User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
87 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: BAŞARAN mı ŞAKİR USTA'mı ?

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende hafta sonu yeni aldığım aracımın yaylarını presslettim, ciddi manada aracın yol tutuşu güzelleşti. İyi ki yaptırmıştım diyorum. Bundan önce hep Aydın Amortisörde yaptırıyordum ama artık adresim Başaran olucaktır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bir şey sormak istiyorum bu coil işini sadece arabayı yere yakınlaştırmak değilde gerçekten yol tutuşunu arttırmak adına yapan birileri yok mu ?

Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yol tutusunu arttırmak icin coilover yapmak AR-GE gerektirir. Astarı yüzünü gecer. Zaten belli bir fiyatın uzerine çıkıldığı zaman markalı coiller var.
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ünal turanı ara yurdun önüne getirsin bütün kekoları, "tedavi olmak istiyorum"de, girsinler 2-3 dakika kesiciye, kız arkadaşınada yaz; barışmazsak tedaviye devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yol tutusunu arttırmak icin coilover yapmak AR-GE gerektirir. Astarı yüzünü gecer. Zaten belli bir fiyatın uzerine çıkıldığı zaman markalı coiller var.
    Benim arabaya yok işte sıkıntı orada

chatlaxs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu başaranı illa arayıp sormak mı lazım telefon açsam da soracağım şey benim araca yapabilirmisiniz olacak, 26 nisanda facebook üzerinden mesaj attım aracın fotosunu falan gönderdim verdikleri cevap araç nerde sizin oldu Denizlideyim diye cevap yazdım üzerinden 1 hafta geçti ses soluk çıkmayınca cevap yazmadınız diye tekrar yazdım amartisörlerin fotosun lazım dedi gönderdim 1 hafta geçti gene ses yok
    Trafik & Kasko Sigorta işleri Yapılır

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bugun Aradım başaranı geri donen olmadı Yarin birdaha aricam eğer geri dönmezler ise esnaflık olarak kaygılarım olur .

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazar günü olduğu için olabilir mi Koçer
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gökberk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pazar günü olduğu için olabilir mi Koçer
    Dedigin mantıklı

Baskası ile konuşuyordu bende devam ettim aramaya arkada Numaram gözüktü
    Bizde esnaflık yapıyoruz 7/24 müşteri ararsa açmak durumundayız
    Nasibin nerden nasıl geleceği belli olmuyor usta ben izmirden gidip 1000 km yol yapacam totalde

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen de haklısın ne diyeyim
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

CocoRe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    halihazırdaki malzemen kullanılarak amortisorun coil e cevrilecegi icin

iki ustanın da yaptıgı işten aynı sonucu alacaksın

yani birinin digerinden iyi yapma olasılıgı olmayacak

bu arada sakir paşa iyi niyetli ve işinin arkadasında birisidir
    dynojet w. Z1000SX

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basaranda yaklasik 1 hafta once coil yaptirdim,cumartesi takmak nasip oldu,ne hikmetse alt takimdan lokurtu gelmeye basladi,yas geregi dedim herhalde,z rot salincak vs dusunurken,araca bi rot ayari yapiyom dedim,aldım lifte ne göriyim sağ amartisör yag kaciriyo,nasol sinirlendim,ben avrupa yakasindayim basaran umraniye,daha detayli test surusu yaptım ve sesinde amartisorden geldigini anladım,bildigimiz yağ akış sesi !! Ben kargo ile siparis ettim,orjinal yay amartisor sokulup gelen coiller takildi ama sag taraf suanda cok sakat durumda,hatta aracin alrinda bile (salincak alti) yag gordim,aradim firmayi aracı getirmemi soylediler,ben zaten gitmemek icon kargo ile siparis verdim ama gitmek sart oldu artik,bakalım gidince neyapacaklar,gitgel masrafınamı yaniyim ,kargo parasinami,yoksa moral bozuklugunamı yaniyim.anlamadım,gittikten sonra sonucu yazarım
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meganes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basaranda yaklasik 1 hafta once coil yaptirdim,cumartesi takmak nasip oldu,ne hikmetse alt takimdan lokurtu gelmeye basladi,yas geregi dedim herhalde,z rot salincak vs dusunurken,araca bi rot ayari yapiyom dedim,aldım lifte ne göriyim sağ amartisör yag kaciriyo,nasol sinirlendim,ben avrupa yakasindayim basaran umraniye,daha detayli test surusu yaptım ve sesinde amartisorden geldigini anladım,bildigimiz yağ akış sesi !! Ben kargo ile siparis ettim,orjinal yay amartisor sokulup gelen coiller takildi ama sag taraf suanda cok sakat durumda,hatta aracin alrinda bile (salincak alti) yag gordim,aradim firmayi aracı getirmemi soylediler,ben zaten gitmemek icon kargo ile siparis verdim ama gitmek sart oldu artik,bakalım gidince neyapacaklar,gitgel masrafınamı yaniyim ,kargo parasinami,yoksa moral bozuklugunamı yaniyim.anlamadım,gittikten sonra sonucu yazarım
    Sonuç ne oldu acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 aydır şakir ustanın yaptığı coilleri kullanıyorum gram ses yok şakir usta esnaflığı ve işçiliği 10 numaradır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangısının ıyı olacagı tammamen kullanılan yayın sertliginın o araca daha uygun olup olmayacagı. Birde amortisorlerın sertlik durumu belırler. YAnı sızın anlıcagınız bu işler hep sansa yapılan işler. En ufak bır ayrıntı hesaplama gıbı durumları yok.

Ama esnaflık olarak sakır bır adım onde dıye dusunuyorum.

Mesela nam bu işi en ıyı yaptıgını ıdda eden adamlardandır. Onunda yaptıgı hiç birsey yok. Bu kadar net diyorum . Dıkkat edın namın coillerine cok az inip kalkarlar burda o ınıp kalkma mesafesınde konfor kaybı oluşturmamasına sebebıyet verıyor. Çok akılıca adamalrın yaptıgı

Dier vatandaşların yaptıgı ıse masaşllah namın 2 katı mesafesınde calışıyorlar. İşte burda koskoca skunk2 nın teınnın felan veremedıgı storogu canturk basaran (sakırı ınceleme fırstım olmadı henuz ama aynı dıe tahmın edıom) verıyor. Pekı verıyorda o kadar mesafede koskoca arges olan fırmaların yapamadıgını bızım ustalarımızdan beklemek akıl ışi deıldır...

Bu arada arkadasımın 3.23 une kendımız coil yaptık. Aracın dınamıklerı gayet arttı. BEn sanmıyorum sakırın basaranın yada namın bizden farklı bırsey yaptıgını.

Bu arada usta felan deiliz. Ticarete yapmıyoz. şimdi yanlış anlaşılmasın. Sadece her işimizi kendımız yapıoz.

BıD-Clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bymurat___61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangısının ıyı olacagı tammamen kullanılan yayın sertliginın o araca daha uygun olup olmayacagı. Birde amortisorlerın sertlik durumu belırler. YAnı sızın anlıcagınız bu işler hep sansa yapılan işler. En ufak bır ayrıntı hesaplama gıbı durumları yok.

Ama esnaflık olarak sakır bır adım onde dıye dusunuyorum.

Mesela nam bu işi en ıyı yaptıgını ıdda eden adamlardandır. Onunda yaptıgı hiç birsey yok. Bu kadar net diyorum . Dıkkat edın namın coillerine cok az inip kalkarlar burda o ınıp kalkma mesafesınde konfor kaybı oluşturmamasına sebebıyet verıyor. Çok akılıca adamalrın yaptıgı

Dier vatandaşların yaptıgı ıse masaşllah namın 2 katı mesafesınde calışıyorlar. İşte burda koskoca skunk2 nın teınnın felan veremedıgı storogu canturk basaran (sakırı ınceleme fırstım olmadı henuz ama aynı dıe tahmın edıom) verıyor. Pekı verıyorda o kadar mesafede koskoca arges olan fırmaların yapamadıgını bızım ustalarımızdan beklemek akıl ışi deıldır...

Bu arada arkadasımın 3.23 une kendımız coil yaptık. Aracın dınamıklerı gayet arttı. BEn sanmıyorum sakırın basaranın yada namın bizden farklı bırsey yaptıgını.

Bu arada usta felan deiliz. Ticarete yapmıyoz. şimdi yanlış anlaşılmasın. Sadece her işimizi kendımız yapıoz.
    Şakir abının işçiliğini az cok bıldıgım kadarıyla soylıyım ... Her araca aynı yayı takmıyor . Aracın motoruna kılosuna otomatıkmı duzmu varana kadar dıkkat edıyor .Araaca kullanacagı yayı (coıl yayını) bu sekılde secıyor . Ve elınde cesıt cesıt farklı sarımlardan olusan boyuna ıncelıgıne kalınlıgına varana kadar hepsı bulunuyor .kestıgı kovan gomlek mıl hesaplamasını aracın dusuklugune sertlıgıne gore mılımetrık hesaplıyor ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BıD-Clio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şakir abının işçiliğini az cok bıldıgım kadarıyla soylıyım ... Her araca aynı yayı takmıyor . Aracın motoruna kılosuna otomatıkmı duzmu varana kadar dıkkat edıyor .Araaca kullanacagı yayı (coıl yayını) bu sekılde secıyor . Ve elınde cesıt cesıt farklı sarımlardan olusan boyuna ıncelıgıne kalınlıgına varana kadar hepsı bulunuyor .kestıgı kovan gomlek mıl hesaplamasını aracın dusuklugune sertlıgıne gore mılımetrık hesaplıyor ...
    Evet bılıyorum ama sonucta ortada bır arge yok goz kararı. O yayların boyuda arac dan araca basılabılmeyle alakalı. Oyle ortada mılımetrık bır hesap kıtap yok. SAnzımanın da otomatık mı duz mu olmasıan bakması tamammen aracın ondekı agırlık dagılımı ıle ilgili.

Oyle simetrık bır durum hıc bır zaman yapılma coillerde olmuyor malesef.

jdm039 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçtiğimiz hafta yine yeniden yepyeni coil over setimi şakirtiştaina şakir agama yaptırdım araç ticari .ilk seti 2 yıl önce yaptırmıştım o zaman marka dükkan farklıydı şimdi kendi işyerini açmış demek istediğim şu ki o zaman da coiller varken panelvan kasa aracımı makaslarda ve virajlarda kırbaçlaya kırbaçlaya zorluyordum şimdide aynı özgüven kesinlikle şakiriştian derim.görsellikten ziyade yol tutuşta güven istiyorsanız.ha bu Başaranın kötü olduğu anlamına gelmez bana yol masrafı ve mesafe uzak geldiği için gitmedim sonuçta kargo ile gelen sistemi ne kadar ayar yapabilirsiniz ki en doğrusu dükkanda yapılan ayardır.ama sonuç olarak şu an bu piyasa da benim için 2 isim kalite ve güven demektir 1 Şakirişstian 2 Başaran.yani ikisinden de pişman olmazsınız çünkü Başarana yapılan coil kite de canlı şahit oldum megachips skoda Doğan Çağlar***

Go Kart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende başaranda soğuk press yaptırdım herhangi bir sorun olmadan yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Oldukça ilgililer tavsiye edebilirim.

made ın JAPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende ae101 corollama yaptırdım şakir ustada baya memnunum adamlıgına dicek laf yok zaten

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)