User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: D2 Coil-KW Coil

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Arrow D2 Coil-KW Coil

Merhabalar. Aracımda KW V2 coil var. Şuan arka sağ amortisör yağ kaçırmış durumda fotodaki gibi. Sanırsam arka coillerimle vedalaşma vaktim geldi

Kw'nin önde kamber ayarlı Clubsport coilleri MiTo için yok. Gerçi mesaj atıp sormadım ama hiç bi yerdede görmedim. Pistte önde hafif bi kamberim olsa daha iyi olacağı düşüncesindeyim. Bunun için coil araştırmaya başladım ve D2 markası Mito için ön taraf kamberli coilini gördüm. Peki bu D2 Kwden kötümüdür pist şartlarında. Aynı yol tutuşu sağlayamazmı. Yoksa ufak farklar olurda benim gibi amatör için çok önemli olmazmı? Teşekkürler.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    d2 - ksport- xyz aynı fabrikanın farklı renklerdeki malları fatih..

bir çok drift vb motorsporları organizasyonlarında kullanılmakta bu markalar bir şekilde, gündelik olarakta kullanan çok insan var tabi.. kalitesi kötü denemez, parasına göre iyi mal ama bence yine bir kw değil bir çok koşulda, ancak dediğin gibi amatör kullanıcı için ne kadar hissedilir farkı olur ikisinin, ikisini de kullanmış olana sormak lazım ben olsam kw, ap gibi markalarla devam ederdim..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayni fabrikanin mallari ama kalite ksport<d2<xyz seklinde diye biliyorum d2 nin pahali coilleri bunun disinda. mito icin farsa bc racing olabilir.
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kamber vidalarınızdan aracınıza göre varsa sanırsam -1.75 kadar verilebiliyodu.

Yada coiloverın üsteki civatanın olduğu yere içe doğru genişletçeksiniz benim daha önce kullandığım d2 rs coiloverıl öyleydi üst tabladan ve altan civatanın ordanda kamber verilebiliyodu.

Şuan aracımda ep3 amartisörleri takılı -2.5 kadar kamber verebiliyorum önlerde şuan -1.25 le kullanıyorum hiç bir sıkıntı olmuyor.

esmerhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    d2 i yaklasık 2 yıldır kullanıyorum vtec2 aracımda menmunum sehır ıcınde..150 170 hızlarda makas a gırmek ıstedıgınde veya sert vırajlara hızlı gırdıgınde guven verdıgını soylıyebılırım..
    YALNIZON TARAFA FAZLA CAMBER VEREMIYOSUN DIYE BILIYORUM..

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Aracımda KW V2 coil var. Şuan arka sağ amortisör yağ kaçırmış durumda fotodaki gibi. Sanırsam arka coillerimle vedalaşma vaktim geldi

Kw'nin önde kamber ayarlı Clubsport coilleri MiTo için yok. Gerçi mesaj atıp sormadım ama hiç bi yerdede görmedim. Pistte önde hafif bi kamberim olsa daha iyi olacağı düşüncesindeyim. Bunun için coil araştırmaya başladım ve D2 markası Mito için ön taraf kamberli coilini gördüm. Peki bu D2 Kwden kötümüdür pist şartlarında. Aynı yol tutuşu sağlayamazmı. Yoksa ufak farklar olurda benim gibi amatör için çok önemli olmazmı? Teşekkürler.
    Neden tekini ya da arka 2 liyi yenisiyle degistirmiyorsun? Tekil olarak amortisor de yay da ayri ayri getiriyorlar cunku takim olarak almana gerek yok. Daha uyguna gelmezmi?

KW ler oyle kolay kolay bozulan patlayan coiloverlar degil, yerine alacaklarin da kalite olarak daha iyi degil. Ben amortisorlerini sifir yenisiyle almani oneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    d2 - ksport- xyz aynı fabrikanın farklı renklerdeki malları fatih..

bir çok drift vb motorsporları organizasyonlarında kullanılmakta bu markalar bir şekilde, gündelik olarakta kullanan çok insan var tabi.. kalitesi kötü denemez, parasına göre iyi mal ama bence yine bir kw değil bir çok koşulda, ancak dediğin gibi amatör kullanıcı için ne kadar hissedilir farkı olur ikisinin, ikisini de kullanmış olana sormak lazım ben olsam kw, ap gibi markalarla devam ederdim..
    Teşekkürler Levent. Soınuçta prof yarışçı değilim diye belki beni kurtarır dedim, bide öne az bişi kamberle Kw kadar olabilir diye düşünmüştüm. Ap'ye baktımda kamber ayarlı coilleri yok gibi, gerçi ben yinede mail attım sordum

Alıntı therev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayni fabrikanin mallari ama kalite ksport<d2<xyz seklinde diye biliyorum d2 nin pahali coilleri bunun disinda. mito icin farsa bc racing olabilir.
    BC racing'e mail attım cevap bekliyorum. Teşekkürler.

Alıntı Ahmet.S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kamber vidalarınızdan aracınıza göre varsa sanırsam -1.75 kadar verilebiliyodu.

Yada coiloverın üsteki civatanın olduğu yere içe doğru genişletçeksiniz benim daha önce kullandığım d2 rs coiloverıl öyleydi üst tabladan ve altan civatanın ordanda kamber verilebiliyodu.

Şuan aracımda ep3 amartisörleri takılı -2.5 kadar kamber verebiliyorum önlerde şuan -1.25 le kullanıyorum hiç bir sıkıntı olmuyor.
    Bu vidaları H&R'nin sitesinde görmüştüm universal olarak satılıyorduda hiç araştırmadım. Biraz daha bakınayım o zaman.

Alıntı esmerhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    d2 i yaklasık 2 yıldır kullanıyorum vtec2 aracımda menmunum sehır ıcınde..150 170 hızlarda makas a gırmek ıstedıgınde veya sert vırajlara hızlı gırdıgınde guven verdıgını soylıyebılırım..
    YALNIZON TARAFA FAZLA CAMBER VEREMIYOSUN DIYE BILIYORUM..
    Çok fazla kambere ihtiyacım yok aslında 1- 1.5derece yeterli.

Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden tekini ya da arka 2 liyi yenisiyle degistirmiyorsun? Tekil olarak amortisor de yay da ayri ayri getiriyorlar cunku takim olarak almana gerek yok. Daha uyguna gelmezmi?

KW ler oyle kolay kolay bozulan patlayan coiloverlar degil, yerine alacaklarin da kalite olarak daha iyi degil. Ben amortisorlerini sifir yenisiyle almani oneririm.
    Tek alırsam daha uyguna gelir ama ön tarafa kamber verip deneyesim var bide pistte yoksa tek arka sağ falan alırım dediğiniz gibi uyguna gelir. Cevaplar için teşekkürler.

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    spc yapıyo genelde camber vidalarını senin istediğin kamberi rahatlıkla verir işini görür. Vidayı eibach alıyosunuz spc nin malı geliyor fiyatıda ingilterede 20 paund civarıydı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ahmet.S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    spc yapıyo genelde camber vidalarını senin istediğin kamberi rahatlıkla verir işini görür. Vidayı eibach alıyosunuz spc nin malı geliyor fiyatıda ingilterede 20 paund civarıydı.

Tekrardan teşekkürederim. Şu SPC ile bi görüşeyim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)