User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Vtec II icin 205/40-17 lastik tavsiyesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vtec II icin 205/40-17 lastik tavsiyesi

Aracima 205/40-17 olcusunde lastik alacagim. Internette ustunkoru bir arastirma yaptim ve asagi yukari fiyatlar belli.

Kafamda Bridgestone Potenza serisi vardi. Ama alternatifler arasinda Pirelli PZero Nero, Michelin Pilot Sport3, Continental ContiSportContact serisi olduklarini da gordum.

Iclerinde en uygunu tanesi 300 TL olan Pirelli. Bridgestone ise tanesi 450 TL. Michelin ve Continental'da 360-420 TL arasinda bir fiyata sahip.

Aracim sonucta ultra performansli bir arac degil. Ancak lastik de hayati bir konu arac ustunde.

Zamaninda 16 jantlar varken Kumho Ecsta kullanmistim, berbatti.

Islak zeminde patinaja dusmeyecek, saglam birsey ariyorum.

Pirelli ile Bridgestone arasindaki fiyat farkina deger mi mesela?
    Ya da diger 2 marka da yabana atilacak markalar da değil.

Sonucta ne olursa olsun sifir alacagim ama bu 4 lastik icinde tavsiyeniz ne olurdu?

Ozellikle kullanan arkadaslarin yorumlarini bekliyorum.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    ContiSport Contact veya PS3
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

gokhan035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vtec2 ye 215/40/17 kullan bence, Michelin ya da Pirelli nero tavsiyem

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    potenzayı 25 bin kullandım pzeronero da marttan beri kullanıorum aradaki 150 tl lik fark bnce değmez. ısındıktan sonra potenza daha iyi olsada çok agrasif sürmüyosanız 600 tl fark edicek kadar değil şahsi fikrim ki pzero potenzaya göre çok konforlu ve sessiz bi lastik.

Serkan VTEC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de ayni araci kullaniyorum lastik konusunda bayagi bir arastirdim su ana kadar195/55/16 Toyo tr1 rezalet aracim pert sonraki arcimda 215/45/17 Silverstone kullandim sert ve kotuydu virajda kayma yapiyordu.205/45/17 Kumho ku31 kullandim ilk 5000-10 000 km iyi ama abs cabuk devrede ve patinaj sorunu . Hankook k110 bir turlu almak nasip olmadi ama cok ovduler. Bu sene conti 5 almaya gittim fiyatlar ucuyorken bir lastik firmasinin bolge muduru arkadasim bana siddetle bir lastik onerdi dene begenmezsen 10 gun icinde geri alicam dedi. Markayi ilk duydugumda olmaz dedim sonra denemeye karar verdim. Ilk izlenim kullandigim lastikler icinde en sesiz ve konforlu olani idi. Once daha yeni sonradan goruruz dedim Nisanin ortasinda aldim bu zamana kadar kullaniyorum aracimda ilk defa ABS girmeden aracimi durdurmayi sert kalkista (asfalt onemli bu soylediklerimde) patinaja dusmeden one atlamayi ve sessiz performansi vede uygun fiyata STARMAXX ST760 Modelinde buldum.Tavsiye ederim. Almak zorunda degilsin gidip incele istersek bizde TURK olarak iyi seylere imza atabiliyormusuz diyeceksiniz.Zaten hangi lastigi alirsan al omru max. 2 yil. Bu yuzden alirken imal tarihine bak.

Conti 205/45/17 sport yani V / W serisinin tanesi yanlis hatirlamiyorsam 340-380 civari idi. Bu olcu goodyeear eagle f1 de yok michelin pilot sport seriside yaklasik conti fiyatina. 215/45/17 kalkista araci baya hantallastiriyor. Unutmadan kullandigim tum lastikler kasim-aralik aylarinda soguk ve kar gormeden kislikla degisir bakimi yapilip depoya kaldirilir mart-nisan gibi hava durumuna gore yeniden takilir tavsiye ederim.

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    205 45 17 bence arabanın hakkı marka kaliteli lastiklerle sorun yaşamazsın continental sportcontact 5 olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pirelli tavsiye ediliyor sanirim.

Starmaxx'i ise dusunmuyorum. Kumho gibi dandik bir markayi kullanmak zorunda kalmistim; dedigim gibi berbatti.

Kafamda sadece bu 4 marka var ama Pirelli'yi merak ediyorum cidden.

Bu arada 15 janttan 17 janta geciste 45 yanak fazla gelmez mi? Yoksa 40 degil de 45 mi ideal olcu?

Bir de Gokhan abi 215 taban yormaz mi arabayi iyice?

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oem lastik ebatınla 205 45 17 en yakın olanı gökhanın söylediğide yakın sayılır oda olabilir 215 40 17

by_hayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aynı fiyat aralığında yokohama S-Drive'yi de incelemenizi tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lastik çapı hesaplama sitelerinden baktım ve ideal ölçü 205/45-17 olarak görünüyor.

Tanıdık Bridgestone bayisi var. Oradan güzel bir indirimle Potenza alamazsam şayet internetten Pirelli siparişi verecek gibiyim bu kayda değer fiyat farkından ötürü.

Aracım ciddi anlamda yürüyen ve performans lastiği isteyen bir araç olsa amenna ama altı üstü görüntü için 17" jant takacağımdan lastik başı 150 TL'lik fark önem arz etmeye başlıyor.

gokhan035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    205 hem goruntu olarak hemde yol tuyus olarak 215 e gore zayif kaliyor. Vtec2 nin camurluklari genis. Ben 225/45/17 dahi kullandim bi ara oylesine, baya denedim. Tabi sen bilirsin ama. Ayrica 205/45 e gore yanak boyu 6mm daha azaliyor boylece daha spor bi gorunum oluyor hemde aracin devirlenmesi biraz daha rahat oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiyede bulunan arkadaslara tesekkur ederim.

Tanidik bayi guzel bir indirim yapti ve 205/45-17 Bridgestone Potenza siparisi verildi. Sanirim 002 serisi.

Taktigim zaman izlenimlerimi paylasirim artik.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)