User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: ABS siz araçta Fren güçlendirme :)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ABS siz araçta Fren güçlendirme :)

Selamın aleyküm sayın abilerim

Bilen veya bilmeyen abilerim için bi özet geçeyim Allah nasip ederse 20.11.2021 de projeye başlamak istiyorum bu zaman zarfındada bütçeyi ayarlayacağım iş durumuna göre olduğu taktirde garanti bütçe onda bi sorun yok Vectra a var araç 16 yıldır bizde 17 ye giriyor 94 model 2.0 i sohc c20ne araç ve ben restore etmek istiyorum kasasında çizikleri mevcut boya istiyor yavaş yavaş artık içi dışı motoru tekeri falan yaklaşık 2 2.5 yılda bu bilgi düzeyine geldim işte c20let yapmak istiyorum veya c20ne t da olabilir farklı olsun dersek ancak benim kafama takılan araçta abs yok ben bu projeyi yaptığım taktirde güçlendirme nasıl yaparım denge de vs sorun olurmu bunu sormak istedim umarım bi problem olmaz ve admin abilerimede sormak istediğim soru önümüzdeki zaman aşımında soru sormamda bi sorun olurmu forumda ?

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önce kendini tanıtsaydın
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burdamı tanıtsaydım abi yoksa ayrı forum varmı ben şuan çaylağım yenyim forumda

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı brtrkcll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burdamı tanıtsaydım abi yoksa ayrı forum varmı ben şuan çaylağım yenyim forumda
    http://www.techturkey.com/forum/yelerimiz/ burdan tanıtabilirsin
    1881 - 193

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.techturkey.com/forum/yelerimiz/
    Buraya konu açıp kendini tanıtabilirsin.Seni hiç tanımadan projen hakkında bilgi sahibi olmamız pek mümkün değil, bilen demişsin ama.

Ayrıca son cümlenin ne demek istediğini anlamadım ama eğer projeyi yapmadan sorduğun soruların problem olup olmayacağını soruyorsan, olmaz tabi.
    Araçtaki boş alana göre büyük diskler, spor balatalarla fren sistemini güçlendirebilirsin.Üstünde kaç mm var bilmiyorum ama aynı markanın farklı modelinde bulunan büyük disk bile takılabiliyor bazen.Aracın motor gücü ne olacak, ona göre yorum yapmak gerek.Ayrıca Vectra'da ne kadar büyütmeye müsait alan var bilmiyorum, bilen varsa elbet yazar.Fren merkezi, daha büyük jantlar gibi farklı ihtiyaçların doğması da muhtemel, maalesef çoğunlukla sadece disk büyütemiyorsunuz, diğer parçaları da yükseltmek gerekiyor.

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    c20let swap + 5 bijona dönülmesi + calibra turbo phase 1 jantlar + Calibra turbonun disk + Aftermarket balata(ebc vb) + vectra 2000 bodykit ile bütün projeyi tamamlamış olursun Yazdıklarında bir an kendimi gördüm ancak biraz daha zamanın var sabret
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

kadioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abs freni güçlendirmez ki. Sadece blokajı engeller. Gerisi büyük kaliper büyük disk falan işte.
    Nadide şeyler değerlidir.

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Freni neden guclendirmek istiyorsun? Su anda frenaj yaptiginda frenlerin disklerini kilitleyemiyor mu basinca? Eger kilitliyorsa sehir ici kullanimda daha buyuk disk ve balata ile herhangi bir kazanim elde edemezsin. Hatta daha kotu bile olma ihtimali yuksek.

Ne degisir peki bunlari yaparsan? 1- Pedal hissiyatin degisir, modulasyon kolaylasacagindan senin pedalla istedigin olcude frenleme yapman kolaylasir yani daha rahat kontrol edersin pedali, ama bakin burasi onemli fren mesafen elindeki sistemi dogru kullanabildigin zamankine gore iyilesme gostermez sehir icinde.

Peki ne yapabilirsin fren mesafesini kisaltmak icin, lastik tabani genisletebilirsin mesela ilk is. %10 daha genis bir taban ile, fren sistemine hic dokunmadan gozle gorulur farkli bir durus elde edebilirsin. Tabi bunlar hep elindeki fren sisteminin duzgun saglikli calistigini varsayarak soledigim seyler, kalkip sorunlu ve yetersiz fren sistemine 295 lastik tak gene bir sonuc elde edemezsin ama.

Yani isin ozu su. Fren kaliperini guclendirmek, fren diskini buyutmek, balata degistirmek, fren ana merkez degistirmek gibi harektler, fabrikasyon bir araci daha kisa mesafede durdurmak icin kurcalanmasi gereken seylerin basinda gelmez. Ustelik daha buyuk disklerle unsprung weight denen, suspansiyon sisteminizi direk ilgilendiren ve hic makbul olmayan bir agirligi da araciniza eklemis olursunuz. Kas yapayim derken goz cikartmak boyle oluyor mesela.

Fren sistemi ne zaman kurcalanir? dip fren yaptiginizda fren sisteminiz jantlarinizi kilitleyemiyorsa (varsa abs'ye girmiyorsa) ve / veya ard arda fren yapildiginda frenler fade ediyorsa bu da pedala basip frenaj yapamamak oluyor, "pedal dosemeye indi evde kimse yok" denir halk arasinda.

Bunlar icin fren tertibati modlanir ama daha kisa mesafede dursun diye, standart sehir aracinin frenlerine kasaplama dalmanin hicbir manasi yok. Hele ki kaliper degisimlerinde aracin on arka fren dagilimini bozdugunuzu ve bu bozuklugu ayarli bir mekanizmaniz olmadan (pedal box gibi) asla tam olarak duzeltemeyeceginizi hatirlatirim. Ha klasik "abi biz yapiyoruz sikinti yok" "benden sana 10 yil garanti" "hamza abi yillardir kullaniyor problemsizzzz" gibi soylemler duyacak olman, o arkadaslarin "duvarda resimleri alemde isimleri" olmasindan kaynaklaniyor, hani teknik filan bir yeterlilikle ilgisi yok o laflarin.
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sayın abilerim hemen projeyi anlatayım ozmn kendimide tanıtırım birazdan linke gidip bide fotoğraf nasıl konuluyor link derken neyin linki onu söylerseniz sevinirim Gelelim projeye şimdi adım berat 16 yaşındayım arabamız 16 17 senedir bizde 2000 den beri ben doğmadan birkaç hafta önce alınmış bundan 2.5 yıl önce falan yani 2015 gibi arabamız hakkında bilgi edinmeye başladım ve arabamı sevmeye başladım şimdi çok seviyorum onu evlat gibi oldu ve şuan aracın durumu çok iyi değil çok kötü değil kötünün iyisi denebilir tüp hiç takılmadı c20ne kodlu motor var üzerinde