User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
89 sonuçtan 77 ile 89 arası

Konu: EBC fren problemi

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    groove disc serisini kullan. slotlu olanlar.

ayrıca ses sorunu her zaman olur. az veya çok. sessiz fren istersen kömürlü eski balatalardan kullanacaksın. onlarda performanslı kullanıma gelmez.

mrtsnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler. Ses olacağını biliyorum, ama böyle bir ses yok. Jjjjjjjjjjj diye artan ve frenden çekene kadar kesilmeyen bir ses düşünün 200-220'den 160'a düşerken filan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eh okadar da olur. bende o dediğin hızlarda 3 4 defa yapınca ses oluyor. 3 defa 200 den 100 e arka arkaya düş zaten standart balatanın yarı ömrü bitiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu disklere su temas etmesi olayının abartıldığını düşünüyorum.

şöyle ki 160 la giderken ilerde su birikintisi gördük. frene asıldk 80 km/h hıza düştük bu sırada fren disklerimiz 200 derecenin üzerinde ısıya sahipler. suya girdik çıktık. hadi servise yeni disk alalım değil mi? kullanıcı hatası neticede

Her şey kullanıcı hatası zaten. Üreticilerin hiç suçu olmaz genelde. Bizim memlekette her zaman satıcı haklıdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı otosupermarket Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlker Bey, benim demek istediğim bu değil, ben YIKATMAK'tan bahsediyorum, su tutmak yani. Zaten yazımda da diskler sıcakken aracın yıkatılması olarak belirttim. Direk bizzat kendi aracımda olan şey, ATE POWER DISC vardı aracımda, ben dur diyene kadar su tuttu, tutunca da diskler işlendi, eğrildi.

Bu arada disklerde hata payı 10.000'de 5'tir, her 10.000 tane fren diskinden 5 tanesinde hata çıkmaktadır. Bu dediğim Premium markalardaki hata payı.

Saygılar.
    Yıkatma ile suya girme çıkmayı kıyaslarsak bence suya girmek daha tehlikeli. Yıkamaya girene kadar dünya zaman geçiyor.

madem örneklerle gidiyoruz eski aracımın disklerine bizzat çok su tuttum.
    40,000 km kullandığım disklerin 20.000 km sinde arada sırada su tutmuşluğum vardır. ( bu arada diskleri oem aldım ve satarken hala sıfır gibiydiler)

Lastik havasını kontrol ederken lastiği jantı soğutmak için su tuttum defalarca. tahmin edersiniz lastiğe janta su tutarken diskler de ıslanıyor. Sonradan tehlikeli olabileceğini öğrendim tutmadım. Ayrıca balata tozlarına takıntılı olduğum için de çok suyla yıkadım jantları. Sonradan EBC balata takınca zaten pek toz olmadı.

Ancak dediğim gibi aptalca bir hareket olsa bile disklere çok su tutmuşluğum var. Başıma böyle bir olay gelmedi hiç.

Bence bu konuda kullanıcının bilgisizliği istismar ediliyor.

Bijonların çapraz sıkılması için bişey demiyorum. ancak porya bilyelerinin sağlığı da bu balans vurmaya etki ediyor.

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    benim stoptek discler, ebc yellowstuffla birlikte aldigimdan beri titriyor.
    ne su gordu araba ne birsey..
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim EBC GD serisi diskler ve greenstuff balatalarda bazen titriyor bazen titremiyor ona yanıyorum üstelik su tutma olayını da bıraktık

8800 km oldu 1600 km den fazla rodaj sürdü zaten.

waterboy07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim EBC firmasından ne bir tanıdığım nede bir çıkarım var sadece memnuniyetimden kaynaklanan bir durum bende aracımda EBC kanallı delikli disc ve redstuff balata kullanıyorum ilk taktığımda direksiyonda titreme oluyordu biraz kullanayım gecer dedim geçmedi tekrar söktüm poryayı temizledim taktım yine geçmedi ama kendi kendimede diyorum montajını ben taktım daha suya girmedim ısınmadı neden derken en sonunda porya üzerindeki bijon saplamalarının yüzünden disc poryaya sıfır oturmuyormuş çünkü EBC disclerin bijon delikleri dümdüz disc'lerin bijonları sıktığımız deliklerin içtaraflarına hafif havşa açtım hepsi buymuş ve bu proplemimin farkına 2000 km den sonra vardım böyle kullanmama rağmen eğilmediyse inanın bu disc'ler birdaha eğilmez bütün yazıları okudum belki sizinde böyle bir proplem olabilir ben stoptec'de kullandım orjinalde balata olarakta nerdeyse hepsini denedim ama inanın benim düşüncem EBC nin yerini hiçbiri tutmaz süper marka benin EBC den önce firenlerim yokmuş

kervanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı waterboy07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim EBC firmasından ne bir tanıdığım nede bir çıkarım var sadece memnuniyetimden kaynaklanan bir durum bende aracımda EBC kanallı delikli disc ve redstuff balata kullanıyorum ilk taktığımda direksiyonda titreme oluyordu biraz kullanayım gecer dedim geçmedi tekrar söktüm poryayı temizledim taktım yine geçmedi ama kendi kendimede diyorum montajını ben taktım daha suya girmedim ısınmadı neden derken en sonunda porya üzerindeki bijon saplamalarının yüzünden disc poryaya sıfır oturmuyormuş çünkü EBC disclerin bijon delikleri dümdüz disc'lerin bijonları sıktığımız deliklerin içtaraflarına hafif havşa açtım hepsi buymuş ve bu proplemimin farkına 2000 km den sonra vardım böyle kullanmama rağmen eğilmediyse inanın bu disc'ler birdaha eğilmez bütün yazıları okudum belki sizinde böyle bir proplem olabilir ben stoptec'de kullandım orjinalde balata olarakta nerdeyse hepsini denedim ama inanın benim düşüncem EBC nin yerini hiçbiri tutmaz süper marka benin EBC den önce firenlerim yokmuş
    Bigün Ankaraya yolunuz düşerse size 3 ayrı aracta EBC disk balata denetiriz, şanslı azınlıktan biri olduğunuzu anlarsınız... geldiğinde yamuk olan yada ilk frende yanan diskler...

Işık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrtsnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler. Ses olacağını biliyorum, ama böyle bir ses yok. Jjjjjjjjjjj diye artan ve frenden çekene kadar kesilmeyen bir ses düşünün 200-220'den 160'a düşerken filan.
    Troubleshooting Information | EBC Brakes

2 numarada shim kullanılarak sesin kesileceğini yazıyor.Ben şim taktım green stufflarda ses kesildi.

kervanoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "However, if your pad set does not have
    such shims ask for a set of these free of
    charge from EBC support, fit them and
    reinstall pads."
    yazida bahsedildigi gibi ucretsiz olarak mi temin ediliyo shim denilen malzeme?

Işık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben aldığım yerden istedim bana temin ettiler, yazılana göre ücretsiz olması lazım.
    Siyah kauçuk gibi yapışkanlı bir malzeme, bu mu kesecek sesi hass... diyosun baştan ama takınca kesiyor

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birçok balata disk fren kiti kullandım delikli ve yollu sekildeki disklerin hepsi yüksek hızlarda ve seri kullanımda ses yapar (iniltigibi) EBc ye has bişiy değil

Frene bastığınızda kamyon gibi ses çıkarma nedeniniz ise fren padlerinizin sert olması örnek olarak Fredo ds 2500 takarsanız hafif kamyon olursunzu 3000 takarsanız aman tanrım dersiniz ama üst üste kullanımlarda ısındıkca daha güzel tutuş ve sessizlesşicektir ama inanın onu yolda yapmanız zor sert balata kesinlikle diskin ömrünü alır gider fren balatası ile disk değiştiren arkadaşım mevcut

ayyrıyetten diski taktınız titriyor dimi ? adam tornaladı süper 1- merkezli şekilde bağlanıp taşlanmadımı bu meret _? ee merkezli ise tamamen düz olması gerekiyor sen takiyorsun ve titriyor sence disklemi alakalıdır bu olay ? tmm doğru diğelim onunla alakalı değil diskle alakalı ee torna yaptın neoldu ? düz olmadıımı bu meret

adam diyorki gel yenisini vereyim diyor sen ona cvp bile yazmamışssın biraz bana reklam kokan hareketler gibi geldi
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)