User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
68 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: EDC dizel otomatik vites hakkında görüşleriniz nedir ?

SeRKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edc de 1 den 2 ye olan kararsızlık sadece vites yükseltirken mi oluyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SeRKaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    edc de 1 den 2 ye olan kararsızlık sadece vites yükseltirken mi oluyor?

Sabit standart bir ivmelenmede sıkıntı nadiren yaşatıyor, mesela kırmızı ışıkta bekliyorsun yeşil yandı hızlanıyorsun burda sorun yok takır takır atıyor.

ama mesela ara mahallelerde yada trafikte biraz hızlanıp biraz yavaşladınmı ve bunu üst üste gerçekleştirdinmi şanzıman resmen karaar veremiyor indirmesi gereken aracın güçsüz kaldığı ve 1inci vitesi istediği yerde 2de kalabiliyor bu sefer gaza basıp indirmesini sağlıyorsunuz yada aksine 2ye atması gerek ama saçma sapan 1de daha uzun kaladabiliyor.

çok rahatsız edicimi? kesinlikle hayır aksine çok abartılmış bir nokta şanzıman gayet kullanım açısından baştada belirtiğim gibi seri,konforlu.

sorun ömrü ve tamirinde yatıyor vede tabi sorunların başladığı dönemdeki kararsızlığın boyutunun artmasında.

bunu çözmek için Getrag yazılım değilde Türkçe baskı balata kavrama noktası tanıtımı dediği birşeyi öneriyor, servis beyine zorunlu güncelleme uyguluyor ve böylelikle robot içersindeki beyinin baskı balatadaki mesafeleri yeniden tanımasını sağlıyor.

yani 1-2mm aşınan baskı balatanın aşındığını ve buna göre yeniden programlanmasını sağlayarak o geçişlerin kararsızlığın önüne bir nebze geçiyor,tabi bu biraz çözümden çok yarabandı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabit standart bir ivmelenmede sıkıntı nadiren yaşatıyor, mesela kırmızı ışıkta bekliyorsun yeşil yandı hızlanıyorsun burda sorun yok takır takır atıyor.

ama mesela ara mahallelerde yada trafikte biraz hızlanıp biraz yavaşladınmı ve bunu üst üste gerçekleştirdinmi şanzıman resmen karaar veremiyor indirmesi gereken aracın güçsüz kaldığı ve 1inci vitesi istediği yerde 2de kalabiliyor bu sefer gaza basıp indirmesini sağlıyorsunuz yada aksine 2ye atması gerek ama saçma sapan 1de daha uzun kaladabiliyor.

çok rahatsız edicimi? kesinlikle hayır aksine çok abartılmış bir nokta şanzıman gayet kullanım açısından baştada belirtiğim gibi seri,konforlu.

sorun ömrü ve tamirinde yatıyor vede tabi sorunların başladığı dönemdeki kararsızlığın boyutunun artmasında.

bunu çözmek için Getrag yazılım değilde Türkçe baskı balata kavrama noktası tanıtımı dediği birşeyi öneriyor, servis beyine zorunlu güncelleme uyguluyor ve böylelikle robot içersindeki beyinin baskı balatadaki mesafeleri yeniden tanımasını sağlıyor.

yani 1-2mm aşınan baskı balatanın aşındığını ve buna göre yeniden programlanmasını sağlayarak o geçişlerin kararsızlığın önüne bir nebze geçiyor,tabi bu biraz çözümden çok yarabandı.
    tam anlattığınız durum oluyor bende ara mahallede falan yavaşladınmı 1 e düşmesi gerekiyor ama düşmüyor bazen düşüyor değişiyor duruma göre sürekli olan birşey değil.

Servis yazılımı garantisi bitmiş araca ücretli mi atıyor bilginiz varmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SeRKaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tam anlattığınız durum oluyor bende ara mahallede falan yavaşladınmı 1 e düşmesi gerekiyor ama düşmüyor bazen düşüyor değişiyor duruma göre sürekli olan birşey değil.

Servis yazılımı garantisi bitmiş araca ücretli mi atıyor bilginiz varmı?

eğer garantisi bitmiş ama bakımları yetkili bayiide yapılan bir araç ise ve biraz nazınız geçiyorsa bakım sırasında ücretsiz atabiliyor forumda birçok örneği mevcut,
    ama garantisi bitmiş bakımı belli bir süredir dışarıda yapılmış ise bence para alacaklardır mantıken be kardeşim

bu arada bu olay dediğim gibi bir yarabandı ve daha çok yeni yeni aşınmaya başlayan taze araçlarda faydalı oluyor , 100-150bindeki belli bir aşınmaya zaten gelmiş araçta aman aman fayda etmiyor.

dediğim gibi çok abartılacak bir noktası yok, bendede oluyor hemde 30bindeyken bile oluyordu halende güncellemelere rağmen devam etmekte.

ben sorun etmiyorum ve şanzımandan eminim çünkü yoğun trafikle işim yok normal bir şanzıman ömrü kadar ömür göstereceğine eminim çünkü genelde ya şehiriçi sabit 3-4de aracım yada otobanda 6da nadiren trafik görüyor.

ama yoğun trafikte olacak olsaydı biraz kumar olurdu rahatsız olurdum o kesin, bence İstanbul haricinde çok dert edilecek yanı yok konu sahibi İstanbullu olup birde yazılım atmaktan söz ettiği için daha çok uyarmak istedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer garantisi bitmiş ama bakımları yetkili bayiide yapılan bir araç ise ve biraz nazınız geçiyorsa bakım sırasında ücretsiz atabiliyor forumda birçok örneği mevcut,
    ama garantisi bitmiş bakımı belli bir süredir dışarıda yapılmış ise bence para alacaklardır mantıken be kardeşim

bu arada bu olay dediğim gibi bir yarabandı ve daha çok yeni yeni aşınmaya başlayan taze araçlarda faydalı oluyor , 100-150bindeki belli bir aşınmaya zaten gelmiş araçta aman aman fayda etmiyor.

dediğim gibi çok abartılacak bir noktası yok, bendede oluyor hemde 30bindeyken bile oluyordu halende güncellemelere rağmen devam etmekte.

ben sorun etmiyorum ve şanzımandan eminim çünkü yoğun trafikle işim yok normal bir şanzıman ömrü kadar ömür göstereceğine eminim çünkü genelde ya şehiriçi sabit 3-4de aracım yada otobanda 6da nadiren trafik görüyor.

ama yoğun trafikte olacak olsaydı biraz kumar olurdu rahatsız olurdum o kesin, bence İstanbul haricinde çok dert edilecek yanı yok konu sahibi İstanbullu olup birde yazılım atmaktan söz ettiği için daha çok uyarmak istedim.
    anladım benide çok rahatsız etmiyor zaten sürekli de yapmıyor bu durumu ama uzun vadede ne gibi sorun çıkartır onu merak etmiyor değilim

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ZF den sonra EDC diyebilirim

DSG nin de allah belasını vermiş zaten

sidik yarışına gerek yok google amcaya sorun zaten kıyamet kadar kullanıcı yorumu var

EDC fakir katagoride en iyi tercih

PSA nın şanzuman dersi alması gerek Reno dan

EDC 2 ay kullandım DSG 4 yıl kullandım ZF 2 yıl kullandım.

Bu da benim tecrübelerim
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EDC de 2 den 1 düşmede kararsızlık yaşıyorsanız düşük hızlarda gaz pedalına tam bas-çek yapın yada viraj sonrası yokuş falan varsa manuel moda geçip kendiniz alabilirsiniz ama ben genelde 1 e almak gerektiğinde bas çek yapıyorum sorun olmuyor.

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce Renault bayisinde 2.el Satış sorumlusu olarak yorum yapacağım.

İlk çıkan EDC'lerde çoğunda sorun olmadı daha sonra kronik olarak,Yağ kaçakları başladı o da Garanti ile bütün EDC'ler sökülüp kenar kısmına sıvı sıkıldı ve o sorun kayboldu
    Daha sonra 1. ve 2. vites geçişlerinde hafif titreme başladı onu da zamanla çözdüler
    Kısacası EDC'ler çok sık arıza yapan bir tip değil ve piyasadaki çoğu şanzımana göre sağlıklıdır.
    Şuan ki EDC'ler de sorun yaşanmıyor desek olur
    Öncekilerde yaşanan sorunlar çözüldü..
    Ayrıca 2.el alınan bir EDC'nin önceden nasıl kullanıldığı çok önemli...Maalesef ülke olarak OTOMATİK ARAÇ kullanmada eksikliğimiz var

Genel olarak 2012'Den sonra'larında sorun yaşamayabilirsiniz.

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hortlatmış oldum sanırım ama 1.5 dci edc megane st alacak birisi olarak bravo nun robotizesinden iyidir anladığım kadarı ile. tek merak ettiğim megane 3 lerin şanzumanı ile megane 4 ler aynı mı ? şirkette 15 tane megane 4 edc var hepsinin şanzumanı çok başarılı geliyor bana.

saygılarımla
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde clio hb var edc dizel 3-4 aydır kullanıyoruz bence baya bi güzel ara hızlanmaları çok başarılı sessiz ve seri ama bu o paralar verilip alınır orası sıkıntı bizdeki full bi sanruf yok
    PROSTOCK GARAGE

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haa unuttum sürekli tepesindeyiz şantiyede kullanıyoz ,yani binen inen belli değil
    PROSTOCK GARAGE

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burcinkarabacak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hortlatmış oldum sanırım ama 1.5 dci edc megane st alacak birisi olarak bravo nun robotizesinden iyidir anladığım kadarı ile. tek merak ettiğim megane 3 lerin şanzumanı ile megane 4 ler aynı mı ? şirkette 15 tane megane 4 edc var hepsinin şanzumanı çok başarılı geliyor bana.

