User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: S3 / Golf R / Cupra Fren tavsiyesi

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

S3 / Golf R / Cupra Fren tavsiyesi

Bütün hepsi aynı fren sistemini kullanıyor diye yazdım, genel bir başlık olur.

Frenleri yenilemeyi düşünüyorum, Ferodo ds2500 balata ve tarox g88 gibi bir disk düşünüyordum ama yurtdışında mintex, pagid, stoptech gibi markalar da kullanan çok var ancak tr de bulunmuyor getiren yok sanırım.
    Var mıdır tecrübe eden bunları veya farklı markaları? Değiştirenler ne ile değiştirdi ne kullanıyor?
    Ağırlıkta günlük, arada pist karışık kullanacağım ve mümkünse çok sesli çalışsın istemiyorum, soğuk kullanımı da önemli günlük kullanım için.
    YouTube
    DR.ECU

AlpEren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günlükten piste geçiş için ds2500 çok güzel. Fren olarak alcon u bir arastırmanızı tavsiye ederim..

TechTurkey SAYGIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence Rs4 e cevir Yekta..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AlpEren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günlükten piste geçiş için ds2500 çok güzel. Fren olarak alcon u bir arastırmanızı tavsiye ederim..
    alcon, ap bunlara da baktım ama hep kit üretmişler, günlük kullanılan araba için bence çok fazla fiyatlar. Yoksa 6-8 pot kitleri var çok güzel
    ds2500 kullanımı nasıl soğukta filan? ötme veya ses yapıyor mu disk ne kullandınız siz?

Alıntı SaYgIn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence Rs4 e cevir Yekta..
    Baktım onlarada kanka ama sıfır iyi para 2. el zaten bulunmaz. RS3, Porsche kitlerine filan da baktım yurtdışında cidden uygun paralara var ama tr ye gelmesi sıkıntı gümrüğü kargosu vs.
    Fren merkezi destekliyordu dimi herhangi bir işleme gerek olmadan kullanılıyor muydu hatırlıyor musun?
    YouTube
    DR.ECU

Levent Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DS2500 performance balata tarox f2000 disk var bende komple on arka. Otme hic yapmaz ve standarda gorede cok daha gec yoruluyo frenler, sanada ayni setup i tavsiye ederim yekta, birde celik hortum la hidroligi degistirirsin... Fiyat olarak da komple bu saydiklarim 3,5 - 4 bin tl ye biter. Alcon bu isin sonu ama gundelik icin hem gereksiz hemde iki kati rakamlar.

İBO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesadufe bak 2 gun once alcon+ds2500 taktim gerci kullanamadim adam gibi alisma surecindede yormuyorum ama zaman gecsin yorum yaparim

TechTurkey Ogedov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diskler torna balatalar trw çiçek

AlpEren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alcon, ap bunlara da baktım ama hep kit üretmişler, günlük kullanılan araba için bence çok fazla fiyatlar. Yoksa 6-8 pot kitleri var çok güzel
    ds2500 kullanımı nasıl soğukta filan? ötme veya ses yapıyor mu disk ne kullandınız siz?

Baktım onlarada kanka ama sıfır iyi para 2. el zaten bulunmaz. RS3, Porsche kitlerine filan da baktım yurtdışında cidden uygun paralara var ama tr ye gelmesi sıkıntı gümrüğü kargosu vs.
    Fren merkezi destekliyordu dimi herhangi bir işleme gerek olmadan kullanılıyor muydu hatırlıyor musun?
    6 piston Ap frenlerde ds3000 i tecrübe ettim aşırı sert gelmediği için 2500 ler hakkında yorum yaptım Şu anda brembonun seramiklerinde kullanıyoruz gene ds3000 leri ve cok memnunuz

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vereyim uyguna porsche kaliperleri
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Levent Y. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DS2500 performance balata tarox f2000 disk var bende komple on arka. Otme hic yapmaz ve standarda gorede cok daha gec yoruluyo frenler, sanada ayni setup i tavsiye ederim yekta, birde celik hortum la hidroligi degistirirsin... Fiyat olarak da komple bu saydiklarim 3,5 - 4 bin tl ye biter. Alcon bu isin sonu ama gundelik icin hem gereksiz hemde iki kati rakamlar.
    F2000 serisi biraz daha piste yönelik değil miydi? Gündelik sorun yok diyorsun bu şekilde? Balata için galiba benim de kararım ds2500 olacak ama bakınıyorum yine de.
    Fren hortumu da aldık uspmotorsporttan ama yanlış geldi 2 takım hem de, rakorları tutmuyor 312 mm frenler içinmiş, elde kaldı. Şimdi yeniden alıcam yada bunların rakorlarını değişip takıcam. Hidrolik de aynen rbf660 ile değişicem. Disk de kararsızım işte şuan en çok.

Alıntı İBO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesadufe bak 2 gun once alcon+ds2500 taktim gerci kullanamadim adam gibi alisma surecindede yormuyorum ama zaman gecsin yorum yaparim
    Neyde kullanıyorsunuz?

Alıntı Ogedov Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diskler torna balatalar trw çiçek
    Hadi beni düşünmüyosun kendini düşün lan bari

Alıntı AlpEren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 piston Ap frenlerde ds3000 i tecrübe ettim aşırı sert gelmediği için 2500 ler hakkında yorum yaptım Şu anda brembonun seramiklerinde kullanıyoruz gene ds3000 leri ve cok memnunuz
    6 piston ap seramik filan dedin beni aştı orası
    Ds3000 benim amacımı aşar gibi, 2500 alıcam heralde ama bi yandan da Pagid ve Mintex i de çok övüyor bu ecnebiler onları araştırıyorum bakalım bi karar vericem inşallah

Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vereyim uyguna porsche kaliperleri
    Şimdi uygunluk göreceli bir kavram
    aklımı çelcek bi teklifse yap valla sertaç
    YouTube
    DR.ECU

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günlük kullanım için DS2500 oldukça iyi diye biliyorum henüz denemedim ama yorumlar hep bu şekilde.

Ferodo'lar pist için yetersiz gelirse başka bir opsiyon olarak pist kullanımı için ağırlıklı, fakat aynı zamanda günlükte kullanılabilecek, çok sesli olmayan (biraz) Hawk HP+ önerebilirim. Türkiye'de var mı bilmiyorum.

Pist sezonu açılmadan ben Akebono ASP serisi deneyeceğim, senin aradığın gibi "optimize" bir balata tercih ettim. Bir araştır istersen. Fakat benim tercih etmeme sebebim, Ferodo'nun satışlarının Avrupa bazlı olup burada çok zor bulunması ve Akebono'nun Corvette dahil bir çok spor arabanın fabrikasyon fren balatasını yapıyor olması.

Disk bakıyorsan, ne koyarsan koy eğiliyor bir süre sonra. Ucuz kullanıp, yamuldukça değiştirmek en mantıklısı. Fakat illa ki dayanıklı olsun istiyosan ısıl işlemden geçirilen "cryo-treated" disklere bakmanı öneririm. Centric blank'ler burda pist ve autocross yapanların en çok tercih ettiği marka. Tabi bunu sanırım yurt dışından getirmek oldukça maliyetli.

İBO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gtrda kullanıyorum Yekta.

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yekta reçeten belli
    "Wagen"thusiast

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim robert in leon cuprasına bindik geçenlerde mavi leon cupra 356 mm disc 6 piston kaliper forge kit demişti sanırım
    frenlere aşık olduk o kadar söyliyim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çelik fren hortumu ve motul rbf 660 gibi bi yağ farz.disk olarak günlük kullanım için tarox f2000 yada ap racing oem kalipere uygun upgrade 2-piece diskler var onlardan kullanabilirsin. Pistte çok zorlamicaksan ds2500 işini görür günlük kullanımda.ama pistte bikaç tur sonunda ds2500 yanıp gidiyo en kötü ds3000 alman gerekir o durumda.ama bence bulbilirsen pagid rs29 balata çok daha iyi olur.
    INFINITE PERFORMANCE

hepkem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    G88 kesinlikle pist için uygun disk değil. Hem Xsara'da hem de Scirocco'da kullandım, pistte 2 seans sonrası balans yaptılar.
    RS4 kaliperleri uygun fiyatlı ideal çözüm. Disk olarak F2000 olabilir ama hafif olması ve daha iyi soğutma açısından göbek ve ayna ayrı bir set alınması daha iyi olur. Tarox gibi firmalar göbek ve ayna ayrı disk seti de üretiyorlar.
    DS2500 günlük kullanım ve hafif pist için iyi ama zorlandığında pistte yanıyor. DS3000 ile Xsara'da 1 seans çıktım, çok toz yapıyor ama performans gayet iyi.
    Garaj : G29 Z4 30i / E92 335i / E46 Compact M3 CSL / Alfa Romeo GT 3.2 / MX-5 ND 1.5 / A4 45 TFSI / G01 X3
    Anılar : Alfa 156 / E34 535i / Fiat Uno / S55 AMG / Scirocco / Xsara VTS Ph1 Lynx S/C

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)