User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Ibiza Cupra Eibach Yay Bilgilendirmesi

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ibiza Cupra Eibach Yay Bilgilendirmesi

Selamlar,
    Forumda cupra'sında eibach yay kullanan arkadaşlar var. Eibach Türkiye distribütör'ü de DP Tuning. Bilstein amortisöre takmak için bugün kendileriyle görüştüm. Bizim Cupra'lar için gerekli parça kodu: e10-81-010-05-22, max axe load:940kg. Firma bu ürünü Türkiye'ye hiç sokmamış, yani güncel olarak eibach kullanan arkadaşların parçaları bizim axe load'a göre üretilmemiş. Hepsi standart Ibiza yayları. Şu an Cupra'larda kullanılan yayların hepsi 840kg axe load'a sahip. Sonuç olarak araçlar gereğinden fazla düşüyor, gereğinden fazla sertleşiyor. Takmış olan ve takacak arkadaşların parça kodlarına bakmalarını tavsiye ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Forumda cupra'sında eibach yay kullanan arkadaşlar var. Eibach Türkiye distribütör'ü de DP Tuning. Bilstein amortisöre takmak için bugün kendileriyle görüştüm. Bizim Cupra'lar için gerekli parça kodu: e10-81-010-05-22, max axe load:940kg. Firma bu ürünü Türkiye'ye hiç sokmamış, yani güncel olarak eibach kullanan arkadaşların parçaları bizim axe load'a göre üretilmemiş. Hepsi standart Ibiza yayları. Şu an Cupra'larda kullanılan yayların hepsi 840kg axe load'a sahip. Sonuç olarak araçlar gereğinden fazla düşüyor, gereğinden fazla sertleşiyor. Takmış olan ve takacak arkadaşların parça kodlarına bakmalarını tavsiye ediyorum.
    iki kombinasyonu kullandım bilstein amortisör ve üzerinde eicbach yay
    ikili müthiş oluyor araba bambaşka bir kimliğe bürünüyor
    size tavsiyem kW yayıda araştırmanız

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Yay kesip presleyen 1 cm daha fazla düşsün diye herşeyi yapan kişiler arasında aynı arabanın farklı motorunun yayını kullanmak yapılacak en masum hareket. Bu yazını dikkate alıcak 5 kişiden fazlası çıkmayacaktır eminim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Millet fazla düşsün diye dizel arabaya benzinli yayı takıyor ben kodu uymadı diye 3 yay değiştirdim
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim taktığım yay 940 kg. lık olan ama kodu farklı polo dizel için olan oda basmadı onleri çok ama konfor orginalden iyi oldu diyebilirim.

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yalniz baska arac icin uretilmis(tablaya uyar amortisore oturur ama) yayi kullanmak goruntu disinda komple geri goturur araci.He kasmam zaten viraj diyorsaniz bile Allah korusun gerektigi bir anda sizi yolda tutmak yerine yoldan cikarmayi tercih edebilir.Kesinlikle ama kesinlikle dogru birsey degil hem kendi hem sevdikleriniz hemde trafiktekilerin canini tehlikeye atmaktir.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalniz baska arac icin uretilmis(tablaya uyar amortisore oturur ama) yayi kullanmak goruntu disinda komple geri goturur araci.He kasmam zaten viraj diyorsaniz bile Allah korusun gerektigi bir anda sizi yolda tutmak yerine yoldan cikarmayi tercih edebilir.Kesinlikle ama kesinlikle dogru birsey degil hem kendi hem sevdikleriniz hemde trafiktekilerin canini tehlikeye atmaktir.
    O her zaman öyle olmuyor. 205 e eğer slick lastik takıyorsan 306gti yayı daha iyi oluyor. Yani aslında iş biraz matematiğe bakıyor ama bu matematiği yapacak kadar süspansiyondan anlamıyorsak orjinali yada uygunu almak daha mantıklı.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O her zaman öyle olmuyor. 205 e eğer slick lastik takıyorsan 306gti yayı daha iyi oluyor. Yani aslında iş biraz matematiğe bakıyor ama bu matematiği yapacak kadar süspansiyondan anlamıyorsak orjinali yada uygunu almak daha mantıklı.

Belirli kombinasyonlar uyabilir mesela alfa 147 ile 156yaylari ortak kullanilabiliyor ama ben agirlik dengesi farkli bir yayi kullanmam ortak kullanim listesi disindaysa.Pressletmekten hic bahsetmiyorum bile nerde nasil yaylanir falan muamma.

AG0463 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde tavsiyem amortisör takozlarını kısaltmanız.

Bluefish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orçun faydalı bilgi arayana coilover diyordun yaylanacaksın galiba... Sen stage'lere de başlarsın 2'nin alt yapısı hazır bile

Mert G - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yetkili servisten seat sport yay getirtmiştim ibiza cuprama. Leon için seat sportlar eibach marka olarak geliyordu ibizayı tam hatırlamıyorum ama onlarda eibach olabiilir. Bu arada doğuş getiremem yayları demişti avek getirtmişti. Bence avekle görüş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)