User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
109 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Contisportcontact3-Bridgestone Kullananlar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zafa38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Michelin Pilot sporttan Memnun kalmanız cok ilginç Arkadasın 320d coupede vardı yol tutus sıfır cılgın gibi sarıyordu sırf o lastiğin dengesizliğinden adam kaldırıma cıktı sonra Pzero aldı araba cok zor yanlıyor...
    ps3 bence gayet iyi 1 lastik, yanla ve dragla işim olmuyor belirtmeliyim

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F458 dekı S001 ıle bu olcunun hamurunu sakın kıyaslamayın...
    Cınturato dıyorum zaten,P7 nın,desenı unut zafa,hamur onemlı,desen degısmıyorkı zaten...
    Yerınde olsam P7(C) kı olcu yok dıyorsun,ozaman 002 alırdım...
    Gercı amacınız rol ıse ve yanal tutunmayla ısınız yoksa,Corsa-888-yada Yokohomanın semı slıcklerı var,onları deneyın,KESIN cozum...
    Yagmurada dert olmaz...

Olcu sadece 458 icin degil. Superspor'dan SuperMİni'ye kadar tum kategorilerde testler hep zirvede

P7 hakkinda da cok bir fikrim yok o yuzden yorum yapmak istemiyorun ama Potenza'dan iyi oabilecegine ihtimal vermiyorum ben sahsen, diger Pirelli tecrubelerime dayanarak. Bana kalirsa Bridgestone'la yarisabilecek tek marka Yokohama.

Tabi sizin kendi yasadiginiz tecrubelerde onemlidir bu konuda.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıntıya gırmek ıstemıyorum ancak sunu bıl dıyım;
    F458 ın 001 de Treadwear 160,senın dedıgın olcude 300!!!
    Sanırım bu ıyı bır acıklama olur sana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıntıya gırmek ıstemıyorum ancak sunu bıl dıyım;
    F458 ın 001 de Treadwear 160,senın dedıgın olcude 300!!!
    Sanırım bu ıyı bır acıklama olur sana
    Benim lasiklerin Wearlife 4. RE050A ve RE002'ler 5'tir bildiginiz gibi. Yalniz Treadwear ne kadar bakmadim dogrusu arac serviste su an. Fakat cok yuksek oldugunu sanmiyorum. Yarin ilk isim dot degerine bakmak olacak merak ettim

Bu arada P7'lerde wearlife ve treadlife nedir? Birde hamur nasil?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wearlife? Ben ondan soz etmiyorum...
    Treadwear dan bahsediyorum. Ayni model lastigin cok farkli cinsleri bulunur. Yani hamurundaki her farklilik yol tutusu degistiricektir.
    Re 050A,kotu lastik yada yol tutmaz ama 140 ligini deneyin,bayilirsiniz...
    Treawear,life bakma...
    P7 nin 200 ve 240 iyidir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wearlife? Ben ondan soz etmiyorum...
    Treadwear dan bahsediyorum. Ayni model lastigin cok farkli cinsleri bulunur. Yani hamurundaki her farklilik yol tutusu degistiricektir.
    Re 050A,kotu lastik yada yol tutmaz ama 140 ligini deneyin,bayilirsiniz...
    Treawear,life bakma...
    P7 nin 200 ve 240 iyidir...
    Bir onceki lastiklerim RE050A idi ve gayet basariliydi yol tutusta. İslak performansi zayiftir biraz S001'e gore. Onun haricinde isindiktan sonra performans gayet iyidir.Tabi S001 daha basarili.

Treadwear dustukce kaucuk yumusadigi icin wearlife'da kisaliyor onu demek istedim.

Bu P7 dediginiz lastigi inceledim bu arada arkadasin verdigi olcuye uygun ebat yok. (215/40/17) Ayrica XL modelide yok. Dolayisiyla arkadasa pek uygun degil sanki P7'yi daha cok normal yol araclari icin uretmisler gibi?

Zaten boyle bir olcu icin XL bir lastik kullanilmasi gerekir diye dusunuyorum. Pirelli olacaksa P Zero NEro veya Zero Rosso gibi alternatifleri var gordugum kadariyla.

Bizzat tecrubelerim ve gorduklerim dogrultusunda Potenza S001 diyorum ben. Bu arada Pirelli'nin aslinda bir lastik firmasi olmadigini, bu ise sonradan girdiginide unutmamak lazim. Foemula1'de de hersey ortada

Zaten İtalyan bir marka olan Pİrelli'yi neden İtalyan Ferrari tercih etmez ki? Enteresan degil mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ferrari ne kullaniyor,merak ettim? Modellerinde(458-599-F12) yazarsan sevinirim...
    Kullanim omrunu dert etmek,iyi yol tutan lastige haksizlik olur. Nekadar iyi yol tutus,omrunden calacaktir.
    Extra loaded yanaklar her midele gerek degil,kullanilan araca gore degisir ki zaten neredeyle bircok lastik orta ust segmentte xl uretiliyor.
    050A dan memnun olman ilginc,demekki yumusaklari denk geldi. Bir cok arabamdan daha kullanmadan sokmusumdur 200 den ustunu. (2004-2008 arasi neredeyse bir cok spor aracda vardi)
    P Nero kotu lastik,P Rosso ise demode artik. Ben tercih etmezdim...
    S001 ile P7C denk degil,P7 yi iyi yapan sinifinfan ustun performansi...
    Pirelli kac yildir lastik uretiyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ferrari ne kullaniyor,merak ettim? Modellerinde(458-599-F12) yazarsan sevinirim...
    Kullanim omrunu dert etmek,iyi yol tutan lastige haksizlik olur. Nekadar iyi yol tutus,omrunden calacaktir.
    Extra loaded yanaklar her midele gerek degil,kullanilan araca gore degisir ki zaten neredeyle bircok lastik orta ust segmentte xl uretiliyor.
    050A dan memnun olman ilginc,demekki yumusaklari denk geldi. Bir cok arabamdan daha kullanmadan sokmusumdur 200 den ustunu. (2004-2008 arasi neredeyse bir cok spor aracda vardi)
    P Nero kotu lastik,P Rosso ise demode artik. Ben tercih etmezdim...
    S001 ile P7C denk degil,P7 yi iyi yapan sinifinfan ustun performansi...
    Pirelli kac yildir lastik uretiyor?
    Ferrari 1990'dan beri tüm modellerinde Bridgestone kullanıyor.

Özellikle S001 ise 458 ve FF'de orijinal fabrika çıkışı geliyor. Daha önce ki postlardan birinde paylaştım aynı konuda:

Bridgestone approved for Ferrari FF

Konu başında verilen ölçü (215/40/17) için XL olmalı bana kalırsa.

Bu arada aynı şeyi konuşuyoruz. Farklı klasman lastikleri bunlar. P7 ile S001 karşılaştırması biraz anlamsız olur. Uygun ebat yok zaten P7'de bu ölçüler için.

Gunes G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bridgestone Adrenalin kullaniyorum, uygun sartlar saglanmadiginda vasat bir lastik. Ne zaman hava 50 derece asfalt ve lastikte simsicak ve kupkuru olursa, o zaman inanilmaz yol tutuyor ama bu sartlari yilda 1 ya da 2 defa yakalayabiliyorsun, o yuzden genelde hep vasat bir lastige sahip olmus oluyorsunuz adrenalin alinca. Adrenalin 2 yi bilmiyorum test etmedim, ama 1 den agzi yanan 2 yi ufleyerek yer diye dusunuyorum.

Lastik seciminde kullanici yorumlari genelde cok subjektif oldugundan ve yorumu yapan kisinin arac kullanimi konusunda bilgi sahibi olunamadigindan oturu, bir de bunlarin uzerine farkli bir ulkede yasayan biri olmasi, yorumun bu ulkedeki bir insan icin tamamen ilgisiz olmasini sagliyor. Misal kuru performansi muthis olan bir lastik, kuru sicak bir ulkede yapilan testlerde muthis sonuclar alirken, Ingilterede kotu daha dogrusu uygunsuz bir lastik yorumunu alabiliyor keza Ingiltere surekli yagisli bir ulke oldugu icin.

Demem o dur ki lastik secimi yaparken avrupa menseili bir lastik almak, bu ulkedeki sartlara genellikle daha uygun oluyor, o yuzden bundan sonra, eksepsyonel durumlar haric japon markalarina fazla yanasmamayi tercih edecegim.

Assymetric 2 su an icin merak ettigim bir lastik, siradaki ilk alacagim lastik sanirim bu olacak.

Treadwear en onemli konulardan biri lastik seciminde, lastigi silgi gibi dusunun, cok sert silgiler vardir kagida surtersiniz, kagidin yuzeyinde kayar, silmek istediginiz seyi silmek icin bir saat surtersiniz, bir de yumusak silgiler vardir iki surtmede silmeye calistiginiz yaziyi alir goturur. Ha tabi yumusak olan bir suru rulo haline gelmis silgi birakir ardinda, sert olandan pek birsey kalmaz. Ayni mantik. Surtunurken asfalta birakmayi goze alacaksiniz lastigi ki yol tutsun. Cok sert lastigin asfaltta kalabilmesi icin yuksek sicaklik ve surtunme gerekir. Yumusadikca daha averaj kosulllarda daha iyi bir yol tutus saglar vs vs..
    You call it turbo lag , i call it foreplay ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adrenalin maalesef dedigin gibi. Zaten cok fazla da satisi olmadi saniyorum Turkiye'de.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok yok bir ara deli kampanya yaptılar insanlara kullandırttılar felan İstanbul Parkta alandalar öve öve bitiremedi. Bende gittim kandım aldım 1 takım dünya para verip. Hayatımda aldığım en kötü karardı.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tum modellerinde Brid kullaniyor?
    Kisaca yazayim; Brud opsiyon lastigidir. 2006 aldigim F430 Rosso ile geldi,2008 de aldigim F430 Zero ile geldi,2010 da siparise fabrikaya gittigimde F458 icin,3 lastik secebiliyordum, Corsa-001 ve Super sport. Ben Super sport secmistim. Ayrica o domemde 599 GTO lar banttan cikiyordu,TEK opsiyon Corsa ile cikiyordu sonra mich semi slick eklediler.
    Bir markanin "approved" olmasi tek tedarikci anlamina gelmez! İnternetten degil,sahadan dogru bilgi almak gerekir...
    Cepten bukadar yazabildim,ayrinti istenirse veririm. Buarada otomobil ureticileri bircok markayi approved ederler...
    Brid S001,sen cok yasa,zafaya cozum bulunmustur
    Edit:1 adet ayni lastik,her otomobilde farkli tepki verebilir. Yani X marka Golf Gti ile test 1. Si olurken,Bmw 330 ile ilk uce giremeyebilir islak yada kuruda...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tum modellerinde Brid kullaniyor?
    Kisaca yazayim; Brud opsiyon lastigidir. 2006 aldigim F430 Rosso ile geldi,2008 de aldigim F430 Zero ile geldi,2010 da siparise fabrikaya gittigimde F458 icin,3 lastik secebiliyordum, Corsa-001 ve Super sport. Ben Super sport secmistim. Ayrica o domemde 599 GTO lar banttan cikiyordu,TEK opsiyon Corsa ile cikiyordu sonra mich semi slick eklediler.
    Bir markanin "approved" olmasi tek tedarikci anlamina gelmez! İnternetten degil,sahadan dogru bilgi almak gerekir...
    Cepten bukadar yazabildim,ayrinti istenirse veririm. Buarada otomobil ureticileri bircok markayi approved ederler...
    Brid S001,sen cok yasa,zafaya cozum bulunmustur
    Edit:1 adet ayni lastik,her otomobilde farkli tepki verebilir. Yani X marka Golf Gti ile test 1. Si olurken,Bmw 330 ile ilk uce giremeyebilir islak yada kuruda...
    Valla hiç Ferrari'ye binecek kadar çok param olmadı, ama bir arkadaşımın patronu geçen sene 458 aldı. İnceleme şanşım olmuştu, aracın üzerinde de S001 vardı

Zaten bu söylediklerimi ben kendim yazmadım, Bridgestone söylüyor fabrika çıkışı koyduğunu bu lastikleri Ferrari'nin. Ferrari'lerin üzerinde farklı markalarda gördüm tabiki. Sizin gibi fabrikaya kadar gidemedik o ayrı..

Sonuç olarak ben Bridgestone Turanza, RE050A ve S001'i bizzat kullandığım için bana göre mükemmel lastikler. Bu göreceli bir kavram tabi ki. Kimisi de Pilot Exhalto daha iyi der daha önce kullanmıştım 185/60/14 ebat sadece onda olduğu için mesela. Veya Eagle F1 iyidir bir başkası için gibi..

Ama sanırım anlaşamadığımız nokta şu:

Ben 215/40/17 için P7'de ölçü yok diyorum adamlar koymamış. Siz P7 öneriyorsunuz enteresan şekilde

Yoksa çoğu yazılanlarda hem fikiriz zaten.

Edit: Bu da P7 ölçü yelpazesi:

P7 Ölçü Yelpazesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada bir cok kisi lambo-ferro-porsche yada merc hakkinda yorum yapiyor,sahip olmalari gerekir mi yada paralari olmasi?Yada fabrikaya gitmek mi gerekir? Konuyla alakasiz olmus yorum...
    Siz sadece brid kullaniyor diyorsunuz,bu yanlis.
    P7C yi oneriyorum,olcu degil.
    Belirttigim gibi,x marka lastik her otomobilde farkli tepkiler verir...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada bir cok kisi lambo-ferro-porsche yada merc hakkinda yorum yapiyor,sahip olmalari gerekir mi yada paralari olmasi?Yada fabrikaya gitmek mi gerekir? Konuyla alakasiz olmus yorum...
    Siz sadece brid kullaniyor diyorsunuz,bu yanlis.
    P7C yi oneriyorum,olcu degil.
    Belirttigim gibi,x marka lastik her otomobilde farkli tepkiler verir...
    Sadece Brid kullaniyor demedim, farketmediniz sanirim.

Bir Ferrari'nin uzerinde fabrika cikisi ne var, opsiuon olarak ne var canli olarak gormussunuz oraya vurgu yaptim bu arada yanlis anlamissiniz cumleyi.

