User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Jom Blue Line coilovermı eibach yaymı?

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Jom Blue Line coilovermı eibach yaymı?

e90 aracımı basmak için bütçeme uygun iki seçeneğim var,

Ya patlak olan amortisör sebebiyle 2 sıfır ön amortisör + eibach sportline yay alıcam malzeme toplamı 1500 oluyor.
    Ya da çok aramama rağmen iyi yada kötü yönde sağlıklı bir kullanıcı yorumuna ulaşamadığım jom blue line coil over takımı alıcam. 1600 Lira civarı fiyatı var.

Jantların etsi orjinalinden 1,8 cm dışarda durduğu için 5 cm yay sürtme yaparmı diye tereddütteyim, çok basma gibi bir derdimde yok teker ile çamurluk arasındaki boşluk kapansın yeter konfor daha önemli. Değerli fikirlerinizi bekliyorum, teşekkürler

aspensilber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar Jom blueline kullanan 2 tane poloya binme fırsatım oldu konfor arıyorsanız talebinize yay daha iyi cevap verir görüşündeyim. Benim bindiğim araçlar epey sertti ancak yol tutuşu güzeldi. Birçok aracımda eibach kullandım aracın orjinal yaylarında sunduğu konforun aynısını yere daha yakın şekilde sunuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracım orjinalinden sert zaten normal araçlara göre. Eibach 5 cm alıcam hiç düşünmeden normaldede işin içine amortisörde girince bari coilmi olsun diyor insan.
    Teşekkürler yorumunuz için yay alıcam büyük ihtimal

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farklı araçta söz konusu olmuş olsa bile ben marka bir coilover'ın her türlü sadece yaydan daha iyi olacağını düşünüyorum. Geçen 2.5 yıllık süreçte önce HR'nin (3.5 cm) ardından eibach prokit (3 cm)lik yaylarını orjinal amortisörleri değişerek kullandım. İki yayın birbirine üstünlüklerini konuşabilirim fakat buna son 3-4 aylık D2 coilover'lı tecrübelerimden sonra ikisini kaale bile almam.

Jom blueline nasıl bir markadır ne kadar iyidir bilmiyorum ama ben olsam sadece spor yay kullanmam. Aracını hem şehir içi hem de tek şeritli asfalt bol virajlı köy yollarında keyifle kullanan birisi olarak yazıyorum bunları. Şehir içi günde 5 10 km'lik seferler için bu söylediklerimi kaale almayabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günde 100km yapıyorum aşağı yukarı İstanbulda, trafik sıkışıklığından sonra insan açık yol buldumu ister istemez set çukur çok hassas olamadan yardırıyor. Jom bluenun amortisörlerinden sıkıntı yaşarım diye çekiniyorum.

cka36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jom kullancısı olarak yorum yazmak istedim aracım scirocco bende ilk başta kw yay satın aldım ve gittim takmaya ama aldığım aracın amortisör millerini kısalttıkları için takamadım o yüzden ya sıfır amortisör alıcaktım dedim bari amortisör alıcağıma coil aliyim nasılsa yaydan sıkılıp alıcaktım coilleri. Yol tutuş açısından yaydan çok daha iyi performanslı olduğunu söyleyebilirim daha öncedende E39 facelift 520 aracımda da kullanmıştım benzer bir coilli Ta-technixler vardı o zaman memnundum hadi bunuda coilliyim diyip satın aldım ve taktık, araç yapısından dolayı sciroccoda amortisörler açıkçası günlük kullanımda ben çok rahat edemiyorum özellikle benim Daha üst markalarda coille beraber z rotlarıda geliyor ama bunda ne yazıkki öyle bi durum söz konusu değil o yüzden çok fazla sürtme ve özellikle sert esnemelerde amortisörün sesini duyabiliyorum rahatsız edici açıkçası. Kötü bi coil değil custom coil almaktansa tercih edilebilir benim şahsi fikrim E90 da pişman olmassın diye düşünüyorum yinede kullancı yorumu almakta fayda var .

Bende bu konuyla ilgili konu açmak için girmiştim bu z rot olayını yada başka bir şekilde çözüm bulabilceğim birşey varsa fikrinizi duymak isterim.
    Konu cka36 tarafından (15-05-2017 Saat 14:07 ) değiştirilmiştir.
    Alfa Romeo Mito 1.3 Jtd Alfa Rosso
    2010 Stg2 Scirocco Manual Sold

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hüseyin lastikerin runflat se eğer yanagın sertliğinden iyi taş gibi oluyor zaten araba onuda normalle değişirsen farkedilir yumuşatırsın eibachla beraber
    1881 - 193

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim de merak ettiğim jom bluelineları dibine kadar değilde 3-4 cm indirmiş olsak yine aynı sertliği sağlar mı(kütük gibi olur mu)? Gördüğüm kadarıyla kullananlar genelde 8-10 cm basıyorlarmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim de merak ettiğim jom bluelineları dibine kadar değilde 3-4 cm indirmiş olsak yine aynı sertliği sağlar mı(kütük gibi olur mu)? Gördüğüm kadarıyla kullananlar genelde 8-10 cm basıyorlarmış
    Benim ayarım aldığım günden beri en aşağıda ama ta-technixleri kullanırken bir kere ailemle uzun yol sebebiyle yükseltme girişimim olmuştu belki inanmassın ama düşük ayarda coiller daha rahat yükseltince acayip rahatsız olmuştu. Jomları daha hiç yükseltmedim gidip bi yükseltmem lazım z rotlarım sürekli bi yerlere sürtüyor günlük kullandığım güzergahı ve sürekli kullandığım yolları ezbere biliyorum ama yolları bilmediğim yerlerde epey sıkıntı yaşıyorum

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eibach yay kullandım eski araçlarımdan birinde ama Jom hiç kullanmadım. Ciddi fiyat avantajı olduğu için her yerde karşılaşılabilecek bir marka, ama benim gözümde mahmut marka custom coil over setinden daha üstte değil malesef. Yürüyen aksam konusunda biraz takıntılıyım, aldığım malın ne olduğunu bilmek isterim, bu yüzden ömrümde hiç Jom gibi markaların yakınından bile geçmedim.
    öyle işte.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yukseltince de alinti yapip yazabilirsen cok memnun olurum eger dediginiz gibi yuksekken daha rahatsiz oluyorsa direk silmek lazim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukseltince de alinti yapip yazabilirsen cok memnun olurum eger dediginiz gibi yuksekken daha rahatsiz oluyorsa direk silmek lazim
    Ta-Technix lerde öyleydi ama Jomda nasıl olur görücez müsait zamanımda gidip yükselticem birazcık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hüseyin lastikerin runflat se eğer yanagın sertliğinden iyi taş gibi oluyor zaten araba onuda normalle değişirsen farkedilir yumuşatırsın eibachla beraber
    Sırf konfor için lastik alırken rft almadım, rft olan en ucuz lastiğin 700lira benim aldıklarımın 300lira olmasıyla alaksı yok konfor önemli

Yay ve önlere amortisör alıcam büyük ihtimal. Kime sorsam jom için aşırı sert diyor.
    Teşekkürler tüm yorumlar için

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düşünürseniz temiz az kullanılmış E90 için Jom Coilover var yardımcı olurum

Jom orta ayarda çok sert değil dibine kadar basınca Runflat lastikle gerçekten sert oluyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düşünürseniz temiz az kullanılmış E90 için Jom Coilover var yardımcı olurum

Jom orta ayarda çok sert değil dibine kadar basınca Runflat lastikle gerçekten sert oluyor
    Neden söktünüz araçtan?

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden söktünüz araçtan?
    Aracın üzerinde geldi bayan kullanacaği için söküldü

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence orjinal yaylarını presslet konfor kaybını en aza indirmiş olursun ben hepsini denedim en güzeli bu şekil oldu..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan kuzenim e90 ında 5 lik eibach kullanıyor önde birkaç cm pres var hatta gayet memnun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence orjinal yaylarını presslet konfor kaybını en aza indirmiş olursun ben hepsini denedim en güzeli bu şekil oldu..
    Orjinal yay soğuk presletme işini bende denedim önceki aracımda. 3 gün sonra coil yaptırdım
    Yayı preslerken fazla kaçıyor geri açıyorlar ve o yay ister istemez laçkalaşıyor. Salınım değerleri farklı oluyor
    Preslenmiş yayları düz zemine koyunca hepsi birbirinden ayrı çapraz duruyor
    En önemliside biri birinde yarım cm fazla basılsa arabada çapraz duruyor gözle farkedilmesede

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler