User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
73 sonuçtan 58 ile 73 arası

Konu: Nankang NS2-R ilk izlenimlerim

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde lastikler bitmişti. Bu konuyu gece okudum, sabah gittim 2 tane 205-55-16 siparişi verdim Bakalım a048lerden sonra nasıl gelicek.

Lastik yorumlarında seni yakından takip ediyorum
    Fatih a048 lerden sonra İst parkta aynı performansı alamazsın heleki ebat küçültmüşsün kesin ve net a048i aratır.Ama kilit var galiba yeni onun etkisiyle tutunmadaki azalmayı dengeleyebilirsin diye düşünüyorum.

Alıntı Onrcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim;

A048 ile AD08 arasinda bir yerde olacaktir muhtemelen. F/P olarak beni simdiden etkiledi. A048 daha iyi bir lastik ama yolda cok fark edilir mi bilmiyorum. Muhtemelen ilk fark edecegin sey yanaklarin az birsey daha yumusak olmasi olacak, A048 neredeyse tam slick gibi. Yol-pist karisik kullanacaksan odedigin parayida goz onunde bulundurursan memnun edecektir ; )

Karsilastirma olarak burayada yazarsan sevinirim
    Stig A048i hiç katmıyorum ama AD08 in altında olacak İstanbul Parkta en azından ısı kontrolü daha zor, daha çabuk ısınacak ve lastik iç basıncın daha çabuk değişecek iyice test edip soğukta ona göre daha ince ayar çekmen lazım .Ama f/p olarak üstünde kesinlikle.Yolda AD08 den farkı yok ikisininde yanakları beton gibi konforu unut, ıslakta dikkat diyorum, aquaplaning evlere şenlik bu saatten sonra

Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende biraz izlenimlerimi yazayım.

Yazın kullanmadım baharda kullandım, yol kullanımda işkence. Isıtmak ölüm, sertliği ayrı terane. Bazı tırtıklı şerit, yol çizgilerinde dengesizleşiyor baya. Yağmura yakalandıysanız geçmiş olsun, karda gittiğini zanneden bir araca sahip oldunuz.

Pistte ise omuzları sert olduğundan işte budur dedirtiyor, aşınması oldukça iyi. Ben hava basıncında bazı yanlışlar yaptım sanırım ama ku36lardan daha iyi gibi geldi bana. Yol kullanımda özellikle düşük ısılarda hiç tavsiye etmiyorum, Birde ıslak yolda veya ıslak geçişlerde gerçekten ciddi dengesiz.
    Kesinlikle bu dediklerin doğru sadece yanıltıcı bir nokta var o lastikler hem yazın normal yolda hemde 2şer seanstan 6 ya da 7 track day gördü bu da hiç soğutulmadan dönülen en en az 240 dakika demek ve hiç kollanmadı yani şu an pistte sana istediğin performansı vermeyecek.Öyle düşünürsen aslında oldukça dayanıklı diyebiliriz kesinlikle f/p olarak çok çok iyi tekrar tercih edeceğin en iyi lastik rs te pist için(fiyata göre tabiki).

Guncelleme:

Lastiklerle 1000km + yol yaptim. Bugun biraz daha baktim ise giderken, sag sol kirdim vs sogukken. Gittikce keskinlesti, havaninda isinmasiyla beraber arkada takili Ku36 lar da kendine gelmis olacakki normalde yan yan ciktigim yerde araba tren oldu, onden de kaymadi. Demek oluyor ki Ku36 lar daha gec isiniyor fakat sicakligin da yardimiyla kendine geldi.

Tabi bu kafama takildi, isten donerken butun yol 70 le geldim. Araba arkadan iter olmasina ragmen Nankang NS2-R 49,7 derece (onler) Kumho Ku36 46,2 dereceydi. Bu lastik isinmiyor diyen arkadaslar 180tw falan mi kullaniyorlar acaba? Ku36 iyi isinip gevsemisti pistte, ondan bile cabuk isindigina gore ki arkada olsa daha da isinir gibime geldi.

Avantajlar:
    Iyi tutus
    Sert yanak
    Keskinlik
    Hissiyat

Dezavantajlar:

Baya cabuk bitecek gibi bir his var icimde
    Yol sesi
    Yolda olusan egri bugru asfaltta asiri cekme
    Yanak sertliginden dolayi konforsuz
    Taktigim andan itibaren slick takmis gibi direksyon agirlasmasi

Su ana kadar deneyimlerim bu sekilde
    Onurcan katılmadığım 2 nokta var biri avantajlar biri dezavantajlarda avantajlardan katılmadığım normal yolda iyi tutuşu yok yanaktan esnememenin verdiği yanıltıcı bir güven var.Eğer eski lastiğine göre daha iyi tutunuyorsan yolda İst Parkta doğru hava basıncı ayarlamasıyla mest olacaksın dezavantajlarda katılmadığım kesinlikle kısa ömürlü değil yukarıdada yazdım ciddi zorlandı lastik ama hala ne yanakta ne de yüzeyinde düzensiz aşınma vardı.Tek düşünmen gereken kaliteli lastiklere göre aşınmasına göre daha hızlı performans düşüşü yaşaması.Misal atıyorum aşınma hızıyla performans düşüş hızı bir değil yavaş aşınıyor ama daha hızlı performansı düşüyor.Yinede tecavüze çok dayanıklı 2 lastik f/p olarak nankang süper, performans olarak AD08 ( sarmadan bitirdiğim km kalmadı 2 yaz uzun yol ,şehir içi , taşlı topraklı yollar , 1 izmit ,6 seans istanbul park ve hala kazık gibi sağlam bir advan ).Bunlar pist ve yol kullanımı izlenimlerimiz araçlar megane 2 rs ler ve h&r 2,5 cm yaylı izlenimlerimiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Super bilgiler

Ben rutin olarak hep ayni yollardan geciyorum. Eski lastiklerime gore bir aliskanligim vardi ve nankang lar ile cok cok daha iyi gectigim noktalar var ve bu sadece yanaktan kaynaklanmiyor bana kalirsa. Tutunmada henuz hic sikinti cekmedim, onden kaymayi unuttum

Pist konusunda hic bir bilgim yok hersey olabilir orada nankang vs Advan demek bile zor fiyat performans lastigi kistasinda izlenimlerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Super bilgiler

Ben rutin olarak hep ayni yollardan geciyorum. Eski lastiklerime gore bir aliskanligim vardi ve nankang lar ile cok cok daha iyi gectigim noktalar var ve bu sadece yanaktan kaynaklanmiyor bana kalirsa. Tutunmada henuz hic sikinti cekmedim, onden kaymayi unuttum

Pist konusunda hic bir bilgim yok hersey olabilir orada nankang vs Advan demek bile zor fiyat performans lastigi kistasinda izlenimlerim.

Tabi canım senin aracındaki tepkileri eski lastiğine göre daha keskindir kullanan sensin (yanak sertliği sağolsun) hatırlamıyorum senin yolda hangi lastiği kullandığını ama dandik asfaltta csc5 ve csc3 ten daha çok kafadan kayma eğilimi yaşıyordum advanlarla rs te. Yine nankang da da aynısı yaşanıyordu limit üstü kontrolü normal lastiğe göre daha zor yolda bu lastiklerin.Isınmıyordu muhtemelen ve yere basan yüzeyleri çok geniş olduğu için track day denen lastiklerin tozu ıslağı gördümü güven vermiyor.Birde bu track day lastikleri pistte uzun süre aynı performansını korumaya çalışıyor ama normal yolda nedense performans düşüşü daha hızlı.Düşünüyorumda ilk aldığımda sarma azalmıştı advanla ve kafadan kayma da düşmüştü csc3 e göre daha sonra pist gördükçe yol performansı hızla düştü ama pistte güzel idare ediyordu.Ki Advanda katman katman, lastik tabandan yedikçe alttan yenilenmiş gibi taban çıkıyor ama ona rağmen düşüş var performansta.Kısaca yazın çok sıcakta asfalt kaymak değilse kullanılabilir yoksa 2 takım jant yapacaksın pistten piste takacaksın advanı veya bu nankangları.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi canım senin aracındaki tepkileri eski lastiğine göre daha keskindir kullanan sensin (yanak sertliği sağolsun) hatırlamıyorum senin yolda hangi lastiği kullandığını ama dandik asfaltta csc5 ve csc3 ten daha çok kafadan kayma eğilimi yaşıyordum advanlarla rs te. Yine nankang da da aynısı yaşanıyordu limit üstü kontrolü normal lastiğe göre daha zor yolda bu lastiklerin.Isınmıyordu muhtemelen ve yere basan yüzeyleri çok geniş olduğu için track day denen lastiklerin tozu ıslağı gördümü güven vermiyor.Birde bu track day lastikleri pistte uzun süre aynı performansını korumaya çalışıyor ama normal yolda nedense performans düşüşü daha hızlı.Düşünüyorumda ilk aldığımda sarma azalmıştı advanla ve kafadan kayma da düşmüştü csc3 e göre daha sonra pist gördükçe yol performansı hızla düştü ama pistte güzel idare ediyordu.Ki Advanda katman katman, lastik tabandan yedikçe alttan yenilenmiş gibi taban çıkıyor ama ona rağmen düşüş var performansta.Kısaca yazın çok sıcakta asfalt kaymak değilse kullanılabilir yoksa 2 takım jant yapacaksın pistten piste takacaksın advanı veya bu nankangları.

Bilgiler icin saol, csc5p sonra ku36 kullaniyordum onde sonra karlara sonra nankang lara gectim, gayet memnunum konfor ve yol sesi disinda. Ben islak zemini cok merak ediyorum acikcasi. Istanbul parkta moulded larla kumar oynamistim bir kere

Bakalim bende zamanla bilgi eklerim

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mekanic grip her aracda farklidir,mesela 458 de asiri onde.
    Turboda arka daha fazla. Gtr da biraz onde. Murcide fena arkada vs vs vs...
    Senin S2000 de biraz onde olmali ki bundan dolayi on daha fazla isiniyor.

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kesinlikle bu dediklerin doğru sadece yanıltıcı bir nokta var o lastikler hem yazın normal yolda hemde 2şer seanstan 6 ya da 7 track day gördü bu da hiç soğutulmadan dönülen en en az 240 dakika demek ve hiç kollanmadı yani şu an pistte sana istediğin performansı vermeyecek.Öyle düşünürsen aslında oldukça dayanıklı diyebiliriz kesinlikle f/p olarak çok çok iyi tekrar tercih edeceğin en iyi lastik rs te pist için(fiyata göre tabiki).
    Tabiki bendekiler ancak 1 trackday anca kaldırır artık. Eylülde katılıp çöpe atarım diye düşünüyorum, yerine belki kışın da katılacağım için kumho alabilirim ***** yağmurda nankang beni çok tedirgin ediyor.
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki bendekiler ancak 1 trackday anca kaldırır artık. Eylülde katılıp çöpe atarım diye düşünüyorum, yerine belki kışın da katılacağım için kumho alabilirim ***** yağmurda nankang beni çok tedirgin ediyor.
    Ahmet nankangla yagmurda da cikti 4 tekerden ve cok kontrollu kaydigini cok keyifli oldugunu soyledi hep.Belki normal yol sartlarinda islakta kumho daha iyi sonuc verir ama limitte gidilen pistte yanak avantajindan nankang yeterli tutunmayi saglar diye dusunuyorum sonucta aslinda track and road use karisik lastiklerin hic biri yagmur odakli degil.Nemli zeminde ku36 li focus 1.6yla ciktik arac mekanik olarak cok iyi tutundugu icin ve guc olarak yeterli olmadigi icin tedirgin etmedi pek ama rs icin tercih etsem pistte nankangi secerdim.Csc5 lerin olduguna gore(cok iyi durumdalardi cunku) kisin yolda contileri pistte yeni alacagin nankanglari kullanman daha mantikli gozukuyor bence.Hatta kisin serin havada kuru zeminde pistte nankanglarin cok basarili olacagini dusunuyorum cunku isi kontrolu problemide yasamaz.

mcy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yukarıdaki mesajlarda ns2-r bulamayanlar olmuştu. şimdi telefonla nankang distribütörü, molluoğlu lastikle görüştüm. her ebatta stoğu olduğunu olmayan özel ebatlarıda sipariş üzerine getirtebileceğini söyledi. irtibat kurmak isteyenler için iletişim bilgileri: Tolga bey 0543 693 60 20

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukarıdaki mesajlarda ns2-r bulamayanlar olmuştu. şimdi telefonla nankang distribütörü, molluoğlu lastikle görüştüm. her ebatta stoğu olduğunu olmayan özel ebatlarıda sipariş üzerine getirtebileceğini söyledi. irtibat kurmak isteyenler için iletişim bilgileri: Tolga bey 0543 693 60 20
    Oww bu cok iyi oldu tesekkurler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normal iste ayni yere cikiyor. Sert yanakli lastikler yol kullaniminda duzgun zemin istiyor. Sert suspansiyonlu arac gini dusunun iste
    Ku36 bosuna yumusak Yapmamislar kullanim amacı onemli..

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahmet nankangla yagmurda da cikti 4 tekerden ve cok kontrollu kaydigini cok keyifli oldugunu soyledi hep.Belki normal yol sartlarinda islakta kumho daha iyi sonuc verir ama limitte gidilen pistte yanak avantajindan nankang yeterli tutunmayi saglar diye dusunuyorum sonucta aslinda track and road use karisik lastiklerin hic biri yagmur odakli degil.Nemli zeminde ku36 li focus 1.6yla ciktik arac mekanik olarak cok iyi tutundugu icin ve guc olarak yeterli olmadigi icin tedirgin etmedi pek ama rs icin tercih etsem pistte nankangi secerdim.Csc5 lerin olduguna gore(cok iyi durumdalardi cunku) kisin yolda contileri pistte yeni alacagin nankanglari kullanman daha mantikli gozukuyor bence.Hatta kisin serin havada kuru zeminde pistte nankanglarin cok basarili olacagini dusunuyorum cunku isi kontrolu problemide yasamaz.
    O csc5ler pistte yarı ömrüne geldi, yeniledik sonradan yine onları Birde kışlık var şimdi + nankanglar da var. Jant almam lazım artık benim bi takım daha
    .

olcay_bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlari okudum ama islak zemine dair bsy yazilmamis yagisli havalarda nasildir. T1r mi yoksa ns2 mi daha iyi

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı olcay_bora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlari okudum ama islak zemine dair bsy yazilmamis yagisli havalarda nasildir. T1r mi yoksa ns2 mi daha iyi
    yağışlı havalarda 'dancing in the rain'
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı olcay_bora Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    full yağışta normal gene ama hafif ıslakta buzda dans bende yeni aldım takınca yorumlarım

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

olcay_bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladim tesekkur ederim aydinlattiginiz icin t1r ile devam etmek en mantiklisi olacak o zaman

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    ku36 lar için yorum yapmak istedim ben de faydası olur belki

Nem + toz olan asfalt buz pisti
    Asfalttaki boyalar ıslakken esp yaktırıyor
    Islandıkça daha iyileşiyor, geçen hafta Ankara çıkışı aşırı sağanakta kaldım 110-120 bozmadan devam etti

Kuru iyi asfalt ps4 dengi, daha az yıpranıyor ps4 e göre
    Kuru tozlu asfalt biraz kayıyor ancak feedback güzel

Uğultu var ancak ns2r kadar değil
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)