User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Debriyajın soğukken kaçırması sorunu

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Debriyajın soğukken kaçırması sorunu

Günaydın arkadaşlar abiler. Uzun zamandır oluyordu ama bu ara daha bi belirgin olunca konu açmak istedim
    Sabah çalıştırdım mesela 300 500 metre gidene kadar debriyaj soğukken kaçırıyor. şöyle söyliyim bitik debriyaj gibi silkeleme yapmıyor pedalı biraz sert çekiyim mesela 3-5 tur boşa dönüp sonra yakalıyor normalde patinaj çekmesi gerekirken boşa dönüp tutunuyor.

Isındıktan sonra sorun ortadan kalkıyor. 1500 devir sabir tutup denedim bianda çektim pedalı yığıldı 1750 gibide pati çekiyor ama kaçırma yok anlamadım gitti bitik olsa sıcakken kaçırır diye biliyorum volanda bi problem olabilir mi

debriyajın durumuda şöyle 90 binde değiştirmiştim aracı 70 binde bayandan almıştım ite kaka 90 bin e gelmişti 90 da değiştirdim özenerek kullandım şuan 185 binde pedal haliyle biraz sert ama normal kullanımda kaçırma v.b bi sorun yok. sabah 8 akşam 5 e5 trafiğinde işe gidip geliyorum ortalamamda 5.1 normal

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    artık balata yüzeyi bozulmuş olabilir, ısınınca tutar soğukken tutmayabilir...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle bişeyde olabilir soğukken dediğin eğer biyerden yağ sızdırıyorsa balataya ondan yapabilir araç sabaha kadar durduğu için balatayı yağlar sonra hareket edince yağlı yüzey temizler ve kaçırma sona erer çünki balata soğukken daha iyi kavrar mantıken.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artık balata yüzeyi bozulmuş olabilir, ısınınca tutar soğukken tutmayabilir...
    abi benim bildiğim başımada geldi bitik bile olsa soğukken tutuyor sıcakken tutmuyor ısınınca tutması pek mantıklı gelmiyor açıkcası

Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bişeyde olabilir soğukken dediğin eğer biyerden yağ sızdırıyorsa balataya ondan yapabilir araç sabaha kadar durduğu için balatayı yağlar sonra hareket edince yağlı yüzey temizler ve kaçırma sona erer çünki balata soğukken daha iyi kavrar mantıken.
    hımm peki volanın içinde böyle yağ kaçırıcak biyer var mıdır hiç anlamadığım bi parça olduğu için soruyorum dıştan bakmayla belli olur mu acaba

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi benim bildiğim başımada geldi bitik bile olsa soğukken tutuyor sıcakken tutmuyor ısınınca tutması pek mantıklı gelmiyor açıkcası

hımm peki volanın içinde böyle yağ kaçırıcak biyer var mıdır hiç anlamadığım bi parça olduğu için soruyorum dıştan bakmayla belli olur mu acaba

bitiklik değil bahsettiğim, balata yuzeyinin bozulması... ısınmayı da yol yapma olarak algılıyorum ... debriyaj bilyesi hidrolikse belki ordan yağ gelebilir ama yağ bulaşırsa öyle hemen düzelmez... sonuçta o şanzıman inecek bakılacak
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

yağdan kastım bi sıvı kaçağı debriyaj hidrolik hemde renolarda debriyaj merkezi plastik bildiğim kadarıyla muhtamelen ondandır alt merkezi söküp kontrol edilebilir şanzıman inmedende kontrolü yapılabilir olmadı inebilir şanzıman.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bitiklik değil bahsettiğim, balata yuzeyinin bozulması... ısınmayı da yol yapma olarak algılıyorum ... debriyaj bilyesi hidrolikse belki ordan yağ gelebilir ama yağ bulaşırsa öyle hemen düzelmez... sonuçta o şanzıman inecek bakılacak
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yağdan kastım bi sıvı kaçağı debriyaj hidrolik hemde renolarda debriyaj merkezi plastik bildiğim kadarıyla muhtamelen ondandır alt merkezi söküp kontrol edilebilir şanzıman inmedende kontrolü yapılabilir olmadı inebilir şanzıman.
    teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. öyle bi kaçak varsa hidrolikte azalma olur heralde en kötü ordan anlaşılır uzun zamandır var çünkü
    haftasonu bu fikirleri bi servisle paylaşayim ne dicekler bakalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bendeki clio da dediğiniz gibi problem var çözemedim kacırıyor mu tutuyormu anlamadım durmadan değiştirmeye niyetlenip cok vazgeçtim soğuk sıcak dikkat etmedim bazen aynı devirde silkeleretk kalklıyo bazende pati cekerek kalkıyo

tornado38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçmiş olsun sizin debriyaj soğukken geç bırakıyor gibi yani aslen kaçırma falan yok debriyajı yavaş yavaş bırakınca kaçırmadan devam ediyorsa hidrolik veya telli olma durumuna göre pedaldan altmerkeze kadar önce kontrol etmek lazım sonra volant veya baskı bilya vs diye sorun arayın normallde sıcakken sert kalkınca kaçırma varsa baskıda ısınmaya bağlı yorgunluk yani geç bırakma olabilir ama siz genede halat veya hidrolik sistemi önce kontrol ettirin
    Alıntı _Burak_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amotisörleri presleticem Allah ne verdiyse + yaylarıda dibine kadar kesicem tek sarım kalacak
    araba 33 cm düşecek
    çıkarken hepinizden helallik alacam
    ordan kınalı otobana basıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uqur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendeki clio da dediğiniz gibi problem var çözemedim kacırıyor mu tutuyormu anlamadım durmadan değiştirmeye niyetlenip cok vazgeçtim soğuk sıcak dikkat etmedim bazen aynı devirde silkeleretk kalklıyo bazende pati cekerek kalkıyo
    havalar ısındıkta sorun ortadan kalkıyor sabah denedim çok az yaptı pazar günü çok sıcaktı hiç yapmadı ilginç

Alıntı tornado38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun sizin debriyaj soğukken geç bırakıyor gibi yani aslen kaçırma falan yok debriyajı yavaş yavaş bırakınca kaçırmadan devam ediyorsa hidrolik veya telli olma durumuna göre pedaldan altmerkeze kadar önce kontrol etmek lazım sonra volant veya baskı bilya vs diye sorun arayın normallde sıcakken sert kalkınca kaçırma varsa baskıda ısınmaya bağlı yorgunluk yani geç bırakma olabilir ama siz genede halat veya hidrolik sistemi önce kontrol ettirin
    hımm dediğinizde olabilir dikkat ettiğim zaman hiç sorun yok zaten sorunum sert bırakınca meydana geliyo. dediğiniz gibi geç bırakıyosa kaçırıyo hissi veriyo olabilir geç kavradığı için neyse havalar ısındıkça azalıyor yakında ortadan kalkar gibi yakın zamanda triger var sonra debriyajıda değiştiririm kışa gelmeden

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozan gerekli olanlar zaten yazılmış.

Teslim ol, git açtır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozan gerekli olanlar zaten yazılmış.

Teslim ol, git açtır
    4 bin sonra triger var abi debriyajda 10 bin idare etse ki eder yeter bana sonra bakarız bi hal çaresine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    havalar ısındıkta sorun ortadan kalkıyor sabah denedim çok az yaptı pazar günü çok sıcaktı hiç yapmadı ilginç

hımm dediğinizde olabilir dikkat ettiğim zaman hiç sorun yok zaten sorunum sert bırakınca meydana geliyo. dediğiniz gibi geç bırakıyosa kaçırıyo hissi veriyo olabilir geç kavradığı için neyse havalar ısındıkça azalıyor yakında ortadan kalkar gibi yakın zamanda triger var sonra debriyajıda değiştiririm kışa gelmeden
    ama clio kadar nazlı araç görmedim sacma sapan arızalar cıkartabiliyor durup dururken

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler