User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Sag onden gelen tak tak sesi?

Senol Demirağlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Sag onden gelen tak tak sesi?

2005 Model palio aracim var.Aracimdaki şikayet yaklasik 2 aydir her geçen bindigimde artmasiyla birlikte olan tak tak sesi.Aracimda frene bastigimda,durmasina yakin (yaklaşık 20km civarında) ozelliklr sag onden gelen tak tak sesi.Bazen yolda giderken de yapiyor ama gaza basarken degil ayagimi gazdan cektigimde yapiyor.

2 farkli on duzenciye goturdum birisi viraj demiri kaymis sag salincaka carpiyor ondan dedi.

Digeri ise sag salincak bosta o yuzden yapiyo dedi.Bugun salincak degisti ses kesilmedi.

Kendi tamircim orjinal amortisorleri takmamiz lazım basik oldugu icin ses geliyo dedi ne alakaysa? (Sakiristain coilover mevcut)

Daha once boyle hi sorunla karsilasan oldu mu? Baska nelere dikkat edip bakmaliyim?
    Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir. M.Kemal ATATÜRK
    35 AF 3660 | 35 DA 9662 | 35 AFM 917

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağ önden gelmesi ve gazı bırakınca gelmesi motor kulağı gibi geldi yani benm arabada motor kulağı sağ tarafta belki palioda soldadır tabi bilmeden söylüyorum yada kule takozu olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana da motor kulağı gibi geldi.

Senol Demirağlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dun aksam konuya iyice takılıp, bi sevkle avm otoparkina gidip on 2 tekeride soktum.Sagdaki davlumbazimin kopuk olduğunu gördüm.Elbet sesin kaynagi bi nebze buydu ama gene de arastirmaya devam ettim.Resmen sag salincak ile viraj demirinin arasina kurdan girecek kadar mesafe yoktu.Sol salincak ile viraj demiri arasina 4 tane parmagim girebiliyor.Sesin kaynagi bu heralde diyerek bagajdan cam bezlerimden birtanesini 3e katlayip,sag salincak ile viraj demirinin arasına sıkıstırdim.Tekerleleri takip araci indirdim ve turlamak için yola koyuldum.

Yaklaşık 15 20 dk dur kalk yapa yapa vitesi bosa ata ata turladim ve 1 kere bile tik sesi gelmedi.Bu sorunla ilgili farkli farkli Ustalara 200 liram gitmistir.
    Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir. M.Kemal ATATÜRK
    35 AF 3660 | 35 DA 9662 | 35 AFM 917

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler