User Tag List

Sayfa 3/13 İlkİlk 12345 ... SonSon
245 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Güncel DSG Şanzıman SORUNLARI - ÇÖZÜMLERİ - GÖRÜŞLER ( GENEL KONU )

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok hoş bir sistem ama sorunsuz iken hoş kendisi. Sürekli servise gitmek gerekiyor bakımları için.. kiytirik yağ ve filtre değişimine 500tl aldılar polo 1.2 tsi da.

Sarper55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dsg çok iyi ama maalesef sorunlu bir şanzıman kabul etmek lazım. Daha çok piyasada olduğu için mi yoksa malzemesi daha kalitesiz olduğundan mıdır bilmiyorum ama jetta golf ve a3 gibi alt sınıf araçlardaki dsg daha sorunlu gibi gözüküyor. Bende aracımı değiştirmeyi düşünüyorum zaman zaman alacağım araçta otomatik düşünüyorum ama dsg sorunlarını gördükçe soğuyorum. Etrafımda dsg şanzıman kullanan insanların istisnasız hepsinde sorun çıktı ve bu beni düşündürüyor. Otomobil benim için sorunsuzluk anlamında çok önemli ve burada yazan bazı arkadaşların aksine nasıl olsa hemen değiştiriyorlar sorunlu olsa da problem değil mantığı benim için çok uzak. Arkadaşımın jettası 14.000 arıza verdi zar zor doğuşa bıraktı 1 hafta civarı durup kavrama ve mekatronik değiştirdiler sonra yine iyi olmadı defalarca yazılım ayar vs yapıldı araca. İsterlerse 10 kere daha sorunsuz değiştirsinler ben aracım ile bunları yaşamak istemem açıkcası
    Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.
    Ölüler de zannediyor ki, diriler her gün helva yiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazmayı unutmuşum, 2015 model sıfır alınan CC'mde de 1'den 2'ye geçerken özellikle yokuşlarda çok sağlam bi vuruntu var. Şu an 12.000 kmde.
    Vitesi 2bin değilde 3binde değişicek şekilde vites değişirkende ayağınızı gazdan çekmeyip denermisiniz?
    Bende de oluyor ama artık tüm tricklerini çözdüm vuruntusuz geçiyoruz her vitese

ONUR1000RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla 2011'de ilk çıktığı zaman 6R kasa 1.4 benzinli polo aldım,4000km de titremeye başladı servis bakım zamanı bakacağını söyledi ama servise gitmek nasip olmadı kaza yaptık.Bu araç yerine tekrar sıfır km 6R 1.6TDİ aldım..İlk 15.000km bakımı gelmeden yazılım güncelleme ve bakım zamanında ise kavraması değişti..hiç sorun çıkartmıyorlar serviste alışmışlar artık..fakat senelerdir bu sorunların üreticki firma tarafından çözülememesi enteresan

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dsg şanzımanı tasarlayıp dizayn ederken istanbul trafiğini hesaba katmamışlar tum sıkıntı bu bence

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dsg şanzımanda kabul edilmesi gereken nokta şanzıman otomatık değil kavramalı olması yani baskı balatasının olması.. Manuel viteste kullanıma göre nasıl baskıbalata değişim zamanı değişiyorsa Buda öyle... Ama diken üstünde olmak sinir bozucu.. Ben diğer markaların çift kavramaların sorunları nasıl onu merAk ediyorum..

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onlarda aynı problemleri yaşıyorlardır, en çok satan dsg olunca en çok geri donuşte büyük ihtimalle burdan geliyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maceren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dsg şanzımanda kabul edilmesi gereken nokta şanzıman otomatık değil kavramalı olması yani baskı balatasının olması.. Manuel viteste kullanıma göre nasıl baskıbalata değişim zamanı değişiyorsa Buda öyle... Ama diken üstünde olmak sinir bozucu.. Ben diğer markaların çift kavramaların sorunları nasıl onu merAk ediyorum..
    ZF in 7 ileri çift kavrama şanzımanı daha sağlıklı 4 çeker 450 Nm ön çeker 390 Nm kadar dayanıklı, şikayette duymadım acıkcası görmedim de .. Fakat olduğunda sadece kavrama ile alakı sorunlar oluyormus elektronik vb sorun yok sanırım
    Türkiye'de ki asıl katliam Sahibinden'de değil vatanımızın içerisindedir . /OMRASM01

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki sizlere bişey sormak istiyorum. Mesela sıfır alındığından beri yetkili servis bakımlı gti yada cupra var.Ama üzerine eklemeler yapılmış (stage2 setup cooler egzoz filtre vs vs) bu aracın şanzımanını servis değiştirmemek isteyebilir mi ? Yani arabanızda ekstralar var diye orjinalin dışına çıktınız diye değişmek istemezse ne yapabiliriz ?
    Özellikle seat servisleri bu konuda nasıl bir yaklaşım sergiliyor ?

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki sizlere bişey sormak istiyorum. Mesela sıfır alındığından beri yetkili servis bakımlı gti yada cupra var.Ama üzerine eklemeler yapılmış (stage2 setup cooler egzoz filtre vs vs) bu aracın şanzımanını servis değiştirmemek isteyebilir mi ? Yani arabanızda ekstralar var diye orjinalin dışına çıktınız diye değişmek istemezse ne yapabiliriz ?
    Yazılım yoksa sorun olmaz. Yazılımlı araçları değiştirmiyorlar diye biliyorum ancak yukarılarda biri yazmıştı yazılımlı aracının bile servisten şanzıman değişimi olmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servise bağlı bahanede edebilir etmeye bilirlerde ederlerse haklılar ama

Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılım yoksa sorun olmaz. Yazılımlı araçları değiştirmiyorlar diye biliyorum ancak yukarılarda biri yazmıştı yazılımlı aracının bile servisten şanzıman değişimi olmuş.
    Stage 2 Olan bir araç yazılım olmadan nasıl yürütülecek
    Türkiye'de ki asıl katliam Sahibinden'de değil vatanımızın içerisindedir . /OMRASM01

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı omrasm01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servise bağlı bahanede edebilir etmeye bilirlerde ederlerse haklılar ama

Stage 2 Olan bir araç yazılım olmadan nasıl yürütülecek
    İman gücüyle yürütülecek canım kardeşim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seat servisi neler değiştirmiyor ki Olay servis ile sizin aranızdaki dialog ile alakalı. Şahsen burda çok farklı kişiler ile, çok farklı pozisyondaki çalışanlar yüzünden, çok farklı dialoglar ve olaylar yaşadık. Ben şahsım adına yetkili serviste çok farklı olaylar ile de karşılaştım. Eğer ki araç yetkili servis bakımlı ise DSG'den korkmanıza hiç gerek yok. 2009 model aracımın kavraması 2015 haziranda yetkili serviste ücretsiz değişti.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DSG ile bir kaç püf nokta da ben yazayım. DQ200 7 ileri kuru kavrama için..

Aracı park ederken önce boşa N alın el frenini çekin. Ayağınızı frenden çekin kasanın yükü el frenine binsin sonra P konumuna alın.

Dik yokuşları ya da yüklü iken yokuşları D konumunda değil manuel konumunda 1.vites de çıkın.

Araçta ışıkta ya da durur vaziyette D konumunda beklemeyin N'ye ya da P'ye alınız.

Şehir içinde aşırı sıkışık trafik de D konumu yerine S ya da aracı manuel olarak kullanın.

Her titreme şikayetinde kavrama değiştirmeye gerek olmaz. Kavrama adaptasyonu ile de problem çözülebilinir.

Aracınızın geçmişine mutlaka baktırın yetkili servis de şanzıman ile alakalı bir servis kampanyası yazılım (yazılım+şanzıman yağ) olabilir yapılmasını talep ediniz.

Servis kampanyası fabrikanın şu saseli araç için şunu yapın diye servise direktif vermesidir. Aracın garantisinin bitmesi ya da hiç servise gitmemesi durumda bile ücretsiz yapılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açık konuşayım ben değiştirmem. Garantiden yapılan işlemde araçtan motor ve şanzıman kontrol ünitelerinden rehberli arıza arama ile tehşis prot. alınır. Standart değerlerin dışında ise direk red eder üretici garantiyi. müşteriye bişi olmaz servise iterler. 16.500 tl idi en son 0amxxxxxx 017 şanzıman.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En fazla 10 saniye kendi kendine boşa alıyor zaten
    Misal D konumunda ilk dururken 0.8 litre anlık tüketirken boşa alınca 0.6ya düşüyor
    Frene ve el freni çekiliyken d konumunda ise kısa sürede 0.8 0.7 ve boştaki tüketim 0.6ya düşüyor
    Her dsg de bulunmaz. Meslea Skoda'da Fabia III ve Superb III var. Ama diğer otomobillerinde bulunmamakta. Yakın zamanda tüm grup otomobillerinde standartlaşacak yalnız.

mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maceren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şirket araçlarımızın bir kısmında edc(fluance) ve powershift(focus) çift kavramalı şanzımanları kullanıyoruz, genel olarak edc lerde yaşadığımız sorunların başında vites kutusu aşırı ısındı uyarısı almamız, bu uyarı alındığı zaman araç çok daha yavaş ve belirgin bir şekilde vites değiştiriyor, uyarı ekrandan kaybolsa bile bundan sonraki süreçte motor stop edene kadar yokuş kalkış desteği devre dışı kalıyor vites geçişleri belirgin halde devam ediyor,araç stop edilip soğuyunca sorun kalkıyor ortadan, araçlar yetkili serviste bakıma giriyor,ilk bakımda şanzıman beyninde sorun olduğu söylendi değişmesi gerekiyor dendi 3000 tl sadece parça fiyatı vardı,beyin değişimi sonrası arıza giderildi dene bilir ama bu seferde düşük devirlerde vites geçişleri hissediliyor.

powershift ise çok daha sorunlu bir şanzıman bence,araçlar 10.000 km yi geçer geçmez vites geçişlerinde sarsıntı,kalkışlarda titreme yapıyor ve bayilerin sorunu çözmek adına yaptıkları tek şey yazılım güncellemesi,güncelleme sonra problemler bir süreliğine kayboluyor ama bir sonraki bakım zamanı gelmeden tekrar başlıyor bu hatalar.

Bu araçları şirketin her çalışanı da kullanmıyor, araçlar tek elde,ford un sorun çözme odaklı olmaması nedeniyle araçları takasa verip fluance alındı yerlerine.EDC nin 120.000 den önce sorun çıkardığı olmuyor.Benimde anlamadığım tamir olmasına rağmen neden sistemin eskisi kadar güzel çalışamadığı.

edc bilinçli kullanıldığında sorunsuzluk aşamasında sanırım en iyisi tabi ki belli bir km ye kadar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dq200 kullanan arkadaşlar audi vw sitesine girip servis aksiyonunuza bakın. Gerekirse randevu alıp gidin.
    Geçmişte yağ değişimi için geri çağırım oldu.
    http://www.audi.com.tr/tr/brand/tr/s...sorgulama.html
    https://binekarac.vw.com.tr/servis-aksiyonlari.aspx

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DSG ile bir kaç püf nokta da ben yazayım. DQ200 7 ileri kuru kavrama için..

Aracı park ederken önce boşa N alın el frenini çekin. Ayağınızı frenden çekin kasanın yükü el frenine binsin sonra P konumuna alın.

Dik yokuşları ya da yüklü iken yokuşları D konumunda değil manuel konumunda 1.vites de çıkın.

Araçta ışıkta ya da durur vaziyette D konumunda beklemeyin N'ye ya da P'ye alınız.

Şehir içinde aşırı sıkışık trafik de D konumu yerine S ya da aracı manuel olarak kullanın.

Her titreme şikayetinde kavrama değiştirmeye gerek olmaz. Kavrama adaptasyonu ile de problem çözülebilinir.

Aracınızın geçmişine mutlaka baktırın yetkili servis de şanzıman ile alakalı bir servis kampanyası yazılım (yazılım+şanzıman yağ) olabilir yapılmasını talep ediniz.

Servis kampanyası fabrikanın şu saseli araç için şunu yapın diye servise direktif vermesidir. Aracın garantisinin bitmesi ya da hiç servise gitmemesi durumda bile ücretsiz yapılır.
    Hocam bunları yapana kdar manuel kullansa herkes nasıl olur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)