gls paket bu orta dolu oluyo sanrım dolusu cd işte bide cdx neyse araba güzel bana göre diri çoğu sahibnden ilanında bu diriliği göremiyorum arabaya ısınmamdaki sebeplerden biri hem çocukluğum geçti onla hemde 2012 den beri ben temizliyorum projeye geleyim hemen istediğim proje şu şekil şuan araba bordo ( 567 toscana red) arabayı toplamak restore etmek istiyorum tabi hızlandırmakta istiyorum c20let + gtx3076 veya 3582 ile 1 bar 350 380 hp bandı yeterli bence 5 bujona çevirmek istiyorum zaten 18 snowflake jant koymak istiyorum body kit olarak turbo tampon yurt dışından bulabilirsek getirip burda sıfır kondisyona getirebilriiz veya kalıp çıkartıp reçine vs sağlam bi işçilik yapılabilir tanıdığım bir abim bunu yapıyor şuan astra f gsi ön tampon yaptı üstüne çıkıyor sıfır sıkıntı sağlam yani neyse devam edelim içeride şuan gri renk döşeme var yine gri olsun istiyorum orjinal nappa deri + koltuk havalandırma ısıtma olacak recore olacak arka koltuklar iptal driven34 teki m3csl in arka koltukları sökülmüş ya alcantara yapılmış aynen o şekil iptal etmek istiyorum aracta sunroof yok bu yüzden ağırlık avantajı var aslında c20ne turbo düşünmüyo dğeilim yurt dışında 320 hp ye kadar çıkan gördüm efendime yine gt spoyler orjinal paçalık gt marşpiyel vs hepsi stoğumuzda olsun carbon kaput vs olabilir bulma şansı düşük ama belli olmaz mercek far çalışması vs olur cam karartma tonu cam filmi füme stop bulabilirsek füme stop füme reflektör kilit difransiyel wilwood 4 piston fren öne arkada ne oluyo bilmiyorum tek pistonmu çift pistonmu oluru neyse onu yaparız nasip bakalım cd pakette bulunan kapı pandizotlarındaki maun çitaları alıp carbon fibere çevirebilriiz altınada mersedesten ambians aydınlatması ile tadından yinmez 280 kadran olur boost kontrol westgate borusu ateşli olsun dimi f23 şanzıman veya f28 de olur parça sıkıntısı en az olan ve avantajlı olan hangisi ise onu koymak daha iyi olacaktır m32 de uyuyor diye biliyorum m32 son nesil olanı iyi olabilir kw sertlik ayarlı coilover bulabilirsek o mükemmel olur şasiyi boyama ve parçaları boyama şasi yi renklendirmek istiyorum kaliperler olsun aks bölgesindeki parçalar vs işte bakalım şimdilik aklıma gelen bunlar ve teferruatlar aklıma geldikçe söylerim bütçeye gelirsek yapacağım iş kinoa yetiştiricliği memlekette arsam var işte bu sayede yaparsam olduğu taktirde bütçe 65 75 bin civarı olur araba hariç

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de sadece 2 sene önce senin yaşındayken böyle hayaller kuruyordum ama hayat istediğini vermiyor, insan ilişkileri aynı doğrultuda ilerlemiyor, bir şekilde bir şeyler oluyor ve istediğin olamıyor, umarım aynı kaderi paylaşmayız bu konuda, istediğin şeyi, istediğin biçimde ve istediğin an yaparsın.

Ayrıca iletileri yazarken yazım kurallarına en azından nokta kullanmaya özen göster, valla okunacak bir metin gibi durmuyor şu haliyle, çok düzensiz harf çorbası gibi duruyor.

Fotoğraf-video eklemek için araç çubuğundan faydalanabilirsin.En sağın bir solundaki film şeridi şeklinde logosu olan video eklemek için.Youtube üstünden linkini kopyaladığın bir videonun bağlantısını, çıkan pencereye yapıştırıyorsun ve onaylıyorsun, iletiyle beraber forum sayfasına geliyor.

Fotoğrafların direkt linklerini kopyalayarak, en sağdan sola doğru 3. araçla da foruma ekleyebilirsin.Video eklemek için olanın hemen solunda zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brtrkcll Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın abilerim hemen projeyi anlatayım ozmn kendimide tanıtırım birazdan linke gidip bide fotoğraf nasıl konuluyor link derken neyin linki onu söylerseniz sevinirim Gelelim projeye şimdi adım berat 16 yaşındayım arabamız 16 17 senedir bizde 2000 den beri ben doğmadan birkaç hafta önce alınmış bundan 2.5 yıl önce falan yani 2015 gibi arabamız hakkında bilgi edinmeye başladım ve arabamı sevmeye başladım şimdi çok seviyorum onu evlat gibi oldu ve şuan aracın durumu çok iyi değil çok kötü değil kötünün iyisi denebilir tüp hiç takılmadı c20ne kodlu motor var üzerinde gls paket bu orta dolu oluyo sanrım dolusu cd işte bide cdx neyse araba güzel bana göre diri çoğu sahibnden ilanında bu diriliği göremiyorum arabaya ısınmamdaki sebeplerden biri hem çocukluğum geçti onla hemde 2012 den beri ben temizliyorum projeye geleyim hemen istediğim proje şu şekil şuan araba bordo ( 567 toscana red) arabayı toplamak restore etmek istiyorum tabi hızlandırmakta istiyorum c20let + gtx3076 veya 3582 ile 1 bar 350 380 hp bandı yeterli bence 5 bujona çevirmek istiyorum zaten 18 snowflake jant koymak istiyorum body kit olarak turbo tampon yurt dışından bulabilirsek getirip burda sıfır kondisyona getirebilriiz veya kalıp çıkartıp reçine vs sağlam bi işçilik yapılabilir tanıdığım bir abim bunu yapıyor şuan astra f gsi ön tampon yaptı üstüne çıkıyor sıfır sıkıntı sağlam yani neyse devam edelim içeride şuan gri renk döşeme var yine gri olsun istiyorum orjinal nappa deri + koltuk havalandırma ısıtma olacak recore olacak arka koltuklar iptal driven34 teki m3csl in arka koltukları sökülmüş ya alcantara yapılmış aynen o şekil iptal etmek istiyorum aracta sunroof yok bu yüzden ağırlık avantajı var aslında c20ne turbo düşünmüyo dğeilim yurt dışında 320 hp ye kadar çıkan gördüm efendime yine gt spoyler orjinal paçalık gt marşpiyel vs hepsi stoğumuzda olsun carbon kaput vs olabilir bulma şansı düşük ama belli olmaz mercek far çalışması vs olur cam karartma tonu cam filmi füme stop bulabilirsek füme stop füme reflektör kilit difransiyel wilwood 4 piston fren öne arkada ne oluyo bilmiyorum tek pistonmu çift pistonmu oluru neyse onu yaparız nasip bakalım cd pakette bulunan kapı pandizotlarındaki maun çitaları alıp carbon fibere çevirebilriiz altınada mersedesten ambians aydınlatması ile tadından yinmez 280 kadran olur boost kontrol westgate borusu ateşli olsun dimi f23 şanzıman veya f28 de olur parça sıkıntısı en az olan ve avantajlı olan hangisi ise onu koymak daha iyi olacaktır m32 de uyuyor diye biliyorum m32 son nesil olanı iyi olabilir kw sertlik ayarlı coilover bulabilirsek o mükemmel olur şasiyi boyama ve parçaları boyama şasi yi renklendirmek istiyorum kaliperler olsun aks bölgesindeki parçalar vs işte bakalım şimdilik aklıma gelen bunlar ve teferruatlar aklıma geldikçe söylerim bütçeye gelirsek yapacağım iş kinoa yetiştiricliği memlekette arsam var işte bu sayede yaparsam olduğu taktirde bütçe 65 75 bin civarı olur araba hariç
    Noktalama İşaretleri - TDK'ya Gore Kullanıldığı Yerler
    Okumadan imzalamam.....

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    En fakir çözüm lastik tabanını büyüt

Motor freni antremanları yap

Yine iyileşmedi ise onda ASD sistemi vardır sat sat sat hemen
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Vuh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle yanlış anlama ben iki farklı noktaya takıldım henüz 16 yaşında böyle bir projeye girişecek bütçeye sahipken neden daha genç işi bir araç alıp sorunsuz gazlamıyorsun? Ve henüz ehliyetini almana bile iki sene varken 350-380 hp bandının yeterli geleceğini düşündüren özgüven nereden geliyor?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler