User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: Sağ ön tekerin geride olması hakkında

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Nomrukan
    Anladım abi yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim, gelişmelerden haberdar ederim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağ tekeri öne aldırdım tekrar rot ayarına gittim 1 derece daha alsınlar dendi, gittim biraz daha aldırmak için o sırada fark ettik ki sol ve sağ salıncak birbirinden farklı birisi kalın aluminyum parça, diğeri ince muhtemelen demir.

Parçaların malzemesi dışında şekli şemali de farklı birbirinden, salıncaklardan birisi değişecek bir ara...
    Sağ tarafı öne alsak da sağ sol yapınca tekrar biraz geri gidiyor ben de daha fazla kurcalatmadım.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şase diyince aklıma şaseci Ahmet geliyor valla
    ona götürün bence çözecektir
    Şaseci Ahmet işin ehli ama çok kalabalık girmek ayrı dert çıkmak ayrı dert.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağ tekeri öne aldırdım tekrar rot ayarına gittim 1 derece daha alsınlar dendi, gittim biraz daha aldırmak için o sırada fark ettik ki sol ve sağ salıncak birbirinden farklı birisi kalın aluminyum parça, diğeri ince muhtemelen demir.

Parçaların malzemesi dışında şekli şemali de farklı birbirinden, salıncaklardan birisi değişecek bir ara...
    Sağ tarafı öne alsak da sağ sol yapınca tekrar biraz geri gidiyor ben de daha fazla kurcalatmadım.
    Başım ağrımasın diyorsan ikisini birden değiştir.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kartal oto sanayi Berat oto şase işini çözer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başım ağrımasın diyorsan ikisini birden değiştir.
    Araç bayramdan sonra bakıma girecek o sıra salıncakları da sorarım hangisi oem hangisi değil diye.Oem hangisi ise aynısından alınacak ikisi de değişecek.Muhtemelen sıkıntı salıncaktan biri kısa kalıyor dedi çünkü bana.
    @Diyadin
    Salıncak değişiminden sonra çözemezsek mutlaka uğrarım.

Kasap ustalar kendini usta zannediyor ben en çok ona yanıyorum.Askı rotunu bile ters takmıştı biraz önce düzeltildi.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.

Benim araçtada çekme vardı sağa. Rot balanscı alt travers veya taşıyıcıdan olur dedi. Bi çıktı verdi kaportacıya gönderdi. Eğrilik soldaydı ama sağdan lastiği biraz geri alıp solun eğriliğini düzeltecekti. Bende öylece kalmasını istedim. Kafama yatmadı. Lastik havalarını kontrol edip denedim. Baya düzeldi. Aradan 2 gün geçti yine çekiyor sağa. Lastik havasını tekrar kontrol edip denedim. Baya azalıyor. Lastik hava kaçırıp eksiliyormuş. O da sağa çekmeye sebep oluyor doğal olarak. Emin olmak için bayramdan sonra tekrar kontrol ettireceğim rotçuya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @marikan
    Sağ olun, size de geçmiş olsun abi.

Lastik havalarından olduğuna eminsen jantlara iyice bir baktır, en ufak eğiklik, çatlak havaların azar azar inmesine sebep oluyor, tabi siboplar falan sağlam olmayabilir onları da kontrol etmek lazım.

Lastiğin yerini değiştirmek için şaseyi zorlamıyorlar salıncaklar hareket etmek zorunda kalıyor genelde, ben bir sıkıntısı olacağını sanmıyorum çok kafana takılıyorsa yaptır bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu hortlatıyorum ama sormam gereken şeyler var, yeni konu açmak istemedim.

Alt salıncakların ikisi de Lemförder ile değişti.Tekrar rot ayarına gittik ve sağ ön tekerin hala biraz geride olduğunu, ve diğer rotçunun göremediği arka tekerin de üstten içerde olduğunu, yani daha fazla negatif kambere sahip olduğunu söylediler.

Şimdi ben bu rot ayarından sonra verilen kağıtta her yerin hizada olmasını istiyorum.Arabanın traversi mi yamuk, taşıyıcısı mı eğilmiş yoksa şasesi mi bozuk bilmiyorum, bunları tek tek ölçüp yapacak kim var?
    Bodoslama girip kastıra kastıra aracı düzeltmek istemiyorum, sorun traversteyse, taşıyıcıdaysa değişirim.Ayrıca arıza tespitinin maliyeti ne olur?

“Ustalara” bu kadar detaylı söyleyince işlerine gelmiyor ma.lum...
    Konu Seyfettin777 tarafından (04-11-2017 Saat 20:46 ) değiştirilmiştir.

PoWDeR! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatıyorum ama sormam gereken şeyler var, yeni konu açmak istemedim.

Alt salıncakların ikisi de Lemförder ile değişti.Tekrar rot ayarına gittik ve sağ ön tekerin hala biraz geride olduğunu, ve diğer rotçunun göremediği arka tekerin de üstten içerde olduğunu, yani daha fazla negatif kambere sahip olduğunu söylediler.

Şimdi ben bu rot ayarından sonra verilen kağıtta her yerin hizada olmasını istiyorum.Arabanın traversi mi yamuk, taşıyıcısı mı eğilmiş yoksa şasesi mi bozuk bilmiyorum, bunları tek tek ölçüp yapacak kim var?
    Bodoslama girip kastıra kastıra aracı düzeltmek istemiyorum, sorun traversteyse, taşıyıcıdaysa değişirim.Ayrıca arıza tespitinin maliyeti ne olur?

“Ustalara” bu kadar detaylı söyleyince işlerine gelmiyor ma.lum...

topkapı şaseci ahmet git işini çözecektir. 4 lastiğide kontrol ediyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağ ve sol tablanın fişeklerini bi kontrol et. e36/e30 m3 ler de ofsetli fişekler kullanılıyor , aracında sağ ve sol da değişik fişekler olabilir. Offsetli olanlarda teker ön tampona daha yakın duruyor.

resimdeki aftermarket bir ürün normalinde kauçuk , ama ikisini aynı anda görebilmen için koydum.
    Form > Function

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Rawr
    Teşekkür ederim bunları da kontrol edeyim.

Fakat her halukarda bir şaseciye uğrayacağız sanırım, arka sağdaki fazladan negatif kamberi de çözmek gerekiyor çünkü...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler