User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Ön Takım sorunum için önerilerinizi bekliyorum

bordoblue
    Misafir

Arrow Ön Takım sorunum için önerilerinizi bekliyorum

Selam arkadaşlar... Aracım 206 gti. 17'' RC jantlar var.Ön takımlarda coilover var .. Fakat sol taraf şuan son demlerini yaşadığını hissettirmeye başladı... Bende revizyona gidip orjinal süspansiyon + eibach 5cm taktırmayı düşünüyorum. Fakat doğrusu sonuçda nasıl bir randıman alırım bilmiyorum. Spor bi amortisör alıp onunla birliktemi eibach'ları kullanmalıyım ? (eibach olacak diye bir şart yok önerilerinize açığım)araç sonuç olarak 206 ve konfor zaten belli seviyelerde geziyor. Yol tutuşunu güzelleştirecek+birazda olsa konfor sağlıcak+sürtme yapmıcak bir şekilde işi noktalamak istiyorum...ya da ne yapmalıyım bu konuda ustadlardan önerileri bekliyorum.. Aracın şuanki yüksekliği resimdeki gibi ve bu yükseklikte kalmasını istiyorum...

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinal amortisorlerle 5lik eibach cok yumusak oluyor.Ben pek memnun kalmamistim daha sonra amortisor sertlestirdim ozaman daha iyi oldu.Yalniz 5lik eibachle mumkun degil lastik camurluk arasini bukadar kapatamazsiniz.Benimde istedigim goruntu buydu fakat 16 jant 45 yanakla bir baklada kesik yaylarim ancak 1.5 parmak mesafe kaldi.Tabi sizin arac 2.0 benimki 1.4 sizinki daha fazla basar.

ANIL ERCAN
    Misafir
    Driver_Can'ında dedigi gibi eibach takarsan böyle durması imkansız. Eibach'ın 5 lik dedigine bakma ön 4.5 arka 3.5 cm basıyor. Ama konfor gayet iyi olur.

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle 5 cm yay dediğiniz zaten 4 cm indiriyor bu genelde tüm arabalarda böyle.
    Son demlerini yaşıyor derken coilimi kastediyorsun?
    SUBARU TECNICA INTERNATIONAL

bordoblue
    Misafir
    Alıntı Merthan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle 5 cm yay dediğiniz zaten 4 cm indiriyor bu genelde tüm arabalarda böyle.
    Son demlerini yaşıyor derken coilimi kastediyorsun?
    evet kardeşim coili kastediyorum. Ses yapmaya başladı hissettiriyor vuruyor. Zaten başka bi işlem için gittiğimde sanayide ustada dedi araba mermi gibi maşallah ama şu sol ön taraf gidici diye. Sonrasında bende farketmeye başladım.

Peki ben nasıl bir revizyon yapmalıyım yine aracı bu halde tutabilmek için.. ?

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Coiloveri neden tamir ettirmiyorsun? Tamir takımı falan mı üretilmiyor?
    En kötü sertlik ayarı kaybolur.
    SUBARU TECNICA INTERNATIONAL

batu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi jantlarını 15 inç'e düşürürseniz ciddi performans ve yakıt farkı + konfor yaşarsanız 17 jantlar cidden çok yoruyor araçları vede ön takıma zarar veriyor araçtada coil varsa çokda güzel görüntüsü olur basınca

bordoblue
    Misafir
    Alıntı Merthan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Coiloveri neden tamir ettirmiyorsun? Tamir takımı falan mı üretilmiyor?
    En kötü sertlik ayarı kaybolur.
    Ankara'da coilover'dan anlayan adam gibi birisini bulamıyorum ... Tamir takımı konusunda bir fikrim yok. Varsa önerisi olan yönlendirebilirmi beni?

Alıntı batu_civic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi jantlarını 15 inç'e düşürürseniz ciddi performans ve yakıt farkı + konfor yaşarsanız 17 jantlar cidden çok yoruyor araçları vede ön takıma zarar veriyor araçtada coil varsa çokda güzel görüntüsü olur basınca
    Doğrusunu diyorsun hocam fakat 17 RC jant ile araç bambaşka bir hal alıyor. Kıyabilsem şuan isteyen çok kişi var çevremde direk verebileceğim. RC ve orjinal FOUDRE jant ile deneyim yaşamış birileri varsa önerilerini almak dinlemek isterim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)