User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: kule gergısı nasıl yapılır?

mehmet_vw
    Misafir

kule gergısı nasıl yapılır?

arkadaslar aracımıza uygun kule gergısı bulamıyoruz acaba kendımız sanayıde yaptırabılırmıyız. kullanacagımız malzemenın cınsı ne olmalıdır falan fılan?

imhotep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bildiğim kadarı ile polo için hazırda var kule gergileri..aksaraya baktınmı hiç.
    Fedakarlık yoksa zaferde yoktur.

gökan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    izmirde bı ark yapıyor krom bayagıda guzl
    www.honda-tech.com

çok bildimlik yaparsan çok düşmüşlük yaşarsın,yok derdimlik yaparsan dert görünce saparsın....

mehmet_vw
    Misafir
    neresı acaba ızmırde ?
    bızım arac polo classıc polonunkı uymuyor ne yazıkkı..
    aslında denemedım ama uymuyor demıslerdı

Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mehmet_vw Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neresı acaba ızmırde ?
    bızım arac polo classıc polonunkı uymuyor ne yazıkkı..
    aslında denemedım ama uymuyor demıslerdı
    Polo Classic şasesi mk2 Jetta ile aynıdır, mk2 Golf ile de aynıdır...Bu modellere uyumlu olanları da alabilirsin... Ancak radyatör suyu deposu pozisyonu biraz bozabiliyor. Ona dikkat et.

mehmet_vw
    Misafir
    Alıntı Safak-e30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polo Classic şasesi mk2 Jetta ile aynıdır, mk2 Golf ile de aynıdır...Bu modellere uyumlu olanları da alabilirsin... Ancak radyatör suyu deposu pozisyonu biraz bozabiliyor. Ona dikkat et.
    vayy kardes sagolasın ama mk2 golf unde parcasını nerden bulucaz
    classıcle ılgılı baya bılgın var sanırım..?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim İbizam da senin arabanın HB karoserlisi zaten... Senin arabanda İspanyol üretimi Kuzen sayılır bunlar

mehmet_vw
    Misafir
    hımm pardon ben e30 olumca nıck ın onu farketmemısım..ewet kuzen arabalarımız pekı ıbıza nın kı de uymazmı sen kullanıomusun kule gergısı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hımm pardon ben e30 olumca nıck ın onu farketmemısım..ewet kuzen arabalarımız pekı ıbıza nın kı de uymazmı sen kullanıomusun kule gergısı?

Kullanmıyorum şu anda ama yaptırıcam... Hatta yazın yaptırıcaktım yapacak arkadaş şehir dışına çıktı, kışın yoğunluğu da biraz mani oluyor. İbizanın ön gergiside uyar, arka farklı olabilir...Arka kolay ama iki kule arasına vidalıcan arada engel falan yok...

Kısacası eğer krom yada polisajlı birşey istersen, ya da alinminyum, marin işleri ile ya da ne biliyim bu tarz metallerle çalışacak yer bulacaksın. Materyal yada görünüş sorun değil boyarım diyorsan eli becerekli bir tornacı ve kaynakçı bu işi bitrir. Maliyetide cebini yakmaz.

mehmet_vw
    Misafir
    Kullanmıyorum şu anda ama yaptırıcam... Hatta yazın yaptırıcaktım yapacak arkadaş şehir dışına çıktı, kışın yoğunluğu da biraz mani oluyor. İbizanın ön gergiside uyar, arka farklı olabilir...Arka kolay ama iki kule arasına vidalıcan arada engel falan yok...

Kısacası eğer krom yada polisajlı birşey istersen, ya da alinminyum, marin işleri ile ya da ne biliyim bu tarz metallerle çalışacak yer bulacaksın. Materyal yada görünüş sorun değil boyarım diyorsan eli becerekli bir tornacı ve kaynakçı bu işi bitrir. Maliyetide cebini yakmaz.
    onemlı olan ıslevı bence kırmızıy aboyar gecerız.. ama arastırmalarıma gore metalın bellı bır sertlık mukavemet degerlerı olmalıymıs yeterı kadar esnemesı ıcın falan fılan.. ben ızmır ve eskısehırde bulunuyorumm sen nerdesın eger ıkısı aynıysa beraber yaptıralım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onemlı olan ıslevı bence kırmızıy aboyar gecerız.. ama arastırmalarıma gore metalın bellı bır sertlık mukavemet degerlerı olmalıymıs yeterı kadar esnemesı ıcın falan fılan.. ben ızmır ve eskısehırde bulunuyorumm sen nerdesın eger ıkısı aynıysa beraber yaptıralım
    Amaç kulelerin biribine karşı olan açılma ve kapanma hareketini engellemek... Materyal kaltesi konusunda her melzemeden her markanın kule gergileri var. Bence sorun olmaz...

