User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 20 ile 37 arası

Konu: Coilover yüksek ayarda sekiyor şaka gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı s2k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Caninizi tasiyor su arabalar yazik gunah insan biraz hayatinin degerini bilir. Madem paran yok o zaman ne diye coilover takicam diye ugrasiyorsun arabana ? Amac alcaltmaksa, yol tutusu arttirmaksa kaliteli bir yay tak olsun bitsin yapma coil, soguk press nedir hic mi hayatiniza deger vermiyorsunuz ?

Hergun neredeyse bir konu acilir oldu hayatini kaybedenlerle ilgili, biraz insan kendini dusunmuyorsa ailesini, anasini, babasini, esini, dostunu dusunur.
    Bence kaliteli yayda çözüm değil, değişim komple kaliteli parçalarla takım olarak olmalı alt takım ve kuleler dahil tüm yürüyenin af edersiniz ırzına geçiyor sadece yay kullanmak.. OMP var bende standarda döndüm saçma sapan custom şeyler takmaktansa - yay presi - air - coil v.s - orjinal gezmeye başladım.. Yolda rot kolu kopunca anlar arkadaşlar anyayı konyayı.. Lafta sabaha kadar anlat bir şey anlamıyorum başına gelince iyi idrak ediyorsun malesef..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Muhendisler bu sekilde tasarlıyo her burca binen yuk hesaplanıp kitaplanıyo. Basık arac alt takıma tacavvbuzden baska birsey deil. Ama yinede vazgemiom

Ben her lifte aldıgımda kontrol ederim zaten 2 ahafta bir lifte her turlu cıkarım . Dikkat etmek lazım

Volkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim sen sen ol aracının yürüyeninde ucuza kaçma.
    99' ZN 106 GTİ
    14' SC İBİZA CUPRA
    94' MAM 106 XSİ (TU5 SWAP)
    16' FK2 TYPE-R

esmerhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam coılover ı peynır ekmek yaptılar ya laa..yurtdısındakı muhendısler bosa ugrasmıs yaa goruyomusunuz

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Skyhawk34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onlara coilover bile denemez şu anda 2500 liraya orjinal markalı coioverlar varken 4 ünü 700 e yaptırdıgımız şeylere coilover dememk lazım nasıl sektiğinide tahmin edebiliyorum

bir EG si da

birde EK 1.4 isde kullandım

ikiside berbattı arabayı mı kullanıyorum içerde zıplıyormuyum belli değil

Bi ek gözümün önünde 5 sene önce şu eski iett otobüsleri var ya kırmızı onlara giriyordu seke seke. O günden beri custom her işe karşıyım.

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @setnogrom ; hocam senin yorum neredeyse küfür gibi olmuş

2013 bitiyor şurda, adamlar hala 'bastır la bastır' marka 'coilover' kullanıyorlar. Nereden olacak sertlik ayarı.

En kısa şekilde; Suyu verilmiş çeliğe tekrar şekil verilmez. Eninde sonunda kırılır.

3 kuruş para için kendi canını riske atana zerre acımam da trafikte başka masum insanlara zarar verme ihtimali korkutmuyor mu gerçekten ?
    Modifiye zevk işidir, para zevkte öncelik para olmaz.. Özellikle işin ucunda 'can' varken. özellikle yürüyen aksam parçalarında 'Custom*' dan kaçının.

Custom: kelime anlamı özel yada özel yapım olsa da, Türkiye'de uydurma daha uygun sanırım.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim corsa b'de sanayi tipi coil vardı araba demeye şahit lazımdı titreşimli masaj koltuğu gibiydi böbrek taşı dökmeye bire bir birdaha sanayi tipi coille arabaya binmem...
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

KA®ANLIK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardaydn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sert@ç kardeş herkesin bütçesi belli herkes mazın değil 1 buçuk milyar veripte orji coil alamıyo ona bakarsan sarı xenon alamayanlar da var gidip sarı folyo çekiyolar biz bişey diyoz mu? Diceksen de sende kalsın bilader alın teri bu kolay kazanılmıyo sokağa saçamam
    şimdi sana bir sürü insan demiş ya canını sokaktamı buldun, custom yürüyen aksam olmaz vs. vs. öğütlerde bulunuyor ya, sen şimdi hepsine nediyor bu dinozorlar diye sallıyorsun...
    yaptım, oldu işte sıkıntı yok , abartıyorlar diyorsun...

Gün gelecek ne demek istediklerini anlayacak ve aynı öğütleri sen de "CANLARINI" ve "PARALARINI" boşu boşuna kaybetmemeleri için vereceksin etrafındaki insanlara...

ama şimdi sana ne desek boş

çünkü sen "parayı sokakta bulmuyorum" diyerek, sanki "ZORUNLU" imiş gibi ve
    orjinal coilover lara verilen paranın MANTIKSIZ olduğunu söyler gibi, o PARAYI SOKAĞA ATAMAM diyerek aslında "canını" sokağa attığının farkında değilsin.

