User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
66 sonuçtan 58 ile 66 arası

Konu: ''Golf 7'' yol tutuş sıkıntı?!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maliyet maliyet maliyet dizeli benzinlisi ile alakası olmadığını düşünüyorum arka süspansyonun
    Golf MKVII 1.6 Tdi

sener555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı efe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maliyet maliyet maliyet dizeli benzinlisi ile alakası olmadığını düşünüyorum arka süspansyonun
    belkide...
    Cennete ilk çagrilanlar,bollukta da sıkıntılı anlarda da

Allah (c.c)'a hamd edenlerdir (Hadis-i Serif)

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya torsiyon var denmişte bu sistem torsiyon değilkii torsiyon çubuğu bile yokki yay var sistemde, torsiyon olan arabalarda yay olmaz bu sistemin adı twist beam veya traverstir, accentlerde 2005 corollalardaki olan tam bağımlı sistemdir

neyse h beam veya traversli sistemin en kötü yanı arabanın arka tarafının yol tutuşunun zamanla kötüleşmesidir

http://en.wikipedia.org/wiki/Torsion_bar_suspension

http://en.wikipedia.org/wiki/Twist-beam_rear_suspension

neothenew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya torsiyon var denmişte bu sistem torsiyon değilkii torsiyon çubuğu bile yokki yay var sistemde, torsiyon olan arabalarda yay olmaz bu sistemin adı twist beam veya traverstir, accentlerde 2005 corollalardaki olan tam bağımlı sistemdir

neyse h beam veya traversli sistemin en kötü yanı arabanın arka tarafının yol tutuşunun zamanla kötüleşmesidir

Torsion bar suspension - Wikipedia, the free encyclopedia

Twist-beam rear suspension - Wikipedia, the free encyclopedia
    Faydali bilgi olmus tesekkurler, ama neticede dediginiz sistemin diger ismi "torsion-beam axle" . Sistem torsiyon cubugu mantigini temel aliyors, tek fark soz konusu torsiyon cubugu iki parcadan olusuyor ve ortada esnek bir parca ile birlesiyor. Bu da sol ve sag lastiklerin bir nebze bagimsiz yaylanmasini sagliyor. Gunumuzde bir cok aracta bu sistem kullaniliyor ureticiler tarafindan maliyet kaygisi gozetilerek. Keza benim Megane'da da bu tarz bir arka suspansiyon yapisi mevcut. Ama hiz bir zaman belirtildigi gibi bir sorun yasamadim.

Bu sebepten soz konusu golf'un ayarlarinda bir sorun var gibi geliyor, duz zeminde viraja 50 km ile girince arkasini birakmamali. Engebeye gelip de arkasini ziplatiyorsa o ayri, bu sistemin zayifligi da o zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı neothenew Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Faydali bilgi olmus tesekkurler, ama neticede dediginiz sistemin diger ismi "torsion-beam axle" . Sistem torsiyon cubugu mantigini temel aliyors, tek fark soz konusu torsiyon cubugu iki parcadan olusuyor ve ortada esnek bir parca ile birlesiyor. Bu da sol ve sag lastiklerin bir nebze bagimsiz yaylanmasini sagliyor. Gunumuzde bir cok aracta bu sistem kullaniliyor ureticiler tarafindan maliyet kaygisi gozetilerek. Keza benim Megane'da da bu tarz bir arka suspansiyon yapisi mevcut. Ama hiz bir zaman belirtildigi gibi bir sorun yasamadim.

Bu sebepten soz konusu golf'un ayarlarinda bir sorun var gibi geliyor, duz zeminde viraja 50 km ile girince arkasini birakmamali. Engebeye gelip de arkasini ziplatiyorsa o ayri, bu sistemin zayifligi da o zaten.
    aynen öyle düz yolda bile bu oluyor kafam allak bullak oldu artk nasl bir sistemse afedersiniz çok b*ktanmıs yazık onca para araba adam gibi yap orasınıda biz bi şekil toparlıyorz ki korkuyorz başkaları nabıcak bide dizel olanlardan şikâyetçi millet konu acıldığndan beri dizellerde oluyormuş sistemi hiç beğenmedim kısacası geçici ve hafifletici çözüm güzel bir yay gibi gözüküyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

faydalı bir bilgi olmuş teşekkürler benim gibi bu sorun olup merak edenlerde okurda işine yarar inş..

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Torsion beam olarakta söylenir. Kısaca torsiyon diyip geçtim, teknik isimleri çok önemsemeye gerek olduğunu düşünmüyorum..

A torsion beam suspension is a vehicle suspension similar to a trailing arm suspension but where both trailing arms are connected by a beam. It is also known as Twist-beam rear suspension.
    Torsion beam suspension - Wikipedia, the free encyclopedia

vw'de bu sistemi torsiyon beam olarak lanse etmiş; Torsion Beam Rear Suspension < Technical Glossary < Innovation & Technology

Neyse, torsiyon- torsion beam sistemi çok b.k olan bir sistem değildir. Kötü düşünmeye gerek yok. Nice cup arabasında torsion beam arka süspansiyonlar var. iş optimizasyonda..

Örneğin;

Surprisingly, Renault has utilized a torsion beam for the rear suspension due to space constraints at the rear. So if you think old tech will hamper modern cars, throw that thought out the window, because the RS 250 Cup provides for solid road holding capabilities and possesses noticeably sharper steering inputs.
    Meali;
    Süpriz olarak, Renault arka alan kısıtlamaları nedeniyle torsion beam süspansiyon kullanıyor. Eğer eski teknolojinin yeni araçları etkileyeceğini düşünüyorsanız, bu düşüncenizi pencereden dışarı atın, çünkü Rs250 Cup katı bir yol tutuş sağlıyor..
    %100 tercüme değil konunun özü bu ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Torsion beam olarakta söylenir. Kısaca torsiyon diyip geçtim, teknik isimleri çok önemsemeye gerek olduğunu düşünmüyorum..

Torsion beam suspension - Wikipedia, the free encyclopedia

vw'de bu sistemi torsiyon beam olarak lanse etmiş; Torsion Beam Rear Suspension < Technical Glossary < Innovation & Technology

Neyse, torsiyon- torsion beam sistemi çok b.k olan bir sistem değildir. Kötü düşünmeye gerek yok. Nice cup arabasında torsion beam arka süspansiyonlar var. iş optimizasyonda..

Örneğin;

Meali;

%100 tercüme değil konunun özü bu ama
    teşekkürler paylaşım için

Akihiko Saito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2005 corollanın Sedanı tam bağımsız hatchback i tam bağımlı diye biliyordum. Accenti bilmiyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)