User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Michelin Latitude Cross alternatifleri

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Michelin Latitude Cross alternatifleri

Duster'da beğenerek kullandığım ancak artık değiştirme vakti gelen Latitude Cross kullanıyorum. Karda, buzda, çamurda, hafif arazide hiç üzmedi. Yine bundan alayım dedim ama fiyatlar biraz uçmuş.

Alternatif olarak bunları buldum;
    Bridgestone Dueler A/T694 215/65R16 98S M+S (Michelin'e göre yük ve hız endeksi düşük) fiyat olarak lastik başı 100TL fark var.
    Bridgestone Dueler H/T687 215/65R16 98V M+S (Michelin'e göre yük ve hız endeksi düşük) fiyat olarak lastik başı 100TL fark var.
    Yokohama Geolandar A/T-S G012 98H (Michelin'e göre yük ve hız endeksi düşük) fiyat olarak lastik başı 50-60 TL fark var.

Bu modellerden kullanan oldu mu? Hiç maceraya girmeyip sıkı bir pazarlık ile Latitude Cross'dan devam mı edeyim ne edeyim ?

P.S : Duster'da fabrika çıkış Continental Cross Contact geliyor ve rezalet ötesi bir lastik. 30.000 km dayanmıştı, ne yol tutuyor, ne ömürlü, benim gözümde resmen bir çöp. Latitude Cross ile girmediğim yer kalmadı ve 50.000km yol yaptım, üzerinde yeterli diş kalınlığı var ama çok sertleştiler.

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dusterda gelen contileri nefret ederek de olsa 70k civarı kullandım ben bitiremedim ama keşke hemen bitselerdi gerçekten iğrenç lastik.
    Bridgestone Dueler için konuşayım sadece arazisi Latitude kadar iyidir geri kalan herşeyde Latitude daha iyidir.
    Yokohama kullanmadım bir yorum yapamayacağım.
    Tavsiyem Latitude için iyi pazarlık yapıp almak. Dueler'a geçmeye bence gerek yok ama bir de onu tecrübe edeyim hem de Michelin'den ucuz olması cezbediyor diyorsanız da denenebilir.
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Gimifayf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dusterda gelen contileri nefret ederek de olsa 70k civarı kullandım ben bitiremedim ama keşke hemen bitselerdi gerçekten iğrenç lastik.
    Bridgestone Dueler için konuşayım sadece arazisi Latitude kadar iyidir geri kalan herşeyde Latitude daha iyidir.
    Yokohama kullanmadım bir yorum yapamayacağım.
    Tavsiyem Latitude için iyi pazarlık yapıp almak. Dueler'a geçmeye bence gerek yok ama bir de onu tecrübe edeyim hem de Michelin'den ucuz olması cezbediyor diyorsanız da denenebilir.
    Açıkçası şu aralar eskisi kadar yol yapmıyorum o yüzden Bridgestone denesim mi diye düşündüm. Latitude'u arayacak durumlar oluşacak ise maceraya gerek yok gider Latitude alırım artık ne yapayım
    Cevabın ve yorumların için teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bugün 1-2 tane Michelin bayisine fiyat sordum Latitude Cross için KDV dahil 450 TL dediler, Nuh ve Peygamber'den bahsetmediler bile. Bridgestone'lar internette 330 TL'ye geliyor. Toplamda 500 TL fark çıkıyor, lastikler haricinde değişmesi gereken diskler, balatalar, debriyaj...vs'de var. Sanırım bu sefer Bridgestone alacağım.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün 1-2 tane Michelin bayisine fiyat sordum Latitude Cross için KDV dahil 450 TL dediler, Nuh ve Peygamber'den bahsetmediler bile. Bridgestone'lar internette 330 TL'ye geliyor. Toplamda 500 TL fark çıkıyor, lastikler haricinde değişmesi gereken diskler, balatalar, debriyaj...vs'de var. Sanırım bu sefer Bridgestone alacağım.
    abi disk balatada yardım etsin sana @B16
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Disk, balata, debriyaj, filtre vs. her türlü aftermarket parça da yardımcı olurum.
    @imprezaWRC

Duster 1.5 dCi araç yıl bilgisi de gelirse hemen benim toptancılarla konuşurum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bugün yine lastik aranırken 1 ay önce lastik aldığım Pirelli bayine gittim; derdimi anlattım, sağolsunlar yekten bulamayız sen gel bunu al falan demeden olur bakarız ararız dediler. O ara Scorpion Verde All Season'ı düşünürseniz fiyatı 335 TL dediler, açıkçası Scorpion Verde All Season hiç aklımda yoktu. A/T veya benzeri bir lastik yerine daha çok asfalt seven bir lastik mi alsam demeye başladım. Zaten artık eskisi gibi araziye de girmiyorum. Scorpion Verde All Season kullanan var mı? Fiyatı uygun geldi, stoktada var hatta yarın gitsem hemen lastiği takarlar.
    Birkaç yorum okudum ve kötü yorum göremedim. Rotayı Pirelli'ye çevirdim gibi gözüküyor. (Ulan ne kararsız adamamım ya )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sonuç; 325 TL adet fiyatı ile Nisan 2017 üretimi Pirelli Scorpion Verde All Season aldım. Bu seferde Pirelli'yi deneriz artık.

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuç; 325 TL adet fiyatı ile Nisan 2017 üretimi Pirelli Scorpion Verde All Season aldım. Bu seferde Pirelli'yi deneriz artık.
    Benim de bayramdan once lastik degistirmem gerekiyor (direksiyonda asiri bi titreme vardi arabayi kontrol ettirdim sebep lastikler cikti contilerin metal tel yapisi bozulmus degistir artik dediler mecburi yenilicez disler bitmese bile) yine Michelin'den devam edecegim ama yorumlarini da bekliyorum abi onumuzdeki zamanlarda, merak ettim Pirelli'yi.
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Gimifayf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de bayramdan once lastik degistirmem gerekiyor (direksiyonda asiri bi titreme vardi arabayi kontrol ettirdim sebep lastikler cikti contilerin metal tel yapisi bozulmus degistir artik dediler mecburi yenilicez disler bitmese bile) yine Michelin'den devam edecegim ama yorumlarini da bekliyorum abi onumuzdeki zamanlarda, merak ettim Pirelli'yi.
    Pirelli'de yanaklara kadar uzanan bir diş yapısı yok; yani Michelin Latitude Cross gibi ben her yola gelirim hissi veren bir lastik değil. Ama, geriye baktığımda da Duster'ın ömrünün çoğu asfaltta geçtiği için açıkçası Michelin'i arayacağımı sanmıyorum.
    Şimdilik mutluyuz, bir bakayım yağmur yağdığında neler yapacak, tahliye kanalları Michelin'den daha iyi gözüküyor.
    Ara ara yorumları buraya yazarım

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pirelli'ler için fikriniz nedir ? kullanma şansınız oldu mu ıslak ve kuru zeminde ? aracımın üzerinde TIGAR SUV SUMMER 215-65-16 lastikler var ama adındanda anlaşılacağı gibi yaz lastiği bunlar..4 mevsim için değiştirmek istiyorum

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nokian weatherproof suv 4 mevsim var fiyatı uygun..kullanan var mıdır acaba?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler