User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Nankang NS2-R ilk izlenimlerim

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    hayırlı olsun Obuz kilitler falan çekicisiz dön
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onurcan ku 36lardan daha kotu oldugu ile ilgili yorumlar vardi. Seninkiler farkli cikinca sasirdm tabi.
    Tw 120olmasndanda fark etmistir. 180le aradaki fark bariz cunku. Kullananlar cognlkla 180kullaniyor sanirm
    Yanak olayida ii olmasi kesin zaten omru boyunca ayni performansi verirmi o var birtek. Yoksa ku 36dan daha iilyi gibi gorunuyot salt tutunma acisindan

Ek bilgi bu arada 1sene oldu ku36lar benim performanstan kayip yok

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun Obuz kilitler falan çekicisiz dön
    Çekicisiz olmaz. Binmezsek özlüyoruz

azrail - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FiReWaLL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ns-2 de 195/50r15 var zaten . sıfır olarak arıyorsan bulabilirsin bi çoğu yerde
    Bir kaç yere sorduk bulamadık.

KrMVaG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nangang Ns 20 Ler nasıl Arkadaşlar çok fazla yorum bulamadım ?

Daha doğrusu Her markanın iyi bir modeli vardır denilir ya Mesela

KUMHO KU39
    NEXEN N8000
    NEXEN N6000
    SYRON RACE 1 PLUS
    FALKEN ZE 912
    PETLAS PT 741

Bu örnekteki markalardan acaba hangisi İyidir Veya bu marka ve modeller içinde Nangang Nerede ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onurcan ku 36lardan daha kotu oldugu ile ilgili yorumlar vardi. Seninkiler farkli cikinca sasirdm tabi.
    Tw 120olmasndanda fark etmistir. 180le aradaki fark bariz cunku. Kullananlar cognlkla 180kullaniyor sanirm
    Yanak olayida ii olmasi kesin zaten omru boyunca ayni performansi verirmi o var birtek. Yoksa ku 36dan daha iilyi gibi gorunuyot salt tutunma acisindan

Ek bilgi bu arada 1sene oldu ku36lar benim performanstan kayip yok

KU36 benimde arkalarda 1 sene oldu 60 dakika da Istanbul Park gordu. Performansi havalarin isinip tozun yola yagmaya baslamasiyla beraber inmeye basladi yavas yavas. Omrunun son raddeleri artik, normal.

KU36 lardan belki drag, rolling vs olaylarinda geride kalabilir ama keskinlik kivraklik konusunda bir tik onde oldugu kesin. Dedigim gibi cok zorlamadim ama araba kesinlikle onden kaymiyor su an, devamli arka geliyor. Isinmis moulded lastik kullaniyor gibiyim.

Alıntı KrMVaG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nangang Ns 20 Ler nasıl Arkadaşlar çok fazla yorum bulamadım ?

Daha doğrusu Her markanın iyi bir modeli vardır denilir ya Mesela

KUMHO KU39
    NEXEN N8000
    NEXEN N6000
    SYRON RACE 1 PLUS
    FALKEN ZE 912
    PETLAS PT 741

Bu örnekteki markalardan acaba hangisi İyidir Veya bu marka ve modeller içinde Nangang Nerede ?
    Bu modellerin hic birinin arasinda degil, kategori farki var. Bunlar yuksek performans yaz lastikleri, NS2-R yada KU36 semi slick. Bu yuzden burada yazanlarin hepsinden yuksek performansli oldugunu soyleyebilirim, omru daha dusuk NS2-r in da yol sesi yuksek.

Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nankang'i Cat de kullandilar,asiri isiya dayanikli degil,en son ki pist gununde 92 dereceye kadar cikti 700kg lik aracda.
    Ancak yol tutusunu test etmedim. Tw yuksek,keske 50-60 larda olsaydi.
    Sanirim gunluk icin ideal olurdu.
    Piste giricekmisin bu lastikle? Kumho V700 sinifi lastiklere alternatif olur mu?

Atlamisim mesaji. 92 derece cok anormal bir derece degil bence. Kaldiki bu basinca kambere lastigin ic tarafi mi 92 olmus dis tarafi mi, ortasi mi? Kac tur atti, lastikleri soguttu mu? Pistin hangi bolgesinde olculdu? gibi bir suru bilinmesi gereken nokta var. Ayrica ne ile olculdu. Dedigim gibi ben pistte denemedim ama bana kalirsa iyi performans verecek.

TW 120-180 hem pist hem yol kullanicilari icin bence ideal. 50-60 olsaydi biz kullanamazdik : )

FiReWaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı azrail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kaç yere sorduk bulamadık.
    sorduğun yerler neresi ?

180 TL fiyatı var hatta lastiğin
    Hasan ORAN

1881-193∞ Gazi M. Kemal Atatürk

Beşiktaş Fikstürüne Endeksli Hayatlar ...

Erden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorduğun yerler neresi ?

NS-2 ile NS-2R farkli lastikler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    NS-2

NS-2R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Erden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    NS2 ile NS2-R farkli lastikler.
    bende ns-2r den bahsediyorum zaten (TREADWEAR 120)
    Hasan ORAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    NS-2

NS-2R

Ns-2 ile R arasındaki farkı çok çok iyi biliyorum , ns-2 ile ilgili konuştuğumu nerden çıkardınız onuda anlamadım ?
    Hasan ORAN

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ns-2 de 195/50r15 var zaten . sıfır olarak arıyorsan bulabilirsin bi çoğu yerde
    ns-2 diye yazilmis.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ns-2 diye yazilmis.
    R eskik kalmış olabilir ama konu zaten R ile ilgili gittiğinden es geçmişim .

ayriyetten ns-2 bir çok ebattta gelmiyor , ns-20 olarak yeni desende geliyor artık .
    Hasan ORAN

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onurcan;pistin neresinde olculmesinin ve ic disin ne alakasi var,cidden anliyamadim?
    Pistin ilk sektorunde 90 ikinci sektorunde 85 3. Sektorunde 92 olmazki? Sonucda heryeri tam gaz geciyorsun ve soguma Yada sicaklik farki 1-2 dereceden farkli olmayacaktir o 2-3 dak icerisinde.
    Ve 92 derece nasil anormal olmaz? 88 dereceden itibaren Ferrari,85 dereceden itibaren Porsche araci durdurum yada yavaslayin diye uyari veriyor. ***** lastigin karkasinin uzayip bir yerden patlama riski var. Sana gore Kac derece lastigin riskli dereceleri yada bu lastigin kac?
    İsi sensoruyle,5. Turda olculen derece.
    Mesela baska bir Gp de vardi bu lastik,kullaniviyi arar sorararim bu ayrintilari.
    TW bu siniflarda genelde 50-60 yani semi slickde. Corsa-cup-Conti yada V700 de,oyuzden daha keyifli olurdu
    Neden 50-60 olsa kullanamazdin?
    Pistte test edicekmisin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onurcan;pistin neresinde olculmesinin ve ic disin ne alakasi var,cidden anliyamadim?
    Pistin ilk sektorunde 90 ikinci sektorunde 85 3. Sektorunde 92 olmazki? Sonucda heryeri tam gaz geciyorsun ve soguma Yada sicaklik farki 1-2 dereceden farkli olmayacaktir o 2-3 dak icerisinde.
    Ve 92 derece nasil anormal olmaz? 88 dereceden itibaren Ferrari,85 dereceden itibaren Porsche araci durdurum yada yavaslayin diye uyari veriyor. ***** lastigin karkasinin uzayip bir yerden patlama riski var. Sana gore Kac derece lastigin riskli dereceleri yada bu lastigin kac?
    İsi sensoruyle,5. Turda olculen derece.
    Mesela baska bir Gp de vardi bu lastik,kullaniviyi arar sorararim bu ayrintilari.
    TW bu siniflarda genelde 50-60 yani semi slickde. Corsa-cup-Conti yada V700 de,oyuzden daha keyifli olurdu
    Neden 50-60 olsa kullanamazdin?
    Pistte test edicekmisin?
    Oncelikle bende onboard isi olcer yok onu belirteyim o yuzden hatali olabilirim tabi. Fakat bagzi viraj cikislarinda kumholar asiri isiniyordu ve ambale oluyordu ama arka duzlukte oldukca soguyor gibi hissiyat veriyordu yanilma olabilir.

Lastiklerin Max isilari lastikten lastige TW a gore de degisiyor. Lastigi almadan once bakmistim 220F in ustu anormal denmis; 104 ediyor. Isi cok goreceli kavram, nasil kullanildigi ne yaptigini ben bilmiyorum surucunun. 5 tur gazladiysa bu isinin cikmasi normal degil mi ? Benim kullandigim moulded lar dahil her lastikle ben bu isilari gordum.

" While the Ecsta V700 tread compound operates well over a broad temperature range, it is most effective in the 160° to 200° F range." Yani 71-93 derece…

Tamda burada devreye lastik basinci giriyor, sogukken ne kadar hava basildi, o hava piste gore elverisli miydi ve o arabaya gore ? Bunlar hep bilinmeyenler.

Tw 50-60 dedigin lastikler Trofeo R gibi lastikler. Bu lastigin muadili olarak bakman gerekenler; Kumho Ku36(180), Federal 595RS-R (140)gibi lastikler (V700 u goremedim, V710 slick 30). Fiyatlari bunlarla yakin, eh ne kadar ekmek o kadar kofte tabiki. Fakat bu F/P lastiklerinin ne kadar uzak yada yakin olduklarini karsilastirmak lazim. Simdi Trofeo R ile 1 saat istanbul park yaptiktan sonra gunluk 50km yol yapan bir arabada ne kadar zaman dayanabilir ? Yani senin oyuncaklar her gun yolda degil ama benim arabam her gun yolda, ben istanbul parka 1 saat girdim, 1 sene yol yaptim neredeyse ve hala tehlikeli bolgeye dusmedi derinlik. Kaldiki arka lastikler ile sagda solda arada yanladigimi vs dusunursen bu dayanimi saglayabilir mi? Bu yuzden diyorum TW nin bu sekilde olusu bizim gibiler icin daha iyi.

Ben bu lastigi savunmuyorum, babam uretmiyor babam satmiyor aldim taktim. Taktigim dakika keskinligi hosuma gitti. Alin bunu piste girin de demedim kimseye, bunlar benim ilk izlenimlerim ve cok mutluyum, baskasi alir mutlu olmaz dandik der. Ben benim keseme gore piyasada daha iyi bir lastik anca anca Federal 595 RS-R getirirse olabilecegini dusunuyorum. Acik acik benimde butcem olsa bende gider Trofeo R yada Advan serisine gecer arabami garaja koyar pistten piste keyfime bakarim.

Pistte yuksek ihtimal ben test edemeyecegim. Arabanin cok eksigi var bu sezonu pas gecme ihtimalim cok yuksek malesef : (

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada yanlis anlasilmasin en cok ben bilirim tarzinda yazmiyorum, tabiki eksikler yanlisliklar olabilir bunlar tamamen kisisel dusuncelerim, deneyimlerim ve sagda solda buldugum bilgi derlemesidir.

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    arkadaşlar en ufak ebat 195/55/15..

aracımda kullanıorm yol tutuşu gayet güzel, ne hıkmetse 60 ve 70 km aralığında uğultu yapıo, 60'ın altındayken yada 70ın ustundeyken uğultu yapmıo..

kuruda ıslakta deneme şansım oldu, her hangı bı sorun yk sel gıbı su da bıle gıdıo, benım gozlemledığım kuru zemınden ıslak zemıne geçerken araç bı ufak sallanıp yol tutmaya başlıo, çok barız fark edılmıo ama aklınızda bulunsun kurudan ıslak zemıne geçerken dıkkat edın..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende biraz izlenimlerimi yazayım.

Yazın kullanmadım baharda kullandım, yol kullanımda işkence. Isıtmak ölüm, sertliği ayrı terane. Bazı tırtıklı şerit, yol çizgilerinde dengesizleşiyor baya. Yağmura yakalandıysanız geçmiş olsun, karda gittiğini zanneden bir araca sahip oldunuz.

Pistte ise omuzları sert olduğundan işte budur dedirtiyor, aşınması oldukça iyi. Ben hava basıncında bazı yanlışlar yaptım sanırım ama ku36lardan daha iyi gibi geldi bana. Yol kullanımda özellikle düşük ısılarda hiç tavsiye etmiyorum, Birde ıslak yolda veya ıslak geçişlerde gerçekten ciddi dengesiz.
    .

azrail - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorduğun yerler neresi ?

jantmax ve lastik.com sitesine sorduk.
    Ellerinde yokmuş.
    Senin bildildiğin bir yer var mı ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)