User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Nankang NS2-R ilk izlenimlerim

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı azrail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jantmax ve lastik.com sitesine sorduk.
    Ellerinde yokmuş.
    Senin bildildiğin bir yer var mı ?
    Bostancı sanayi, kuzey rot balans/lastik. 225-45 r17 için güzel bir fiyat vermişlerdi bana, bir soruşturun isterseniz.
    .

azrail - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bostancı sanayi, kuzey rot balans/lastik. 225-45 r17 için güzel bir fiyat vermişlerdi bana, bir soruşturun isterseniz.
    yokmuş----

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle bende onboard isi olcer yok onu belirteyim o yuzden hatali olabilirim tabi. Fakat bagzi viraj cikislarinda kumholar asiri isiniyordu ve ambale oluyordu ama arka duzlukte oldukca soguyor gibi hissiyat veriyordu yanilma olabilir.

Lastiklerin Max isilari lastikten lastige TW a gore de degisiyor. Lastigi almadan once bakmistim 220F in ustu anormal denmis; 104 ediyor. Isi cok goreceli kavram, nasil kullanildigi ne yaptigini ben bilmiyorum surucunun. 5 tur gazladiysa bu isinin cikmasi normal degil mi ? Benim kullandigim moulded lar dahil her lastikle ben bu isilari gordum.

" While the Ecsta V700 tread compound operates well over a broad temperature range, it is most effective in the 160° to 200° F range." Yani 71-93 derece…

Tamda burada devreye lastik basinci giriyor, sogukken ne kadar hava basildi, o hava piste gore elverisli miydi ve o arabaya gore ? Bunlar hep bilinmeyenler.

Tw 50-60 dedigin lastikler Trofeo R gibi lastikler. Bu lastigin muadili olarak bakman gerekenler; Kumho Ku36(180), Federal 595RS-R (140)gibi lastikler (V700 u goremedim, V710 slick 30). Fiyatlari bunlarla yakin, eh ne kadar ekmek o kadar kofte tabiki. Fakat bu F/P lastiklerinin ne kadar uzak yada yakin olduklarini karsilastirmak lazim. Simdi Trofeo R ile 1 saat istanbul park yaptiktan sonra gunluk 50km yol yapan bir arabada ne kadar zaman dayanabilir ? Yani senin oyuncaklar her gun yolda degil ama benim arabam her gun yolda, ben istanbul parka 1 saat girdim, 1 sene yol yaptim neredeyse ve hala tehlikeli bolgeye dusmedi derinlik. Kaldiki arka lastikler ile sagda solda arada yanladigimi vs dusunursen bu dayanimi saglayabilir mi? Bu yuzden diyorum TW nin bu sekilde olusu bizim gibiler icin daha iyi.

Ben bu lastigi savunmuyorum, babam uretmiyor babam satmiyor aldim taktim. Taktigim dakika keskinligi hosuma gitti. Alin bunu piste girin de demedim kimseye, bunlar benim ilk izlenimlerim ve cok mutluyum, baskasi alir mutlu olmaz dandik der. Ben benim keseme gore piyasada daha iyi bir lastik anca anca Federal 595 RS-R getirirse olabilecegini dusunuyorum. Acik acik benimde butcem olsa bende gider Trofeo R yada Advan serisine gecer arabami garaja koyar pistten piste keyfime bakarim.

Pistte yuksek ihtimal ben test edemeyecegim. Arabanin cok eksigi var bu sezonu pas gecme ihtimalim cok yuksek malesef : (
    Kısaca yazayım,buarada baban satsa guzel olurdu,ıyı ındırım alırdık
    Lastıgı ısıtmak cok onemlı ve bellı bır ısıda kalmasıysa ıstenen bır durum. Ancak cok cabuk ısınması ve bu ısısnın artmasıda pek ıstenen bır durum degıl. O tur ıcerısınde eger sureklı gazlıyorsanız lastıgın ısısı dusmez,en fazla korursunuz ama ılk fren ve vırajda cıkıcaktır.
    5 Tur sonucda gazlanıyor ama ıcındekı hava cok onemlı. Bu tıp lastıklerın ıdeal calısma basıncı,sıcakken 32 olmalı. Bunun ıcınde 2 turda bır ıcerı gırıp lastık havasını azalmak gerek. Bunu 20 daklık seans da yaptınız mı,zaten 6 tur hot lap var,2 sını feda etmek demek
    Eger 30 hava cıkarsan,aracına gore ıcerıdekı hava 44 oluyor,tutunma cok azalıyor. Kontrol sart ama turlar gıdıyor ıste.
    90 dereceden sonrası rısk tasır,ozellıkle cok hızlı cıktıysanız bu derecelere,dahada rısklı olur.
    Trofeo-R a gıtmeye gerek yok,yazmıstım aslında,Corsa-Cup ve V700 hatta Contı r da 50-60 TW degerıne sahıp. Semı slıck sınıfına bakarsan bu boyle. 120 oldugu zaman yol agırlıklı dusunmek gerek,tıpkı senın gıbı senede 1 Track day yapıp,1 yıl cadde yurumekle guzel kullanılır.
    Ku36 kullandım,cok kotuydu pıstte yanı normal lastık gıbıydı,V700 daha tepkılı ıdı ancak Corsa-Trofeo yada Cup gıbı frenajda stabıl degıldı. Ama fıyatına gore guzel tabı V700.
    Nankang ın TW 50-60 olanı var mı?
    Aslında senın gıbı lastıkden anlayan bırı keske pıste gırse ve test etse cok ıyı bır feedback olurdu
    Yada denk gelırse bende test etmek ısterım,yedek jant takımım var,sok tak yaparım seans arasında,surelerı karsılastırırız
    ***** bu ısler masraflı;en uygunu nu bulmak gerek ama bazen ne yardan ne serden vazgecemıyor ınsan.
    Eylulden ıtıbaren yıne pıst gunlerınde olacagım,ozamana kadar lastık stogumuda yapmıs olurum ınsallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısaca yazayım,buarada baban satsa guzel olurdu,ıyı ındırım alırdık
    Lastıgı ısıtmak cok onemlı ve bellı bır ısıda kalmasıysa ıstenen bır durum. Ancak cok cabuk ısınması ve bu ısısnın artmasıda pek ıstenen bır durum degıl. O tur ıcerısınde eger sureklı gazlıyorsanız lastıgın ısısı dusmez,en fazla korursunuz ama ılk fren ve vırajda cıkıcaktır.
    5 Tur sonucda gazlanıyor ama ıcındekı hava cok onemlı. Bu tıp lastıklerın ıdeal calısma basıncı,sıcakken 32 olmalı. Bunun ıcınde 2 turda bır ıcerı gırıp lastık havasını azalmak gerek. Bunu 20 daklık seans da yaptınız mı,zaten 6 tur hot lap var,2 sını feda etmek demek
    Eger 30 hava cıkarsan,aracına gore ıcerıdekı hava 44 oluyor,tutunma cok azalıyor. Kontrol sart ama turlar gıdıyor ıste.
    90 dereceden sonrası rısk tasır,ozellıkle cok hızlı cıktıysanız bu derecelere,dahada rısklı olur.
    Trofeo-R a gıtmeye gerek yok,yazmıstım aslında,Corsa-Cup ve V700 hatta Contı r da 50-60 TW degerıne sahıp. Semı slıck sınıfına bakarsan bu boyle. 120 oldugu zaman yol agırlıklı dusunmek gerek,tıpkı senın gıbı senede 1 Track day yapıp,1 yıl cadde yurumekle guzel kullanılır.
    Ku36 kullandım,cok kotuydu pıstte yanı normal lastık gıbıydı,V700 daha tepkılı ıdı ancak Corsa-Trofeo yada Cup gıbı frenajda stabıl degıldı. Ama fıyatına gore guzel tabı V700.
    Nankang ın TW 50-60 olanı var mı?
    Aslında senın gıbı lastıkden anlayan bırı keske pıste gırse ve test etse cok ıyı bır feedback olurdu
    Yada denk gelırse bende test etmek ısterım,yedek jant takımım var,sok tak yaparım seans arasında,surelerı karsılastırırız
    ***** bu ısler masraflı;en uygunu nu bulmak gerek ama bazen ne yardan ne serden vazgecemıyor ınsan.
    Eylulden ıtıbaren yıne pıst gunlerınde olacagım,ozamana kadar lastık stogumuda yapmıs olurum ınsallah.

Nankang in Tr da olan bildigim o degerlere sahip bir lastigi yok. Ku36 cidden kotuydu yanak konusunda.. Sacma bir esnemesi var ve adami korkutuyor kopmasa bile

Benim demek istedigim nokta da oydu, hem cadde hem pist kullanimi icin iyi tw ler bunlar. 1-2 trackday senenin geri kalani yolda geciyor *****.

Hava basinclarini da piste gore okumustum Nankang lar icin ama inan unuttum. V700 ler icinde en iyi calistigi sicakliklari yukaridaki sekilde lanse etmis bir cok kaynak, ben zaten kullanmadim V700.

Insallah eylule yetisebilirim, yetisirsem ancak orada test edebilirim hayirlisi diyelim : )

Islak zemin: Bende aldigimdan beri yagmur yagmadi.. Yagdi ama benim oldugum bolgelere yagmadi sansa.. Halbuki arabami da yikamistim kesin yagmasi lazimdi Bu yuzden benimde bir bilgim yok henuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrica ust kategori lastiklerde elinize su dokemeyiz : ) ben 2006 da biraktim ust kategori lastik almayi. En son tekrar bir Conti deneyeyim dedim, cok guzeldi ama korfeze bile pek dayanabildigi soylenemez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tıp lastıkler pıst gunlerınde cabuk dagılıyor.
    Mesela benım 458'imde Mich Super Sport standart gelıyordu ama 2. pıst gununde hacamat oldu.
    Yada arkadasımın Spider ın dakı tabanları parcalandı...
    Bu yuzden track day agırlıklı lastık almak gerek .

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde ek olarak Murat abi,
    Deneyimsiz insanlar çok daha fazla lastik harcıyor(lafı özellikle kendime söylüyorum), 2 seansta contisportcontact5leri kullanılmaz hale getirebilirim. O yüzden semi slickler aslında maliyet değil, gerçekten tasarruf sağlıyor.
    .

KrMVaG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KU36 benimde arkalarda 1 sene oldu 60 dakika da Istanbul Park gordu. Performansi havalarin isinip tozun yola yagmaya baslamasiyla beraber inmeye basladi yavas yavas. Omrunun son raddeleri artik, normal.

KU36 lardan belki drag, rolling vs olaylarinda geride kalabilir ama keskinlik kivraklik konusunda bir tik onde oldugu kesin. Dedigim gibi cok zorlamadim ama araba kesinlikle onden kaymiyor su an, devamli arka geliyor. Isinmis moulded lastik kullaniyor gibiyim.

Bu modellerin hic birinin arasinda degil, kategori farki var. Bunlar yuksek performans yaz lastikleri, NS2-R yada KU36 semi slick. Bu yuzden burada yazanlarin hepsinden yuksek performansli oldugunu soyleyebilirim, omru daha dusuk NS2-r in da yol sesi yuksek.

Atlamisim mesaji. 92 derece cok anormal bir derece degil bence. Kaldiki bu basinca kambere lastigin ic tarafi mi 92 olmus dis tarafi mi, ortasi mi? Kac tur atti, lastikleri soguttu mu? Pistin hangi bolgesinde olculdu? gibi bir suru bilinmesi gereken nokta var. Ayrica ne ile olculdu. Dedigim gibi ben pistte denemedim ama bana kalirsa iyi performans verecek.

TW 120-180 hem pist hem yol kullanicilari icin bence ideal. 50-60 olsaydi biz kullanamazdik : )

Dediklerinize katılıyorum Benim verdiğim örneklerde ise Nankang Hangi sıraya girer veya Siz hangisini almamı önerirsiniz ?

Ben de alacağım lastik bu aralar 235 40 18.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullanim amaci farkli ondan dolayi bahsedilen lastiklerin siniflari farkli
    A048 mich cup.vb gibi lastlkler zaten cogunlukla pist nadir olarak caddede kullanim icin tasarlanmis ondan dolayi 60 civari t w degerleri var ve uzun omur beklentisi ilk siralarda degil
    595rsr rs3 ns2r gibii lastikler cadde pist karisik kullanim icin tasarlanmis. Ondan dolayi tw leri 120 180 aralignda
    Aralik birakilmis daha cok cadde icin 180 pist icin 120 gibi. Marketing alt dallarina girmis
    R888 de 100 140 tw degerleri okudm netten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suan bır cok spor aracda zaten TW 50-60 cıkıyor. Bu lastıklerın yagmur drenajı gayetde yeterlı duzeyde.
    888 ben GTR a almıstım 2012 yılında yada 2009 da aldıgım GTR da stok olarak Dunlop TW 60 olan,runflat semı slick vardı ve yol tutusu hem cadde hem pıst cok ıyıdı.
    Kullanım seklı lastıgın omrunu cok etkılıyor. Ozellıkle ısınmadan gazlamak,patınaj cekmek yada pıstte hızlı kullandıgını sanıp lastıgı vıraj gırıs ve cıkıslarında rendelemek bunların basında gelıyor.
    Aslında pahalı ve gorece ucuz lastıklerı bır gun kıyaslamak ısterım,cıdden pahalı lastıkler hak edıyor mu yada ucuz lastıkler cıdden kalıtede de ucuz mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Salt surus odakli makinelerde anlarim hadi max performance icin yapiliyor speciale csl gt3 gibi araclar.gtrda ilginc demekki onuda o sinifa sokmuslar.
    Ben deneyimlemedm ama f p oraninda yakalamasi zor bahsedilen lastikleri. Zaten pazarlama geregide normal illaki kar marji daha yuksek olur ust segmentte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suan bır cok spor aracda zaten TW 50-60 cıkıyor. Bu lastıklerın yagmur drenajı gayetde yeterlı duzeyde.
    888 ben GTR a almıstım 2012 yılında yada 2009 da aldıgım GTR da stok olarak Dunlop TW 60 olan,runflat semı slick vardı ve yol tutusu hem cadde hem pıst cok ıyıdı.
    Kullanım seklı lastıgın omrunu cok etkılıyor. Ozellıkle ısınmadan gazlamak,patınaj cekmek yada pıstte hızlı kullandıgını sanıp lastıgı vıraj gırıs ve cıkıslarında rendelemek bunların basında gelıyor.
    Aslında pahalı ve gorece ucuz lastıklerı bır gun kıyaslamak ısterım,cıdden pahalı lastıkler hak edıyor mu yada ucuz lastıkler cıdden kalıtede de ucuz mu?
    Zamaninda boyle bir test yapmistim fakat o zamanlar semi slickler Turkiye piyasasinda ya yoktu yada inanilmaz pahali oldugundan biz hic duymamistik.

Auto-Drom da Dunlop Sp9000, Pirelli Euforia, NexenN3000(tam hatirlamiyorum sanirim boyle idi modeli), Kumho Ku39, Goodyear F1 ve Michelin Pilot Sport denemistim. Yazin ortalama sicakliklarin bir oldugu 2 hafta icinde denedim. En iyi zaman Kumho Ku39 da cikmisti. 0,5sn civari michelin gelmisti. Geri kalanlari 1sn ve ustu fark olmustu. En kotusu fiyati neredeyse x3 olan Mini de standart gelen Pirelli Euforia oldu. Zaten sonra tirerack de dunyanin en kotu lastigi secildi

Bende o gun bu gundur orta sinif, alt sinif lastiklerin en ust populer olanlarini almaya devam etmeye basladim. S2000 aldigimda uzerinde Goodyear F1 Assymetric gelmisti, sonra Adrenalin ve CSC5p aldim. Aralarinda en iyisi Conti idi bana gore. Sonra Istanbul park la beraber semi slick yada moulded rally lastigi kullanmaya basladim ve oh be dedim.

Istanbul Parkta sanirim Dunlop un bir yagmur lastigi ile kuruda ciktim ( tek arastirmadan aldigim lastikti cok ucuzdu, yagmur icin oldugunu bilmiyordum), yanaklari superdi 2 seansta cacik oldu : )

Sonra Moulded Michelin e gectim Neo Motorsport saolsun. Cok memnun kaldim ama lastikler cok dardi, 2 pist gunu 80 dakika istanbul park ve yolda kullandim. 1 pist gunu yagmurda ciktim mouldedlarla, cok tereddut ettim ama tutunmayi basardi.

Bir sonraki pist gunu onler moulded arkalar Kumho Ku36 kullandim. Onlerin yanaklari sert ve tepkileri cok ote birsey oldugu icin Ku36 biraz isi gelince jole gibi oldu ve tehlikeli olmaya basladi. Yinede en iyi sure bu lastiklerle cikti(Tabi sure goreceli cunku gittikce bende piste alismaya basladim).

Bu sure icinde Advan lar icin fiyat sordum ve arada ucurum vardi almadim, Nankang lari pistte denemeyi bende cok isterdim.. Bence cok pahali lastikler o paralari hak etmiyor ama bana gore. Sizin siniflarda saliseler fark ediyor, bu yuzden en iyi ekipmani kullanmazsaniz geride kalirsiniz. Ama bizim taraflarda ozellikle bagzi bolgelerde fren yapmayi gerektirecek kadar bile hizlanamadigimiz icin dunyalari degistirecek seyler olmadigina inaniyorum. Bir gun ya bu arabanin limitini goreyim dibine vurayim dersem bende Advan yada Trofeo alirim : )

FiReWaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı azrail Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jantmax ve lastik.com sitesine sorduk.
    Ellerinde yokmuş.
    Senin bildildiğin bir yer var mı ?
    bende son 2 tane kaldı . (tw120)
    Hasan ORAN

1881-193∞ Gazi M. Kemal Atatürk

Beşiktaş Fikstürüne Endeksli Hayatlar ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guncelleme:

Lastiklerle 1000km + yol yaptim. Bugun biraz daha baktim ise giderken, sag sol kirdim vs sogukken. Gittikce keskinlesti, havaninda isinmasiyla beraber arkada takili Ku36 lar da kendine gelmis olacakki normalde yan yan ciktigim yerde araba tren oldu, onden de kaymadi. Demek oluyor ki Ku36 lar daha gec isiniyor fakat sicakligin da yardimiyla kendine geldi.

Tabi bu kafama takildi, isten donerken butun yol 70 le geldim. Araba arkadan iter olmasina ragmen Nankang NS2-R 49,7 derece (onler) Kumho Ku36 46,2 dereceydi. Bu lastik isinmiyor diyen arkadaslar 180tw falan mi kullaniyorlar acaba? Ku36 iyi isinip gevsemisti pistte, ondan bile cabuk isindigina gore ki arkada olsa daha da isinir gibime geldi.

Avantajlar:
    Iyi tutus
    Sert yanak
    Keskinlik
    Hissiyat

Dezavantajlar:

Baya cabuk bitecek gibi bir his var icimde
    Yol sesi
    Yolda olusan egri bugru asfaltta asiri cekme
    Yanak sertliginden dolayi konforsuz
    Taktigim andan itibaren slick takmis gibi direksyon agirlasmasi

Su ana kadar deneyimlerim bu sekilde

mcy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KrMVaG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nangang Ns 20 Ler nasıl Arkadaşlar çok fazla yorum bulamadım ?

Daha doğrusu Her markanın iyi bir modeli vardır denilir ya Mesela

KUMHO KU39
    NEXEN N8000
    NEXEN N6000
    SYRON RACE 1 PLUS
    FALKEN ZE 912
    PETLAS PT 741

Bu örnekteki markalardan acaba hangisi İyidir Veya bu marka ve modeller içinde Nangang Nerede ?
    bir yıldır kullanıyorum çok memnunun yenileyeceğim zamanda tekrar ns20 almayı planlıyorum. istanbul parkada çıktım ns20ler le çok dirençli. ısındıktan sonra kaymalar artıyordu ama normal karşıladım. istanbul park asfaltı çok zorlayıcı bir kimyada e5 ve otobanda da tutunması yüksek. yağmurda da kurudaki tepkilerini aratmıyor. memnunum genel olarak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsinip kaymasinin tek nedeni icindeki havanin artmasi ve mutlaka sicak basinc 32 yi gecmesin. 2-3 tur sonra kontrol.
    Onurcan;mekanic grip onde oldugundandir. Yani cekisin oldugu lastik isinmasi onden cekisde cok olur. Arkadan itisde tersi olmasi dogal. Mesela F458 de onler 92-94 dereceye gelip stop uyarisi verirken,daha arkalar 70-75 araliginda kaliyordu...
    Yada Lp570 de 98 onleri gorduk ama o an arkalar 80 olmamisti.
    Birde motor onde sende,agirlik daha cok baski yapicak,pistte bu fark cok daha articaktir...
    Genel olarak begenmen guzel,insanin aklinda acaba oluyor. Bende tavsiyene uydum,V700 aldim ama buna mutlaka alternatif bulmam gerek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İsinip kaymasinin tek nedeni icindeki havanin artmasi ve mutlaka sicak basinc 32 yi gecmesin. 2-3 tur sonra kontrol.
    Onurcan;mekanic grip onde oldugundandir. Yani cekisin oldugu lastik isinmasi onden cekisde cok olur. Arkadan itisde tersi olmasi dogal. Mesela F458 de onler 92-94 dereceye gelip stop uyarisi verirken,daha arkalar 70-75 araliginda kaliyordu...
    Yada Lp570 de 98 onleri gorduk ama o an arkalar 80 olmamisti.
    Birde motor onde sende,agirlik daha cok baski yapicak,pistte bu fark cok daha articaktir...
    Genel olarak begenmen guzel,insanin aklinda acaba oluyor. Bende tavsiyene uydum,V700 aldim ama buna mutlaka alternatif bulmam gerek
    Sakin sakin cruise seklinde gidiyordum, grip lik bir durumu yoktu aslinda ama abuna ragmen normal midir? 50-50 agirlik dagilimu var ve motor neredeyse ortada aslinda

Ben direk lastik farkina bagladim isi olayini, dogrumudur bilmem. Tabi burada rot atarlari da on planda, benim arkalar baya agresif s2000 setupina gore. Arkalar da toe in var daha cok isinmasi lazimdi sanki?

Genel olarak guzel, piste girebilseydim daha cok feedback verebilirdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    458 tam mid-engine yada Cayman-Lp570...
    Mechanic grip nerede yogun,o onemli
    Editistte olsan isi farki dahada cogalirdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    458 tam mid-engine yada Cayman-Lp570...
    Mechanic grip nerede yogun,o onemli
    Editistte olsan isi farki dahada cogalirdi
    Tabiki tam olarak mid-engine demiyorum ama bazi kaynaklarda front mid engined diye de gecer. Pistte isi farki tabiki artacaktir, dedigin gibi mekanik grip olacak. Onemli olan tehlikeli noktalara gelmemesi yada kac turda gelecegi. Ama su bir gercek ki ku36 kadar jole kivamina gelmeyecektir yanak yapisi yuzunden.

Ben sadece sunu sorayim bu noktada, normal cruise 70km hizlarda virajsiz ortam diyebiliriz, son 10km dumduz neredeyse yinede onlerin arkaya gore fazla isinmasi on arka lastik ayni olsada daha fazla olacak midir? Ben olmaz diye biliyordum?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)