User Tag List

Sayfa 17/20 İlkİlk ... 71516171819 ... SonSon
368 sonuçtan 305 ile 323 arası

Konu: Başaran Amortisör Coilover Systems

s1nanozk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kadar parayı jom a yatırmayın derim ben de, evet şimdi gördüm fiyatı bu arada bi ara 1350 gibi hatırlıyorum. Ne kadar fark vardır bilmiyorum ama vogtland falan alın en azından. Sonra ön takım-arka takım masrafları açılabilir başınıza. Tabi kullandığınız yol kalitesi de önemli, Türkiye'de yollar *****... O yüzden böyle parçaları kaliteli kullanmak lazım.

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hey beee 1250 liraydı bir zamanlar. Sert diye biliyorum. @Melih-Ö ' de Polo' da kullandı diye hatırlıyorum.
    Evet kardeşim doğru hatırlıyorsun. Benm poloda vardı. Fiyatına göre iyi, marka coile göre güzelde düşürüyor ama gerçekten çok sert bir coil.
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı s1nanozk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar parayı jom a yatırmayın derim ben de, evet şimdi gördüm fiyatı bu arada bi ara 1350 gibi hatırlıyorum. Ne kadar fark vardır bilmiyorum ama vogtland falan alın en azından. Sonra ön takım-arka takım masrafları açılabilir başınıza. Tabi kullandığınız yol kalitesi de önemli, Türkiye'de yollar *****... O yüzden böyle parçaları kaliteli kullanmak lazım.
    Ben de bu yüzden araştırma içindeyim açıkçası şuan Eibach-pro kit yay seti var memnunum aslında ama biraz daha basmak istiyorum zaman zaman

Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet kardeşim doğru hatırlıyorsun. Benm poloda vardı. Fiyatına göre iyi, marka coile göre güzelde düşürüyor ama gerçekten çok sert bir coil.
    teşekkür ederim Melih
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bu yüzden araştırma içindeyim açıkçası şuan Eibach-pro kit yay seti var memnunum aslında ama biraz daha basmak istiyorum zaman zaman

teşekkür ederim Melih
    arkadaşım e46 da jom kullanıyor, sert olduğunu söylüyor.
    ben kw coilover kullanıyorum, sert asla denilemez, yumuşak da değil, arası bişey , ki araba cidden basık.

ama bugün sıfır bir araba alsam bir daha coilover takar mıyım? takmam. -3eibach prokit, tatlı tatlı devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım e46 da jom kullanıyor, sert olduğunu söylüyor.
    ben kw coilover kullanıyorum, sert asla denilemez, yumuşak da değil, arası bişey , ki araba cidden basık.

ama bugün sıfır bir araba alsam bir daha coilover takar mıyım? takmam. -3eibach prokit, tatlı tatlı devam.
    abi o zaman diyorsun ki hiç elleme pro-kit ile devam et

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi o zaman diyorsun ki hiç elleme pro-kit ile devam et
    kesinlikle.
    pist vs. kastırmayacaksan , şehir içi şehirler arası kullanımlarda yaydan sonra belirgin bir fark yaratmıyor, yüksek hızlar daha stabil sadece.
    yaysız arabaya yay taktıktan sonraki ilk hissiyat gibi bir etkisi yok.

ayarı öyle sanıldığı gibi evin bahçesinde yapabileceğin bir şey değil, lifte çıkman gerekiyor. sanayide tanıdığın ve elinde coil anahtarın yoksa, amortisörcüler bu işi 100 liraya yapıyor. ( basık kullandığın durumda 100 kaldırmaya, 100 de muayeneden sonra indirmeye vereceğini düşün, çünkü o basıklıktan sonra gözün yüksek haline alışamıyor , illa ki indiriyorsun.)

ve arkadaşımın jom coili, en dip basmadığı sürece hep bir yerlerden ses yaptı. o sesler de insana kafayı yedirtir.
    benim kw 'nin de sağ arka taraftaki ayar yeri, arabanın şasesine oturduğu yerden bazen oynama yapabiliyor, sesini biliyorum, oynadığı zaman lifte çıkarıp 30 saniyede yerine oturtup düzelttiriyorum.

yani kısaca kw da alsan jom da alsan ufak tefek külfeti oluyor coilin, oem amort + eibach 'ı leon,159,audi tt, giulietta,tekrar 159, ve a5 de test etmiş biri olarak bunun en huzurlu spec olduğunu düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle.
    pist vs. kastırmayacaksan , şehir içi şehirler arası kullanımlarda yaydan sonra belirgin bir fark yaratmıyor, yüksek hızlar daha stabil sadece.

ayarı öyle sanıldığı gibi evin bahçesinde yapabileceğin bir şey değil, lifte çıkman gerekiyor. sanayide tanıdığın ve elinde coil anahtarın yoksa, amortisörcüler bu işi 100 liraya yapıyor. ( basık kullandığın durumda 100 kaldırmaya, 100 de muayeneden sonra indirmeye vereceğini düşün, çünkü o basıklıktan sonra gözün yüksek haline alışamıyor , illa ki indiriyorsun.)

ve arkadaşımın jom coili, en dip basmadığı sürece hep bir yerlerden ses yaptı. o sesler de insana kafayı yedirtir.
    benim kw 'nin de sağ arka taraftaki ayar yeri, arabanın şasesine oturduğu yerden bazen oynama yapabiliyor, sesini biliyorum, oynadığı zaman lifte çıkarıp 30 saniyede yerine oturtup düzelttiriyorum.

yani kısaca kw da alsan jom da alsan ufak tefek külfeti oluyor coilin, oem amort + eibach 'ı leon,159,audi tt, giulietta,tekrar 159, ve a5 de test etmiş biri olarak bunun en huzurlu spec olduğunu düşünüyorum.
    abi zaten aracım stok 1.4 tdi pist vs. gibi bir düşüncem yok. Bazı arkadaşlar sadece daha konforlu dediği için almak istemiştim aslında.
    Ama bu kadar açıklamandan sonra (çok teşekkür ederim uğraşıp yazdığın için) büyük masraftan kurtarmış oldun beni
    çok çok teşekkür ederim cevap veren herkese de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi zaten aracım stok 1.4 tdi pist vs. gibi bir düşüncem yok. Bazı arkadaşlar sadece daha konforlu dediği için almak istemiştim aslında.
    Ama bu kadar açıklamandan sonra (çok teşekkür ederim uğraşıp yazdığın için) büyük masraftan kurtarmış oldun beni
    çok çok teşekkür ederim cevap veren herkese de.
    bana da böyle detaylı tecrübe anlatan olsaydı muhtemelen ben de girmezdim coilover işine ama öyle bir anlatılıyor ki, kw takınca araban 800km hızda virajdan çıkmaz, S class konforunda olur , hiç sekmez vb.
    coilover işi resmen umut tacirliği

başaran için bişey diyemem tecrübem yok, kw ve jom için yazdım bunları.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bana da böyle detaylı tecrübe anlatan olsaydı muhtemelen ben de girmezdim coilover işine ama öyle bir anlatılıyor ki, kw takınca araban 800km hızda virajdan çıkmaz, S class konforunda olur , hiç sekmez vb.
    coilover işi resmen umut tacirliği

başaran için bişey diyemem tecrübem yok, kw ve jom için yazdım bunları.
    İşte aynen öyle abi benim birazda lastik ebatı kötü aslında uzun yoldaki lanet olası çukurlarda bam bam vuruyor bazen canımı sıkıyordu. Anlatınlardan sonra coil almak istemiştim bende.
    jant + lastik almıştım (lastikler sıfır gibi 1000km kullanılmamıştı) 205/40/17 kormoran.
    orjinal ebat 215/40/17 olması lazım belki de bundan dolayı birazda aslında.
    şimdi bi baktım aracıma da ön taraf güzel düştü pro-kit lede (senin anlattıklarından sonra kendimi motive ediyorum abi )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşte aynen öyle abi benim birazda lastik ebatı kötü aslında uzun yoldaki lanet olası çukurlarda bam bam vuruyor bazen canımı sıkıyordu. Anlatınlardan sonra coil almak istemiştim bende.
    jant + lastik almıştım (lastikler sıfır gibi 1000km kullanılmamıştı) 205/40/17 kormoran.
    orjinal ebat 215/40/17 olması lazım belki de bundan dolayı birazda aslında.
    şimdi bi baktım aracıma da ön taraf güzel düştü pro-kit lede (senin anlattıklarından sonra kendimi motive ediyorum abi )

