User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
73 sonuçtan 58 ile 73 arası

Konu: İstanbulda Bronz balata yapan yer?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alfa75 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çokda dinlememek lazım diyosun yani üstad kulak vermeyelim bakalım bi süre.sen bunu kullandığın için yorumun önemli tabii benim için,bunlar olağansa katlanırız artık.teşekkür ettim
    kafana takma çok, rodajı bitsin sonra bakarız sıkıntı var mı diye...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    <çok sordum ama idare edin ,araba vitesde ayak gazdan çekilip kompresöre binince altta şanzımanın orda turrrkk turrrrkk benzeri bi sürtme sesi kopuyo,debriyaja basınca yapmıyo.bi yerimi dağıtcaz,neye dalalet eder bu.tırstım vallaha.. nedir sıkıntı
    Bana bu pek debriyajmış gibi gelmedi. motor kulağı v.s. mekanik bi temas olmasın , bi kontrol ettir. Eksoz bile sürtebilir .
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

MBALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geri vites dişlisi Helisel ise yapar o cirtlamayi. Cadde üstünde aniden durup geri geri park etmeye çalışınca olur özellikle.. atıyorum 1.viteste gidiyorsunuz. Durun,dururken atın boşa sonra 3-4 yapın hızlıca(altli üstlü olduğundan kolaydır yapması diye örnek verdim) ve geriye takın. El alışkanlığı oldu bende. Hep öyle yaparım. Normalde cirtlayan araba öyle yapınca cirtlamiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geri vites dişlisi Helisel ise yapar o cirtlamayi. Cadde üstünde aniden durup geri geri park etmeye çalışınca olur özellikle.. atıyorum 1.viteste gidiyorsunuz. Durun,dururken atın boşa sonra 3-4 yapın hızlıca(altli üstlü olduğundan kolaydır yapması diye örnek verdim) ve geriye takın. El alışkanlığı oldu bende. Hep öyle yaparım. Normalde cirtlayan araba öyle yapınca cirtlamiyor
    şu an öyle kullanıyorum önce 4 sonra geri.dediğiniz gibi tık geçiyo.
    delilikten muzdarip değilim,her anının tadını çıkarıyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmet Gazihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana bu pek debriyajmış gibi gelmedi. motor kulağı v.s. mekanik bi temas olmasın , bi kontrol ettir. Eksoz bile sürtebilir .
    bende dediğiniz gibi şafttan kıllandım,bugün yarın bi kontrol etcem.yalnız ses kompresördeyken yapıyor,debriyaja basınca kesiyor.sistem alttaki,baskıyı sökmek için ön taşıyıcıyı söküp aşağıya doğru 30 cm belki biraz fazla kasıyorsunuz,bu arada arka de dionda askıda kalıyo diff.oralarda bi sıkıntı yapmış olma ihtimalimiz zayıf ama kontrolde fayda var.ama ses daha çok takırtı şeklinde metalin metale vurup bırakması gibi. gibi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende dediğiniz gibi şafttan kıllandım,bugün yarın bi kontrol etcem.yalnız ses kompresördeyken yapıyor,debriyaja basınca kesiyor.sistem alttaki,baskıyı sökmek için ön taşıyıcıyı söküp aşağıya doğru 30 cm belki biraz fazla kasıyorsunuz,bu arada arka de dionda askıda kalıyo diff.oralarda bi sıkıntı yapmış olma ihtimalimiz zayıf ama kontrolde fayda var.ama ses daha çok takırtı şeklinde metalin metale vurup bırakması gibi. gibi.
    şöyle anlatayım,

Gazlarken motor bi tarafa yatar, gazdan çektinmi diğer tarafa yaslanır. Debriyaja basınca ortada durur. Senin sistemin ayağını gazdan çektiğinde yattığı tarafta bi yere sürtüyor. Şaft da ha keza öyle, gazlarken bi tarafa baskı uygular , gazdan çektinmi diğer tarafa, Dif dişlileri gazlarken bitarafı çalışır çektinmi diğer tarafı..

inş. ciddi bişey yoktur. Eksoz fln dır.
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    az önce kaldırdım arabayı,her tarafı kontrol ettim maalesef herşey olması gerektiği gibi.askıda çalıştırıp 1 de gaz verip bırakıyorum ve ses baskının olduğu kısımdan geliyor.volanda hafif yanık vardı alındı tornada,montajda gayet düzgün itinalı yaptık.baskı sağlamdı,bilya de idare ederdi ama ses yapar uğraşmıyım bidaha diye onuda yeniledim.bu ses nerden peydah oldu.anlam veremedim.hayır bi tarafı dağıtcaz diye korkuyorum .balata kalın olursa ayırmaz demişsiniz ya ince olursa standartdan ne gibi bi sorun olur.yada ne biliyim bu sistemde tam olarak nasıl çalışır bilmiyorum ama birbirine alışması oturması gereken karşılıklı 2 parça vardırda sesi omu yapıyodur bi alışma zamnımı vardır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun çözüldü arkadaşlar,yorum ve yönlendirmeleriniz için teşekkürler.dingilden şanzımanın önündeki taşıyıcıya gelen üçgen kolun taşıyıcıyla birleştiği yerde alttan atılan uzunca bi civata var,o civata fazla sıkma veya esneme sonucu üst kısımdan topu topu 1--2 mm fazla çıkmış,buda gazdan çekince sarsıntısıyla şanzıman kasasına uctan vuruyor ve o sürtme takırtısı çıkıyor.o kadar saçma bişey nerdeyse şanzımanı söktürtcek tekrardan.alttdan 2 pul atıp arayı açtım ses kesildi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorun çözüldü arkadaşlar,yorum ve yönlendirmeleriniz için teşekkürler.dingilden şanzımanın önündeki taşıyıcıya gelen üçgen kolun taşıyıcıyla birleştiği yerde alttan atılan uzunca bi civata var,o civata fazla sıkma veya esneme sonucu üst kısımdan topu topu 1--2 mm fazla çıkmış,buda gazdan çekince sarsıntısıyla şanzıman kasasına uctan vuruyor ve o sürtme takırtısı çıkıyor.o kadar saçma bişey nerdeyse şanzımanı söktürtcek tekrardan.alttdan 2 pul atıp arayı açtım ses kesildi
    geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler.

Abdussamed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 tdi sahiplerinden bronz balatalı debriyaj seti kullanan var mı?

Bayrampaşalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abiler arkadaşlar bende bişey danışmak ıstıyorum bu bronz yapanlarda 1000tl fıyat verende var 600 dıyende var 250tl diyende var farkı ne oluyo bunların bılgısı olan varmıdır hepsıde garantı verıyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biraz geç olcak ama ben cevap veriyim,250 civarı yapılan iş sadce bronz balata çakma işi,diğer rakamlarda yapılanlar balata çakma+baskı güçlendirme+set olarak volan falan ayar ypma şeklinde,en azından burdaki konularda yaptıran arkadaşların anlattığı o.fiyat farklılıkları yapan kişiye,işin kalitesine veya hiçbişeyine görede değişebiliyor.tavsiyem bu işi yaptırcaksanız set halinde yaptırın.ben sadece bronz çaktırdım,baskı yeni diye güvendim,arabayı onun için yatırma şansımda yoktu normal baskı taktım,zamanla koyverdi yayları yepisyeni bronzuda yaktı kaçırdığı için.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu hort

10 Kasım'dan sonra baskı balata sizlere ömür oldu, virajlarda 2. vitese düşerken hep sıyırdım sanırım. Aracı aynı zamanda günlük de kullandığım için Bronz balata olayı mantıklı olur mu?

Bir de Lancer'larda klasik baskı balatayı erken yeme durumu var deselerde ilkini 120Binde değiştirmiştim. Şimdi araç 186bin km'de. Aylık (eğer müsait olursam) 20 dk için Bronz'a geçmeye değer mi?

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir hort daha.

Focus 1.6 tdci hybrid dp 2.4 bar yürüyen aracımın debriyaji değişeli 80k km oldu
    Pedal hissiyatı hala pamuk gibi ve kavrama noktası hala altlarda
    ara sira sollamalarda vs birden yuklendigimde devir saati bazen aniden artip hizlanmiyor sanirim artik ömrümüz doldu

Bronz yerine organik tavsiye edenler oldu
    Gunluk kullanimda hangisi daha idealdir?
    Roll vs koşan süre alan bir araç degil
    Ne mutlu Türküm diyene

alex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3+3 olayını kım yapar her balataya oluyormu ? 1.4 hdi aracıma güçlü bi debriyaj önerisi olan ? bronz gibi sert olsun istemiyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)