Hangi çukurda hangi tepkiyi vereceğini bilmediğin bir amortisör sistemi ile aracını kullanıyorsun şu anda ve şimdi sana GARİP gelmeyen aracının tepkileri, "doğru" ekipmanları kullandığında nasıl saçmalıklar abidesi olduğunu anlayacaksın....

halbuki aynı paraya kaliteli bir amortisör ve yay takımı da alabilirsin... çoook daha başarılı olur hemde...

Sonuç:

zaman...
    her şeyin ilacı,
    farkındalığın bile
    Loading...

TechTurkey Caesar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi custom coil ne ya. Böbrek mafyasının eline düşseniz daha güvendesiniz neden mi başınıza ne geleceğini bilirsiniz. Custom coilde onuda bilemiyorsunuz herşey gelebilir.

elpadre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Caesar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi custom coil ne ya. Böbrek mafyasının eline düşseniz daha güvendesiniz neden mi başınıza ne geleceğini bilirsiniz. Custom coilde onuda bilemiyorsunuz herşey gelebilir.
    cok merak edıyorum ve soruyorum ?

sanal alemın kablosuz delıkanlıları klavyenın hangı tusu ates edıyor ? ?

tuned by : gürsel canpolat (16ec813)

ardaydn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam iyi diyosunuz güzel diyosunuz da ben piste vs yerlere girmiyorum anlatmak istediğim bu piste giricek olsam zate JomBlue Line marka Coilover`ı alırdım. Her yer mobese dolu hız limitini aşmadan giden biriyim, İzmit`te oturan bilir merkezin yolları gayet düzgün her yer yeni asfaltlı ki basık halde bi sıkıntım yok anlatmak istediğim bu. Yaylar değişti sorun ortadan kalktı bunuda belirtiyim şimdi Custom Coilover`a yüklenebildiğiniz kadar yüklenebilirsiniz

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam iyi diyosunuz güzel diyosunuz da ben piste vs yerlere girmiyorum anlatmak istediğim bu piste giricek olsam zate JomBlue Line marka Coilover`ı alırdım. Her yer mobese dolu hız limitini aşmadan giden biriyim, İzmit`te oturan bilir merkezin yolları gayet düzgün her yer yeni asfaltlı ki basık halde bi sıkıntım yok anlatmak istediğim bu. Yaylar değişti sorun ortadan kalktı bunuda belirtiyim şimdi Custom Coilover`a yüklenebildiğiniz kadar yüklenebilirsiniz
    Başına birşey gelmesi için piste çıkman yada her yerde dip gaz gezmene gerek yok. 40 ile giderkende girdiğin çukur seni çevirebilir..

Coil falan değil sadece amortisör + yay'a 2011 tl verdim daha dün. Sanma çok zenginim, Bilstein alıyım kafam rahat olsun dedim. Bu paraya stage 2 Cupra'm olurdu.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinal KW kullanıyorum alcaktakı sekmesıyle yuksektekı sekmesı hemen hemen aynı. Bence bu durum tamamen amortisorlerın sertlıgı ıle ılgılı.

Cunku FK coil de kullandım, aşırı serttı yuksek alcak farketmez delı gıbı sekıyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende sırasıyla yaşadığım tecrubeleri paylaşayım...
    eski aracımda ilk eibach 5 cm yay ile başladım...
    sonra orjinal amortisorleri sanayıde kısaltıp sertleştirdim...
    sonra yayları kestirdim...
    baktım saçmalıyorum gittim ucuz olsun diye jom coil aldım...
    şimdiki aracımda akıllandım gittim paraya kıydım 3100 tl ye kw v2 koydum...
    inanın ki tecrube etmek lazım bazı şeyleri ne kadar boşuna bunlara para harcıyacağına biriktir adam gibi birşey yap denilsede bazı şeyler yaşanmadan olmuyor malesef...
    handling > hp

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ucuz coiller çok mu kötü? Mts technik almayı düşünüyorum ben de..

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ucuz etin yahnisi diyeyim gerisini siz tamamlayın.

Birde şunu söyleyeyim ; küçük hesaplar peşinde koşan, hep büyük kaybeder.

samhain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum, herkes senin güvenliğin ve emniyetlü sürüşün için konuşuyor, abartılı karşı çıkanlar da olabilir haklı iken haksız duruma düşmemek gerek, fakat piste vs girmiyorsan hız yapmıyorsan zıplamasını da dert etme denebilir ozaman
    Yürüyen aksam, en dikkat edilmesi gereken ve hassas olan seni yola bağlayan hayata bağlayan yer sende çok iyi bliiyorsun...Aracına da sana da kolay gelsin sıkıntı bittiyse de hayırlı olsun

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ucuz etin yahnisi diyeyim gerisini siz tamamlayın.

Birde şunu söyleyeyim ; küçük hesaplar peşinde koşan, hep büyük kaybeder.
    3.500 liraya aldığım arabaya 2.500 liralık coilover takmayacağım bu kesin..
    Ben sadece güvenli olup olmadığını soruyorum hız, konfor vs. 2. planda yani..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)