saygılarımla
    Sanziman seriligi karsilastirilamaz ama ic mekan kalitesi olarak bravoyu cok ararsin. Clio kullanmadim birsey diyemem ama arkadasimda megane 3 privilige vardi sadece şanzımanı seri diye bravoyu satip almazdim. Fluence dersen buyukluk ve genislik avantajindan dolayi bisey diyemem ama megane bravodan bile dar
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burcinkarabacak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

saygılarımla
    2. elde bulunabilirlik ve aradığınız Megane ST'ye göre bütçenizi bilmiyorum ama Ford Focus 1.5 dizel (120 hp) ve otomatiklerin station wagonu sedandan 8 bin TL civarı fazla görünüyor 2018lerde. Eğer ikinci elde bütçenize uygun bulabilirseniz şiddetle tavsiye ederim. 2 gündür şirket spec 1.5 dizel otomatik Focus kullanıyorum, şanzımanın hem ses problemi yok hem vites atış hızları çok iyi ve akıcı. Genel kalitesi de Megane'dan çok daha iyi. Arkadaşım bu Focus'a 0'dan beri 36 bin km'dir eşek gibi biniyor tık ses yok arabada, ben manuel 1.6 95'liği 0'dan 55bin km yine hırsız gibi kullandım bana mısın demedi araba.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. elde bulunabilirlik ve aradığınız Megane ST'ye göre bütçenizi bilmiyorum ama Ford Focus 1.5 dizel (120 hp) ve otomatiklerin station wagonu sedandan 8 bin TL civarı fazla görünüyor 2018lerde. Eğer ikinci elde bütçenize uygun bulabilirseniz şiddetle tavsiye ederim. 2 gündür şirket spec 1.5 dizel otomatik Focus kullanıyorum, şanzımanın hem ses problemi yok hem vites atış hızları çok iyi ve akıcı. Genel kalitesi de Megane'dan çok daha iyi. Arkadaşım bu Focus'a 0'dan beri 36 bin km'dir eşek gibi biniyor tık ses yok arabada, ben manuel 1.6 95'liği 0'dan 55bin km yine hırsız gibi kullandım bana mısın demedi araba.
    maksimum bütçem 60 bin üstad o paralara başka sw dizel oto. araç bulamadım açıkcası. yoksa ford servis müdürü abim var o da focus öneriyor ama fiyatları yüksek geliyor

saygılar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanziman seriligi karsilastirilamaz ama ic mekan kalitesi olarak bravoyu cok ararsin. Clio kullanmadim birsey diyemem ama arkadasimda megane 3 privilige vardi sadece şanzımanı seri diye bravoyu satip almazdim. Fluence dersen buyukluk ve genislik avantajindan dolayi bisey diyemem ama megane bravodan bile dar
    Ahmet hocam bravonun robotu korkutmuyor değil. yoksa satılacak araba değil biliyorsun

saygılar

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok detaylı yazılmış zaten ama eskiden fluance şimdide yeni megane kullanan biri olarak gerçekten rezalet bir şanzuman diyebilirim.

Trafikte kalırsan ısınır debriyaj kokusu gelir, yine trafikte dur kalkta silkeleme yapar, yolda giderken boşa atar nasıl kullanıyorlar halen anlamıyorum

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 aydır şirket aracı olarak EDC megane kullanıyorum. Şanzıman ile ilgili yorumları herkes yapmış bence orta karar. 1-2 sanki boşa dönüyor gibi araç dolu dolu hızlanmıyor, diğer vitesler iyi. Bana 6 çok kısa geldi otobanda 130 ile giderken devir epey yükseliyor ve motor sesi geliyor. Eğer yazılım performans amaçlı yapılacaksa ne yol tutuşu ne de aracın performansı açısından tavsiye etmiyorum. Alıp şehir içi seri olsun az yaksın derseniz araç şehiriçinde (İzmir'de çok trafik olmadığı için dur kalk çok olmuyor ısınma problemi ben yaşamadım) güzel.

İkame araç olarak ford focus otomatik kullandım. Focus ile megane arasında yol tutuşu ve performans açısından dağlar kadar fark var. Focus gerçekten çok iyi.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafikte durmaya yakın yavaşlama ve tekrar hızlanmalarda 1-2-1 karıştırma olayını arkadaşlar zaten yazmışlar. Bozulma anlamında da şöyle bi örnek vereyim, çalıştığım kurumda VW Caddy DSG, Audi A6 otm, E180 ve EDC'li Megane'lar kullanıldı. Bizim ayı şoförler A6'ların motor ve şanzımanını çok güzel patlattılar, Caddy'nin DSG zaten klasik, 35 defa kavrama değiştir bilmemne... E180'lere daha bişey yapamadılar, onlar nispeten yeni

EDC'lileri de henüz bozamadılar bildiğim kadarıyla Bir de DSG'li Caravelle var, o da galiba 6 ileri ıslak kavrama mı neyse, onu da bozamadılar, arada biniyorum denk geliyor, titreme falan bile yok

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 clio dci edc kullandım ondn önce golf dsg vardı ilk kalkıslar dsg ye göre daha hisli ara hızlanmak istediginizde daha hisli vites geçişleri dsg göre 1 tık yavaş ben çok begendim edc yi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)