User Tag List

Sayfa 19/20 İlkİlk ... 917181920 SonSon
368 sonuçtan 343 ile 361 arası

Konu: Başaran Amortisör Coilover Systems

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güncel durum nedir?
    kullananlar ne diyor konu hakkında?
    fiyatlar ne alemde bilen varmı ?
    4 tekerede yaptırmak istiyorum
    aks başı 1000 TL

ya da teker başı 500 TL

olarak düşünebilirsin

Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    13.500 tl dediğin Kendi yay ve amortisörümü kullanacak ne olacak aynı kalite sadece ayarlı olacak
    amortisörü açıp yağ basıp kapattıktan sonra aynısı olduğunu düşünmek pek doğru olmaz

yaptıkları işe *** atmam, atamam, zamanında bir dönem Cantürk modayken Polo'ya yaptırp 30bin km sorunsuz kullanmışlığım vardı sanayi tipi coil

ama R56'mı basmak istesem spor yay seçeneğine yönelirim veya 2.el marka coilover kovalarım az kullanılmış. ilanlarda bir XYZ var mesela ama paslanmış falan ömrünü bitirmiş artık, onun gibiler değil

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aks başı 1000 TL

ya da teker başı 500 TL

olarak düşünebilirsin

amortisörü açıp yağ basıp kapattıktan sonra aynısı olduğunu düşünmek pek doğru olmaz

yaptıkları işe *** atmam, atamam, zamanında bir dönem Cantürk modayken Polo'ya yaptırp 30bin km sorunsuz kullanmışlığım vardı sanayi tipi coil

ama R56'mı basmak istesem spor yay seçeneğine yönelirim veya 2.el marka coilover kovalarım az kullanılmış. ilanlarda bir XYZ var mesela ama paslanmış falan ömrünü bitirmiş artık, onun gibiler değil
    amortisörü dağıtıp topladığını bilmiyordum ben üstüne yapabiliyor sandım. Öyle ise yaptırmam tabi ki. H/R yayım var zaten ama hani o coilover da 1 tık daha düşüyor ya yaya göre onu istedim.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bindigim polo için konusuyorum , custom yaptıranların hepsi abi cok sekiyo cok rahatsız vs vs diyor , bla bla bla @Yiğit G. abi aman uzak dur bu tür işlerden , en azından bence senin cooper'a yakışmaz kesinlikle =)

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aks başı 1000 TL

ya da teker başı 500 TL

olarak düşünebilirsin
    2 bine çıkıyoruz yani
    aslında benim sekme hoplama derdim olcanı sanmıyorum zaten araba gitmiyor.
    ben güzel dursun diye yaptıracağım.

şurda fotoşopla yaptılar bunu , aklımda çıkmıyor kafayı yicem

médiocrité partout

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklasik 2 sene oldu kullaniyorum bir sorun yasatmadi ancak eskidende dedigim gibi urunde muhendislik olmadigi icin beklentiniz cok olmasin. Urun sert , ama bu arabadan arabaya degisebilir corsa c de kullaniyorum sert ama vurma falan yasamadim oyle sekmede yok
    "josephine_dti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amortisörü dağıtıp topladığını bilmiyordum ben üstüne yapabiliyor sandım. Öyle ise yaptırmam tabi ki. H/R yayım var zaten ama hani o coilover da 1 tık daha düşüyor ya yaya göre onu istedim.
    Biraz deli cesareti olan benzer arzularda direk press işlemini uyguluyor Orijinal yayları pressli R56 çok rastladım. Spor yaya 1-2 cm press yapan da çok

Tavsiye eder miyim? Hayır çünkü tecrübem yok Sanayi işi coilde en azından denemişliğim var

Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bindigim polo için konusuyorum , custom yaptıranların hepsi abi cok sekiyo cok rahatsız vs vs diyor , bla bla bla @Yiğit G. abi aman uzak dur bu tür işlerden , en azından bence senin cooper'a yakışmaz kesinlikle =)
    FB'taki Polo büyüksün grubunda kafayı yiyordum, preslii yaylarla kesik yaylarla sahiplerine göre arabalar köpek gibi yol tutup kuğu gibi süzülüyor yolda, inanmazsın

