User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
79 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ayanlar Amortisör/ANKARA

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ayanlar Amortisör/ANKARA

Selamlar,
    Daha önce arabamın çok sert olduğuyla ilgili vs. konular açmıştım. Her neyse sonuç olarak geçen hafta tavsiyeler üzerine Ayanlar Amortisöre gittim. Takoz koyuldu, araba normale döndü her şey iyi güzel vs. fakat araba eskiye göre yükselmişti, takan usta da yayların arabadan sökülüp genişledi, yeni takıldı, bindikçe oturur arabanın yüksekliğine bi etkisi yoktur takozun dedi, eyvallah dedik çıktık. Konforda vs bi sıkıntı yok her şeyden memnunum. Fakat gün geçtikçe farkettim ki arabanın sağ tarafı sol tarafından daha yüksek. Bunun için de foruma konu açtım, linki: http://www.techturkey.com/forum/yol-...ha-yuksek.html

Görüldüğü üzre, hem araba eskiye göre daha yüksek, hem de sağı ile solu arasında bariz bi fark var. Bugün geri gittim Ayanlar Amortisöre. Tekrar takan ustayla konuştuk, her şey gayet normaldi selam verdim, aleyküm selam dendi meramımı anlattım. Ben sana takozu koyarken de söyledim, arabanın yüksekliğiyle ilgili bi işlem yapmadık dedi. Ben de dedim ki, takoz konmadan önce, hem araba daha basıktı, hem de sağı ile solu eşitti. Tekrardan arabanın yüksekliğinin takozla alakasız olduğunu söyledi, ben de bunun üzerine telefonumdan arabanın eski fotoğraflarını gösterdim. Verilen tepki: "e nabıyım?" oldu. Dedim ki abi sen esnaf değil misin müşteriye böyle mi yaklaşılır? Başından savarak senin arabanın şaseciye gitmesi lazım dedi. Bi de bu sefer araba kazalı oldu, şaseciye gidicekmiş. Hiç bişey demeden çıktım dükkandan, daha adımımı da atmam.

Hem arabanın yükseldiğini kabul etmiyor, hem sağının solunun ayrı yükseklikte olmasını şaseye bağlıyor. Hem de e nabıyım diyor, süper esnaf. Buyrun bunlar da arabanın eski fotoğrafları.

Bunlar da yenileri:

ouzs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En nefret ettigim davranis tarzi.. para degil musteri kazanmaktir esas olan.. iki Takozda ayni yuksekliktemiydi acaba. Yaylari ters takmista olabilir. Yay kivrimini esit acida takmamis olabilir. Ama yillarin amortusorculeri bu hatalari yapmazlar heralde.!.
    *On3r*

vinz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takozun yüksekliğe nasıl etkisi olmaz ? bence sol tarafın takozu düşmüştür kontrol ettin mi ? ben de ayanlarda takoz taktırmıştım yükseltmek için, teki manevra yaparken düştü diğerini de ben söktüm . şimdi basık ama daha konforlu . takoz acayip zıplatıyo .

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kiminle görüştünüz Ayanlar'da? çok düzgün esnaflardır kimseyi çözümsüz bırakmazlar...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

CasabLanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayanlarda kiminle görüştün? Ziya usta kefil olacağım ender ustalardan birisidir.

denizalpakinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayanlar Alper abiyle görüştüysen onun tarzı biraz garip ilk tanıdığımda sinirlenmiştim bende ama sonradan anlıyorsunuz kötü niyetli olmadığını.Şimdiye kadar hiç bir problemi çözümsüz bıraktığını görmedim.Sizin sorununuzda çözülür umarım.
    Astra H (Sold)e46 Compact (Wrecked)e46 Coupe (Sold)207Rc(Sold)Focus St(Sold)Astra Bertone(Sold)R56 CooperS(Sold)
    RCZ(Sold)A5(Sold)

Alıntı !KO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    söküp gelicem ben sadece donla geliceeem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla o kadar araba düşürdüm kaldırdım takozun etkisi büyük.. takozu aldınmı araba az daha düşer esneme payı artar takozları koyarsan bi yere kadar esner ve araba birazcık kalkar, diğer tarafın takozu düşmüş olabilir yay kırılmış olabilir herşey olabilir bence söktür bi baktır

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takoz nasıl yükseliğe etkili olmaz ki? Bariz kaldırır arabayı zaten. En büyük ihtimal takozların oranı eşit değildir dicem ama amortisörcü bu kadar iyise böyle bir hata yapmaması gerekir. Umarım sorunun en kısa zamanda çözülür.
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ouzs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En nefret ettigim davranis tarzi.. para degil musteri kazanmaktir esas olan.. iki Takozda ayni yuksekliktemiydi acaba. Yaylari ters takmista olabilir. Yay kivrimini esit acida takmamis olabilir. Ama yillarin amortusorculeri bu hatalari yapmazlar heralde.!.
    Valla bana bir tek numune gösterildi, senin eksik parça bu, bunu takınca sıkıntı kalmayacak diye. Takıldı, sıkıntı da kalmadı hakkaten haklarını yiyemem. Takoz beni kurtardı, fakat durum bu. Bence de böyle bi hata yapılmamalı ama bugün gittiğimde böyle bişeyler karşılaştım.

Alıntı vinz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    takozun yüksekliğe nasıl etkisi olmaz ? bence sol tarafın takozu düşmüştür kontrol ettin mi ? ben de ayanlarda takoz taktırmıştım yükseltmek için, teki manevra yaparken düştü diğerini de ben söktüm . şimdi basık ama daha konforlu . takoz acayip zıplatıyo .
    Kanka anlamadım ki bariz yükseldi araba, nası etkisi olmaz anlamadım Dalga geçti adam resmen benle "ee nabıyım" falan. Garip kardeşim, parayı bulan herkes böyle mi oluyor.

Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kiminle görüştünüz Ayanlar'da? çok düzgün esnaflardır kimseyi çözümsüz bırakmazlar...
    Abi ismini bilmiyorum, ivedik organizedeydi dükkan. Başka şubeleri var mı bilmiyorum. Ben de çok düzgün esnaflar falan diye gittim ama delikanlı gibi olaya hiç bişey katmadan eksiltmeden yazdım.

Alıntı CasabLanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayanlarda kiminle görüştün? Ziya usta kefil olacağım ender ustalardan birisidir.
    İsmini bilmiyorum abi, ama ilk gittiğimde ziya ya da alper abi siz misiniz demiştim onlar başka şubede demişti takan usta. Sanırım ben farklı bi şubeye gittim.
    Artık yay sök tak parası vermek istemiyorum yeter ya.
    Alıntı denizalpakinci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayanlar Alper abiyle görüştüysen onun tarzı biraz garip ilk tanıdığımda sinirlenmiştim bende ama sonradan anlıyorsunuz kötü niyetli olmadığını.Şimdiye kadar hiç bir problemi çözümsüz bıraktığını görmedim.Sizin sorununuzda çözülür umarım.
    Valla tarz direk buydu. Garip gureba bilmiyorum adı nedir. Ayıp ama. İlla abimizle babamızla mı gidicez adam yerine konmak için? Efendi olunca olmuyo mu yani?

Alıntı SerhatA. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla o kadar araba düşürdüm kaldırdım takozun etkisi büyük.. takozu aldınmı araba az daha düşer esneme payı artar takozları koyarsan bi yere kadar esner ve araba birazcık kalkar, diğer tarafın takozu düşmüş olabilir yay kırılmış olabilir herşey olabilir bence söktür bi baktır
    Takozda düşme olsa anlarım konforundan, takozdan önce sürekli amortisörüm kuleye vuruyodu. Şimdi o sıkıntı yok. Zaten 4 çamurluk da eskiye göre yüksek. Düşme durumu yok yani.

Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takoz nasıl yükseliğe etkili olmaz ki? Bariz kaldırır arabayı zaten. En büyük ihtimal takozların oranı eşit değildir dicem ama amortisörcü bu kadar iyise böyle bir hata yapmaması gerekir. Umarım sorunun en kısa zamanda çözülür.
    Valla anlamadım ki abi, sıkıldım bu amortisör yürüyen bilmem ne işlerinden. 50 kere söküldü takıldı dokundurtmak istemiyorum artık. Adam arabanın yükseldiğini ve iki tarafın orantısız yükseldiğini kabul etmiyor. Fotoğraflarını gösteriyorum ee nabıyım diyor. Abi/Ustam diye yaklaştık, şaseciye git arabanın şasesini düzelttir oldu mevzu. Sanki bilmiyorum arabanın takozdan önce nasıl durduğunu.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    takozların sertlikleri bile fark eder, ama takoz takınca yükselir yani 2+2=4 bu direk.

Krikoyla kaldırıp takozları çıkaramıyormusun kendin?

Çıkarabiliyorsan çıkart başka bi amortisörcüye git veya Eray ile falan görüşün birlikte gidin uygun vakitte madem tanıyormuş. Yani tanıyan birisiyle git Burak
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keşke giderken haber verseydin, birlikte giderdik Burak, kendimi sorumlu hissettim şimdi, dün problem var demiştin.
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    takozların sertlikleri bile fark eder, ama takoz takınca yükselir yani 2+2=4 bu direk.

Krikoyla kaldırıp takozları çıkaramıyormusun kendin?

Çıkarabiliyorsan çıkart başka bi amortisörcüye git veya Eray ile falan görüşün birlikte gidin uygun vakitte madem tanıyormuş. Yani tanıyan birisiyle git Burak
    Ya deli oldum abi, takozları çıkarmak istemiyorum ki konforsuz oluyor o türlü araba deli ediyo beni. Bu şekilde memnunum. Sadece araba yükseldi, ve sağ sol dengesi bozuk olay bu yani.

Alıntı Emre Ekrem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke giderken haber verseydin, birlikte giderdik Burak, kendimi sorumlu hissettim şimdi, dün problem var demiştin.
    Ya beraber de gidebilirdik abi mesele o değil. Neden biz adam yerine konmuyoruz yani mesele yaşla mı ilgili? Kesinlikle bi saygısızlığım filan da olmadı yani. Bilmiyorum kaç yıllık amortisörcü ama takoz nası yükseltmiyor arabayı ya şaka gibi. Eşit yükseltse ona da laf etmicem. Sağ ön sol önden yüksek, Sağ arka sol arkadan yüksek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 tane şubeleri var, birinde Ziya birinde Alper abi durur. 2 saat öncesine kadar hatta Ziya abinin dükkandaydım konuyu o zaman görmüş ya da duymuş olsaydım sana daha kolay yardımcı olurdum. Ziya abi de Alper abinin de çok farklı üslupları vardır fakat çok cana yakın yardımcı insanlardır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 tane şubeleri var, birinde Ziya birinde Alper abi durur. 2 saat öncesine kadar hatta Ziya abinin dükkandaydım konuyu o zaman görmüş ya da duymuş olsaydım sana daha kolay yardımcı olurdum. Ziya abi de Alper abinin de çok farklı üslupları vardır fakat çok cana yakın yardımcı insanlardır.
    Demek ki ben o 2sinden biriyle görüşmedim abi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakgunay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek ki ben o 2sinden biriyle görüşmedim abi.
    Dilersen birlikte de gidebiliriz yardımcı olacaksa sana. Dediğim gibi ortada yanlış anlaşılma vardır. En basit örneği Ziya abiye arabayı az daha basalım vs. dediğimizde çok çizgi film izliyonuz araba öyle yürümez felan der basmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dilersen birlikte de gidebiliriz yardımcı olacaksa sana. Dediğim gibi ortada yanlış anlaşılma vardır. En basit örneği Ziya abiye arabayı az daha basalım vs. dediğimizde çok çizgi film izliyonuz araba öyle yürümez felan der basmaz
    Abi oyle muhabbete can kurban. Onda sikinti yok ki..
    Cozulecekse gidelim abi beraber tanismis da oluruz. Ama garip geldi bana bugunki olay.

BAR22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ustaları ve yaptığı işi sorgulayamam ama şaseciye gitmen lazım demesi büyük terbiyesizlik...
    diğer yorumlara göre sıkıntılı insanlar değillermiş bence tanıdık biriyle gidip halledebilirsin sorununu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BAR22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ustaları ve yaptığı işi sorgulayamam ama şaseciye gitmen lazım demesi büyük terbiyesizlik...
    diğer yorumlara göre sıkıntılı insanlar değillermiş bence tanıdık biriyle gidip halledebilirsin sorununu...
    Abi ben de burda okuyup gittim duzgun esnaflar diye. Zaten anladigim kadsriyla Alper ya da Ziya abiden biri degildi.
    Merak ettigim simdi ne olucak? Tekrar mi yay sok tak parasi vericez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BAR22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi şaseciye gitmen gerekiyor demesinde yanlış ne olabilir? bu lafı bende birkaç sene önce rot balanscıdan duymuştum, çok yadırgamıştım. aracım hatasız el kadar boyasız bir araçtı fakat lastiklerden biri ayarsız duruyormuş, şaseci 5 dakikada halletmişti

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)