User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: EDC dizel otomatik vites hakkında görüşleriniz nedir ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam amca sen haklısın.

Ben Ford ya da Volvo PSA dan motor almadı, çift kavrama kullanmadı demedim. PSA Grupta çift kavrama kullanılmadı ve iddia ettiniz c4'teki şanzıman sizin sölediğiniz 6DCT250 şanzıman değil dedim ki doğrudur.

Ford ve Volvoyu ortaya sonradan siz çıkardınız ilk mesajınızda yer almıyor. Ayrıca Ford ta Volvoda PSA ya dahil değil. BMW'de PSA motor alıyor PSA mı oluyor?

Okumakla anlamak farklı şeyler.

tek katıldığım nokta son cümlen, okumakla anlamak arasında gerçekten fark var kardeşim

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Gayet belli oluyor evet.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullanmadan kullanmaya fark olur sistemlerde. Ben auto6r nin baskı balatayı 120,000 de değiştirdim ustaların daha gider demesine rağmen, millet 30 binde 40.de baskı balata yedi durdu.Marka fanatikliği büyük hastalık ülkemizde,bende çeşitli marka araçlara sahip oldum forumlarında dolandım,forumda arabasına toz kondurmayan ama servis kapısında, çok affedersiniz ana bacı söven çok adam gördüm,kullanılan saatler bile etken olabilir,sıkışık trafikte ki araç ile daha rahat saatlerde kullanılan araç aynı sorunları yaşatmaz bence.bizde 5 tane fluance var işte ikisi sorun verdi üç ü vermedi,bu demek değil ki bu sistem sütten çıkmış ak kaşık.

edc ile ilgili en yanıltıcı noktalar birisi hill holder dır mesela, hafif eğimlerde fren pedalına hafif basılırsa devreye girmez,pedala biraz sert basmak yada dibine kadar basmak gerekir,kısa bir bas çekte de devreye girer mesela bunu bilmediğimiz zaman sistem frenleri bırakmadan şanzıman güç bindiriyor ve sonrasında sert birazda sarsıntılı bir kalkış oluyor,bunun dışında sistemde zararı illaki oluyordur,bunun gibi detayları da kullanarak öğreniyoruz.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dsg de kullandım. kıralık yeni 308 de kullandım. 308 100 km kullandım 1.6hdi otomatik. çift kavrama değil ama gayet güzel geçişleri var.arıza durumunu bilemem tabi

serkanaygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 seneden fazla oldu EDC megane 3 kullanıyorum, 1-2 geçişlerinde sarsıntı yapıyor, bir de özellikle dur kalk trafikte 1den 2 ye atacağı zaman gaz keserseniz silkeliyor hissedilir şekilde, onu dışında diğer vites geçişlerinde sarsıntı vs söz konusu değil. DSG gibi seri geçişleri olan bir şanzıman da değil. Sadece 1 kere hararet yaptırdım o da araba daha 150 kmdeydi, dik bir yokuşta geri geri çıkmak zorunda kaldım, tam ayarlayamadım da gazı, bu yüzden hararet yapmıştı. Onun dışında herhangi bir sebeple servise falan gitmedim şanzıman için.

Wankel Batu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir dsg degil diyip yakisani yapiyim ����
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edc li fluence kullandım vites geçişleri çok güzel değiştirirken kafa sallama yığılma yapmıyor aracın hızlanmasıda bi o kadar iyi yakıtıda manual den farklı değil bence alınır
    evox

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edc reno alınır
    Çok sıkışık trafik sürekli dur kalk olan yolda manuel modda ilerlendiğinde sarsıntı veya sıcaklık artışı vs olmaz
    Şirkette fluence eskittik sorun yaşamadık diyebilirim

Ben şu an şirkette 1,5powershift tdci focus kullanıyorum şimdilik gayet güzel ama sıkışık trafikte sanki bir süre sonra kavrama sarsıntısı başlayacak gibi hissediyorum

Sonuçta yeni nesil tüm şanzımanlar bana göre narin
    Yani eski klasik 4 oranlı vb beton gibi baltazar otomatik sistemlerin sorunsuzluğunu beklememek lazım şahsi görüşüm
    Performans , konfor ve tüketim avantajı geldi ama işte bir yandan da narinleşti yeni nesiller..

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraderde var edc şanzımanlı fluence, araba 80k kilometrede şimdiye kadar hiç bir sorunu olmadı. 1. vitesten 2ye geçerken bazen kararsızlık yapıyor, ama onun dışında bir sorunu yok. Şirket aracı da fluence o da 20k kilometrede o da sorunsuz.
    Tango-1 never dies.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edc de biraz daha dikkatli olmak gerekiyor kullanırken, en azından gelen şikayetler hep o doğrultuda gozukuyor , ama bence servis bakımlı tercih edilebilir sorun yaşanıyor diye sizde sorun yaşıcaksınız anlamına gelmiyor dsg den çok farklı gormuyorum sorun kısmında

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1den 2ye geçerken bazen sarsıntı yapıyor, başka bir sıkıntı yaşamadım. yazılımı tavsiye etmiyorlardı, 250nm tork üstünde sıknıtı çıkarabilir diye.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    250nm sınır konusu dsg ilk çıktığında vardı
    Tarih oldu tabii bu değer..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çoğu otomatik şanzumanın kendine göre sorunları var.Neden düz vites almıyorsunuz.dizinizde ayağınızda vs bir sorun yok ise düz vites alın. dert yok sıkıntı yok.
    yok geç algıladı yok silkeledi yok kavramadı.arabadan soğutur adamı.
    İstanbul trafiginde manuel vites amelelik oluyor biraz kardes

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıfır Megane ST 1.5 110 EDC almıştım, Edirne'den, oradan İstanbul'a ve şehir içinde de kullanım bir süre, hastası olmuştum DSG'den çok daha iyiydi sessizlik ve sarsıntısızlık olarak. İlerleyen dönemleri bilemeyeceğim ama ben gerçekten çok çok beğenmiştim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    manuel moda alarak bu problem ile yaşanılan sorunu gideremezsiniz arkadaşlar yok öyle bir dünya ha 1-2 kararsızlığını gidermiş olursunuz o başka.

bu şanzıman ile ilgili problem sizin sokak dili ile bildiğiniz yarım debriyaj denilen olayı yapamamasıdır, şöyleki 1inci vitesin dişlisi afaki konuşuyorum size 4000rpmde 32km/h elde ettiriyor ise bu 1000rpmde 8km/h yapabildiği anlamına geliyor özetle siz trafikte ilerlerken saatde 3km/h ile yada 5ile gidince 1inci vitesde şanzıman sabit bir dişli olduğu için esneme payına sahip değil ve bu sebeble motor 700-800rpmlere kadar bile düşüyor ve bu şanzıman-motordaki volan-baskı balataya tek kelime ile inanılmaz aşınma yapıyor.

işte bu sebepten bu şanzımanlarda özelliklede trafiği yoğun kentlerde şanzıman hararet uyarısı alırsınız, bunu ekranda görüp farketmeyenler bile çok geçen forumda bir tanesi inatla bende olmuyor bende olmuyor diyordu 130binde şanzımanı iptal olunca beyininden kontrol edilince bu uyarıyı 12 defa aldığı ortaya çıkmış.biliyorsunuz bu uyarı anlık bir uyarı.

problem şuki her ne kadar anlık bir uyarı olsada şanzımanın içersinde olan biten bizi ilgilendiren kısım, şanzımandaki baskı balata hızla aşınıyor ömür kaybediyor ve değişimi garantiniz yok ise 2015 nisan ayında bile sorduğumda 5400tldi

dahada kötüsü bu kullanımıda etkiliyor, nasılmı? bu baskı balata yüzeyi her aşındığında şanzımanın beyni robotiği bunu hesab edemiyor.

siz sıfır manuel aracınızda debriyajı kaldırdığınızda atıyorum 3cm sonra kavrıyorsa bunu 100binde yaptığınızda 5cmdde kavraıyor sizde buna göre pedalı kullanıyorsunuz.

işte bu şanzıman bunu yapamıyor,yani evet ben aşındım şu an artık 3mm değilde 1.8mm kalınlığındayım 1.2mm daha erken kavramaya başlim diyemiyor ve başlıyor 1-2 kararsızlığı, 5-6 lönk diye vites geçişleri, geri geri giderken sarsıntı vs vs vs.

bu şanzıman bizde tek tek satılan bir şanzıman aman aman satışı yok, gidin bir Google amcada bunun belki milyonlarca satıldığı amerikada ford için powershift recall diyin bakın bakim neler çıkıyor karşsınıza.

bu şanzımana ford için dava açıldı,100,000binlercesi toplatıldı onarıldı yine hüsran oldu ve amerikada kötü uyduruk aman uzak dur rehberi anlamına gelen lemon yada lemon guide listelerinde baş çeken bir şanzıman.

hayır maden o kadar düzgün ise neden Volvo aynı şanzımanı alıp Getrag baskı balata değilde içinde Haldex baskı balata kullanıp baskı balatanın et kalınlığı artırıp, yüzeyini genişletip birde dahada önemlisi kuru şanzımandan yağlı şanzımana geçirti Getragı tüm Volvo modelleri için aynı şanzımanda?

emin olun Volvo bir şey yaptırıyorsa sebebi vardır

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    508 in tek kavramalısı başarısız değil aksine onun kadar ekonomik olanı yok,düz vites mantığı ile kullanmak gerekiyor,vites geçişlerinde ayağınızı gazdan hafif çekeceksiniz, auto6r için servislerdeki yazılım güncellemesinin dışında herhangibri yazılım yok bildiğim kadarıyla. bu işlerde maalesef ne satıcılar sattıkları ürünün ne olduğunu tam olarak biliyor nede biz alırken ne aldığımızı tam olarak biliyoruz, konfor isteniyorsa tam otomatik şanzımandan başkası yalan çift kavramlar daha sorunsuz bir hale gelemedi, mcp/mtm gibi tek kavramalı otomatikleştirilmiş sistemler ise ekonomi odaklı ve konfor sağlamak için ayrıyet dikkat edilmesi gereken hususlar var,psa grubu tam otomatik 6 ileriye geçti bütün modellerde bence mantıklı bir seçim oldu 2017 de ise aynı şanzımanın 8 ileri versiyonu geliyor yeni 1.5 dizel motorda oldukça verimli.psa nın kullandığı tam otomatiklerde japon bir firmaya ait ama adını hatırlayamadım.
    Evet otomatik araç mantığıyla kullanmamak lazım bu araçları vites atarken gaz pedalından ayağımızı çekmek gerekiyor. 2011 Astra vardı bizde Dizel+Otomatik herkes leş gibi diyordu araç için ama ben dediğiniz yöntemle hiç bir sorun yaşamadım. Fakat 508' in kasası büyük olduğundan sanırım kalkışlarda silkeleme yapıyor, evet çok az yakıyor ama ister istemez şanzıman bazen aptallıyor. Benim söylemek istediğim Fluence şiir gibi akıp gidiyorken (ayağım gazdayken) 508 sarsıntılı atıyordu. Doğrudur yetkili servisinde ücretsiz olarak attırdı yazılımı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    PSA'nın yeni geçtiği tam otomatik 6 ileriler Japon "AISIN" firmasının. Güzel bir şanzımandır.

Wankel Batu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kusura bakmayin da pejonun sanzimanina iyi diyeni ciddiye almam.

3008 deki kadar igrenc bir ot. sanziman dunya uzeride esi benzeri yoktur bence
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Wankel Batu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayin da pejonun sanzimanina iyi diyeni ciddiye almam.

3008 deki kadar igrenc bir ot. sanziman dunya uzeride esi benzeri yoktur bence
    O aslında otomatik şanzıman değil Robotize diye geçiyor, manuel vites düşün robot senin yerine debriyaja basıyor. Yavaş ve sarsıntılıdır. Alışınca biraz daha konforlu oluyor yoksa vites geçişlerinde namaz kıldırır. Başka bir arkadaş yazmış en konforlu kullanımı hafif gazdan ayağı çekmek geçişlerde.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)