H&R Coille sanayi iişini aynı araçta karşılaştırırsam sertlikleri çok benzerdi, sertlik ayarı yoktu aynı mesafeye indirdikçe aynı derece sertleşiyordu ikisi de. ama darbelerde H&R 1 kere kapanıp açılıp eski yerinde kalıyorsa customda bu süre biraz daha uzayabliyordu. aynı stabilite hissiyatı yok o yüzden

Öne sanayi işi yapıp arkaya yaptırmayıp yay kesme veya pressleme işine hiç girmiyorum zaten. askıda kalsan yay düşer, köprüde gitsin pinpon topu gibi sekersin, evlerden ırak

2 bine çıkıyoruz yani

Senin yerinde olsam direk yaptırırım, şehir dışına çıkmıyosun, gazlamıyosun, araban elin ayağın da değil galiba, yap dursun arada baktıkça için açılır Orijinalleri de ayır kenara tamam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz deli cesareti olan benzer arzularda direk press işlemini uyguluyor Orijinal yayları pressli R56 çok rastladım. Spor yaya 1-2 cm press yapan da çok

Tavsiye eder miyim? Hayır çünkü tecrübem yok Sanayi işi coilde en azından denemişliğim var

FB'taki Polo büyüksün grubunda kafayı yiyordum, preslii yaylarla kesik yaylarla sahiplerine göre arabalar köpek gibi yol tutup kuğu gibi süzülüyor yolda, inanmazsın

H&R Coille sanayi iişini aynı araçta karşılaştırırsam sertlikleri çok benzerdi, sertlik ayarı yoktu aynı mesafeye indirdikçe aynı derece sertleşiyordu ikisi de. ama darbelerde H&R 1 kere kapanıp açılıp eski yerinde kalıyorsa customda bu süre biraz daha uzayabliyordu. aynı stabilite hissiyatı yok o yüzden

Öne sanayi işi yapıp arkaya yaptırmayıp yay kesme veya pressleme işine hiç girmiyorum zaten. askıda kalsan yay düşer, köprüde gitsin pinpon topu gibi sekersin, evlerden ırak

Senin yerinde olsam direk yaptırırım, şehir dışına çıkmıyosun, gazlamıyosun, araban elin ayağın da değil galiba, yap dursun arada baktıkça için açılır Orijinalleri de ayır kenara tamam
    adam son model denecek bmw ye biniyor önlerde el yapımı coilover var.O mahlukatın sadece parası var işte,bilgisi yok.Bilgi fakiri,bilgi yoksunu.Ben bu arbayı aldım ama acaba doğru bir hareket mi yaptım diye sormuyor kendine.Yakarsa dünyayı cahiller yakacak zaten.Sabah sabah gerildim hehe

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    2 bine çıkıyoruz yani

Bastıktan sonra ilanlarda:

150.000TL Bebekler BEBEĞİ
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aynen durumu öyle basaran orjinallerin üzerindenmi yapiyor sifirdanmi imal ediyor?
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen durumu öyle basaran orjinallerin üzerindenmi yapiyor sifirdanmi imal ediyor?
    Hacım senin araba kaç model ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hacım senin araba kaç model ?
    2009 faz 2 megane cc

Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bastıktan sonra ilanlarda:

150.000TL Bebekler BEBEĞİ
    ahaah TEDAvi 150bin TL
    Konu CloudGrey tarafından (22-05-2020 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir.
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2009 faz 2 megane cc

ahaah TEDAvi 150bin TL
    ta technix de megane 2 cc için uygun coilover görünüyor.İstersen bir fiyat isteyelim, bütçeyi bilmiyorum tabi ama.Şu anda indirimde var hali hazırda.

alttada şöyle bir acıklama var.(translate)

"kabul:Incl. Parça sertifikası (§19.3).
    Tekerleklerin / lastiklerin amortisöre açıklığı en az 5 mm olmalıdır. Mesafe boyutu daha küçükse, minimum mesafe uygun bir önlemle belirlenmelidir.
    Standart tekerlek / lastik kombinasyonları kullanılırken, piyasada satılan ara parçalar (tekerlek ara parçaları) gereklidir.
    Satış ekibimiz bu konuyla ilgili sorularınızı yanıtlamaktan veya info@tatechnix.de adresine e-posta göndermekten mutluluk duyacaktır.

Üretici firma:Renault için uygun
    Model:Megane II - Salon, - Salon, -Grandtour, -CC, Manzara II, Büyük Manzara II
    Tür:Megane II, Tip BM, CM, Megane II Sedan, Tip LM, Megane II Grandtour, Tip KM, Megane II Coupe Cabriolet, Tip EM, Scenic II, Tip JM, Grand Scenic II, Tip JM
    Inşaat yılı:2002 -
    VA yükü:1130 kilo
    HA yükü:1010 kilo"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ta technix de megan...
    öncelikle ilgin alakan için çok teşekkür ederim.
    yanlız hayatımda böyle bir marka duymadım.
    nedir ne değildir , hiçbir bilgim yok.
    birde gümrük şu bu derken bu iş gene 5 binlik halemi gelir ?
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle ilgin alakan için çok teşekkür ederim.
    yanlız hayatımda böyle bir marka duymadım.
    nedir ne değildir , hiçbir bilgim yok.
    birde gümrük şu bu derken bu iş gene 5 binlik halemi gelir ?
    genelde vag grubu kullanıyor,bendede mevcut.Yakın çevremde bir abimin 2013 jettaya aldık,golf 3 te kullanan arkadaşlar çoğunlukta.Fiyat performans ürünü diyeyim.Ucuz değil tabi ki ama nispeten diğer kendini kanıtlamış markalara göre uygun sayılır.Kötü bir malzeme değil.Bayağı geniş ürün yelpazesi var aslında.Ürün fiyatına ekstra kargo ücreti ve fatura tutarına oranla gümrük vergisi ödüyorsunuz.Ürünü pazarlamıyorum yanlış anlaşılmayayım bir komisyonum vs de yok İşinize yarar belki diye söyledim.Ben cok memnunum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    genelde vag grubu kullanıyor,bendede mevcut.Yakın çevremde bir abimin 2013 jettaya aldık,golf 3 te kullanan arkadaşlar çoğunlukta.Fiyat performans ürünü diyeyim.Ucuz değil tabi ki ama nispeten diğer kendini kanıtlamış markalara göre uygun sayılır.Kötü bir malzeme değil.Bayağı geniş ürün yelpazesi var aslında.Ürün fiyatına ekstra kargo ücreti ve fatura tutarına oranla gümrük vergisi ödüyorsunuz.Ürünü pazarlamıyorum yanlış anlaşılmayayım bir komisyonum vs de yok İşinize yarar belki diye söyledim.Ben cok memnunum.
    hahaha est. olurmu öyle şey
    rakamı gayet güzel lakim gümrük hesabı aşşağıda ;

bu kadarına değeceğeni sanmıyorum.
    birde söylediğim gibi benim araba kıcını kaldırıpta gidemiyor.

başaranda eğerki ortalama bir ürün yapabiliyorsa başaran benim açımdam daha mantıklı
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Customcılar orijinalleri eline verip gönderiyor Amortisör takozlarını kullanıyor sadece, amortisör yaylar sende. İstediğinde tekrar orijinale dönmek basit

Yani gün sonunda hepsi aynı mal, bağlantı yerleri, girintisi, çıkıntısı, boyu vs arabaya göre uyarlanıp takılıyor.

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sorun yaşamadım ama güvenemedim de sallanması çoktu sert gelmemişti bana
    90's

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracıma ST giris seviyesi coil aldım. isteğim dısında ön tarafı dibine kadar basmıslar :S ona rağmen ne sekme var ne vurma var ne zıplama var hic birsey hissetmedim.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    a5'de yaşıyorum. neden olduğunu da biliyorum, iş yerimizin otoparkında eğimi çok dik ve dönerek çıkan bir çıkış var, orada arka sağ taraf bazen boşta kalıo neredeyse lastik boşa düşecek şekilde.. o noktada amortisörün oturduğu yer milimetrik kayıyor ve kw'nin üst takozu ses yapıyor..yani o takozu tornacıda 0,5mm daha kalın yaptırsam sorun tamamen çözülebilir, ancak her seferinde olmadığı için de çok dert etmiyorum.

giu'da ben eibach prokit kullanmıştım, hiç beğenmedim.
    h&r kullanan tüm arkadaşlarım memnundu.
    Giu'da prokiti neden beğenmemiştiniz yabancı forumlarda blistein b6 ve prokit için epey iyi şeyler okumuştum bende uygulamayı düşünüyordum

ama sizin yorumdan sonra H&R lara da bakacağım açıkcası

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)