benim sürüşü me göre kafi.

4-) psikolojik olabilir emin değilim yol sesi hissedilir seviyede havaları kontrol edip yazacağım tekrar.

F/p olarak ben tatmin oldum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    250 km oldu tespitler.

1-) cidden kokuyor öyle böyle değil. Arkadaşın dükkanda kaldı 2 gün çocuk isyan etti.
    2-) kuru havada fren mesafesi ve yol tutuş beğendim. Ölçü 185 60 14 araç clio sport.
    3-) ıslak havada çok zorlamadım ama benim sürüşü me göre kafi.

4-) psikolojik olabilir emin değilim yol sesi hissedilir seviyede havaları kontrol edip yazacağım tekrar.

F/p olarak ben tatmin oldum.
    Koku zamanla geçecek sanırım. Bende şuan pek bişey yok gibi, koku hissetmiyorum. Havalar ısındıkça durum değişebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_Engin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koku zamanla geçecek sanırım. Bende şuan pek bişey yok gibi, koku hissetmiyorum. Havalar ısındıkça durum değişebilir.
    Kapalı ortamda bekleyince koku hissedilir derecede.

Açık havada araç yanında hissedilen bir koku yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapalı ortamda bekleyince koku hissedilir derecede.

Açık havada araç yanında hissedilen bir koku yok.
    İlk zamanlar bırak kapalı ortamı açık havada bile aracın yanına yaklaşılmıyodu şimdi hissetmiyorum.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koku konusunda bende çok muzdaribim, ilk aldığımda lastikleri otopark buram buram lastik kokuyordu. Dün arabayı yıkarken davlumbazlara su vururken lastiğe denk geldi, lastikten derin bir koku geldi.

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali Dayı Oto Lastik (Ankara)
    ankaradakiler şanslı valla istanbulda 235 tl olan lastik ali dayida 200 tl direk. pazarlık falan olmadan. düşünenler varsa değerlendirsin

AdoneuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklasık 4 aydır kullanıyorum eski lastiklerime göre yol tutuşu,kuru ve ıslak zeminde fren mesafesi diğer kullandıgım lastiklere göre cok iyi diyebilirim lastik sesini hissetmedim ebat 175/65/14

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir süredir kullanıyorum, kaç km oldu bilmiyorum. Şuan balans sorunu var. Lastik çevirip, yön değiştirip 155gramdan 65 grama ancak düşürebildik. Tek lastikte değil 2 lastiktede aynı sorunu yaşadım. Arkalarda daha önceki sene aldığım Toyo proxes T1R var. Onlarda hiçbir sorun yok, 10-20 gr balans yapıldı. Yol tutuşunda sorun yaşamıyorum, şuana kadar karşılaştığım 2 sorun var; birisi lastik kokusu diğeri balans sorunu...

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Goodyear eagle sport aldım tatile gitmeden taktırdım.
    205 55 16 ölçülerinde.yorumlarda beğenen de var beğenmeyen de.
    1300 km yol yaptım çok memnun kaldım.
    Yol sesi az daha önce lassa İmpetus revo 2 vardı, sesi ondan az. Yol tutuşu çok iyi, yağmurda kayar iyi değil dediler ama Isparta da fırtına çıktı silecekleri sona aldım o derece, ne gezdi suda araç nede kaydı.
    Çinçon lastik almaktansa iyi marka uygun almak iyidir.
    4 lastik sök tak rot balans 850 TL.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler