User Tag List

Sayfa 12 Toplam 12 Sayfadan BirinciBirinci ... 2101112
Toplam 217 adet sonuctan sayfa basi 210 ile 217 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Güncel DSG Şanzıman SORUNLARI - ÇÖZÜMLERİ - GÖRÜŞLER ( GENEL KONU )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bide boydan atiyim bari yine soldaki ben sağdaki jetta

resim biraz büyük oldu link ekliorm o yüzden

403 Forbdden
    Bir de ruhsatı koyarsan tam olacak. Araba babanın, kuzeninin falan olmasın :P
    Okumadan imzalamam.....

Mert Safa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octavia RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceden de yazmıştım bir cevap alamadım

1.2 tsi dsg araç 2014 model, kalkışta onda bunda ne titreme ne vites geçişlerinde silkeleme ne geri kaçırma o şu hiç bir problemim yok. Tek sıkıntım şu; ayağım gazdayken vites düşürünce araç ileri silkeliyor aynı düz vites araçta debriyajdan ayağınızı geç çekersiniz araç kendini öne atarya aynen öyle. Misal eğimli yoldayım 4. viteste araç doğal olarak çıkabilmek için 3 yapıyor ve 3. vitese düşürünce öne silkeliyor araç ayağım gazdayken. 3 ten 2 ye düşürünce mesela bu silkelemenin şiddeti artıyor. Ayak gazda değilse kendim manuel olarak mesela motor freni tarzında vites düşürünce hiç bir sıkıntı yok tak tak indiriyor ama ayak gazda düşürünce böyle yapıyor bunun sebebi nedir 55k km de araç ve hiç kavrama mekatronik v.s değişmedi bugüne kadar.
    Araçlarımız birebir aynı, benimde aynı ayağım gazda değilse manuel 3 2 yaparken veya 4 3 yaparken sirkeliyor araç kendini.
    mesela bugun cok yoğun trafikte kaldım leventte sürekli trafikte manuele alıyorum kavrama acısından tam 2 deydi trafik birden rahatladı gaza yüklenmek istedim sapıttı sarstı esp ışığı yandı söndü sonradan toparladı sanırım bazen kafası karışıyor

72 binde araç kavrama vs değişmedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkesin amcaoğlunun dsgsi bozuluyor, yolda kalıyor ama her ne hikmetse ikinci elde dsgsiz Golf'ler para etmiyor, sıfır satılan araçlar da çoğunlukla dsg Manuel Golf ile dsgli arasında ikinci elde 10-15 bin farkediyor, buna rağmen manuel zor satılıyor.

Çok şükür 4 araçta dsgden yana hiç sıkıntı yaşamadım ama dsg sıkıntıları yaşayanlar da ortada. Fakat bu satış grafiği ve ikinci el talebi de gösteriyor ki iyi bir alternatif de yok. Mesela ben bozulabilecek bir dsgyi tek kavramaların cvtlerin hatta diğer çift kavramaların alayına tercih ederim. Kaldı ki dsgnin arızasının da fiyatı belli, ustası belli, parçası var. Yazarken yine dsg alasım geldi
    Savaş MotorSports

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla benim amcaoğlunda golf var ama manuel ondan sorun yazamıyorum

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    0 km aldığım 1.2tsi dsg araçta servisle ilk olarak 10k kmde tanıştık dsg için daha sonrasında 2 kere mekatronik 1 kere kavrama değişince, bunların dışında 2 kerede yolda kaldık vites D konumuna geçmez vs. dedim senin gibi şanzımanın a...k uzatılmış garantide almıştım sattım aracı.
    işin komik kısmı aracımı alan kişinin(vag grubu hastasıymış) ilk sorduğu abi şanzımanda daha önce ne işlemler yapıldı sorusu oldu bir dahada dsg kapımdan sokmam içeri kimseyede tavsiye etmiyorum. Tam otomatik volvomla mutluyum
    ...

tolga_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu dsg mevzusu psa grubunda olsaydı markanın anasını bellemişlerdi.

Sanki vag milli ürün de kimse *** sürdürmek istemiyor.

Biz de passat aldık 2. el, (alırken bakmamış birader, anlamaz da bu işlerden) getirdik servise soktuk mekatronik dediler 7K civarı bir rakam çıkardılar.

İade ettik (ben olsam iade almazdım mesela, adam geri aldı) sağda solda çok duyuyorum, ama ruhsatta adımız yazmadığı için sanırım herkes yalan söylüyor

Evet düzgün olanı güzel bir şanz. ama her dk ulan acaba bir şey olacak mı tedirginliği içinde yaşayamam ben.

Ben mal'a değil mal bana hizmet etmeli.
    Bazen diyorum ki; ''ne olacak söyle gitsin''
    Sonra diyorum; ''Söyleyince ne olacak, sus bitsin.'
    ' Hz. Mevlana

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu dsg mevzusu psa grubunda olsaydı markanın anasını bellemişlerdi.

Sanki vag milli ürün de kimse *** sürdürmek istemiyor.

Biz de passat aldık 2. el, (alırken bakmamış birader, anlamaz da bu işlerden) getirdik servise soktuk mekatronik dediler 7K civarı bir rakam çıkardılar.

İade ettik (ben olsam iade almazdım mesela, adam geri aldı) sağda solda çok duyuyorum, ama ruhsatta adımız yazmadığı için sanırım herkes yalan söylüyor

Evet düzgün olanı güzel bir şanz. ama her dk ulan acaba bir şey olacak mı tedirginliği içinde yaşayamam ben.

Ben mal'a değil mal bana hizmet etmeli.
    Kesinlikle katılıyorum.

Arkadaşla aynı şeyi konuşuyorduk, önceki mesajlarda da yazdım ama kaynadı; sizin son cümleye geliyoruz.

Titreme, kavrama bitmesi mi diyorum, her zaman değil diyor. Sıkıntı zaten bu. 10 binde titreyen araç kavrama bittiği için titremiyor illa ki. Sistemde sıkıntı var, bu bariz. Arkadaşım da bunu söylüyor, ben niye kafamda soru işaretiyle kullanayım ki? Titreyecek mi, titriyor mu, titriyorsa balata bittiği için mi titriyor, yok efendim yokuşta öyle kaldırma böyle kaldır, mecbur muyum ben diyor, kafamı arabaya vermeden kullanamayacak mıyım diyor.

Başka bir arkadaşım Golf'ü için DSG kavrama değişimi yaparken biraz konuşmuşlar, 2-3 yıl önceydi, adamlar 10-11 farklı parça no ile kavrama üretmiş/güncellemiş. Ancak hala devam ediyor.

Bunun yanında VW grubunda her marka modelde şanzıman yazılımları farklı farklı. Aynı şanzıman bile olsa, karakteristikleri farklı. Biri başka bişey yapıyor, diğeri başka şey. Haliyle "bende sorun yok" demek kurtarmıyor, aklamıyor DSG'yi.

Ya her şeyi geçtik, yurtdışında neden 10 sene garanti veriliyor? Şanzıman süper sağlam olduğu için mi yoksa bu dandik sorunlar için mi? Yurtdışında Türkiye'de Doğuş gibi at koşturamıyorlar, mahkemeler çatır çatır saplıyor adamlara da o yüzden böyle kararlar alıyorlar, bilmem körü körüne savunanlar bunun da farkında mı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DSG evet sıkıntılı ve bomba gibi her an herşey olabilir. Ama şunu unutuyorsunuz DSG gibi bir şanzımanı TSI gibi ufak hacimli güçlü motorla ve daha TDI gibi 1.6 dizel motorla Türkiye'de satan firmadır VW yani insanlar polo'dan tutun passata kadar bu teknolojiyi bu firma ile tanıdı. Evet hondanın 5 ileir otomatik şanzımanına bomba atsanız bir şey olmuyor ama bu eski teknolojiyi honda senelerce eski teknoloji atmosferik bir motorlar sattı? Karşısına VW 1.4 TSI 122-140-160-170 bg motorlar çıkardı dizel motoru söylemiyorum bile. Kullanımıda gayet zevkli olunca motor şanzıman uyumunun insanlar birazda bu sıkınıtıya katlanıyor bence. ZF8 evet çok başarılı ama arada ki farkıda herkes ödeyemiyor malesef. Bende şuan aracımı değiştirmek zorundayım ve DSG bakıyorum, ZF8 e param yetmiyor kalıyor elimde VW. Ve şunada katılıyorum bizim milletimiz otomatik şanzıman kullanmayı bilmediği gibi, özellile İstanbulun trafik şartıda ağır. Bugün istanbul şehiriçinde yol yapan bir araçla x bir anadolu şehrinde ki aracı kıyaslayın diskler balatalar debriyaj amortisörler çok farklı çıkacaktır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)