User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
109 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Contisportcontact3-Bridgestone Kullananlar?

zafa38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Contisportcontact3-Bridgestone Kullananlar?

Arkadaslar Lastiklerim bitti ve Lastik almam gerekiyor aracımdaki Lastik ebatları biraz zor bulunan tipten 215 40 17 Performans Lastiği için aklımda 2 marka var

İlk olarak Contisportcontact3 almayı dusunuyorum fiyatı gerçekten bayagı yuksek alsam pişman olurmuyum Kullananınız varmı Genelde C180 AMG lerin üzerinde geliyor bizim c180 de test ettim kanımca Fren performansı harika fakat aşırı sarıyor acaba kendi aracımdada aynısını yaşarmıyım Tanesi 420TL civarı...

Şuan mevcut biten lastiklerim Pirelli P7 215 40 17 XL 87V Lastikten memnunum fakat aracıma yaptıgım güclendirmeler sonucu bana yetersiz geliyor zaten diş sonlarına dogru iyice özelliğini kaybetmiş durumda. Fiyatı uygun 290 TL tanesi.. Eğer PZero serisinde kendi aracıma olan ebat olsa hiç düşünmeden Pirelli almıştım fakat P7 dısında aracıma pirellinin ürettiği ebat yok malesef...

Birde Aklımda Bridgeston S001 veya Re050 var bu lastikler hakkında hiç bilgim yok kullanmış olanlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim varsa baska marka model dikkate alabilirim...
    Teşekkürler...

bora1311 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben yaklasik 6000km dir continental sc3 kullaniyorum. ( 225/40/18 ) iyiki almisim dedim, yol tutusu, frenaji, lastik sesi azligi cidden iyi... yaz doneminde kullandigim icin ıslaktaki performansini cok test etme imkanim olmadi...
    fordfocus2st-diesel edition-
    suzuki swift GL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bora1311 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yaklasik 6000km dir continental sc3 kullaniyorum. ( 225/40/18 ) iyiki almisim dedim, yol tutusu, frenaji, lastik sesi azligi cidden iyi... yaz doneminde kullandigim icin ıslaktaki performansini cok test etme imkanim olmadi...
    Teşekkürler cevabınız için beni endişelendiren Sarma konusu aracınız dizel sanırım Gaza yüklendiğinizde aşırı sarma şikayeti varmıdır yada once aracınızın gücü ve torkunu sorayım?

bora1311 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zafa38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler cevabınız için beni endişelendiren Sarma konusu aracınız dizel sanırım Gaza yüklendiğinizde aşırı sarma şikayeti varmıdır yada once aracınızın gücü ve torkunu sorayım?
    rica ederim...

aracim 109hp stock (240nm tork) focus 2, sadece st body kit var aracimda. focuslarda ani gaza yuklenmelerde on tekerlerde sarma olur, ama conti de ben o tarz bi sikinti yasamadim. gerci cok aman aman da yuklenmem arabama...
    fordfocus2st-diesel edition-
    suzuki swift GL

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zafa,C SC3 yumusak hamurlu bır lastık,vıraj tutunması ve yanal ıyı olmasada,sarmaya ve yol konforuna ıyı gelır.
    P7,ozellıkle 2011 40. haftadan sonra uretılenler cok cok ıyı.
    P Zero yok,yenı lıstede o olcu varmı bılmıyorum.
    Brıd'lerı bosver...
    Varsa Contı SC5 yada Zero,yoksa P7...
    Edıt:Varmı bılmem ama P Corsa senın ılacın. Hatta 18 janta gecıp tabanı 1-2 cm genısletırsen tam olur,GTI larda 18 opsıyonu guzel...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Michelin Pilot Sport 3 kullanıyorum tavsiye ederim gerçekten iyiler

penguinhakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 hafta kadar once 225 40 18 Conti Contact 5 aldım , şu anda gayet başarılı , michelinler ile 3 de filan sarma yapıyordu , conti lastikte bu sorun tamamen olmasa da çok azaldı diyebilirim.
    Gerçekten 18" olmasına rağmen yumuşak bir hamuru var gayet konforlu.
    1.4 TSI GTX28 Loading...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam demek ıstedıgım tepkıler C SC5 ıcın

cheers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 2000km dir csc3 kullanıyorum.Yol tutusu,sessizliği gayet ıyı bana göre.Tutunmada da bir problem yaşamadım.Tavsıye ederım.
    ---BTU cupra---

emre_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Re002 al derim pisman olmazsin

fatihcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Safa kardesim tebrik ederim tam benim acacagim konuyu acmissin bende ayni ebatta lastik almayi dusunuyorum karari veririz artik konuda biktim bu dunlop lardan !
    //M Power

yusufaltintepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 aydir conti sc5 225 40 18 kullaniyorum en buyuk korkum sizinkisi gibi sarma olayiydi suana kadar bir sıkınti olmadi islak tecrubem malesef yok ama fren viraj konfor gayet basarali arac 2.0 tfsi fr 240 hp civarlarinda

Not ; sc5 genelde bayi stoklarinda zor bulunuyor en azindan ben epey zorlanmistim isteyen olursa yonlendirme yapabilirim arkadaslar

Rabbit33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    conti sc 5 lerde 215 /40/17 yok sanırım,45/17 takarsan her markada bulursun fiyatta 40 ebada göre daha uygun ,bence goodyear a da bak derim yeni çıkan asymetric 2 ler ödüle doymuyor yol tutuş frenleme yuvarlanma direnci konfor çok çok iyi ,ve direk almanya da üretiliyor. başka alternatif michelin plot exalto ,pirelli p zero nero serisinde de var 40 ebat.Alırken lastiğin yönlü mü ona çok dikkat et ibizayı bimiyorum fakat pololardakiler yönlü lastik , direksiyon tepkileri ve viraj performansını arttırmak adına koyulmuş sanırım pololar da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zafa,C SC3 yumusak hamurlu bır lastık,vıraj tutunması ve yanal ıyı olmasada,sarmaya ve yol konforuna ıyı gelır.
    P7,ozellıkle 2011 40. haftadan sonra uretılenler cok cok ıyı.
    P Zero yok,yenı lıstede o olcu varmı bılmıyorum.
    Brıd'lerı bosver...
    Varsa Contı SC5 yada Zero,yoksa P7...
    Edıt:Varmı bılmem ama P Corsa senın ılacın. Hatta 18 janta gecıp tabanı 1-2 cm genısletırsen tam olur,GTI larda 18 opsıyonu guzel...
    Abi zaten konforuda beni cezbediyor fakat fiyatı uçurum p7 ile.
    P7 nin 2011 40. Haftasından sonra üretilenler cok cok iyi demişsin lastik yenilikmi geçirdi oysaki desenide aynı yıllardır cıkıyor bu lastik geliştirme yaptıklarını sanmıyorum fakat üzerindeki P7 lerden zaten memnundum aracı güçlendirince ciddi anlamda yetersiz gelmeye basladı.
    18 Yapmayı dusundum ama mantıksız geldi rollinglerde kayıbı için...
    Sc5 ve Pzero serisi bu ebatta malesef yok olsa zaten direk onları almıştım Brid lerden sogudum zaten cok alternatif yok malesef P7 290 TL Conti 425 TL Çok kararsızım ama bizim C180 de Conti sc3 war frenleme gayet iyi ama çılgın sarıyor Kendi aracımda düşünemiyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rabbit33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    conti sc 5 lerde 215 /40/17 yok sanırım,45/17 takarsan her markada bulursun fiyatta 40 ebada göre daha uygun ,bence goodyear a da bak derim yeni çıkan asymetric 2 ler ödüle doymuyor yol tutuş frenleme yuvarlanma direnci konfor çok çok iyi ,ve direk almanya da üretiliyor. başka alternatif michelin plot exalto ,pirelli p zero nero serisinde de var 40 ebat.Alırken lastiğin yönlü mü ona çok dikkat et ibizayı bimiyorum fakat pololardakiler yönlü lastik , direksiyon tepkileri ve viraj performansını arttırmak adına koyulmuş sanırım pololar da
    Abi yine şöle durum oldu Karar vermiştim 215 40 17 PZero Nero almaya birde baktım bu ebatta o lastik yok 45 yanaklısı varmış oysaki ana sitede cıkıyor Genel mudurlugu aradım nedir bu olay diye Ana sitede yanlıslık var dedi Boyle bir lastik üretimimiz yok dedi Pzero Nero 45 yanak varmış sadece o yanlışlıgıda düzelticez vs Dedi Yani Pirellide sadece P7 var... Yanagı 45 yaparsak orjinali bozmus olucaz en güzeli aynı ebatlarda almak...
    Goodyear a gelince Focusta war bizim daha araba 9000 KM de hemen lastiğin biri balon yaptı bile onu direk eledim zaten...
    Yönlü Lastik derken tam anlayamadım ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusufaltintepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 aydir conti sc5 225 40 18 kullaniyorum en buyuk korkum sizinkisi gibi sarma olayiydi suana kadar bir sıkınti olmadi islak tecrubem malesef yok ama fren viraj konfor gayet basarali arac 2.0 tfsi fr 240 hp civarlarinda

Not ; sc5 genelde bayi stoklarinda zor bulunuyor en azindan ben epey zorlanmistim isteyen olursa yonlendirme yapabilirim arkadaslar
    Teşekkürler öneririniz için SC5 olsa direk alınır yeni lastik ve inanılmaz övüyorlar maalesefki ebatı yok bnm araç için...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihcelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Safa kardesim tebrik ederim tam benim acacagim konuyu acmissin bende ayni ebatta lastik almayi dusunuyorum karari veririz artik konuda biktim bu dunlop lardan !
    Saol Kardeşim aylardır karar veremedim araştır araştır biyere varamadım secenekleri 2 ye indirdim contimi pirelli p7 den dewammı diye birde P7 nin hız kodu beni kuşkulandırıyor 87V 240 KMh a kadar destekliyor en sıkıntılı yanı bu zaten bizim araclarla bi yapıstırsan 220 desin direk...
    Dunloplarda memnun olanda var ama aşırı hızlı aşınıyor şikayeti duyuyorum birde fiyatı pirelliye yakın hatta aynı olması lazım alacagım son lastik Dunlop iyiki cupralar dunlopla cıkmadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cheers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 2000km dir csc3 kullanıyorum.Yol tutusu,sessizliği gayet ıyı bana göre.Tutunmada da bir problem yaşamadım.Tavsıye ederım.
    Sizin tavsiyeniz benim için önemli viraj lar ve en onemlisi benim için sarma sıkıntısı siz yay ilemi kullanıyorsunuz yoksa orj mi. 240 HP cupra kullanıyorsa benim aracada yeterli bu lastik sanırım...

atabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    conti 2 ve conti 3 serisini 2 aracım da şehir içi şehir dışı 10 aydır kullanmaktayım .yurt dısı test verılerı ve oto magazın dergılerının performans degerlerıni gorunce yeterınce bılgı sahıbı olduktan sonra karar verdım cok memnunum pilot serisinden sonra parasının hakkını veren bir marka ..
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)