User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
86 sonuçtan 77 ile 86 arası

Konu: Falken ZE94 kullanan varmı arkadaşlar ..

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladık memnun kalmamışsınız.Her konuya mesaj yazmaktaki amacınız nedir?
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

mk35280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rahatsızmı oldunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 1 haftadır kullanıyorum.

Yol tutuşu gayet iyi, yanak kısımları çok yumuşak olduğu için (çok) üst limitlerde lastik eziliyor. Tabi buda konfor olarak geri dönüyor.

Ben şimdilik memnunum, yarın ıslak performansını da deneyeceğim.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 1 haftadır kullanıyorum.

Yol tutuşu gayet iyi, yanak kısımları çok yumuşak olduğu için (çok) üst limitlerde lastik eziliyor. Tabi buda konfor olarak geri dönüyor.

Ben şimdilik memnunum, yarın ıslak performansını da deneyeceğim.
    Ölçü nedir. Riken (Michelin yan ürün) ile arasında kaldım. Kağıt üstünde Riken daha iyi duruyor. Kış lastiği kullandım Riken iyiydi. Ama falken için de yorumlar çok iyi. Kararsız kaldım. 4 lastik için arada 120tl fark var çok birşey değil. Karar aşamasındayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ölçü nedir. Riken (Michelin yan ürün) ile arasında kaldım. Kağıt üstünde Riken daha iyi duruyor. Kış lastiği kullandım Riken iyiydi. Ama falken için de yorumlar çok iyi. Kararsız kaldım. 4 lastik için arada 120tl fark var çok birşey değil. Karar aşamasındayım.
    Ölçüler 215-55-16 Riken i hiç duymadım iyi kötü yorum yapmam yanlış olur

Ertekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    185 55 14 ebat 2017 10. hafta üretimi olarak kullanıyorum. henüz 200km yaptım ama gazlaya gazlaya kullandım gayet beklentimin üstünde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,
    Falken ZE914 ün 215/40 R17 sini kullanan var mı? POLO GTI aracıma düşünüyorum. Genelde şehir içi kullanırım ancak yol müsait ise 0-100Km hızlanmalarını yapmadan da duramıyorum

Diğer alternatifim ise Continental ContisportContact 2 AO. Ama 2 kat daha pahalı.

Şu an ise üzerinde hankook ventus v12 evo2 ler var. Yapısal bozulma olmuş diyorlar. Aracım lastiğin yerine göre ya sağa ya sola çekiyor. Yakında kol kası yapacağım

Bütçe sorun değil diyemem, ancak 40 yanak ile bizim yollar ahhh ahhhh... Zırt pırt lastik alacaksam ucuz olsun ama yolda tutsun diye bakınıyorum. Kararsız kaldım...

POLO GTI kullanıp bu lastikleri deneyenler yorumlarınıız alabilir miyim?

Teşekkürler.
    Recep

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ragnablade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Falken ZE914 ün 215/40 R17 sini kullanan var mı? POLO GTI aracıma düşünüyorum. Genelde şehir içi kullanırım ancak yol müsait ise 0-100Km hızlanmalarını yapmadan da duramıyorum

Diğer alternatifim ise Continental ContisportContact 2 AO. Ama 2 kat daha pahalı.

Şu an ise üzerinde hankook ventus v12 evo2 ler var. Yapısal bozulma olmuş diyorlar. Aracım lastiğin yerine göre ya sağa ya sola çekiyor. Yakında kol kası yapacağım

Bütçe sorun değil diyemem, ancak 40 yanak ile bizim yollar ahhh ahhhh... Zırt pırt lastik alacaksam ucuz olsun ama yolda tutsun diye bakınıyorum. Kararsız kaldım...

POLO GTI kullanıp bu lastikleri deneyenler yorumlarınıız alabilir miyim?

Teşekkürler.
    Recep
    Malesef çok geç cevap olacak fakat belki bundan sonra düşünenler için faydalı olur. 10.000km önce taktırdım. Türkiye yapımı lastikler. Aracım aynı şekilde Polo GTİ Stage 1+. Açıkcası fazlaca övülmüş fakat hothatchlerde biraz daha paraya kıyılmalı derim. Diğer ortalama güçte önden çeker araçlarda gayet tatmin edicidir eminim. Benim araçta 1 ve 2. viteslerde sarıyor. 3. viteste de ufak bi git gel sonra kavrıyor. Kara asfalt yani yeni asfaltta veya az kullanılan dişli yollarda gayet iyi tutuyor kalkıştan itibaren. Başta ufak bir sarma oluyor sadece. Ama bu kıstasımız olamaz çünkü genelde yollarımız kaymak asfalt. Lastik ısındıktan sonra bir nebze daha iyi hale geliyor öncesi yok bu araçlarda. Hafif dik yokuşta kaymak asfaltta daha da kullanım zevkini törpülüyor. Bu gibi yollarda dip gaz 4. viteste dahi çekiş kontrol yanıp sönüyor mecbur manuel olarak 5. vitese atıyorum. Bu hiç hoş bir şey değil elbette. Bu arada aracımda coil yay yok. Arkaya doğal olarak bir miktar yığılıyor yokuşlarda bunu da göz önünde bulundurmak gerek. Yağmurda dip gaz 7. viteste bile sarıyor ondan bahsetmek dahi istemiyorum. Yağmurlu havalarda virajlara sert girmede bırakma eğiliminde. Bence bu tarz araçlarda lastiklerden asla ama asla kısmamak gerek. Mutlaka en iyisini almak gerek derim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Vexx

Bahsettiğiniz şartlarda 122 hp tsi bile sarıyor csc5 lerle bile. En azından 1. vites yok... İmkanı olan tabi ki continental michelin gibi markalara yönelsin fakat hem ucuz olsun hemde continental performansı versin, yok öyle bir dünya...

Kıyaslamak gerekirse karakter açısından good year efficentgrip ve contiecocontact 3 ayarında bir lastiktir (ıslakta ecocontact3 ten fersah fersah üstün).

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabi ki 200 tl civarında bir lastikten beklenti aşırı yüksek olamaz. Asıl demek istediğim noktayı 914 üzerinden değilde üstteki mesaja istinaden önden çeker güçlü araçlar için diyeyim madem. Bu tarz araçlarda mutlaka lastiğe yatırım gerek. Çünkü aldığımızda bu araçlardan beklediğimiz performans. Bunu da yola aktaran lastikler. Ortalama güçteki araçlar için f/p ürünüdür diyebilirim bu lastikler için. Yarın öbür gün misal focus dizel aldım gider bu lastikleri gözümü kırpmadan taktırırım. Ben taktırmadan önce beklentimi biraz daha yüksek tutmuşum diyelim.
    Konu Vexx tarafından (18-10-2017 Saat 11:18 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)