User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Conti SC 5P - / F1 Eagle Asym2 ?

Firat.M3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Conti SC 5P - / F1 Eagle Asym2 ?

E60 M5 aracım için lastik alacam. Aslında direk Continental Sport Contact 5P alacaktım, güncel görüşleri almanın fena olmayacağını düşündüm.

M3'de Conti SC3 kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. Conti SC5 hiçbir aracımda kullanmadım. Okuduğum yorumların hemen hemen hepsi olumlu yönde. Fakat birkaç yerde hafif de olsa bir noise,karıncalanma,titreşim (ne derseniz artık) olduğu söylenmiş. Bende öyle bir durum yok diyen de var. Emin olamadım haliyle..

F1 Eagle Asym2 hem kuru hem ıslak zeminde çok iyi tutuşa sahip görünüyor review'lara göre. Goodyear da hiç kullanmadım. Kullanan arkadaşlardan yorumları bekliyorum.

Araca günlük bindiğimi, pistlerde koşturmadığımı hatırlatayım. Konforlu ve iyi tutuş sağlayan, iyi fren mesafesi olan bir lastik istiyorum. Bu sebepten Pzero Corsa gibi seçenekleri düşünmüyorum.
    M. The most powerful letter in the world.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5P kesinlikle,konforuda sunuyor.

gsi_club - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle conti 5 5p yi tavsiye ederim.hem kuru havada hemde islak zeminlerde yol tutusu güzel ve yüksek süratlerde çok sessiz bir lastik.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F1 Eagle Asym2. Kullananlar mukemmel yol tutusu oldugunu soylemislerdi s2000turkiyede bu lastik konusulmustu. Conti 5p de performans lastigi kesin iyidir. arti yumusak hamurdur, konforu daha fazla olur ama ömrü kisa olabilir.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ants2k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F1 Eagle Asym2. Kullananlar mukemmel yol tutusu oldugunu soylemislerdi s2000turkiyede bu lastik konusulmustu. Conti 5p de performans lastigi kesin iyidir. arti yumusak hamurdur, konforu daha fazla olur ama ömrü kisa olabilir.
    geçen hafta 2 lastik arasında kalıp goodyear eagle f1 2 aldım

bir çok yabancı test sonuçlarına baktım almadan

benim baktıklarımda eagle f1 2 hep öndeydi performans olarak

seçimimi bu yönde kullandım, konforlu ve sessiz bir lastik

alırkende eagle f1 2 71 db conti 72 db idi çok ufak da olsa daha sessiz yani

daha çok yeni olduğu için zorlama şansım olmadı, performans olarak şuan yorum yapmam mantıklı olmaz ama pirelli p7 lerden sonra ciddi bir fark oldu

Seçim tamamen size kalmış...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bildiğim yoldan şaşmayayım o zaman Continental ile devam edeyim. M3'de de inanılmaz memnunum zaten.

M5'in üzerinde kumho ku39 var. Ramazan ayında akşam saatlerinde mecbur kalıp almıştım. Arabayı aldığımda yol üstü diye Ankara'dan aldım. Continental bulamayınca kumho çıktı lotodan bize

Cidden rezalet bir lastik. Zaten nefret ederim Kumho'dan, bir kez daha ettim. Dün 70 km ile fren yaptığımda şehir içi asfaltta önden kaydı araba. Otobanda falan duruyor tabi ama olduğu kadar işte. Çok da sert ayrıca. 3000 km oldu çok bile kumho'ya. Contileri alıp segment atlayayım biran önce.

Teşekkürler yorumlar için

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Conti sc5 kullanıyorum. Konfor, yol tutuş, frenleme çok memnunum.Kullandıklarım arasında en iyisi. Bridgestone, Goodyear ve pirelli kullanmadım. Yumuşak lastik olduğundan yarılma ihtimali konusunda şüphelerim vardı. Yaklaşık 15k km'dir kullanıyorum ve testi başarıyla geçti bence. Bana göre tek olumsuz yanı çabuk bitmesi olur. Lastikler henüz bitmedi ama çabuk eriyecekmiş gibi geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Continin ömrü 25,000 km. eğer insani bir arabayla insani şekilde kullanırsanız. Continental sertlik olarak bringstone ile michelin arasında bir lastik. hem çok sert değil, hem de balon yapma riski yok. Türkiye şartları için en ideali diyebilirim.

Asym2 micheline daha yakın sanırım. Conti iyidir. yola devam

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)