User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Astra H Coilover mı, Spor Amortisör kiti mi?

<<buğra>> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Astra H Coilover mı, Spor Amortisör kiti mi?

Astra H 1.3 HB aracımı basmak için seçenekleri araştırdıkça kafam iyice karıştı, tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Seçenekler;
    - Eibach 5 cm'lik yaylar presletilmiş ve 8 cm'lik halde orjinal amortisörde kullanan var, sekme aşırı ve konfor sıfır, en ucuz yol bu...

- FK coilover; artık coilleri de tamamen Çin malıymış ve yeterince basmıyormuş. Konfor durumunu bilmiyorum.

- Koni amortisör sistemi, eibach 8 cm yay kombinasyonunu ben almak istiyorum ama sonucunda 16' jantlarla konfor, sekme ve yol tutuş ne olur bilmiyorum. Nam bunu tavsiye etmiyor, Nam dışında 4-5 kişi tavsiye etti.

- Son olarak Nam, Engin veya Cantürk gibi coil seçeneği var, en güvenemediğim ve tercih etmek istemediğim sistemde bu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eibach taktım 8 cm lik olsa ön teker içe girmesi lazım cok fazla olur.ön 1 parmak giriyo girmiyo arka da 2 parmak var yok konforu da güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    astra da mı kullandınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı <<buğra>> Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    astra da mı kullandınız?
    tabi astra için söylüyorum.basıklığı hakkında resim atayım gecen de bu forumda yazmıstım bi yerde arananlar bölümünde fakat resim koymak nasip olmadı.önler 50 arkalar 45 mm miş tam olarak.
    bi yerde foto buldum önü bunun gibi
    ImageShack&#174; - Online Photo and Video Hosting
    arkayada bi parmak daha ekle.

burak_skry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 3cmlik eibach kullanıyorum ama sen baya bi düşsün istiyosun sanırım.fk yaylar daha serttir kullanılan çelikten dolayı ondan fazla düşmez eibach 5cmlik taktır araç benzinliyse dizel yayı taktır braz daha düşer.aklında olabilicek diğer seçenekte spor gm amortisör olsun servislerde var bir arkdaşım taktırmıştı 3cmlik eibachlarla konfor bozulmamıştı orjinal astra amortisor yerine spor gm amortisör.bu arada orjinal yayları presleme yoluna bence kesinlikle gitme çok sağlıksız bi yöntem bi tanıdığım şahit olduğuna göre preslenmiş yaylı arabayı lifte alınca yaylar çıkmış çanaklardan doğruluk payı var bununda

oguzhan999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    keşke zamanında benim coillerimi alsaydın , jom supersport marka kullandım biliyorsun 3 kademe kamber ayarı ve 12 cm basıyor die yazıyordu ama fazlası vardı , eğer öyle bi marka bulabilirsen düşünmeden al dip basıkken bile tık ses yoktu , sattıktan sonrada eibach 5 cm üstüne 4 pressli kullandım coil kadar düştü fakat , inanılmaz sert oldu , simdi hepsini söktüm orjinal olarak kullanıyorum , eibach coil fazla düşürmez konforlu olur keza fk coil sadece çöp die duydum ,
    Oğuzhan ÖKSÜZ

http://www.facebook.com/oksuzdesign

Fatih Kavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eibach 5CM yay veya markalı coilover öneririm ama son tercihte ANK Engin abiyi tek geçerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak_skry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 3cmlik eibach kullanıyorum ama sen baya bi düşsün istiyosun sanırım.fk yaylar daha serttir kullanılan çelikten dolayı ondan fazla düşmez eibach 5cmlik taktır araç benzinliyse dizel yayı taktır braz daha düşer.aklında olabilicek diğer seçenekte spor gm amortisör olsun servislerde var bir arkdaşım taktırmıştı 3cmlik eibachlarla konfor bozulmamıştı orjinal astra amortisor yerine spor gm amortisör.bu arada orjinal yayları presleme yoluna bence kesinlikle gitme çok sağlıksız bi yöntem bi tanıdığım şahit olduğuna göre preslenmiş yaylı arabayı lifte alınca yaylar çıkmış çanaklardan doğruluk payı var bununda
    FK'lar 150 TL'ye sıfırı var artık, kalitesiz olma muhabbeti bu şekilde ispatlanıyor bence piyasada, iyice basmak istediğim için doğru bir coil seçimi yapmam lazım, teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oguzhan999 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşke zamanında benim coillerimi alsaydın , jom supersport marka kullandım biliyorsun 3 kademe kamber ayarı ve 12 cm basıyor die yazıyordu ama fazlası vardı , eğer öyle bi marka bulabilirsen düşünmeden al dip basıkken bile tık ses yoktu , sattıktan sonrada eibach 5 cm üstüne 4 pressli kullandım coil kadar düştü fakat , inanılmaz sert oldu , simdi hepsini söktüm orjinal olarak kullanıyorum , eibach coil fazla düşürmez konforlu olur keza fk coil sadece çöp die duydum ,
    Oğuzhan bilseydim alırdım valla, jom için ebay'a baktım orda yok, sen nerden almıştın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih Kavak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eibach 5CM yay veya markalı coilover öneririm ama son tercihte ANK Engin abiyi tek geçerim.
    5 cm yay tatmin etmeyecek, yaptık mı tam olsun

Marka bir coil alamazsam; Şakir'le aram iyi olmasına rağmen Engin fun'ları yüzünden ANK'ya gideceğim bu gidişle.

Heryerde Engin ağbi, Engin ağbi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)