User Tag List

Sayfa 8/13 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
245 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Güncel DSG Şanzıman SORUNLARI - ÇÖZÜMLERİ - GÖRÜŞLER ( GENEL KONU )

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olurmu öyle şey etrafta gördüğünüze inanmayın dsg süper şanzıman

Derler şimdi
    Eh denilmiş kadar oldu zaten

alirizaatilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu gündeme gelince ben de ufaktan gördüklerimi aktarayım;

Yukarıda arkadaşlar yazmışlar, manuel kullanın şöyle kullanın böyle kullanın vs. diye.

Ama işin kötüsü, standart kullanıcıları hadi geçtim (ki kimsenin "böyle kullanılması lazım" gibi bir şekilde kullanması şart değil, dünyanın her yerine bu araçlar gidiyor, bir sürü standart insan kullanıyor ve VW grubu 10 sene boyunca bunlara garanti falan verdi, bizde tabi olay hikaye) bu işe dikkat eden insanlar bile sorun yaşadılar, halen de yaşamaya devam ediyorlar.

Bu yüzden ben DSG'de problem olmadığını ve kullanıcıların probleme sebep olduğu noktasındaki görüşlere katılmıyorum.

Bir arkadaşım Scirocco sahibiydi, sahibi olduğu 70-80bin km boyunca 3-4 defa "iyi niyet" garantisi adı altında çeşitli ücretler talep edilerek kavrama değişimi yapıldı. Ki kendisi "şu şekilde kullanın, bu şekilde kullanın" tarzı tavsiyelere birebir ve çok dikkatli şekilde uyarak kullandı.

Daha sonra geçtiğimiz 1-2 sene içerisinde sanıyorum, sıfır Seat İbiza 1.0 TSI alındı, o da DSG... O da 10-20bin km içerisinde yanılmıyorsam 2 veya 3.kavrama değişimini gerçekleştirdi.

DSG bu açıdan halen bende bir soru işareti... Asıl anlamadığım, VW grubu bunun üretimine halen nasıl-niye devam ediyor.

Benzer şekilde Hyundai'nin DGT miydi, onlar da abuk subuk zamanlarda ısınıp ısınıp hata veriyormuş.

Bu şekilde çift kavrama olup, başka böyle arızalar veren-verdiren şanzımanlar var mıdır, onlar hakkında da bilgi sahibi olmak iyi olur aslında, hep DSG görüyoruz ama başarısız ve problemli başka şanzımanlar da var.

mutlaka diğer şanzımanlardada mevcuttur lakin DSG kadar ön planda olmadıkları içinmidir bilemedim yada kullacı daha fazla olduğundanmıdır.

benim araçım 73bin km de ve iyi niyet olayını kabul etmiyorlar sebep yıl bakımı dışarıda yapılmış! ben yeni sahibiyim geçmişteki kullanıcı sorumluluklarını bana yüklüyosunuz dediğimde sessizlik

ikinci el Vw alırken servis geçmişindende sorumlu olacağız demekki ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çünkü Doğuş bu konuda henüz "iyi niyetli" değil zaten. İyi niyeti olsaydı yurtdışında uygulanan garantiyi uygulardı.

Sanıyorum DH'de miydi burada mıydı, başlığı var. Audi A3 için yurtdışındaki garanti mevzusu gündeme getirilip, mahkeme vs. aracılığı ile Doğuş'a "SIFIR TL" ücretle DSG değişimi yaptırılması konusu vardı.

Ama uğraşmak gerekiyor işte.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumlarda DSG konularının bir numaralı argümanlarından

Şöyle katılmıyorum, üstteki mesajımda da yazdım, "çok dikkat edilen" şanzımanda bile farklı 2 araçta 10bin km - 20bin km gibi rakamlarda değişti. Bu rakamlar normal mi sence?

Normal bir "bitme" değil bunlarınki.

Zaten mesajının devamında dediğin gibi, sıkıntı balata bitmesi değil, "titreme" yapması. Ha titreme ile birlikte biten de oluyor.

ZF klasik tork konvertörlü alalım demiyoruz ama bu devirde bu sorun da olmamalı.

Ben niye arabaya bindiğimde aman efendim böyle kullanmayayım, şöyle kullanayım, buna dikkat edilmesi lazım diye kullanayım. Ne ayılar var, saçma sapan taksici gibi kullanıyor bu aletleri. Koleksiyonluk Corvette kullanmıyoruz ki aman orasına bilmemne olmasın, şurasına bilmemne olmasın...

Ya adam Hyundai'de DCT'de, Alfa'da TCT'de "Barbaros Bulvarı'nı trafikte çıkamıyorum" diyor. "Isındı" uyarısı verip sağa çek diyor. Böyle aptalca bişey var mı?

Ford'da, Volvo'da, Mercedes'te de çift kavrama şanzımanlar var, bunlarda duymuyoruz hiç titreme, ısınma bilmemne... Nasıl oluyor. Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Bunlar "ıslak" tip çift kavrama mı acaba.
    Abi merhaba Yukarıda koyu alıntıladığım mesajını şöyle açıklayayım.Balata bittiği için zaten titreme oluyor.Yani balata(kavrama) bitmese zaten titreme olmaz.

Çıt kırıldım ay bozuldum bir şanzuman değil ki , gerekirse her ışıktan dip gaz kalk sorun değil ama bunun en büyük düşmanı yarım kavrama.Manuel arabaylada yarım kavrama yaparsan 10.000kmde biter 1000kmde de biter.Saçma sapan taksiciler , manuel arabada zaten mahvediyorlar balatayı...

Ford volvo ve mercedeste de durum bu şekilde...Çiftkavramaların hepsinde böyle , marka olarak genellememek gerekli.Duymuyorsunuz çünkü kaç kişi var etrafinizde çift kavrama focus kullanan ? Benim yok mesela.Yada kaç tane çift kavramalı Volvo kullananı geçtim , volvosu olan 1 arkadaşım var benim.Yada bu forumada sormak lazım kaç kişi var?...Fakat DSG? Elimizi sallasak DSG kullanana denk geliriz.Bu kadar çok ortada olduğu için bu kadar çok gündemde...

Mesela forumda VAG 1.6 TDI konusu var , neden çünkü kullanan kişi sayısı çok fazla.Neden 1.6 CDTI konusu yok , yada HDI,TDCI...vs olsa kaç kişi yazıcak yada...Forumda Volvonunda otomatik konusu yok , Fordunda neden kullanan yok...

Yani 10.000kmde kavrama-balata biter mi demeyin , gerçekten biter kullanmasını bilmezse
    Konu Mehmetmert tarafından (08-02-2019 Saat 16:04 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çünkü Doğuş bu konuda henüz "iyi niyetli" değil zaten. İyi niyeti olsaydı yurtdışında uygulanan garantiyi uygulardı.

Sanıyorum DH'de miydi burada mıydı, başlığı var. Audi A3 için yurtdışındaki garanti mevzusu gündeme getirilip, mahkeme vs. aracılığı ile Doğuş'a "SIFIR TL" ücretle DSG değişimi yaptırılması konusu vardı.

Ama uğraşmak gerekiyor işte.
    banada aynen öle denildi alıralmaz servise sokmama rağmen müşteri olarak tanımalıyız falan diyerek zırvaladılar.
    ben müşteri olarak niyetimi servisten yana kullanıyorum ama siz servis olarak bunu sağlıyamıyosunuz diyorum gene bişey yok
    Okudum sanırım o konuyu bende Almanya Vw mail tarzı bişey gönderdim ancak pekte sanmıyorum bişey çıksın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi merhaba Yukarıda koyu alıntıladığım mesajını şöyle açıklayayım.Balata bittiği için zaten titreme oluyor.Yani balata(kavrama) bitmese zaten titreme olmaz.

Çıt kırıldım ay bozuldum bir şanzuman değil ki , gerekirse her ışıktan dip gaz kalk sorun değil ama bunun en büyük düşmanı yarım kavrama.Manuel arabaylada yarım kavrama yaparsan 10.000kmde biter 1000kmde de biter.Saçma sapan taksiciler , manuel arabada zaten mahvediyorlar balatayı...

Ford volvo ve mercedeste de durum bu şekilde...Çiftkavramaların hepsinde böyle , marka olarak genellememek gerekli.Duymuyorsunuz çünkü kaç kişi var etrafinizde çift kavrama focus kullanan ? Benim yok mesela.Yada kaç tane çift kavramalı Volvo kullananı geçtim , volvosu olan 1 arkadaşım var benim.Yada bu forumada sormak lazım kaç kişi var?...Fakat DSG? Elimizi sallasak DSG kullanana denk geliriz.Bu kadar çok ortada olduğu için bu kadar çok gündemde...

Mesela forumda VAG 1.6 TDI konusu var , neden çünkü kullanan kişi sayısı çok fazla.Neden 1.6 CDTI konusu yok , yada HDI,TDCI...vs olsa kaç kişi yazıcak yada...Forumda Volvonunda otomatik konusu yok , Fordunda neden kullanan yok...

Yani 10.000kmde kavrama-balata biter mi demeyin , gerçekten biter kullanmasını bilmezse
    Merhaba

Anlıyorum da, sanırım mesajın başını okumadın, o yüzden sadece bu kısmı kısa net yazayım;

Diyorum ki "ultra dikkat edilen, çok sadık, çok dikkatli "cins" bir DSG kullanıcısı"nın başına geliyor bu. Taksici gibi haldır huldur kullanan değil. Yani yarım kavramadan kaçınıyor, yokuşta şurada burada klasik otomatik gibi kavramada bekletmiyor falan filan...

Adam küfür ediyor, bu kadar dikkat etmeye 10-20bin km mi dayanıyor, normalde hiç bişey yapmasak ne kadar gidecek 5 bin mi diye.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alirizaatilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece rampalarda yapıyo evet düz yolda bişey olmadı daha servis kıllığını yaptı sanayide değiştirip kafa rahat devam etmek gerek ovakit
    zaten genelde rampada yapar yük binince ses iyice belli oluyor. servis yüzdeli olarak iyi niyete sokuyor genelde atıyorum yüzde 90 ı bizden yüzde 10 u sizden gibi. Size hic mi yardımcı olmadılar? Sanayide sanzıman degisikligine pek sıcak bakmam acıkcası

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumlarda DSG konularının bir numaralı argümanlarından

Şöyle katılmıyorum, üstteki mesajımda da yazdım, "çok dikkat edilen" şanzımanda bile farklı 2 araçta 10bin km - 20bin km gibi rakamlarda değişti. Bu rakamlar normal mi sence?

Normal bir "bitme" değil bunlarınki.

Zaten mesajının devamında dediğin gibi, sıkıntı balata bitmesi değil, "titreme" yapması. Ha titreme ile birlikte biten de oluyor.

ZF klasik tork konvertörlü alalım demiyoruz ama bu devirde bu sorun da olmamalı.

Ben niye arabaya bindiğimde aman efendim böyle kullanmayayım, şöyle kullanayım, buna dikkat edilmesi lazım diye kullanayım. Ne ayılar var, saçma sapan taksici gibi kullanıyor bu aletleri. Koleksiyonluk Corvette kullanmıyoruz ki aman orasına bilmemne olmasın, şurasına bilmemne olmasın...

Ya adam Hyundai'de DCT'de, Alfa'da TCT'de "Barbaros Bulvarı'nı trafikte çıkamıyorum" diyor. "Isındı" uyarısı verip sağa çek diyor. Böyle aptalca bişey var mı?

Ford'da, Volvo'da, Mercedes'te de çift kavrama şanzımanlar var, bunlarda duymuyoruz hiç titreme, ısınma bilmemne... Nasıl oluyor. Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Bunlar "ıslak" tip çift kavrama mı acaba.
    Ford'da Çift kavramalı şanzıman çıkardı. Zibille kavrama değiştiler hatta arka arkaya değiştiler ki kaç tane şuan pazarda çift kavramalı ford var. Ayrıca ford çift kavramalı şanzımanlı araç artık üretmiyor.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu gündeme gelince ben de ufaktan gördüklerimi aktarayım;

Yukarıda arkadaşlar yazmışlar, manuel kullanın şöyle kullanın böyle kullanın vs. diye.

Ama işin kötüsü, standart kullanıcıları hadi geçtim (ki kimsenin "böyle kullanılması lazım" gibi bir şekilde kullanması şart değil, dünyanın her yerine bu araçlar gidiyor, bir sürü standart insan kullanıyor ve VW grubu 10 sene boyunca bunlara garanti falan verdi, bizde tabi olay hikaye) bu işe dikkat eden insanlar bile sorun yaşadılar, halen de yaşamaya devam ediyorlar.

Bu yüzden ben DSG'de problem olmadığını ve kullanıcıların probleme sebep olduğu noktasındaki görüşlere katılmıyorum.

Bir arkadaşım Scirocco sahibiydi, sahibi olduğu 70-80bin km boyunca 3-4 defa "iyi niyet" garantisi adı altında çeşitli ücretler talep edilerek kavrama değişimi yapıldı. Ki kendisi "şu şekilde kullanın, bu şekilde kullanın" tarzı tavsiyelere birebir ve çok dikkatli şekilde uyarak kullandı.

Daha sonra geçtiğimiz 1-2 sene içerisinde sanıyorum, sıfır Seat İbiza 1.0 TSI alındı, o da DSG... O da 10-20bin km içerisinde yanılmıyorsam 2 veya 3.kavrama değişimini gerçekleştirdi.

DSG bu açıdan halen bende bir soru işareti... Asıl anlamadığım, VW grubu bunun üretimine halen nasıl-niye devam ediyor.

Benzer şekilde Hyundai'nin DGT miydi, onlar da abuk subuk zamanlarda ısınıp ısınıp hata veriyormuş.

Bu şekilde çift kavrama olup, başka böyle arızalar veren-verdiren şanzımanlar var mıdır, onlar hakkında da bilgi sahibi olmak iyi olur aslında, hep DSG görüyoruz ama başarısız ve problemli başka şanzımanlar da var.

Ben daha Sirocco'yu normal insan evladı gibi kullanan birisini tanımadım. Herkes derdi şöyle böyle iyi kullanıyorum. Cihaza bağlıyoruz verilere bakıyoruz vayyy baban **mk bu ney lan diyoruz VW bu kadar test etmedi diyoruz. Pardon kasaplık olacaktı o . Ayrıca tek çicek gibi sirocco kullanan tek insan halil sezaİ'dir.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EDC'lilerde bolca var ben çok sesini duymadım açıkçası. biri dizel ikisi benzinli 3 tane cliomuz var şirkette daha baskı balata değişimi yada yolda kalma hikayesi duymadık ki çok çıt kırıldım kullanılmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı denizhandinc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten genelde rampada yapar yük binince ses iyice belli oluyor. servis yüzdeli olarak iyi niyete sokuyor genelde atıyorum yüzde 90 ı bizden yüzde 10 u sizden gibi. Size hic mi yardımcı olmadılar? Sanayide sanzıman degisikligine pek sıcak bakmam acıkcası
    yok olamadılarmı olmak mı istemediler anlamadım açıkcası! sebep olarak yıl bakımlarına götürmemiş benden önceki sahibi araçı ben bakımlarını yaptırdım servisten dediler kavramayıda ama iyi niyet olmuyo araça deyip 5500bedeli var deyip güle güle dediler

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alirizaatilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok olamadılarmı olmak mı istemediler anlamadım açıkcası! sebep olarak yıl bakımlarına götürmemiş benden önceki sahibi araçı ben bakımlarını yaptırdım servisten dediler kavramayıda ama iyi niyet olmuyo araça deyip 5500bedeli var deyip güle güle dediler
    hee servis bakımlı degilse yapmazlar zaten servislerin 2 filtre degistirip bi kamyon para istedikleri periyodik bakımların sebebi bu. Aman arabamda bi sıkıntı olursa iyi niyete gireyim korkusuyla gebe bırakıyolar insanı servise.

Day Walker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Tork konvertör akar aga takarım dsg ye milletin anasını ağlattılar neyse battılar patladılar bi ton haber geliyo doğuş için aylık satış hedefleri 11 adetlere düşen bayiler var millet akıllansın azcık almasın bak noluyo
    Yolların Ustasıyım Modların Hastasıyım

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kia hyundaide isinma yazilimla titremede volanin tamamen degisimiyle gideriliyor sorun olan araçlarda. Bilgi olarak yaziyim onun disinda, bahsi geçen araçlarla ringte sure kasacak hali yok nasilsa bir lkac milisaniye gec atsin cok dert olmaması lazim. Secdeye yatıranlar haric
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba

Anlıyorum da, sanırım mesajın başını okumadın, o yüzden sadece bu kısmı kısa net yazayım;

Diyorum ki "ultra dikkat edilen, çok sadık, çok dikkatli "cins" bir DSG kullanıcısı"nın başına geliyor bu. Taksici gibi haldır huldur kullanan değil. Yani yarım kavramadan kaçınıyor, yokuşta şurada burada klasik otomatik gibi kavramada bekletmiyor falan filan...

Adam küfür ediyor, bu kadar dikkat etmeye 10-20bin km mi dayanıyor, normalde hiç bişey yapmasak ne kadar gidecek 5 bin mi diye.
    Bir yerde hata var , fren balatası gibi düşünün düzgün kullanılan araçta 10.000kmde bitmesi imkansızzz.Elektronik olarak mekatronik bozulur eyvallah , başka bir şey olur eyvallah ama DSG ayağını devriyajda unutmuş acemi şöför gibi 10.000de bitiiremez.Tabi ultra dikkat ediliyor dediğiniz varsayarak ,hatta en ilkel çift kavrama şanzuman , robotik şanzuman...vs bitiremezz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 yaşında polo gti aracıma 80.000 km de komple sıfır şanzman taktırmıştım. sadece 2 kere servise girmişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DSG'yi üreten, argesinde çalışan mühendislerin düşüncelerini çok merak ediyorum. Neden mi? Çünkü 4 km hızda 2. vitese atıp araba 15 km hıza ulaşıncaya kadar yarım debriyaj yaptırıyor.Hatta bazen tadını kaçırıp direk 2. viteste kalktığıda oluyor.Bu şanzımanın kullanım ömründen yiyor çok açık hadi ömrü geçtim sürüş rahatlığı ve konforu açısından da iyi bir hissiyat kesinlikle değil.A180 ile de sıkışık trafiğe giriyorum.Hiç manuele almıyorum araba d de olmasına rağmen ne ikiyle kaldırıyor ne de ikinci vitese atmaya çalışıyor.Ortada bana göre bir sorun var.Mühendis arkadaşların bu duruma getirebileceği mantıklı bir cevap varsa kamuoyunu aydınlatsınlar.

Benim dsg 47bin kmde.Henüz bir problem yok.Ama sıkışık trafikte, yokuşta, kasislerde manuele almak tadımı kaçırıyor.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bencede dsg yi en çok tüketen bu hareket ne gerek bar arkadaş 10 da olsun 20 de olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazilom guncelletin, 2017 ilk gelen yazilimdan sonra 2 de kaldirmiyor.Eskiden S modda olsa bile durdugunuzda 2 de kaldiriyordu.Mesela su a 2018 superb var , daha 1 kez bile 2. Viteste kaldirmadi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)