ön bence fazla bile düşük prokitle.
    coil alsan önü maksimum basmak isteyeceğin bu olacak, çünkü bundan fazlası zaten sürtüyor dik otoparklarda iniş çıkışlarda. arka yükseklik için şunu yapabilirsin, ön lastiği şu an kullandığından 1-2 psi fazla basıp, arka tarafı 2psi düşürürsen şu anki görüntüye göre daha dengeli bi görünüş olur yani en azından a5in gövde ağırlığında lastik psi ayarlarıyla oynayarak görüntüyü değiştirmek mümkün oluyor , bir dene.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ön bence fazla bile düşük prokitle.
    coil alsan önü maksimum basmak isteyeceğin bu olacak, çünkü bundan fazlası zaten sürtüyor dik otoparklarda iniş çıkışlarda. arka yükseklik için şunu yapabilirsin, ön lastiği şu an kullandığından 1-2 psi fazla basıp, arka tarafı 2psi düşürürsen şu anki görüntüye göre daha dengeli bi görünüş olur yani en azından a5in gövde ağırlığında lastik psi ayarlarıyla oynayarak görüntüyü değiştirmek mümkün oluyor , bir dene.
    abi konu daha fazla dağılmasın diye pm attım

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Custom coilover , yay presleme , yay kesme vb işlemleri kesinlikle tavsiye etmiyorum..

1) Zamanın berkinde paramız yok arabamzın yayları preslettik X ustaya ( kayseri ) oo süper oldu dedik 6 ay kullandık sonra spor yay almak için X bir firma ile test yaptık arabamın durmadığını yol tutuşu olmadığını söyledi ve spor yay'a geçtim resmen güzelim e46 bmw'mi mahvettiğimi anladım..

2) Yine bir bmw vakası e36 coupe aracımda arka taraftan kasislerde saçma bir ses geliyordu sanayide baktık ettik arka yayın 1.5 baklasının kırıldığını gördüm ne işlem yaptıklarını bilmiyordum Eibach Pro kit'e geçtim arabamın dünyası değişti daha sonra Jom Blueline Coilover'a geçiş yaptım yol tutuşu mükemmeldi konfor güzeldi ancak sert bir coilover

3) Şuanki aracımda ( e36 coupe ) Raceland marka coilover var ve eski sahipleriyle iletişimimiz sonucu 4-5 yıldır üzerinde olduğunu biliyoruz.. Sertmi ? fazlasıyla , ancak yol tutuş mükemmel virajlara gaz basıp tek parça girip çıkma zevkini yaşatıyor..

bu kadar yazıyı neden yazdım ?? Zamanında kendiminde çokca yapmış olduğu yanlışlar oldu paramız olmadı durum el vermedi vb vb durumlar ancak süspansiyon konusunda kesinlikle Alman firmaları ( eibach - vogtland - H&R ) ya da ST-KW gibi markaları tercih etmenizi öneririm.. Bu aracımda bir sonraki kombinimiz Vogtlandın komple spor süspansiyon kiti olacak.. İnşallah kısa sürede takıp yine bu konuya post atarım..
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle.

Bu olayın yaşandığı arabanın marka modeli neydi?

Giu için Oem amortisör ile kullanmak üzere H&R ve Eibach pro-kit arasında kalan birine hangisini tavsiye edersin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu olayın yaşandığı arabanın marka modeli neydi?