Türkiyede bulmak zor...Getirtmek lazım...yoluydu, vergisiyd yaptırmadan pahalıya gelir gene... Ben istanbuldayım, beraber yaptırmamız zor olur. Senin kendine yaptıracağının kopyası da benim motorun yüksek durmasından dolayı uymayabilir.

mehmet_vw
    Misafir
    Amaç kulelerin biribine karşı olan açılma ve kapanma hareketini engellemek... Materyal kaltesi konusunda her melzemeden her markanın kule gergileri var. Bence sorun olmaz...

Türkiyede bulmak zor...Getirtmek lazım...yoluydu, vergisiyd yaptırmadan pahalıya gelir gene... Ben istanbuldayım, beraber yaptırmamız zor olur. Senin kendine yaptıracağının kopyası da benim motorun yüksek durmasından dolayı uymayabilir.

ewet haklısın bende bı foto var

sende bulmussundur gercı ama yardımcı olur.. ben kendım yaptırıyorum bu sekılde o zaman.. pekı angel far merakın varmıo da bı problem cunku araclarımızda

mehmet_vw
    Misafir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ewet haklısın bende bı foto var

sende bulmussundur gercı ama yardımcı olur.. ben kendım yaptırıyorum bu sekılde o zaman.. pekı angel far merakın varmıo da bı problem cunku araclarımızda
    Onu bulabilirsin, var piyasada ama ben beğenmiyorum ülkemizde satılan modeli, Farn sinyal birleşik ve kalite konusunda düşündürücü bir ürün... Benim kendi farlarım oldukça güzel geliyor bana

Ama dediğim gibi angelli far bulabilirsin... Seat ibiza 6k ve sizin Classic ler bildiğim kadarı ile aynı yer olarak.

Ürün bu

Benim farlarım seninkinden farklıdır. Bende Farların içinde yuvarlak uzun farlar var, Uzun ampul ayrı, kısa ampul ayrı. Bunlar Cupra'lara özel farlar. Ama istersen alıp takabilirsin... Ancak Xenon a uyumlu değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet gibi bişey yaptırıcam ben de senin gibi...Öne ve arkaya

ATA156 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gergilerin, materyallerine bağlı olarak direnç hesaplamaları gerekir.
    Yaptırıp takmak, fabrikasyon kadar yararlı olamaz.
    916 V6 Turbo

mehmet_vw
    Misafir
    Alıntı ATA156 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ıste bende o hesaplamaları nasıl yapabılırım dıye soruyorum?

mehmet_vw
    Misafir
    Onu bulabilirsin, var piyasada ama ben beğenmiyorum ülkemizde satılan modeli, Farn sinyal birleşik ve kalite konusunda düşündürücü bir ürün... Benim kendi farlarım oldukça güzel geliyor bana

Ama dediğim gibi angelli far bulabilirsin... Seat ibiza 6k ve sizin Classic ler bildiğim kadarı ile aynı yer olarak.

Ürün bu

Benim farlarım seninkinden farklıdır. Bende Farların içinde yuvarlak uzun farlar var, Uzun ampul ayrı, kısa ampul ayrı. Bunlar Cupra'lara özel farlar. Ama istersen alıp takabilirsin... Ancak Xenon a uyumlu değildir.
    ben bılıyorum bunu ama hep almanyada tr de daha denk gelmedım eger sen benı yonlendırırsen bı yerde gorduysen sevınırım

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ATA156 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hem aliminyum hem karbonfiber hemde demir olduğunu sandığım gergileri bizzat elimle tuttum bunların dirençlerinin aynı olma ihtimali çok düşük dimi? bide bana direncin x e olan etkisini anlatabilirmisin cidden bilerek yazdıysan neye etki ettiğini bilmediğimden x yazdım onuda belirtirsen sevinirim teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)