Neyse konuyu daha fazla kirletmeyelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Canlı olarak gormeye luzum yok kı?
    Mesela Pırellı yada Mıch de approved by AMG yada Mclaren yada Ferrari yazıyorlar. Bu demek degıl kı onu kullanıcaklar. Burada onelı olan lastıgın ozellıklerı/tepkılerının "O" arac uyması ve FIYATI. Bır cok fabrıka bu lastıklerden bınlerce sıparıs ettıgı ıcın,malıyete cok buyuk katkısı oluyor. Tabı optımum noktada bulusturmak zorundalar....
    Yanı Cuprada cıkan lastık o araca cok ıyı tepkıler vermesıde gerekmıyor,bazı uretıcıler cok hasas ozellıkle Spor araclarda.
    Mesela Nıssan Gtr da cok fazla test yapıyor hangı lastık ıyı dıye ama orta yada alt segmentte bu testler bu kadar sıkı yapılmıyor. Yada Porsche GT3 serısınde cok tıtız davranıyor ama Cayenne de bu tıtızlıgı bellı bır yere kadar yapıyor....

zafa38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Luc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hiç Ferrari'ye binecek kadar çok param olmadı, ama bir arkadaşımın patronu geçen sene 458 aldı. İnceleme şanşım olmuştu, aracın üzerinde de S001 vardı

Zaten bu söylediklerimi ben kendim yazmadım, Bridgestone söylüyor fabrika çıkışı koyduğunu bu lastikleri Ferrari'nin. Ferrari'lerin üzerinde farklı markalarda gördüm tabiki. Sizin gibi fabrikaya kadar gidemedik o ayrı..

Sonuç olarak ben Bridgestone Turanza, RE050A ve S001'i bizzat kullandığım için bana göre mükemmel lastikler. Bu göreceli bir kavram tabi ki. Kimisi de Pilot Exhalto daha iyi der daha önce kullanmıştım 185/60/14 ebat sadece onda olduğu için mesela. Veya Eagle F1 iyidir bir başkası için gibi..

Ama sanırım anlaşamadığımız nokta şu:

Ben 215/40/17 için P7'de ölçü yok diyorum adamlar koymamış. Siz P7 öneriyorsunuz enteresan şekilde

Yoksa çoğu yazılanlarda hem fikiriz zaten.

Edit: Bu da P7 ölçü yelpazesi:

P7 Ölçü Yelpazesi
    Bu arada o çıkan lastiklerden Pzero Neroyuda eleyin öyle bir üretimleri ebatıda yok fabrikada hala düzeltmemişler yoksa Nero alıcaktım az kalsın
    Pirellide bu ebata uygun Tek model kış lastiğini saymazsak P7 ama Cinturato değil eski olan P7 87V XL modeli oda zaten üzerinde mevcut yetmiyor aracıma malesef...
    Bu Bendeki P7 yi Zaten S001 ile karsılastırmak hata olur fiyatları arasında bile ucurum var

Ayrıyeten P7 Cinturatodan bahsedicek olursak pirellinin performans amaclı bir lastiği değil Yarı Eko yarı binek tipi değişik bir lastik bir cok ust segmentte fabrika cıkısı geliyor başarılı fakat istediğim özellikleri barındırmıyor S001 Perf asfalt lastiği dediğiniz gibi Karsılastırmak hata olur aynı segment değiller ve Arkadasımın Roccoda 2 defa P7 si patladı patlagı onaramıyorlar içindeki bir madde yüzünden yama yapılamıyor adam 2 defa sıfır lastik aldı

Karar verilmiştir S001 fakat son bir soru RE002 deki dişler beni cezbetti hangisi avantajlı olur fiyatı cok yakın birbine farklarını pek bulamadım..
    http://www.bridgestone.com.tr/Lastik/E53/02/RE002/

Herkese cevaplarından dolayı teşekkürler sizler sayesinde kararımı verdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biri piste yada spor suruse daha uygun ve sesli,001 ise yol kullanimina uygun...
    İki lastigide polo gti da denedim,001 daha konforlu ve az sariyor ama virajlarda fazla uzuyor ve cekis kaybi yasiyor.
    002,adrenalinin update hali,sesli,biraz erimis asfaltta sabun gibi ama virajda cok daha mukavemetli. Bostancidaki Brid bayi Rafi abiden fiyat al,uygun veriyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    205/55 R16 ebatlarında cs3 bulamadım ben.Bu lastik genelde fabrika çıkışı otomobillerde kullanılıyor.İstenilen ebatı bulmak zor gibi.
    CS5 ile Michelin PS3 yanyana koydum kararımı michelin'den yana kullandım.ps2 çok verimli değildi testlerde ps3'te her yönden geliştirmişler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)