Giu için Oem amortisör ile kullanmak üzere H&R ve Eibach pro-kit arasında kalan birine hangisini tavsiye edersin?
    a5'de yaşıyorum. neden olduğunu da biliyorum, iş yerimizin otoparkında eğimi çok dik ve dönerek çıkan bir çıkış var, orada arka sağ taraf bazen boşta kalıo neredeyse lastik boşa düşecek şekilde.. o noktada amortisörün oturduğu yer milimetrik kayıyor ve kw'nin üst takozu ses yapıyor..yani o takozu tornacıda 0,5mm daha kalın yaptırsam sorun tamamen çözülebilir, ancak her seferinde olmadığı için de çok dert etmiyorum.

giu'da ben eibach prokit kullanmıştım, hiç beğenmedim.
    h&r kullanan tüm arkadaşlarım memnundu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    a5'de yaşıyorum. neden olduğunu da biliyorum, iş yerimizin otoparkında eğimi çok dik ve dönerek çıkan bir çıkış var, orada arka sağ taraf bazen boşta kalıo neredeyse lastik boşa düşecek şekilde.. o noktada amortisörün oturduğu yer milimetrik kayıyor ve kw'nin üst takozu ses yapıyor..yani o takozu tornacıda 0,5mm daha kalın yaptırsam sorun tamamen çözülebilir, ancak her seferinde olmadığı için de çok dert etmiyorum.

giu'da ben eibach prokit kullanmıştım, hiç beğenmedim.
    h&r kullanan tüm arkadaşlarım memnundu.
    Kendini sektöründe kanıtlamış 2 markanın bu denli uyumsuzluğu şaşkınlık yaratacak cinsten. Nadiren başa gelen olaylarda genelde aksiyon almıyoruz

Giu bilgileri için teşekkürler

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    giu nedir?

ben grande puntoda hr kullanıyodum güzel düşürüyo, yol tutuşu çok iyi ama eibach daha komforluydu.. f30umda eibach pro-kit kullanıyorum komfor ve yol tutuşundan çok memlunum ama orantısız düşürüyodu bana göre sonradan arkasını kaldırdım biraz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    giu nedir?

ben grande puntoda hr kullanıyodum güzel düşürüyo, yol tutuşu çok iyi ama eibach daha komforluydu.. f30umda eibach pro-kit kullanıyorum komfor ve yol tutuşundan çok memlunum ama orantısız düşürüyodu bana göre sonradan arkasını kaldırdım biraz..
    Her aracımda eibach kullanıyorum konfor + yol tutuşu gerçekten çok iyi. Benimde pro kitle bu aracımda ön taraf güzel düştü arka bir tık yukarda ama biraz yumuşak yay olduğundan arkaya 1 kişi binince iyi oluyor o yüzden takmıyorum ben

BlackMamba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her aracımda eibach kullanıyorum konfor + yol tutuşu gerçekten çok iyi. Benimde pro kitle bu aracımda ön taraf güzel düştü arka bir tık yukarda ama biraz yumuşak yay olduğundan arkaya 1 kişi binince iyi oluyor o yüzden takmıyorum ben
    gönül tabiki marka coilover kullanmak istiyor ama bizimkiler gibi gündelik binilen, hardcore viraj kasılmayan araçlar için ben gereksiz olduğunu düşünüyorum marka coilin
    sizin arabayı prokit gerçekten tam kıvamında düşürmüş, benim arabada custom coil var önler neredeyse aynı basıklıkta belki yarım santim daha basıktır benimki. ayrıca istediğim yüksekliği ayarlamam tek başıma 10-15dk mı alıyor sanayiye gitmeye gerek yok
    biraz daha basabilmek için eibachdan vazgeçmeyin bence
    BGC Online

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    giu nedir?

ben grande puntoda hr kullanıyodum güzel düşürüyo, yol tutuşu çok iyi ama eibach daha komforluydu.. f30umda eibach pro-kit kullanıyorum komfor ve yol tutuşundan çok memlunum ama orantısız düşürüAlfa yodu bana göre sonradan arkasını kaldırdım biraz..

Alfa Romeo Giulietta

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)